PDA

View Full Version : Проблем със зареждането на лаптопа...



xXxAngerfisTxXx
12-27-2011, 14:49
Имам около 5 годишен лаптоп HP Compaq nx9105, и лятото сдаде багажа. Първо батерията се разместваше и не искаше да я зарежда. Сложих хартийки, оправи се. Последния път когато работеше беше на батерия, и като се изтощи го изключих... и тва беше. На другия ден го включвам в зарядното, лампата за зареждане почва да мига (а трябва да свети постоянно когато се зарежда) и не тръгва въобще. Отворих го да видя за някой пръснат кондензатор, няма... замерих зарядното подава 18.5 волта точно колкото трябва. Не тръгна и не тръгна. Оставих го така, събираше прах 5 месеца и днеска реших да го пробвам. Включих го в тока, пак взе да мига и естествено не тръгва. Изключих му кабела, включих го пак и в същия момент натиснах копчето и взе че тръгна... само не знам що уиндоуса ми дава че е на батерия, която ми показва че е 0% но върви. Зарадвах се, почнах да го човъркам и се изключи сам и пак почна да мига. Пак махнах кабела, вкарах го и веднага копчето и тръгна. Работи 5 минути и угасна. Уиндоуса ми дава че е на батерия, която няма никакъв заряд -0% а е включен в тока ? какъв е проблема ? не може батерията заради едно изтощаване да сдаде багажа ? Ако е от батерията ще му взема нова... дали е от нея или е нещо по захранващата част на лаптопа ???