PDA

View Full Version : Приятелката ми се "друса" с капки за нос 1 година вече :(



Malkiq3399
12-25-2011, 19:44
Здравейте всички , малки и големи.Наскоро разбрах , че приятелката ми се друса с капки за нос вече една година и не може да спре - зависима е физически.Ако ги спре казва , че се задушава и не може да диша.Четох , че не трябва да се приемат повече от 4-5 дни подред , иначе става гореописания ефект.Но след тази 1 година , просто не знам какво да правя вече.. Някакви идеи?Моля ви , ако й стане нещо ще се чувствам виновен.Мерси предварително!

ambition
12-25-2011, 19:50
Еми за 2-3 дена се съберете в някой без капки, като е следиш дали реално се задушава или просто "илюзия" .. , ако реално и има нещо поговорете със "специалист" ..

Malkiq3399
12-25-2011, 19:57
Еми за 2-3 дена се съберете в някой без капки, като е следиш дали реално се задушава или просто "илюзия" .. , ако реално и има нещо поговорете със "специалист" ..
Наистина се задушава , каза ми го и й вярвам , а първото - да се съберем някъде за 2-3 няма никъв шанс да стане.За спациалист май е раничко , но ще видим. Някакво друго предположение имаш ли ?

ambition
12-25-2011, 20:02
Сам казваш, че повече от 5 пъти е вредно, минало 1 година, а си на мнение, че за "специалист" е рано ? .... Поговорете с родителите си и това е вариант ..

Malkiq3399
12-25-2011, 20:05
Сам казваш, че повече от 5 пъти е вредно, минало 1 година, а си на мнение, че за "специалист" е рано ? .... Поговорете с родителите си и това е вариант ..
Родителите й ако разберат ще я умъртвят собственоръчно.Може и на специалист да се отиде , но преди това имам друга идея , която при мен вършеше работа - грееш вода на котлона , слагаш кърпа на главата да покрие и тенджерата и около 5-6 мин дишаш горещия въздух и се отпушва носа ти.При мен действаше.Проблема й е , че се "задушавала".Така носът й ще й е отпушен , а капките за нос - непотребни. Ако няма ефект отиваме при спец.

Biskfitka
12-25-2011, 23:27
Сложи вода в шишенцето за капки и виж дали наистина се задушава без тях.

bloodyF
12-26-2011, 10:12
при продължително ползване на капки за нос лигавицата на носа атрофира и се получава хроничен оток
тоест може да не лъже за запушения нос
но ако цял живот продължава на капки, най-много всичко отвътре да почне да и се разрушава ..
кажи й го..

Meoww
12-26-2011, 10:38
Преди няколко години и аз бях постоянно със запушен нос и години наред не можех без капки. Задушавах се, особено в у-е в прашните стаички. Един слънчев ден отидох на лекар, направиха ми снимка и се оказа, че имам хроничен синузит... От това, което си написал мисля, че е много възможно и приятелката ти да има синузит, така че й кажи веднага да отиде да на лекар!

Malkiq3399
12-26-2011, 17:57
Преди няколко години и аз бях постоянно със запушен нос и години наред не можех без капки. Задушавах се, особено в у-е в прашните стаички. Един слънчев ден отидох на лекар, направиха ми снимка и се оказа, че имам хроничен синузит... От това, което си написал мисля, че е много възможно и приятелката ти да има синузит, така че й кажи веднага да отиде да на лекар!
Ми най вероятно ще се ходи на лекар , няма как.Само моля ви , кажете , че дори да има някое от гореописаните възпаления ще се оправи и дори в бъдеще няма да й има нищо :(

Meoww
12-26-2011, 21:10
Спокойно бе човек...Виж сега, не е честно да й поставяме диагнози, ние не сме доктори. Нека в най-скоро време, ако може утре да отиде на лекар за да я прегледа. Ако е синузит - ще я боцкат известно време и ще се оправи ;)

Malkiq3399
12-27-2011, 19:27
Спокойно бе човек...Виж сега, не е честно да й поставяме диагнози, ние не сме доктори. Нека в най-скоро време, ако може утре да отиде на лекар за да я прегледа. Ако е синузит - ще я боцкат известно време и ще се оправи ;)
Казва , че й няма нищо,ще й кажа да отидем на лекар и в най-скоро време се очаква да ги откаже тотално :).Правим това с топлата вода в тенджерката и изглежда действа :).След като ги спре ще гледам да отидем.