PDA

View Full Version : Важна тема: Масонство и Християнство



commando1
12-27-2011, 10:01
Какво е отношението на масонството към Християнството и Църквата?

Конвента на Grand Orient въ 1903 г., въ Compt-rendu на стр. 381 четемъ: „Да напомнимъ, че християнството и масонството сж абсолютно непримирими, дотолкова, че да принадлежишъ на едното отъ тяхъ, това значи да скъсашъ съ другото. Въ такъвъ случай масона има единъ дългъ—трябва смело да излезе на арената за борба и да се "сражава".
И по-нататъкъ следва:
„Триумфа на Галилеянина продължава двадесеть века.Илюзията беше много дълга".

„Той изчезва на свой редъ — Бога лъжецъ. Той се присъединява въ праха на вековете къмъ другите божества на Индия, Египетъ, Гърция и Римъ, които сж видяли сжщо много излжгани отъ тяхъ сжщества, легнали предъ олтаритъ имъ".

„Братя масони, на насъ трябва да бжде приятно, че и ние не сме чужди на това събаряние на лъжливите богове".

А масона Флери казва: Долу разпнатиятъ! Ти, Който вече 18 века държишъ света прегърбенъ подъ Твоятъ яремъ,Твоето царство е свършено. Не е потребенъ Богъ!"

Конвента въ 1893 г. е решилъ: „че нито единъ масонъ не може да бжде избранъ за членъ на съвета на ордена, ако той предварително писмено не се задължи за себе си и своите непълнолетни деца да не изпълнява християнските и религиозни обряди". (Bulletn du Grand Orient de france, 1893 г., стр.373).

"Масонството е чуждо на мистицизъма, отричащо началата на авторитета, дълбоко пацифистическо, и не е само определена обществена асоциация. Масонството е противоцърква . . . Борбата противъ църквата ще свърши, когато отделянето на църквата отъ държавата ще стане свършенъ фактъ, когато църквата ще се обърне въ частно сдружение". (Масонското списание „Асасiа", 1903 г. , стр. 860 и 861).

„Ние заявяваме, че сме врагове на всички свещеници и калугери". (Rit. Clement Amitie, стр. 6).

„Не е достатъчно да се победи влиянието на духовенството и да се лиши църквата отъ авторитетъ. Необходимо е да се разруши самата религия". (Congres Maconi`ue International de Paris 1900 г., стр. 102).

Борбата съ религията въ законодателната область започва отъ провъзгласяването "свободата на съвеста", която формула въ разбиранията на всеки здравъ разумъ, ясно води къмъ безверие и свършва съ отделянието на църквата от държавата. А какво значи отделянието на църквата отъ държавата?Да се отдели църквата отъ държавата, това значи,да се освободи държавата отъ нравственото влияние на църквата, като последната се обърне въ простъ професионаленъ съюзъ, да се премахнатъ всички религиозни прояви отъ държавния животъ, като: религиозно полагание на клетвата, официални богослужения, молебени, панахиди и др., лишавание
църквата и духовенството отъ материална издръжка отъ държавата,
заедно съ изземвание църковните и манастирски имоти.Всичко това по нататъкъ води къмъ насилствено затваряние на църквите, и изгонването на калугерите.
Според масоните,хората трябва да бъдатъ същински свободни хора,хора зависещи само отъ собствената си съвестъ.И какъ азъ,догматичния православенъ християнинъ,който има своятъ точенъ и категориченъ символъ на вярата,ще съвместя своята определена вяра и догматизъмъ съ "адогматизъма" на масонството и съ неговото - "пъленъ просторъ при търсение на истината и пълна свобода на мисълта въ всички посоки на духа", което е легнало въ основните му начала, сиречъ въ неговия символъ на вярата?
Както виждатъ читателите, масоните заедно съ нашитъ такива, смятатъ религията за „нещо" интимно на индивида и поради това, че въпроса за религията билъ свързанъ съ Църквата, то, последната трябвало да бжде отделена отъ държавата и държавата не трябвало да се грижи и интересува за религията и църквата. А презъ течение на петстотинъ годишното робство коя беше тази сила, която спояваше българския народъ и го правеше единодушенъ, единомисленъ и твърдъ въ понасяне на всички несгоди?! Около кое „нещо", както се изразяватъ масоните, се беше сгрупиралъ този измъченъ и лишенъ отъ всичко народъ, и това „нещо", което крепеше този народъ, като национално цяло, не беше ли религията,църквата и духовенството?! „Съвършено интимно нещо на индивида" ли беше тази велика сила, която обединяваше душите на нашигв деди и бащи во-едино?! Масоните отлично знаятъ, че вярата, така както ние я изповядваме, не е интимно
нещо, те знаятъ, че тя е най голямата сила, която чрезъ черквата споява народите и ги прави духовно единни, а те искатъ на всяка цена да разрушатъ това единство и затова сж противъ религията и монархията (изобщо противь единомислието и единовластието въ отделните държави). На тях е необходима световна република, те казватъ, че искатъ „братство" по цялото земно кълбо, безъ разлика на националность, раса, племе, вяра, положение, а това може да се достигне само по единъ единственъ пжть, като се разрушатъ окончателно устоите, върху които се крепятъ националните държави. И масоните това го вършатъ систематически неуморно.
Длъжни сж да го вършатъ, защото иначе те не биха били масони.

Със съкращения.
Църковно-Староболгарски език
Откъсъ отъ книгата "Масонството" на родозащитникъ Александъръ Мусевичъ - Бориковъ

Concussion
12-27-2011, 10:04
Ооо, това е много обширна тема и се съмнявам че ти си много наясно с тайните общества и т. н. Ти си от тия с "блесналия поглед" и вероятно за теб нещата са много изопачени, в грешна посока си.

commando1
12-27-2011, 15:26
Ооо, това е много обширна тема и се съмнявам че ти си много наясно с тайните общества и т. н. Ти си от тия с "блесналия поглед" и вероятно за теб нещата са много изопачени, в грешна посока си.

Страшен аргумент за "просветен" човек като теб. Някоя друга тъпня да кажеш?

Concussion
12-27-2011, 15:32
Страшен аргумент за "просветен" човек като теб. Някоя друга тъпня да кажеш?

->

...ако не знаеш че това ти изказване е грях и убида за БОК по-добре да изядеш пет хиляди трилиона слонски пишки покрити с по три кила смегма отсега, че да добиеш тренинг за един средностатистически ден в ада

gandalfepi4, извинявай, че ще те цитирам, ама много ми харесва как си се изразил тук, смятам че е подходящо...

commando1
12-27-2011, 15:35
Все още чакам смислен отговор на въпроса какво представлява масонството според теб. Така като гледам май се пънеш като пате в калчища. Явно е че не познаваш тематиката която обсъждаме.

Concussion
12-27-2011, 15:39
Напротив, много по-напред съм от теб в тия нещица, със сигурност съм изчела много повече и имам познати, които членуват в масонската ложа (не че това е от голямо значение). Ясен си ми какво е твоето мнение и знам, че е безсмислено да се спори с теб. Чети си там конспирацийките и не ме занимавай.

commando1
12-27-2011, 16:59
Напротив, много по-напред съм от теб в тия нещица, със сигурност съм изчела много повече и имам познати, които членуват в масонската ложа (не че това е от голямо значение). Ясен си ми какво е твоето мнение и знам, че е безсмислено да се спори с теб. Чети си там конспирацийките и не ме занимавай.

Хаааах, та нали религията е любимото хоби за обсъждане на масоните! Ами добре, няма да те занимавам, явно е че непросветеността ти по важни въпроси е някакъв твой недъг за които явно не обичаш да говориш. Споко, като четеш повече книжки и ще го излекуваш. Това че не знаеш нещо което те интересува не е причина да не се информираш. :)

Concussion
12-27-2011, 17:05
Аве ей гъз, аз казах ли ти повече да не ме занимаваш. Няма какво да ти обяснявам, ти си толкова проста тиква, зелена и ограничена, че нищо не може да ти се налее. Мръшляк, к'во ми се правиш на интересен, бе, малка пишко?!

commando1
12-27-2011, 17:13
:D :D :D :D :D :D :D :D Някой май май пак си е изпуснал нервите а? Ти момиченце изпи ли си млекцето преди лягане. Искаш ли да дойда и да те завия с одеалцето, пък може и някоя приказка да ти прочета. Не си в състояние (нито физическо, нито психическо) та да спориш с батко си. Айде иди си, почини си и пак ела когато пораснеш голяма. ;)

Concussion
12-27-2011, 17:17
Може пък и да ти изтръгна клитора след това? Ей, аман от псевдо-християни.

commando1
12-27-2011, 17:21
Може пък и да ти изтръгна клитора след това? Ей, аман от псевдо-християни.

Уоу, много ти е беден речника, само това ли можа да измисли малкото ти детско мозъче? :D

gandalfepi4
12-27-2011, 17:24
^ Филипяни 2:3-11

3 Не вършете нищо от егоистични амбиции и празно високомерие, а със смирение гледайте на другите като на по-добри от вас.

Колко нехристиянско, обидно, агресивно и вулгарно изказване от твоя страна.

Concussion
12-27-2011, 17:28
Ти си един много ограничен тип, и само като си пишем усещам колко си мазен и противен. Това е всичко, което заслужаваш от бедното ми речниче. Сега, самозатрий се, моля ти се, един плужек по-малко.

commando1
12-27-2011, 17:49
И какво стана като се събуди......... Подобни мнения като твоето приемам само на една ръка от мен (по-скоро на един юмрук) разстояние!

gandalfepi4
12-27-2011, 17:52
Олеле, прочутата християнска агресия!

http://rockbeyondbelief.com/wp-content/uploads/2011/08/FOX-NEWS-Viewers-threaten-rape-and-murder-of-American-Atheists.jpg

commando1
12-27-2011, 17:57
Никаква християнска "агресия" не виждам! Ако намекваш че някакви американски маргинали правещи се на християни са били "агресивни", то тогава имам сериозни опасения за психическото ти здраве. Къде е тази "агресия".

gandalfepi4
12-27-2011, 18:03
"Ако си атеист се надявам да те изнасилят, убият и пратят в ада!"

"Къде е тази агресия?"

FFS. Да не говорим че само преди два поста заплашваше с физическа саморазправа

commando1
12-27-2011, 18:24
"Ако си атеист се надявам да те изнасилят, убият и пратят в ада!"

"Къде е тази агресия?"

FFS. Да не говорим че само преди два поста заплашваше с физическа саморазправа

Ами обикновено като говорят глупости заявявам им да престанат защото не търпя циркаджийски изпълнения и детски лигавщини и всеки които се държи като клоун ще си носи отговорността пред мен. Тук няма агресия в думите ми. Агресия е физическо нападение над друго лице. Сквернословията които си изписал говорят ясно за конкретен вид заплаха а не за агресия. Агресията е само физическо състояние (физически сблъсък между два индивида) а не заплаха на думи. Така че трябва да те разочаровам, но заплашителните думи не могат да бъдат тълкувани като агресия. Ако беше така то тогава майката използваща заплашителни думи към детето си с цел да го предпази от евентуална беля би трябвало според твоята логика да се счита за "агресия" Да не говорим за бащите които искат от децата си да ги слушат и когато децата не го правят най-често бащите използват заплашителни думи с цел да накарат децата да се държат прилично. И това ли е агресия?

gandalfepi4
12-27-2011, 18:37
Да тъпак, в кой век живееш?

In psychology, as well as other social and behavioral sciences, aggression refers to behavior between members of the same species that is intended to cause humiliation, pain, or harm. Predatory or defensive behavior between members of different species is not normally considered "aggression." Aggression takes a variety of forms among humans and can be physical, mental, or verbal.

http://en.wikipedia.org/wiki/Aggression

Aгресивните думи имат лошо влияние върху психиката и дори физиката на човек. Толкова си глупав, би било обидно за варварите да те нарека варварин.

Concussion
12-27-2011, 18:43
commando1, не, ти не си агресивен, ти се държиш високомерно и егоцентрично. Пак ще кажа, като гледам такива "християни" като теб ми се иска наистина да има бог и ад, и наистина някой да те съди един ден, щото се имаш за християнин, а си много по-долен от атеисти и хора, които не споделят твоята НАЙ-ПРАВИЛНА вяра... Ей заради това си ми гнусен, пъпчасал, мазен, долен и гаден и не ми е приятно дори да ти пиша в малоумната тема.

commando1
12-27-2011, 18:50
Една от божите заповеди гласи- "Не убивай" всеки които убие човек не може да се нарече християнин. Христос заяви в новото си учение следното: "Всеки които си помисли да стори зло на брата си, такъв да бъде хвърлен в геената огнена". Така че спести ми моля ти глупавите си и елементарни съждения. Тях ги разправяй на селските моми. Уикипедия е пълна със неточности,списвания от разнипсведо-интелектуалци и пр. лумпени. Никога не бих се доверил на селски интернет информатор като уикипедия. Според известният учен (знам че не си го чувал но ще си направя труда да го спомена) немецът Ернст Касирер агресията съществува само във физическо състояние и не представлява заплаха тогава когато е изречена чрез думи. Друг известен немски учен Албрехт Косел в книгата си- "човекът и природата" дава точно определение на агресията сред хората. Агресията според Косел е утопична заплаха ненарушаваща баланска във връзките между хората. Е,умнико искаш ли още факти,доказателства и аргументи които правят на пух и прах глупавата ти теорийка. Много си малък и недорасъл че да знаеш каквото и да било. Първо вземи и прочети няколко книги свързани със философията и психическото състояние у човека и тогава давай акъл.

gandalfepi4
12-27-2011, 18:53
Има и заповеди срещу използването на мръсни думи и обиди. Ти го направи тази вечер. Какво праивим?

commando1
12-27-2011, 19:00
Има и заповеди срещу използването на мръсни думи и обиди. Ти го направи тази вечер. Какво праивим?

Ти използва евангелиетата с цел да обиждаш и се гавриш с Християнството. Има заповеди срещу обиди и изпозлване на мръсни думи. Ти защо не ги спазваш? Дори се опита да се изкараш и велик. Не знаеш ли че величието е повод за гордост а гордостта е един от седемте смъртни гряха. Какво правим?

gandalfepi4
12-27-2011, 19:03
^ Лол, аз съм пастафарианец, мога да си ругая колкото искам. Отговори за себе си вместо да ми изписваш 30458702374502 реда за мен. За тебе трябва да е валидно, не за moi

commando1
12-27-2011, 19:09
^ Лол, аз съм пастафарианец, мога да си ругая колкото искам. Отговори за себе си вместо да ми изписваш 30458702374502 реда за мен. За тебе трябва да е валидно, не за moi

Бъркаш, Божите закони са валидни за всички вкл. и за теб. Това че не си християнин не те оправдава. Какво ще стане ако всеки вземе да си измива ръцете със собствените си етични закони и пренебрегне Божите закони които са много по-справедливи от човешките? Дори и да имаш волята да ругаеш колкото си искаш това не те прави интересен в очите на хората, повярвай ми, просто се държиш като малко дете отказващо да поеме отговорност за действията си и затова се налага да бъдат приложени Божите закони върху всички. Защото всички са равни пред Бога независимо дали вярват или не. И всички ще бъдат съдени според греховете си, независимо дали са вярвали във Всевишния или не са.

Concussion
12-27-2011, 19:10
Той не е християнин и не е длъжен да ги спазва тия закони. С какво право го съдиш, като ти, ХРИСТИЯНИНЪТ, се държиш така?

commando1
12-27-2011, 19:18
Той не е християнин и не е длъжен да ги спазва тия закони. С какво право го съдиш, като ти, ХРИСТИЯНИНЪТ, се държиш така?

Айде бе, я да видим какво казва Библията по този въпрос: "И ще се завърне отново с пълна сила при Второто Пришествие да съди всички хора по земята. И живи и мъртви и богати и бедни и млади и стари и мъже и жени и всички които произлязоха от неговата ръка". Естествено е че е длъжен да ги спазва!

Concussion
12-27-2011, 19:24
Ти си ебахти ограниченото копеле...

gandalfepi4
12-27-2011, 19:25
Същото го пише и в корана. За мен имат еднаква тежест.

Намирам ги за много по несъвършенни от моята религия.

commando1
12-27-2011, 19:36
Ти си ебахти ограниченото копеле...
Доста ще трябва да се постараеш за да измислиш нещо малко по-умно от въпросното ти изказване.

Concussion
12-27-2011, 19:38
Доста ще трябва да се постараеш за да измислиш нещо малко по-умно от въпросното ти изказване.

К'во да измислям, бе, шматкоо, ти си кух и не заслужаваш умни неща, даже и за ебане не ставаш.

commando1
12-27-2011, 19:39
Същото го пише и в корана. За мен имат еднаква тежест.

Намирам ги за много по несъвършенни от моята религия.

С тази разлика че корана няма нищо общо с Библията. Все едно да сравняваш муха със слон. И коя е твоята ултра съвършена религия??? Я, ни разкажи по-подробно за нея. Може да ми стане интересно и да поискам да се оприлича с нея???

commando1
12-27-2011, 19:39
К'во да измислям, бе, шматкоо, ти си кух и не заслужаваш умни неща, даже и за ебане не ставаш.

Това кога го сънува?

gandalfepi4
12-27-2011, 19:50
С тази разлика че корана няма нищо общо с Библията. Все едно да сравняваш муха със слон. И коя е твоята ултра съвършена религия??? Я, ни разкажи по-подробно за нея. Може да ми стане интересно и да поискам да се оприлича с нея???

Пастафарианство бе майна - ние вярваме че Великото Спагетено Чудовище е създало света и джуджетата и след като умрем ще отидем при бирения вулкан и фабриката за стриптизьорки.

http://www.venganza.org/

gandalfepi4
12-27-2011, 19:52
С тази разлика че корана няма нищо общо с Библията. Все едно да сравняваш муха със слон. И коя е твоята ултра съвършена религия??? Я, ни разкажи по-подробно за нея. Може да ми стане интересно и да поискам да се оприлича с нея???

Мда, как да са еднакви - абсолютно еднаква история като стария завет, имат си и Иисус даже. Напълно различно нещо.

commando1
12-27-2011, 19:57
Пастафарианство бе майна - ние вярваме че Великото Спагетено Чудовище е създало света и джуджетата и след като умрем ще отидем при бирения вулкан и фабриката за стриптизьорки.

http://www.venganza.org/

А стига ве, току-виж взела че ми харесала вашата религия. И какво трябва да направи човек за да стане примерен пастафариянец?

npp
12-27-2011, 20:14
Бъркаш, Божите закони са валидни за всички вкл. и за теб. Това че не си християнин не те оправдава. Какво ще стане ако всеки вземе да си измива ръцете със собствените си етични закони и пренебрегне Божите закони които са много по-справедливи от човешките? Дори и да имаш волята да ругаеш колкото си искаш това не те прави интересен в очите на хората, повярвай ми, просто се държиш като малко дете отказващо да поеме отговорност за действията си и затова се налага да бъдат приложени Божите закони върху всички. Защото всички са равни пред Бога независимо дали вярват или не. И всички ще бъдат съдени според греховете си, независимо дали са вярвали във Всевишния или не са.

те по принцип Заповедите в Библията са създадени специално за духовниците/вярващите, тъй като в вярата има много важни правила/принципи, които трябва да се спазват от тях, иначе може да станат големи проблеми, докато същите заповеди не са предназначени за невярващите/нерелигиозните/неокултистите, понеже те не са духовници/верчески дейци, но все пак за никой от тях не е правилно да причинява зло на друг човек, защото няма как след като за вярващите причиняванети на зло е неправилно, за невярващите да бъде правилно, но все пак те си имат свои закони, като например, наказателен кодекс, и общоприети нравствени правила.....

"(понеже, когато езичниците(т.е. невярващите), които нямат закон(т.е. които не са под Св. Закон на вярата, понеже са невярващи), по природа вършат това, което се изисква от закона(т.е. което не е противно на Св. Закон на вярата), то, и без да имат закон, те сами са закон за себе си, по това, че те показват действието на закона написано на сърцата им, на което свидетелствува и съвестта им, а помислите им или ги осъждат помежду си, или ги оправдават)," Римляни 2: 14-15

gandalfepi4
12-27-2011, 21:52
А стига ве, току-виж взела че ми харесала вашата религия. И какво трябва да направи човек за да стане примерен пастафариянец?

Нищо, отиваш там независимо.

Concussion
12-28-2011, 10:09
Пастафарианство бе майна - ние вярваме че Великото Спагетено Чудовище е създало света и джуджетата и след като умрем ще отидем при бирения вулкан и фабриката за стриптизьорки.

http://www.venganza.org/

Я, я, това със стриптизьорките и вулканът ми хареса.

gandalfepi4
12-28-2011, 11:24
И навсякъде има спагети

Concussion
12-28-2011, 11:44
Искам стриптизьорки в спагети.

gandalfepi4
12-28-2011, 12:23
Може, то по спагети се ходи

npp
12-28-2011, 13:43
в някои барове стриптизьорките дори са смучели спагети на подиума облизвайки пръстите си от маслено-захарният сос, с който (са) били заляти спагетите, но там входа и консумацията били по-скъпи, защото и програмата била по-уникална - жалко обаче за момичетата, които секс професията ги е скапвала, защото не че нещо е нечисто от само себе си, но красотата и кондицията им са били попилявани от клеветите на човешката религия, наистина това тяхно религиозно съдене е много идиотско разсипничество.....

Concussion
12-28-2011, 16:49
в някои барове стриптизьорките дори са смучели спагети на подиума облизвайки пръстите си от маслено-захарният сос.....

Сексиии.....

koshtramba
12-28-2011, 17:24
Брей, какви нечисти мисли циркулирали в съзнанието на иначе така порядъчния ни npp.

npp
12-28-2011, 19:33
Брей, какви нечисти мисли циркулирали в съзнанието на иначе така порядъчния ни npp.

и какво толкова е нечистото?!, вие никога ли не сте яли спагети?!.....

Concussion
12-28-2011, 19:46
и какво толкова е нечистото?!, вие никога ли не сте яли спагети?!.....

Да, да, спагети друг път... смучели, облизвали... То, вярно че аз имам малко мръсно подсъзнание, ама ти така си го описал. Нищо де, човешко е, все нанякъде трябва да избие и твоето... Само недей да се правиш на ударен.

npp
12-28-2011, 21:07
Да, да, спагети друг път... смучели, облизвали... То, вярно че аз имам малко мръсно подсъзнание, ама ти така си го описал. Нищо де, човешко е, все нанякъде трябва да избие и твоето... Само недей да се правиш на ударен.

аз разбирам да бях казал "наденици", "кренвирши" или поне "макарони", ама след като казвам "спагети", какво тогава те притеснява?!.....

www.youtube.com/watch?v=yhts_PuVFW4&feature=player_detailpage#t=98s

MakaronUduSHvaCH
12-29-2011, 15:45
Как е девойчета и девойчовци, скоро не съм писал, за това тозчас, аз ще ви наспамя, с простотия обилно :D

Concussion
12-29-2011, 16:02
Как е девойчета и девойчовци, скоро не съм писал, за това тозчас, аз ще ви наспамя, с простотия обилно :D

изчезни
1010101001

MakaronUduSHvaCH
12-29-2011, 16:10
изчезни
1010101001

aaa не тей с рогът ...