PDA

View Full Version : май имам проблем с психиката помогнете PLS



adrqncho1@abv.bg
12-26-2011, 21:31
здравейте,аз съм момче на 18 години и имам проблем май с психиката които незнам как да ви го обясна,значи на последък (няколко месеца) много често забравям а пък много стари спомени имам, имена на песни забравям,числа,трудно ми е да запомня и тем подобни, все едно си живея в моя свят... понякога ми е много старнно,даже за тва че аз как живея когато се опитам да си пресъздам образа (картината) от спомена,ми е трудно за повечето неща не ми пука или пък не ми е страх, нещо не съм на себе си последните месеци.... просто се побърках...
дайте ми съвет, моля ви,
тва от мене беше
поздрави !!!

granger
12-26-2011, 21:57
Излез от филма! СЛучват се такива неща от преумора , стрес ,ала бала. Излез, социализирай се и си гледай кефа!

besso
12-27-2011, 09:32
По принцип проблема с късата памет върви ръка за ръка с пушенето на трева. Ако си пушач трябва да се сетиш... А ако не си иначе и аз съм имал периоди с проблеми в късата памет, но си отшумяват, не се филмирай излишно.

ImmortalSportFreak
12-27-2011, 20:25
Не пуши,излизай по-често с приятели и се забавлявай,спортувай и се опитвай да тренираш паметта си-учи си.Уж пълноценна храна-повечко ядки-орехи и т.н. (:

adrqncho1@abv.bg
12-27-2011, 21:42
пушач съм но не пуша трева,нямам приятели с които да излизам, постоянно съм или с приятелката ми или на работа.днес ходих на лекар и ми даде една рецепта "ецитизан 10мг" да пия просто имам нужда от приятели, може да сте прави за тва да излезна от филма ама незнам как дда го направия ако имате някакви съвети ми кажете.
благодаря ви :)

tomboy
12-27-2011, 21:48
Ами ако си мислиш допълнително за това , че може да имаш някакъв психичен проблем може и наистина да развиеш такъв. Успокой се , не мисли за това , пошляй се с фр , а ако нямаш такива се запознай с нови хора !...ще ти мине , ако престанеш да се натоварваш непрестанно с допълнителни негативни мисли и стрес !..;)...Късмет !..:)

ImmortalSportFreak
12-27-2011, 22:07
Намери кой е любимият спорт за теб и започни да тренирашредовно-поне 3 пъти седмично.Когато спортуваш се освобождаваш от стреса и вътрешното напрежение.

Играй мисловни игри,като шах например.. хем си с приятелче,хем си съсредоточен и вниманието ти е на др страна-не към проблемите ти.

Като си сам вкъщи.. гледай хубави филмчета,чети интересна книга,учи интересни факти от любимата ти област на науката.. решавай задачи.

Човек когато е зает с много неща - спорт,забавления,учене - рядко мисли за глупости. (:

Ако изпитваш силна нужда да споделиш с някой-сподели го с приятел,родител или психолог.

tomboy
12-27-2011, 22:08
Съгласна съм с горното !..Нещо да те държи надалеч от стреса !..Намери си собствевн начин за разпускане !..:)..пс:Предлагам плуване !..;)

besso
12-27-2011, 22:42
О, май френд, ти като от сега за най-малкия проблем тичаш в аптеката, следващата стъпка коя е?! Антидепресантите, към които да развиеш зависимост и да те вкарат още по-надълбоко във филма?! Виж, загубата на концентрация и проблемите с паметта са индикация на някакво депресивно състояние, в каквото всички влизаме периодично. Вместо да хленчиш на форумците, на лекаря си и аптекаря и вероятно на всички около теб с псевдо-проблема си, вземи се научи да се самонаблюдаваш. Отстъпи крачка назад и погледни самия себе си отстрани. Трудно е в началото, но с времето ще ти стане ясно, че си роботизиран и правиш всичко автоматично, ще става все по-лесно да разгадаеш мотивите за поведението си. Опитай да наблюдаваш мислите си. Лесно е, защото човек НЕ Е мислите си. Проблемите, меланхолиите винаги са в пъпеша на раменете ни. В света няма проблеми, всичко е много просто. Само дето ние самите си усложняваме живота...