PDA

View Full Version : Честито рождество Христово



evropeiski
12-24-2011, 18:09
Бог се роди! Спасител!
Честито Рождество Христово!
http://store.picbg.net/pubpic/15/9B/eb3c503c9a66159b.jpg

Concussion
12-24-2011, 18:38
Светли празници на всички християни.
http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s720x720/407102_246845408714287_100001664891931_582253_2963 63161_n.jpg

evropeiski
12-24-2011, 20:21
^ ей, много готино

koshtramba
12-26-2011, 15:03
Аууу, колко еврейско.

evropeiski
12-26-2011, 15:58
^ Бих казал Библейско.
Бедничките неверници, тъжно ми е за вас.

gandalfepi4
12-26-2011, 16:18
Миличък, много ми е трудно да се сдържам да не ти постна една тухла информация на главата, как празникът Сатурналия е осиновен от църквата през 525-та, понеже езичниците не щели да спрат да си подаряват подаръци на този ден и как другите неща са взети едно-към-шибано-едно от традиционното празнуване на слънцестоенето.

Moля те, не ме изкушавай. Не искам да отново да ставам задник точно по празниците. Вярвай си тихичко там и се радвай, не бъди нагъл.



Айде весели празници на всички и не бъдете задници.

evropeiski
12-26-2011, 16:30
^ А точно пък за тебе, тая вечер ще пийна 100 грама ракийка, за твое здраве и да ти дойде акъла, да се вразумиш, дай Боже.

HolyShit
12-26-2011, 16:32
Пак ще почне с broscience и тук

Някои хора си нямат работа и по цял ден се чудят ква простотия да напишат в някой форум да си изтъкнат .. Я живейте.

koshtramba
12-26-2011, 16:40
^ Споко, и ти си дебел, ама никой нищо не ти казва.

HolyShit
12-26-2011, 17:00
^ и ти си много здрав и никога няма да успея да стигна твойто ниво в която и да е сфера

Да,съгласен съм :))

gandalfepi4
12-26-2011, 17:12
.

http://images.cheezburger.com/completestore/2011/12/26/77c6e453-4204-48ef-b14c-721ef7223922.png

Аре спри да се правиш на много ерудиран като използваш тъпи изказвания. Никога не съм поствал "псевдо наука" или правил препратки към някакви тъпи сайтове.

До сега съм линквал почти винаги или към мнения на известни учени или изследователски тела, или към конкретни изследвания от google scholar, или към уикипедия.

В интерес на истината твоят хомоеротичен идол, чиято страна явно взимаш е този който тотално осира теми или с линкове към тъпаците от creation science или някакви "сентенции", изнасилени опитити за конвенциална мъдрост.



Никой не изпада в религиозен ужас като употребяваш тъпи изрази от тъп жаргон. Не си давам моето мнение че да го правиш, най-малкото. Не беше толкова отворен като се "фукаше" с почти десетилетното ти образование по религия, което те доведе до казването на малоумщина, която беше доказана за грешна от атеисти, хрсистияни и самата библия. Тогава не беше много отворен. Тогава не беше "broscience" което ти казахме. Тогава просто си сви перките и бега позорно, направи така и сега, когато поне нямаш какво да кажеш изначално.


Айде със здраве, казах че ми е трудно да се сдържам, а не искам баш по празниците да си развалям настроението

loveca777
12-26-2011, 17:12
;dddd ;DDDD

Concussion
12-26-2011, 17:13
^ Споко, и ти си дебел, ама никой нищо не ти казва.

Кой е дебел, ма кравоо, ти него нема така да обиждаш...
Аз не съм християнка, но реших че не е редно да пиша глупости в тая тема, а картинката е подходяща... Някои хора наистина явно си нямате работа и не знаете как да се забавлявате и да убивате скуката по друг начин... Жалко за вас.

loveca777
12-26-2011, 17:17
оф ако вчера действах и вечерта бях я намерил къде живее и подарил цветя за Коледа - щеше да е коледно чудо,но аз не можах и Бог реши на ни убие всички ...
Все още имам вяра, но не знам вече...

Concussion
12-26-2011, 17:21
оф ако вчера действах и вечерта бях я намерил къде живее и подарил цветя за Коледа - щеше да е коледно чудо,но аз не можах и Бог реши на ни убие всички ...
Все още имам вяра, но не знам вече...

Е ти не я знаеш къде живее, пък толкова я обичаш... :D

loveca777
12-26-2011, 17:28
ами ние не сме ходили заедно още де ... Знам само в кой квартал живее
Ама това не пречи , да я обичам и продължавам да я обичам , въпреки че тя май не ме харесва ,защото май харесва един от Италия дее и не ми отг на отчаените коментари във фб , и не ме вижда ,че съществувам и не ме харесва сигурно
но аз искам на живо да и кажа ,че я обичам , а трябваше на Коледа да го направя , защото не знам много съм тъп значи знам

evropeiski
12-26-2011, 17:32
има свидетелства от 2 век, в които се споменава, че Рождество Христово се е празнувало на 25 декември.
А това че, когато християните са празнували Рождество Христово, езичниците са празнували зимното слънцестоене, това е така, но единия празник няма нищо общо с другия. А и в крайна сметка, християнската символика е претопила езичеството, макар, че и досега живее спомена за някой езически обичай, запазили се от езическите времена.

Правилно е да се казва Рождество Христово, а не Коледа. Коледа е запазил се спомен от езически празник.

Concussion
12-26-2011, 17:33
ами ние не сме ходили заедно още де ... Знам само в кой квартал живее
Ама това не пречи , да я обичам и продължавам да я обичам , въпреки че тя май не ме харесва ,защото май харесва един от Италия дее и не ми отг на отчаените коментари във фб , и не ме вижда ,че съществувам и не ме харесва сигурно
но аз искам на живо да и кажа ,че я обичам , а трябваше на Коледа да го направя , защото не знам много съм тъп значи знам

Недей така, пожелавам ти да намериш щастието! Всичко ще се нареди, ще видиш, Коледа е, мисли хубави неща.

Concussion
12-26-2011, 17:40
Правилно е да се казва Рождество Христово, а не Коледа. Коледа е запазил се спомен от езически празник.

Зависи какво празнуваш. Ти празнуваш Рождество Христово, други - Коледа.

gandalfepi4
12-26-2011, 17:41
.

Ох, момче помолих те да не ме караш да ти осирам темичката допълнително! Поне си прочети библията да знаеш че Йешуа е роден късна пролет или ранно лято и не се излагай повече.

http://en.wikipedia.org/wiki/Nativity_of_Jesus#Estimation_via_the_Nativity_acco unts

(са ше кажеш че статията за джизъс дето се гледа и едитва от 1000 християнина дневно е конспирация нали?)

Отделно че това, което написа по никакъв начин не е в противовес на моето становище.

Ех, че се депресирам бе. Отивам си, не мога, ще стана още по-гаден ;(

evropeiski
12-26-2011, 17:45
[b]Ох, момче помолих те да не ме караш да ти осирам темичката допълнително!
аз не те карам бе, недей да ми прецакваш темичката, айде да те видим сега.


Поне си прочети библията да знаеш че Йешуа е роден късна пролет или ранно лято и не се излагай повече.
Къде го пише т'ва?

Concussion
12-26-2011, 17:50
Оф, Гандалф, абе к'ва е тая мания да даваш някакви линкчета, минкчета и да пишеш километрични постове в един тийн форум за деца, които ще има да си променят възгледите за света още поне 10 пъти и го четат точно пет човека?! Остави го да вярва в каквото си иска, баси... Откъде ги намираш тея нерви и енергия изобщо... Баахти, то вместо да се разтовари и обогати човек, още повече се натоварва...

evropeiski
12-26-2011, 18:03
Остави го да вярва в каквото си иска, баси...
Ама то и атеистите вярват, целия живота е основан на вярата и надеждата, ако човек няма вяра и надежда то, той не може и да живее, би умрял или се самоубил в отчаянието си.
Ти като си вземеш нещо за ядене нали трябва да вярваш че то няма да те отрови, ти не си сигурна какво съдържа, налага ти се да вярваш, за да го изядеш.
Бог е устроил човека, че да живее с вяра.

gandalfepi4
12-26-2011, 18:13
^
^
Казал съм и ще повторя - скука, а и това ме кефи. Току-виж някой се пообогатил наистина, има такива хора и го оценяват.

^ А ти не ме подстрекавай към осиране с тъпи изказвания! Два поста не можа да изтраеш без да споменеш "нехриситяни" с лошо. А и продължаваш с глупостите - не използвай думата "вяра" в смисъла ѝ на "преструвам се че нещо е вярно въпреки че нямам доказателства за това" като синоним на "живея така, сякаш най-логичния развой на събитията ще се случва в по-голямата част от случаите". Едно е да вярвам че доматите в салатата няма да избухнат ако се изпърдя докато мисля за числото три, и е друго да вярвам че някакъв каанатски бог и пантеона му, са се преправили малко и са решили да променят света, след като горе-долу една трета от историята му са си чесали мъдата, като изпращат един малоумник да говори за няколко години в най-дивата част на пустинята, вместо на 50 места едновременно, в Китай, където хората могат да четът и пишат, в Рим където документират всичко, в Америките където има империи.

НЕ!

В средата на пустинята некъв дето си е бърсал гъза с царевични мамули ще дрънка, колкото да се запълнят стотина странички и това ще е достатъчно.

Едното е логична "вяра", а другата е откачена "вяра". Еднакви са до толкова до колкото и една кола или трактор са "живи", както и котка или човек са "живи", понеже имат някакви сходни процеси.

loveca777
12-26-2011, 18:18
Оф бее gandalfepi4 ги пише тези неща ,защото evropeiski го провокира още с първия си коментар
,, Бих казал Библейско.
Бедничките неверници, тъжно ми е за вас.''
За кво го написа това?

loveca777
12-26-2011, 18:22
Недей така, пожелавам ти да намериш щастието! Всичко ще се нареди, ще видиш, Коледа е, мисли хубави неща.
е Коледа беше вчера ...

Дано , дано се наредят все още пазя искрица вяра

evropeiski
12-26-2011, 18:45
Два поста не можа да изтраеш без да споменеш "нехриситяни" с лошо.
какво лошо съм казал за нехристияните, че ми е жал за тях ли, какво лошо има в това?
Когато ти видиш някой да страда, или някой слепец да ходи по улицата, няма ли да ти стане жал за него, това лошо ли е?

Concussion
12-26-2011, 18:52
какво лошо съм казал за нехристияните, че ми е жал за тях ли, какво лошо има в това?
Когато ти видиш някой да страда, или някой слепец да ходи по улицата, няма ли да ти стане жал за него, това лошо ли е?

Не е хубаво да го показваш по такъв безцеремонен и нагъл начин и да очакваш хората да не се засегнат или най-малко да им стане неприятно и да ти отговорят. Грозно е. Различно е един незрящ, страдащ човек, който е в нужда и човек с различни от твоите възгледи.

gandalfepi4
12-26-2011, 18:55
Всъщност си прав. Няма НИЩИЧКО обидно в това което каза.

То да си призная и на мен ми е малко мъчно за християните. По абсолютно същия начин по който ми става тъжно ако видя дете със синдрома на Даун, частична анацефалия и шизофрения да пърди докато се чеше по задника и после си ближе ръката, за да види какво е на вкус, след което да си удря тъпото лице в прозореца докато всички нормални деца му се подиграват.

Изобщо не разбирам как съм можал да се обидя от твоето изказване.

evropeiski
12-26-2011, 19:03
познавам тиранията на дявола, познавам заслепението на греха - няма как да не ми е жал за неверниците.

loveca777
12-26-2011, 19:15
Оф бе хора спрете се
Вярата независимо от религията е важна само за едно - да оцелееш в тежко положение , да не се предаваш
Има много случаи ,когато вярата е докарвала хора до по-голямо мъчение, които в последствие умират!
Има и много случаи ,когато вярата е спасявала хора в кризисно състояние
Така ,че не се знае нищо!!!

HolyShit
12-26-2011, 19:17
obvious troll is obvious..
Иначе продължавай си дрънкаш :D
Хич не ми пречиш :D
То човек като няма кво да прави по цял ден,все някак трябва да си запълни времето :) ..

Concussion
12-26-2011, 19:23
obvious troll is obvious..
Иначе продължавай си дрънкаш :D
Хич не ми пречиш :D
То човек като няма кво да прави по цял ден,все някак трябва да си запълни времето :) ..

А така! Ние отиваме да тренираме в залата, вие си спорете цяла нощ тука, аз ще ви се смея утре злорадо, ХАХАХАХАХАХАХАХАХА.

loveca777
12-26-2011, 19:26
А така! Ние отиваме да тренираме в залата, вие си спорете цяла нощ тука, аз ще ви се смея утре злорадо, ХАХАХАХАХАХАХАХАХА.

Ц не е ли много късно за тренировки , аз ще взема да подребна пък на сутрин ще отида ;D :D пРИятни нощни тренировки :)

HolyShit
12-26-2011, 19:28
Само едно мога да призная на gandalf , умее да ползва чичо гоогле :D

Concussion
12-26-2011, 19:28
Ц не е ли много късно за тренировки , аз ще взема да подребна пък на сутрин ще отида ;D :D пРИятни нощни тренировки :)

Никога не е късно да изгориш малко калории!

evropeiski
12-26-2011, 19:30
аз пък вече успях малко да поспортувам, днес ми беше тренировката за корем и крака.
Сега отивам да плющя манджаааа, макар, че е малко късно вече. И да си пийна ракийката за гандалф, дето му, обещах.

Concussion
12-26-2011, 19:34
аз пък вече успях малко да поспортувам, днес ми беше тренировката за корем и крака.
Сега отивам да плющя манджаааа, макар, че е малко късно вече. И да си пийна ракийката за гандалф, дето му, обещах.

Плющи, плющи, синее, ДОКАТО СИ МЛаАаАаД, че като остарееш, тарАРАРАРАРАРАРААААААК.....

loveca777
12-26-2011, 19:35
Съня е важно нещо за спортуващия! : )

Concussion
12-26-2011, 19:37
От сън спомени няма... Айде аз тръгвам, че и без това освинихме темата.

evropeiski
12-26-2011, 19:40
Може и двамата да плющим, ама първо трябва да се оженим.

evropeiski
12-26-2011, 19:42
Съня е важно нещо за спортуващия! : )
Когато човек спи, се отделя хормона на растежа.

Concussion
12-26-2011, 19:44
Ходи лъскай, вее, турулумпел залюхан... Хахаха.

evropeiski
12-26-2011, 19:47
ей моме, ако така се държиш момците ше бягат от тебе.
Бъди по-тактична. Можеше да кажеш, "много си готин и любезен, ама си имам работа" или нещо такова да кажеш, а ти направо ме закова.

gandalfepi4
12-26-2011, 19:52
Само едно мога да призная на gandalf , умее да ползва чичо гоогле :D

Пробвай се пак да направиш някакво изказване, което да е плод на почтидесетилетно вероучение и което ПАК да пратя по дяволите с един пост и да те затапя толкова дълбоко, че да не се обадиш в темата отново и пак ми го повтори ако искаш?

HolyShit
12-26-2011, 22:46
Ти си велик и се кланям на теб,о велики HolyShit!!



Така трябва да е робе..

loveca777
12-26-2011, 22:52
AwE ГОЛЕМи шмадки сте всички ;DDD

HolyShit
12-26-2011, 22:53
ШмаДки сме ами кво..
Тоя gandalf най-големата xd

Concussion
12-27-2011, 07:52
ей моме, ако така се държиш момците ше бягат от тебе.
Бъди по-тактична. Можеше да кажеш, "много си готин и любезен, ама си имам работа" или нещо такова да кажеш, а ти направо ме закова.

AХАХАХАХА БААХ ТА В готиния, човек.... Ще говоря к'вото искам и ти недей да ми раздаваш чалъми, ясно ли ти е?!?!

commando1
12-27-2011, 07:55
Честито Рождество Христово на всички християни! http://epicureans.org/wp-content/uploads/2010/07/Jesus-Christ.jpg

gandalfepi4
12-27-2011, 08:56
Така трябва да е робе..

Филипяни 2:3

3 Не вършете нищо от егоистични амбиции и празно високомерие, а със смирение гледайте на другите като на по-добри от вас.

Ох, извинявай. Заравих че си типичен представител на онази група "християни", за които библията е едно гигантско, вонящо, пълно с глисти лайно, и които нямат идея какво пише в нея, а ако имат не го правят никога, но това не им пречи да се опитват да го използват за някакво метафорично плюшено мече, което да гушкат, когато мизерното им съществуване стане твърде очевидно дори за тях.


Сега какво ще направиш? Още един пост лишен от каквато и да е било чест или смисъл, но което директно потъпква думите на твоят бог?



Ще се опиташ ли да избягаш от очевидността на неспособността си да отговориш с хумор или интелект като напишеш нещо, което ти е (явно) директно казано ДА НЕ правиш в книгата, която уж казваш че познаваш и смяташ за някакъв авторитет, и което нещо да е на интелектуалното ниво на тригодишен дебил, страдащ от ФАС?


Давай ако искаш, на мен не ми пречи. Само показва колко си нехристиянин и колко си тъп. Ако искаш си пусни някаква снимка за аватарче дето си я минал с photoshop за да ти се вдигне самочуствието, сложи си някакъв крещящ олигофрен по прашки, намазан с бронзант, дето да заема ОЩЕ по-гигантска част от екрана в подписа и всеки който ти каже нещо неприятно се опитвай да сатиризираш като му промениш коментара, вместо да отговориш като НОРМАЛЕН човек.

Може това да компенсира за бедния ти речник, мизерния ти провал в реалии в които трябва да си компетентен и липсата на каквато и да е било способност да се обосноваваш или да отговаряш на чуждите аргументи?

HolyShit
12-27-2011, 09:08
Ти ако мислиш,че ще чета цялото тва съченение,значи трябва наистина да ме мислиш за много прост..
Имам си друга работа :)
После като съм свободен ще го прочета и ще драсна 2-3 реда.. :}

gandalfepi4
12-27-2011, 09:29
Нормално човешко същество чете около 5 думи в секунда, или към 300 на минута.

Моето написано е по-малко от това всеки случай, ерго ти не можеш да отделиш по-малко от 1 минута да ми прочетеш написаното, но имаш време да напишеш "отговор" от 33 думи, който ти е отнел около минута (нормален човек пише 30 думи в минута)?


Това ми намирисва нещо


Защо ли просто ми се струва че се опитваш да прикриеш неспособността си да отговориш?

Защо ли ми напомняш на колегата си еврогейски, които точно като тебе ми написа някъде преди 00:00 една нощ че няма време да ми отговори на един неудобен за него пост, понеже имал работа тази вечер но имà време да си дрънка глупости с нпп до три часът сутринта?



Еееех, дечица мънички глупави


EDIT: И хипотезата ми се доказа - писал си че нямаш буквално една минута време да ми четеш неудобния за тебе пост в 11:08, но си имал време да стоиш до 11:25 поне, понеже тогава ти е последното мнение.

лол, баси тъпака

HolyShit
12-27-2011, 09:44
Така..Малко по изчерпателно..

1-Нямам 10 години вероучение зад гърба си.Учил съм като за оценка (бях в Гърция,там е задължителен предмет).Държал съм изпити по религия(както по всички други предмети всяка година).Сега какво е останало в главата е друг въпрос..
2-Вземаш се твърде насериозно или имаш някакви проблеми
3-Ти си една пародия на антитеист,скрит като мишка зад един монитор,правейки се на много велик.Като искаш да докажеш нещо,мястото ти не е тийн форум ;) Но както казах..Мишка..Страх..Знаеш си много добре :)
4-Като ти се спори с някой,отиваш в църквата,едва ли ще ти откажат един диалог(или може би ти не си свикнал да водиш такъв..) Само дето там няма монитор,няма уикипедия и трябва фейс ту фейс и ще се изложиш(за това и не го правиш де ;))
И аз мога да търся сега в уикипедия и да се правя на велик,просто си имам друга работа или по-скоро не ми се занимава с глупости..

Постовете ти в този раздел не помагат на никой,следователно се чудя..Защо още продължаваш да пишеш и не си го разбрал(като си толкова умен?)

evropeiski
12-27-2011, 09:46
^
^
За това ли ставаше въпрос:

Я давай заглавия като си толкова ербап - изборй ми 10ина заглавия такива. Ако наистина си прав, просто трябва да копи-пейстнеш програмата на някое кино[/b]

не ми се занимава, имам си е други неща да си върша. Сега докато пише с тебе едновременно си правя и други неща.
Има много такива тинейджърски филми с пропаганда срещу християнството, възвеличаващи секса за една нощ, пиянството, непочитане на родителите и всякакви други пороци. Много малко са тинейджърските филми учещи хората да се молят, да ходят на църква и други християнски добродетели - ти трябва да си сляп за да кажеш че няма такива тинейджърски филми, осмиващи голяма част от християнските добродетели. Просто като съм гледал филми не съм си бил поставил за цел да им помня имената и ако тръгна да гледам филмите отново ще ми отнеме много време - и това мисля че ти го бях казал, а ти продължаваш да си дрънкаш.

И какво толкова неудобен е бил този въпрос.

HolyShit
12-27-2011, 09:48
Нормално човешко същество чете около 5 думи в секунда, или към 300 на минута.

Моето написано е по-малко от това всеки случай, ерго ти не можеш да отделиш по-малко от 1 минута да ми прочетеш написаното, но имаш време да напишеш "отговор" от 33 думи, който ти е отнел около минута (нормален човек пише 30 думи в минута)?


Това ми намирисва нещо


Защо ли просто ми се струва че се опитваш да прикриеш неспособността си да отговориш?

Защо ли ми напомняш на колегата си еврогейски, които точно като тебе ми написа някъде преди 00:00 една нощ че няма време да ми отговори на един неудобен за него пост, понеже имал работа тази вечер но имà време да си дрънка глупости с нпп до три часът сутринта?



Еееех, дечица мънички глупави


EDIT: И хипотезата ми се доказа - писал си че нямаш буквално една минута време да ми четеш неудобния за тебе пост в 11:08, но си имал време да стоиш до 11:25 поне, понеже тогава ти е последното мнение.

лол, баси тъпака

Или по-скоро в тези 15 минути съм правил нещо ;)
Ама то трябва да мислиш.....

commando1
12-27-2011, 09:48
^
^
За това ли ставаше въпрос:


Има много такива тинейджърски филми с пропаганда срещу християнството, възвеличаващи секса за дена нощ, пиянството, непочитане на родителите и всякакви други пороци. Много малко са тинейджърските фирми учещи хората да се морят, да ходят на църква и други християнски добродетели - ти трябва да си сляп за да кажеш че няма такива тинейджърски филми, осмиващи голяма част от християнските добродетели. Просто като съм гледал фирми не съм си бил поставил за цел да им помня имената и ако тръгна да гледам филмите отново ще ми отнеме много време - и това мисля че ти го бях казал, а ти продължаваш да си дрънкаш.

По-изчерпателен отговор от този не съществува в този форум. Браво!

Concussion
12-27-2011, 09:50
Защо ли ми напомняш на колегата си еврогейски, които точно като тебе ми написа някъде преди 00:00 една нощ че няма време да ми отговори на един неудобен за него пост, понеже имал работа тази вечер но имà време да си дрънка глупости с нпп до три часът сутринта?

Ахаха, това сериозно ли? Тия нямат акъл, бе... До 3:00 ... Няма да си пусне някое порно, да си зарадва малко душичката, ами ще ми спори тука за Светото Писание... Балъции

HolyShit
12-27-2011, 09:52
Ахаха, това сериозно ли? Тия нямат акъл, бе... До 3:00 ... Няма да си пусне някое порно, да си зарадва малко душичката, ами ще ми спори тука за Светото Писание... Балъции

Хахах :D E на тва му се вика смислен и изчерпателен отговор :D:D:D:

commando1
12-27-2011, 09:52
Трудно човек ще се отърве от войнстващия настъпателен атеизъм, като включим в това и политическата мотивация на разни либерали и демократи ненавиждащи Християнството и откровено воюващи с него; то с увереност можем да кажем че причините поради която хората се отделиха от Бога бяха именно изброените по-горе. Много може да се изкаже и изпише по тази тема, ще ни е нужно доста време докато разсъждаваме. Но засега нека се спрем на тези няколко макар и доста важни причинители на неверие у хората!

evropeiski
12-27-2011, 09:56
(макар, че лично гандалф също съм го виждал да дава мнения и в подобни късни часове) дори и да сме стояли до 3 часа, npp проповядва ерес, не може един християнин да е безразличен към еретика и командо много добре го знае.

HolyShit
12-27-2011, 09:58
Трудно човек ще се отърве от войнстващия настъпателен атеизъм, като включим в това и политическата мотивация на разни либерали и демократи ненавиждащи Християнството и откровено воюващи с него; то с увереност можем да кажем че причините поради която хората се отделиха от Бога бяха именно изброените по-горе. Много може да се изкаже и изпише по тази тема, ще ни е нужно доста време докато разсъждаваме. Но засега нека се спрем на тези няколко макар и доста важни причинители на неверие у хората!

Това е грешно..

Те не са атеисти,а антитеисти,разликата е ЕЙ ТАКАВА

Concussion
12-27-2011, 10:01
С по-голЯми букви не можЕ да го напишеш... :D Не, за да държиш толкова на РЕПУТАЦИЯТА си на не знам си какъв в един детски форум, и толкова старание да полагаш, да оцветяваш и удебеляваш буквички, параграфи, вече да се имаш за нещо много над другите, явно нещо в живота ти навън куца. Не е нормално, според мен.

evropeiski
12-27-2011, 10:02
^
^
хахаха
ако питаш мене, то и те не знаят с точност к'ви са. Нека гандалф ми намери в разговорния и писмен български език такава дума като антитеист - хихи. Ако иска да използва и любимото му Уики

gandalfepi4
12-27-2011, 10:06
Така..Малко по изчерпателно..

Тръпна в очакване


1-Нямам 10 години вероучение зад гърба си.Учил съм като за оценка (бях в Гърция,там е задължителен предмет).Държал съм изпити по религия(както по всички други предмети всяка година).Сега какво е останало в главата е друг въпрос..

Ми каза веднъж, точно преди да се изцепиш че Йешуа е единственият съживен в библията, че си учил 7 години и колко си по-готин от другите. Какво друго да мисля?


2-[b]Вземаш се твърде насериозно или имаш някакви проблеми

Мда, бях забравил че ако някой спори с религиозен и не ще да му тегли майната след два поста е някакъв беден, духовно разгромен индивид, който избива своите комплекси и мъка по този начин.


3-Ти си една пародия на антитеист,скрит като мишка зад един монитор,правейки се на много велик.Като искаш да докажеш нещо,мястото ти не е тийн форум ;) Но както казах..Мишка..Страх..Знаеш си много добре :)

Казал съм поне 20 пъти че това го правя от скука и понеже някои тъпаци с определени изказвания обиждат. Какво? Да пиша на бтв ли, книги ли да се мъча да пиша? Форумите са си за това. Същото ти тъпо, лишено от смисъл изказване може да се употреби и за всеки по запален на тема спорт, политика или история.


4-Като ти се спори с някой,отиваш в църквата,едва ли ще ти откажат един диалог(или може би ти не си свикнал да водиш такъв..) Само дето там няма монитор,няма уикипедия и трябва фейс ту фейс и ще се изложиш(за това и не го правиш де ;))

Бе ти в църква стъпвал ли си някога? Сериозен съм, правиш впечатление на някой който НИКОГА не се е опитвал да говори с поп. "ЪЪх, извинете, искам да говоря с вас на тема колко сте тъп и как искам да ви дам лист с информация защо грешите и трябва да признаете че сте били тотален малоумник 50-60 години." Ей сега ще се изсипе една върволица от брадатковци да ми се кланят и да дебатират.

Но е по-лесно да се правим че не знаем това и да пускаме някакви двусмислени намигвания и коментари нали *намиг*?


И аз мога да търся сега в уикипедия и да се правя на велик,просто си имам друга работа или по-скоро не ми се занимава с глупости..

"Ми то и аз мога да си зубря цяла нощ преди теста и да си го взема, но не ми се занимаваше с глупости бль, бль бль."

Постовете ти в този раздел не помагат на никой,следователно се чудя..Защо още продължаваш да пишеш и не си го разбрал(като си толкова умен?) [/QUOTE]

Оххх... отново, за пореден път - това че постовете ми ти докарват хемороиди не означава нищо за мен. ТВОИТЕ постове не променят никой (в интерес на истината за разлика от моите, както са ми казвали) и са в частност лишени от смисъл или хумор.

Какво има да си говорим?


Просто искаш да бягам и да те оставя да си працкаш глупсти на воля.


Ми направи се ти на "велик" бе мен. Казваш че с пет минути уикипедия може да ме разгромиш. Ми давай, подвий ми опашката 2-3 пъти и готово... но не е точно толко просто нали?





А сега отностно обръщенията че съм страхливец и мишка и разните други намеци:

(oтново)

Не вършете нищо от егоистични амбиции и празно високомерие, а със смирение гледайте на другите като на по-добри от вас

Но който възвишава себе си ще се смири; и който смири себе си ще се възвиси

със съвършено смирение и кротост, с дълготърпение, като си претърпявате един друг с любов

И тъй нататък и тъй нататък. Очаквам формално извинение за грубостта ти, обичай мен, "врагът" си.

loveca777
12-27-2011, 10:07
Приятели спрете да се карате за глупости!
Аз и така не разбрах за кво се заяждате само?!
Не съм чел библията и вероятно няма да я прочета,защото не чета таквиз , но вас ВСИЧКИ НЕЩО ВИ Е ОБЗЕЛА САТАНАТА КАТО ГЛЕДАМ!

gandalfepi4
12-27-2011, 10:09
.

драсни-пални-клечко

Concussion
12-27-2011, 10:09
Приятели спрете да се карате за глупости!
Аз и така не разбрах за кво се заяждате само?!
Не съм чел библията и вероятно няма да я прочета,защото не чета таквиз , но вас ВСИЧКИ НЕЩО ВИ Е ОБЗЕЛА САТАНАТА КАТО ГЛЕДАМ!

МАХМУРЛУКЪТ НИ Е ОБЗЕЛ НАС, МАХМУРЛУКЪТ!

HolyShit
12-27-2011, 10:10
Аха,ясно.
Иначе мерси,че ми разясни някои неща..
Нямаш си к'во да правиш по цял ден и се чудиш..
Безработен ли си,нещо а-у..
Бахти народа ..
Ако мислиш,че форума ще ти разреши проблемите,лъжеш се.. :)

evropeiski
12-27-2011, 10:11
http://store.picbg.net/pubpic/1B/CD/0f047c78d24b1bcd.jpg



хихихи :)

loveca777
12-27-2011, 10:17
Аве ора толкова сте смешни от страни :D :D
Ама тай е ваканция сме - никой си няма работа

gandalfepi4
12-27-2011, 10:19
^ браво гейски. Страхотен хумор. Дума която я има на руски, сръбски и тн все още не се ползва в българия и следователно това не е повод да се треснем в главите колко сме изостанали, а да се радваме че всъщност в миниатюрния ни светоглед не съществува.

Поздравления, радвай се.

Concussion
12-27-2011, 10:21
Искам да си избивам комплексите някъде.

loveca777
12-27-2011, 10:22
Искам 40 самодиви в бялата премена

loveca777
12-27-2011, 10:23
и амазонки става

Concussion
12-27-2011, 10:25
и амазонки става

За амазонките съм чувала, че са си рязали едната гърда за да могат да стрелят по-добре с лък.

gandalfepi4
12-27-2011, 10:27
^
^ Нали осъзнаваш че и двете не стават за ебане? Добрите стари русалки са значително по-добра алтернатива

evropeiski
12-27-2011, 10:27
Concussion в момента съм гол, к'во ще кажеш, възбуждам ли те, а?

evropeiski
12-27-2011, 10:30
^
^ Добрите стари русалки са значително по-добра алтернатива
да ама те нямат крака, не ме възбужда, все едно с риба, само дето имат готини гърди.

HolyShit
12-27-2011, 10:31
Приятели спрете да се карате за глупости!
Аз и така не разбрах за кво се заяждате само?!
Не съм чел библията и вероятно няма да я прочета,защото не чета таквиз , но вас ВСИЧКИ НЕЩО ВИ Е ОБЗЕЛА САТАНАТА КАТО ГЛЕДАМ!

И аз не съм я чел :D

loveca777
12-27-2011, 10:34
Ето как са се получили русалките
http://www.google.bg/imgres?q=dolphin+sex&um=1&hl=bg&sa=N&biw=1366&bih=667&tbm=isch&tbnid=06TfiCS_wnvr6M:&imgrefurl=http://lamaladietropicale.blogspot.com/2008/10/dolphin-omnisexual.html&docid=2DSoYbNVDnrMeM&imgurl=http://2.bp.blogspot.com/_u3PedaJ-N8Q/SO2a2Zspc9I/AAAAAAAAAn4/cq1yDu_2K_I/s400/elleand%25252520flipper.jpg&w=400&h=400&ei=4az5Trf0M9DNsgbrg5gS&zoom=1

Concussion
12-27-2011, 10:34
Concussion в момента съм гол, к'во ще кажеш, възбуждам ли те, а?

http://www.youtube.com/watch?v=f6CMQs0uOg4 - това ме възбужда в момента повече.

gandalfepi4
12-27-2011, 10:46
http://www.youtube.com/watch?v=f6CMQs0uOg4 - това ме възбужда в момента повече.

Мисля че и това би те възбудило повече:


http://www.youtube.com/watch?v=wdzrG7gRfeY

evropeiski
12-27-2011, 10:50
http://www.youtube.com/watch?v=f6CMQs0uOg4 - това ме възбужда в момента повече.
Стиииига бе, ти сериозно ли? Май вече разбирам защо не си християнка, сигурно защото християнството ти боде съвестта, а ти не искаш да се отказваш от пороците.

evropeiski
12-27-2011, 10:53
Приятели спрете да се карате за глупости!
Аз и така не разбрах за кво се заяждате само?!
Не съм чел библията и вероятно няма да я прочета,защото не чета таквиз , но вас ВСИЧКИ НЕЩО ВИ Е ОБЗЕЛА САТАНАТА КАТО ГЛЕДАМ!
Всички ни е обзел сатаната, затова лекаря (Бог) ни е преписал лекарство - християнството.
Представи си, че все едно човека е компютър, обаче операционната система на този компютър (душата) е заразен с вирус, а Бог ни дава антивирусна програма, само че атеистите не искат да я инсталират и дявола се радва и продължава да им краде паролите.

Concussion
12-27-2011, 10:59
Мисля че и това би те възбудило повече:

http://www.youtube.com/watch?v=wdzrG7gRfeY

:D:D В сравнение с Еврогейски, да, това ми действа доста по-еротично. :)
евро, съвсем сериозно, що? Теб не те ли възбуждат красиви жени, които се целуват? Може би мъже?

loveca777
12-27-2011, 11:01
Всички ни е обзел сатаната, затова лекаря (Бог) ни е преписал лекарство - християнството.
Представи си, че все едно човека е компютър, обаче операционната система на този компютър (душата) е заразен с вирус, а Бог ни дава антивирусна програма, само че атеистите не искат да я инсталират и дявола се радва и продължава да им краде паролите.

Спри се и ти с тези атеисти и богове :D
Повече вярвам на звездите - астрологията , макар че и там е ташак работата
На колко от вас се случи коледно чудо?

Concussion
12-27-2011, 11:05
На колко от вас се случи коледно чудо?

На мен, на мен - за първи път не се освиних по Коледа, щото бях болна. Това ако не е чудо, пък на...

loveca777
12-27-2011, 11:05
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=c5APvEfUPPk
malko spam ;D

evropeiski
12-27-2011, 11:07
Теб не те ли възбуждат красиви жени, които се целуват? Може би мъже?
мъже не ме възбуждат, защото досега ганчо4 да съм го сурвакал. А и Бог забранява такива извращения.

Concussion
12-27-2011, 11:12
защото досега ганчо4 да съм го сурвакал.

Чу ли го к'во вика? Ааааа


А и Бог забранява такива извращения.

Майната му на бог, в харема ми има място и за мъже и за женички.

gandalfepi4
12-27-2011, 11:20
мъже не ме възбуждат, защото досега ганчо4 да съм го сурвакал. А и Бог забранява такива извращения.

Бог забранява и да ядеш миди или раци, но нещо ми подсказва че си правил такива извращения

evropeiski
12-27-2011, 11:21
^ миди и раци, стига си ги измисляй

loveca777
12-27-2011, 11:21
Защото от целия клас само 1 човек се сети че имам имен дет ;( :D :D - коледно чудо ;D

loveca777
12-27-2011, 11:25
Бог забранява и да ядеш миди или раци, но нещо ми подсказва че си правил такива извращения

Без раци ще умра!

HolyShit
12-27-2011, 11:30
Мразя миди и раци :D:D
Обичам риба :D

@Ловецо нали знаеш,че има голяма различка между астрология и астрономия :D

loveca777
12-27-2011, 11:36
сигурно ;d

Concussion
12-27-2011, 11:37
Мразя миди и раци.
Обичам свинско.

HolyShit
12-27-2011, 11:38
И аз обичам свинско :D
А утре ще постите ли :)

Concussion
12-27-2011, 11:44
Ко каза, ко?!

evropeiski
12-27-2011, 12:00
А утре ще постите ли :)
тази седмица не се пости.

loveca777
12-27-2011, 12:15
Добри момчета и момичета сте вие бъдете живи и здрави и с успехи в любовта : )

HolyShit
12-27-2011, 12:31
тази седмица не се пости.

Сряда и Петък винаги се пости :))

evropeiski
12-27-2011, 13:05
седмицата след рождествения пост не се пости.

gandalfepi4
12-27-2011, 13:53
^ миди и раци, стига си ги измисляй


ОК, значи ако сега предоставя информация от библията, която показва че ти е заповядано да не ядеш такива неща ще изкривя реалността така ли?

Да давам ли цитати или и сам ще се справиш?


И аз обичам свинско
А утре ще постите ли

Охо, а да давам ли и цитати които забраняват яденето на свинско?



седмицата след рождествения пост не се пости.

Аха, ами ако в самата библия пише че той не е роден този месец какво правим?

evropeiski
12-27-2011, 13:55
^ добре, дай цитати
сега може пак да ми дадеш някакви цитати, но изтълкувани по гандалфски

Concussion
12-27-2011, 14:01
Абе, европейски, християните не могат ли да постят и по друго време, извън тези дни? Например, ако са в молитва, или нещо такова, по собствено желание?

HolyShit
12-27-2011, 14:02
ОК, значи ако сега предоставя информация от библията, която показва че ти е заповядано да не ядеш такива неща ще изкривя реалността така ли?

Да давам ли цитати или и сам ще се справиш?



Охо, а да давам ли и цитати които забраняват яденето на свинско?




Аха, ами ако в самата библия пише че той не е роден този месец какво правим?

Не ти искам цитатите :)
Хич не ме вълнува...
А и това,че обичам свинско не означава,че когато постя ям свинско (xahhxa) Ама така или иначе не постя , просто от любопитство попитах :D Ям си месо,тренирам си здраво и за това раста(не на височина разбира се)

evropeiski
12-27-2011, 14:09
Абе, европейски, християните не могат ли да постят и по друго време, извън тези дни? Например, ако са в молитва, или нещо такова, по собствено желание?
Могат разбира се, но това са частни случай, а и това е добре да се прави след допитване до свещеник.

gandalfepi4
12-27-2011, 14:27
Левит 11:9-10



9Измежду всичките, които са във водите, да ядете следните: всички във водите, които имат перки и люспи, в моретата и в реките, тях да ядете.

10А измежду всичко, което се движи във водите, и измежду всяко одушевено животно, което е във водите, всички в моретата и в реките, които нямат перки и люспи, те са отвратителни за вас.



Ето, на английски е доста по-недвусмислено.

Левит 11:7-8


7и свинята, защото има раздвоени копита, и е с разцепени копита, но не преживя; тя е нечиста за вас;

8От тяхното месо да не ядете, и до мършата им да не се допирате; те са нечисти за вас.

Ето и за бекончето

Лука 2:8


8И на същото място имаше овчари, които живееха в полето, и пазеха нощна стража около стадото си.

Това предполагам е малко неясно, но овчарите прибират стадата си само и единствено в определени периоди годишно - някъде към края на пролетта, зависи от времето горе-долу. Това е причината доста християни да не празнуват този ЕЗИЧЕСКИ празник.

Някакви въпроси?

Concussion
12-27-2011, 14:41
Езичеството е по-яко. :(

npp
12-27-2011, 14:46
през времето на старият завет месото на хищните животни е било смятано за духовно нечисто, поради това че такива животни се хранят с други, също така тогава се е обръщало повече внимание на здравословното хранене, например, свинското може да се окаже по-нездравословно месо, понеже в него има повече холестерол, а и е по-вероятно да има токсини и зараза в него, ето примера с "свинският грип", по-подобни причини е и с (прехвърчащите) птици(-те), които ходят по земята, такива като кокошките, и респективно случаят с "птичият грип", също така в рибата, която е без люспи, и която обикновенно е хищна, е по-възможно наличието на токсини в месото и отколкото при онези с люспи..... , сега вече с Новият Завет всички усложнения са спестени и спестявани до максимум, но все пак понеже и до ден днешен все още имаше опасности в такива отношения и затова е по-добре хората да внимават и да се пазят от тях..... , например на разни места свинете ги хранеха с всякакви остатъци от най-евтини и най-комерчески хранителни продукти, които съдържат в себе си големи концентрации от най-различни токсични химически агенти.....

evropeiski
12-27-2011, 14:50
Лука 2:8
8И на същото място имаше овчари, които живееха в полето, и пазеха нощна стража около стадото си.
Това предполагам е малко неясно, но овчарите прибират стадата си само и единствено в определени периоди годишно - някъде към края на пролетта, зависи от времето горе-долу. Това е причината доста християни да не празнуват този ЕЗИЧЕСКИ празник.
http://store.picbg.net/pubpic/C8/DD/f61d702286e5c8dd.jpg

"И дойдоха бързешком, и намериха Мариам и Иосифа, и Младенеца да лежи в яслите".
а и ако овчарите не са близко до Витлеем то тогва няма как да отидат бързешком.

gandalfepi4
12-27-2011, 15:00
Оф, аре без излишни умувания.

Despite the celebration of Christmas in December, neither Luke nor Matthew mention a season for when Jesus was born. However, scholarly arguments regarding the realism of shepherds grazing their flock during the winter have taken place, both challenging a winter birth for Jesus, as well as defending it by relying on the mildness of winters in ancient Israel and rabbinic rules regarding sheep near Bethlehem before February.[86][87][88]

http://en.wikipedia.org/wiki/Nativity_of_Jesus#Estimation_via_the_Nativity_acco unts

commando1
12-27-2011, 15:31
След идването си на земята Христос победи смъртта и показа на всички християни как трябва да живеят живота си ако искат да постигнат вечно спасение в Царството Небесно. Той беше охулван, подиграван, тормозен, бит, гонен, измъчван, оклеветяван, мразен, заклеймен, обуган но благодарение на безкрайната любов и смирение което имаше в себе си успя да покори света. Именно със добродетелта си и смиреномъдрието си Спасителя Господен, Сина Божи успя да спаси света от греховете на грешниците и показа как да победим смъртта.

gandalfepi4
12-27-2011, 15:43
http://tosh.comedycentral.com/blog/files/2011/10/cool-story-bro-tat.jpg