PDA

View Full Version : Как да започна диалог с момиче, което не познавам?



tman
12-26-2011, 19:35
Примерно на спирката. И преди да отговорите- "Здравей!" би прозвучало леко странно. Благодаря предварително.

Sh@d0w
12-26-2011, 20:14
Вложи малко фантазия, използвай заобикалящата ви обстановка като източник на идеи.

То трябва да ти изва от вътре иначе, заучените фрази винаги звучат дървено.

musshy
12-26-2011, 20:35
питай я, дали автобуса, който чакаш е минал скоро и т.н. ; )

tItEufFf
12-26-2011, 21:35
Ами мен веднъж едно момче, с което цяла година взимахме автобуса заедно, но така и не се познавахме, седна до мен и ми каза "Хайде да се познаем!" След което почнаха куп въпроси - как се казвам, на колко съм, кой клас съм и т.н.
Евала че опитваш да набереш смелост да се запознаеш на живо, а не по фейсбук както правят всички сега. Но внимавай - не знам какъв си и как изглеждаш, но е възможно момичето да се изплаши

anonymous708973
12-27-2011, 08:59
Хм, имаше един случай, в който едно момче се запозна с мен, просто спирайки ме и казвайки "Абе, крайно време е да се запознаем, не мислиш ли?", щото супер много време се бяхме гледали по коридорите. Наистина ме впечатли с подхода, жалко, че се оказа олигофрен.

SmilezZz
12-27-2011, 10:29
Питай я дали еди-кой си автобус е минал. Или пък я питай за нещо друго , това , което ти идва отвътре и което смяташ , че е подходящо.

Meoww
12-27-2011, 15:57
При всички случаи би прозвучало странно, защото тук в БГ хората са много мнителни и не са отворени към нови запознанства.

П.П може да пробваш със супер баналната фраза "колко е часа" :D или направо със питане "Може ли да се запознаем"...

antineutral
12-27-2011, 18:15
Опитай така, както би направил, ако пред тебе няма никого. Да речем говориш на въздуха. Какво би му казал? Просто бъди честен :) Гледай само времето и мястото на действието да са съобразени така, че за момичето да има удобство да реагира :)