PDA

View Full Version : Тангра Бди



Luitpold
12-26-2011, 09:59
Всичко за изконната вяра на нашите предци

http://tangrabg.wordpress.com/

npp
12-26-2011, 10:23
Всичко за изконната вяра на нашите предци

http://tangrabg.wordpress.com/

тангра е идол, и въобще не си заслужава да вярваш в него, иначе ако трябва да бъда подробен, то тогава трябва да призная че макар и да е идол, тангра е по-праведен от один и от много други идоли, но идолопоклонството въобще не е напълно безгрешно пред Бога, иначе такова идолопоклонение като тангризма не е верческо/духовно беззаконие от най-висока степен, но най-малкото е от ниска степен а може да се окаже и от средна.....

"Да нямаш други богове освен Мене. Не си прави кумир, или какво да било подобие на нещо, което е на небето горе, или което е на земята долу, или което е във водата под земята; да не им се кланяш нито да им служиш, защото Аз Господ, твоят Бог, съм Бог ревнив, Който въздавам беззаконието на бащите върху чадата до третото и четвъртото поколение на ония, които Ме мразят, а показвам милости към хиляда поколения на ония, които Ме любят и пазят Моите заповеди. Не изговаряй напразно Името на Господа твоя Бог; защото Господ няма да счита безгрешен онзи, който изговаря напразно Името Му." Изход 20: 3-7

gandalfepi4
12-26-2011, 10:35
Бегай се бе, перко.

npp
12-26-2011, 11:19
то например музика е възможно да се освети и върже за истинският Господ Бог по определен начин, но верчески/духовни неправди е невъзможно, възможно е единствено съдържанието на думите да бъде променено, иначе е невъзможно да съществуват като правда, но единствено като неправда(-та), която е била извършвана, но вече прекратена.....

gandalfepi4
12-26-2011, 11:40
Май трябваше да кажа "Бегайте се бе перковци"...

Luitpold
12-26-2011, 12:14
тангра е идол, и въобще не си заслужава да вярваш в него, иначе ако трябва да бъда подробен, то тогава трябва да призная че макар и да е идол, тангра е по-праведен от один и от много други идоли, но идолопоклонството въобще не е напълно безгрешно пред Бога, иначе такова идолопоклонение като тангризма не е верческо/духовно беззаконие от най-висока степен, но най-малкото е от ниска степен а може да се окаже и от средна.....

"Да нямаш други богове освен Мене. Не си прави кумир, или какво да било подобие на нещо, което е на небето горе, или което е на земята долу, или което е във водата под земята; да не им се кланяш нито да им служиш, защото Аз Господ, твоят Бог, съм Бог ревнив, Който въздавам беззаконието на бащите върху чадата до третото и четвъртото поколение на ония, които Ме мразят, а показвам милости към хиляда поколения на ония, които Ме любят и пазят Моите заповеди. Не изговаряй напразно Името на Господа твоя Бог; защото Господ няма да счита безгрешен онзи, който изговаря напразно Името Му." Изход 20: 3-7

Тангра не е идол - “Тангра е духът на Вселената. Той няма образ и подобие, защото образът е нещо, а Духът е всичко, а всичкото е само дух.” , Тангра не изисква молитви , пости и тем подобни . За разлика от християнския бог ,който учи хората да бъдат слаби и да се страхуват от него . Тангризма не е обвързан с догми .

Тангризма е религия на кръвта. Тя се придобива по рождение. Тангризма не е серия от несменяеми скучни догми и норми, няма универсална книга пълна с лъжи и остроумия, няма магическа отвара, няма задължителна молитва, няма суетност и няма лъжи.

commando1
12-27-2011, 08:02
тангра е измислица на комунистическия проф. Веселин Бешавлиев чиято издадена през 1974 година книга озаглавена "Българският народ и старите народни традиции" набляга на скалъпената формулировка че преди християнството българите са имали други вярвания. Обаче тази теория няма аргументи на практика и се пропуква още след публикуването и в книгата. По-късно през 1980 год. комунистите-безбожници ще измислят такова "доказателство" и ще го представят за "истинно" макар че не може дори да се нарече такова а именно малка плочица открита в Украйна на която пишело с малки старобългарски букви "aggra". :D :D Това според недоизкласилият "професор" било "доказателството" му за теорията за измисленият култ-тангра. Комунистите разбира се като първи антихристияни и неверници веднага се съгласили да направят тази трактовка популярна в научните среди а от там и в историческите предания и митологии станали по-късно и част от официалната история на България. Извод: глупостите на Бешавлиев нямат място в учебника по история.

commando1
12-27-2011, 08:06
Тангризма е религия на кръвта.
Българите имат смесена кръв, няма родово и етническо-чисти българи. Българите имат в себе си персийска, турска, арабска и ромейска кръв. Това означава ли че Аллах е български бог, че Зооастър също е български бог? Ако съдим според логиката ти, то тогава българите има много богове с български "корени". :D

Concussion
12-27-2011, 08:59
Група "Тангра" имат страшни парчета, наистина!

А иначе всички вярвате в едно и също, който както си го нарече, доизмисли и доукраси ...

HolyShit
12-27-2011, 09:25
Хаха :D

Група Тангра :D:D

commando1
12-27-2011, 09:39
По-скоро е трябвало да нарекат темата на измислелият цялото това фиаско с тангра,самозваният професор Бешавлиев; Веселин Бешавлиев бди. Така де все пак измислицата тангра е творение на бдящия Бешавлиев. :)

Concussion
12-27-2011, 09:45
Хаха :D

Група Тангра :D:D

Смутено й прошепнах: "Вместо Менделсон, не е ли по-добре да чуем Ролинг Стоунс?", но тя категорично ми отвърна: "Не", хъ, и мило се усмихна: "Бъди добро момче!"

perfect_stranger
12-29-2011, 20:02
Тоя нпп ако не осере някоя тема която не отговаря на убежденията му ... на. На мен Тангра много близко ми звучи до тибетското Тантра - гръм . Тантра , тъндър , Звъчат ми много близо въпреки че почти сигурно греша . Сигурно имаме някакви предци от Индия непал и тия части .

npp
12-30-2011, 13:11
Тоя нпп ако не осере някоя тема която не отговаря на убежденията му ... на. На мен Тангра много близко ми звучи до тибетското Тантра - гръм . Тантра , тъндър , Звъчат ми много близо въпреки че почти сигурно греша . Сигурно имаме някакви предци от Индия непал и тия части .

имай превид че преди над 1300 г. нашето българско племе са били избягали от индийските и тибетските региони, ние сме северно племе като е имало монголоидни елементи поради монголоидни люде, които са се присъединявали към българското племе, но не сме от индия, нито от тибет, но сме живеели по-насавер, иначе да, българският език има известно сходство с санскритския и тибетския но е много по-благозвучен от тях, които звучат много по-изчанчено с онези звуци: тх, дх, кр, шн, и пр., а пък българският е много по-благозвучен дори и с жужащи звуци като: 'ж' и 'з', но българите не са се кланяли на такива бесове/идоли като онези от индия, тангра не е тибетски "бог" нито индийски, и както вече бе споменато, макар и да е идол е много по-благороден от идоли като: один, тор, и пр., но все пак също може да се окаже че малко или много е идол, така че, няма какво да спориме, фактите са си факти.....

perfect_stranger
12-30-2011, 18:54
Да например думата неведение съдържа производна на "веда" което означава знание . Според мен и дъмата огън идва от Агни.

MakaronUduSHvaCH
12-31-2011, 16:53
Това Тангра какво е ? Нещо за ядене ли е ? :D

npp
12-31-2011, 17:53
Да например думата неведение съдържа производна на "веда" което означава знание . Според мен и дъмата огън идва от Агни.

но както и ти самата казваш, това е според теб, а дори и да е според мнението на милиарди човеци, но след като не е така според самият истински Господ Бог, тогава няма как да го бъде, понеже и никак няма да пребъде вечно.....

имай предвид че навремето е имало един световен език, от който са се пръкнали множество сходни един с друг езици, но това не е бил санскритският, нито еврейският, но просто някакъв световен

"А по цялата земя се употребяваше един език и един говор. И като потеглюваха човеците към изток, намериха поле в Сенаарската земя, гдето се и заселиха(т.е. и понеже ги обзе страстта от засенението на духа на верческото/духовното беззаконие, те започнаха да стават духовни, и все по духовни, докато накрая се отдадоха напълно на великата човешка религиозност/духовност). И рекоха си един на друг: Елате, да направим тухли(т.е. елате да си направим религиозни/духовни знания/мъдрости/заповеди) и да ги изпечем в огъня(т.е. и да ги приложиме чрез религиозни/духовни практики/ритуали). Тухли(т.е. човешки религиозни/духовни мъдрости/учения/постановления/заповеди) употребяваха вместо камъни(т.е. вместо само даваните от истинският Господ Бог Заповеди), а смола употребяваха вместо кал(т.е. и употребяваха човешки поучения вместо само Божиите Поучения). И рекоха: Елате, да си съградим град(т.е. елате да си съградим човешка религия), даже кула(т.е. даже човешка духовна възвишеност), чийто връх да стига до небето(т.е. чиято великост да стига чак до Небето на Богът на Боговете); и да си спечелим име(т.е. и да си спечелим велика човешка религиозна/духовна слава), да не би да се разпръснем по лицето на цялата земя(т.е. да не би да останеме лишени от "божествеността", която се разкрива пред нас). А Господ слезе да види града и кулата(т.е. възвишената религия/духовност), които градяха човеците(т.е. която неправедните духовници/вярващи градяха). И рече Господ: Ето, едни люде са(т.е. ето всички те са единодушни в своето религиозно/духовно/окултно дело), и всички говорят един език; и това е което са почнали да правят(т.е. верческо/духовно беззаконие); и не ще може вече да им се забрани, какво да било нещо, що биха намислили да направят(сиреч, в това отношение на верческата/духовната неправда). Елате да слезем, и там да разбъркаме езика им, тъй щото един други да не разбират езика си. Така Господ ги разпръсна от там по лицето на цялата земя; а те престанаха да градят града(т.е. религията). За това той се наименува Вавилон(комент., в буквален превод значи: бъркотия), защото там Господ разбърка езика на цялата земя(сиреч, понеже те бяха решили да причинят/нанесат голяма световна бъркотия); и от там Господ ги разпръсна по лицето на цялата земя." Битие 11: 1-9

perfect_stranger
01-02-2012, 20:12
Кулата е паднала заради законите на физика и защото са нямали технологията и материалите да строят небостъргачи . Колкото до езиците ,понеже езика се развива непресттанно хората просто са се разселили и в различните географски области са се развили различно .