PDA

View Full Version : Ще се развивам ли още ?



hpanayotov
12-27-2011, 16:55
Здравейте,от дълго време се питам дали ще се развивам още (На височина,полов член и т.н.).
На 18 години съм. 180-182 см. висок.Тежа 72 кг.Имам леко окосмяване по лицето(някакъв мъх вместо мустак).Окосмяване под мишниците и около половия член.Последната година израстнах с приблизително 3 см. на височина.Тренирам редовно,храня се правилно.На ден хапвам по 5-6-7 пъти и то стабилно и все пак не качвам,това признак ли е,че още се развивам или просто имам бърз метаболизъм ? В 8-ми клас бях най-ниския (150 см.),по време на 9-10-11 клас израстнах като гъба,след това расах,но не толкова рязко...Благодаря предварително !

ImmortalSportFreak
12-27-2011, 20:10
Нормално е с нарастването на възрастта да растеш все по-бавно и по-бавно и накрая ще спреш да растеш-дори сега както си на 18 може да ти е спрял растежът на височина,може и да продължи още 1-2 години.Това при всеки е индивидуално.Що се отнася до килограмите-радвай се,че имаш бърз метаболизъм,тренирай си и продължавай да се храниш здравословно. :]

Redcool
12-28-2011, 20:20
Братле, аз съм 183см висок и тежа 74кг. Също се храня дори по 6-7 пъти. Метаболизмът ми е супер бърз. И да ти кажа аз също съм на 18г и последната година съм забелязал, че на височина спрях да раста и размер на обувки също.

tomboy
12-28-2011, 20:41
Попринцип се води , че овек спира да расте (на височина и т.н.) когато стане на 21 , но е нормално колкото по-голям ставаш , толкова по-бавно да растеш!А и +това всеки се развива различно , някои рано , други късно !..:)...А отколкото до храненето ...Ами това да имаш бърз метаболизъм е хубаво !...И аз съм така , ям много , но не качвам и грам...

asdzxccc
12-28-2011, 21:03
Ами вероятно ще проаснеш с някой друг сант, но вече си достигнал перфектната височина според жените. Която е 1.80, честно казано и аз искам да раста още ама не знам дали ще стане на 16 години съм и съм едва 1.77 ;( Брат ми е 1.91, но както и да е ... Няма значение, колкото и да си висок и як и прочие, важното е да си жив и здрав не взимай различни химий, колкото ти даде господ толкова :)

los4o
01-07-2012, 14:07
На ден хапвам по 5-6-7 пъти и то стабилно и все пак не качвам,това признак ли е,че още се развивам или просто имам бърз метаболизъм ?
Има разлика между бърз метаболизъм, ако е бърз то значи на 20 да умреш, друго си е бързата обмяна на веществата, а и ако се позачетеш из интернет ще разбереш, че 90% приблизително от храната отива за мозъка, тъй като това за него е вид енергия, а останалите 10% от които 7% са за останалите органи а 3% за тялото. Представи си тогава, колко трябва да ядеш за да качиш 1 килограм, за храна говоря не захарни изделия. Иначе Жените растат средно до 21 години а мъжете до 23. Но този вид растеж се нарича развитие. Хората растат докато не излязат от пубертета и се развиват след него до няколко години. След това бавно и бавно започва всичко на обратно.

fluffy_^
01-07-2012, 14:13
мм..Бях чел някаде че мажете растем до 21-22 г възраст а жените 19-20 нещо такова и незнам дали е вярно..При всеки е различно.. :) смисъл някой ръстът по бързо от другите и т.н :)

los4o
01-07-2012, 14:16
Е разбира се, но ако говорим за средното развитие и растеж. То това е отговора. Всеки различно си знае, има си всеки това право.