PDA

View Full Version : "Приятели"



Bumer
12-23-2011, 23:12
Това чудо и на моята глава дойде.Осъзнах, че така наречените ми приятели всъщност не са никакви такива.Шибаната скука ме докара до тук и реших да си направя експеримента да се обадя на 5-тима от хората с които излизам почти всеки ден с молбата да дойдат, защото имам проблем ( не казах какъв, просто проблем..). Звъня на първият "приятел" той даже не ми дигна.2-рия ми дигна и ми каза "БРАТ виж кое време е къде да идвам пък и е много студено" даже не пита какъв ми е проблема.3-тия му звъннах преди 5 минути, той поне ме пита какъв е проблема скалъпих някаква история, че някакви наркомани са ме били ( с мисълта, че това е сериозно и наистина ще дойде веднага), той ми отговори "С Мариела съм (приятелката му) не мога да дойда, ако си добре се прибирай и утре ми се обади да се видим да ми разкажеш" И така до тук съм в ШАХ с пешката.На другите няма да звъня от страх, че ще измислят някакви такива странни оправдания.

Извода в моя случай е:Да си трая, ако им кажа да си еб?т майката наистина няма с кой да излизам на този етап.

Исках да знаете как съм се отчаял в този късен час. ЛЕКА ВЕЧЕР !

antineutral
12-24-2011, 01:03
Случва се по веднъж в училище. На кой рано, на кой по-късно. Просто в даден момент разбираш, че на хората, с които по ирония на съдбата си всеки ден, не може да се разчита по начина, по който ти желаеш. Наречи го несъответствие на характерите, осъзнаване на действителността, лични или глобални проблеми, свръхегоизъм, все тая... Фактите са си факти, и колкото и шантаво да звучи, радвай се, че си стигнал до тук. Защото отсега си задаваш въпроса "а от тук нататък?.." Свиквайки да очакваш от тях приятелство, получаваш нещо друго, някакъв вид емпирични връзки, те поставя в ситуацията на човек, от когото може да се очаква всичко... Да излиза сам, да излиза с други, да не излиза...все тая... до това "приятелите" няма да стигнат, защото не умеят да разберат що е човек дето е видял тоя и оня колко струват буквално... Въпрос на време е да се стигне до някакво усреднено решение... И то ще дойде независимо от това какво е казано, какво е пробвано.., просто ще дойде и ще удовлетворява и твоята, и тяхната страна... А засега като станеш пийни едно кафе и си кажи че нещата ще се оправят... па ако ще и да са 10 приятели... Успех :)

HolyShit
12-24-2011, 07:46
Bumer аз та познавам ,и приятелите ти и мариела и ае ти е кеф,ще разкажа на всички :))

SmilezZz
12-24-2011, 14:25
Свиквай ! Всички сме го изживявали това , а аз даже съм имала моменти , в които предпочитах да излизам сама , отколкото с тези , които не са ми никакви приятели или са само приятели , но за губене на време.

Все някога ще срещнеш истинския приятел, макар вече да е рядкост това.

Горе главата !

shadowcrew
12-24-2011, 14:39
Изречението "Познати много, приятели малко." е вярно. От малък винаги съм помагал на кой за какво ли не, за хора които не съм виждал с години съм хвърчал, но просто съм си такъв. Немога обаче да кажа същото за останалите. Има точно 3 човека които на "Убих човек!" ще ми отговорят "Къде ще копаем?". Другите я го мързи някой, студено им е, изморен съм и т.н. , извиненията са хиляди. И тези 3 човека са при положение, че познавам цял Бургас и половин София.

thelover3
12-28-2011, 15:03
Опитай се да свикнеш с мисълта, че те не са ти никакви приятели, а просто познати. Успокой се, рано или късно ще срещнеш истинския приятел, на когоо ще можеш да разчиташ винаги на 100%. Запиши се на някакъв спорт, излизай по-често(по-добре сам) т.е. запознай се с нови хора. Все с някого ще си паснете. :). А тези твоите"приятели" просто не си заслужава-приятели, ама само за губене на време, както вече каза някой, а когато имаш нужда от тях-абсолютно нищо. Успех:) и не забравяй- доста хора са били в такава ситуация, не си първият и няма да си последният; горе главата и хич да не ти пука за "приятелите" ти. Като се запознаеш с нови различни хора мойе би ще имаш повече късмет:).

Надявам се да съм била поне малко полезна.

filmimilmi
12-28-2011, 15:29
Не си ли чел историята за "лъжливото овчарче". Щом си склонен да правиш чак такива крайни интриги, за да "тестваш" приятелите си, най-вероятно не си личност заслужила доверие и истински приятелства. А и тъпи филми си вкарал, кой ще ти се върже? Като си жив и дишащ, за да телефонираш, тогава какво е спешното в случая? Ще има да береш много срам...