PDA

View Full Version : Решение на това!?



Vannesa
12-27-2011, 19:10
Здравейте.
Имам сериозен проблем с акнето. Ще ви обясня ситуацията, и ще ви помоля да ми препоръчате тактика на лечение ,защото пробвах твърде много неща безрезултатно.
Значи, по принцип кожата ми е нормална към смесена. Рядко ми излизат съзвездия от по 3 до 5 мъъънички пъпчици и то най-често около брадичката, то те минават бързо. Проблемът е ,че точно преди цикъл нацъфтявам с шест-десет големи, червени, ужасно видими пъпки, които за ден-два стават с бяло връхче и колкото и да се сдържам и да ги третирам с всевъзможни неща, накрая винаги ги "оправям собственоръчно", при което остават рани и оттам - белези. Пробвах да не ги пипам, е не се махат и това е. Трябва ми месец да си върна кожата в що годе прилично състояние и после пак идва цикълът. Пробвала съм гентамицин, балеа, гарниер, клийн енд клиър, нютрожина, почти всичко от аптеките.. Някакви идеи?Само на козметик не съм ходила, но другата седмица съм на дерматолог и искам да чуя неговото мнение, защото доста хора ми казват ,че въпреки всички кремчета и тн които слагат, все пак и там ги стискат.

Ваше мнение? Някой с подобен проблем?
Мерси предварително.

Rebirthing
12-27-2011, 20:34
Приемай храни богати на витамин Б6 /или добавки/.

ariimeri97
12-28-2011, 09:45
същия проблем ии все ги стискам , не мога да се сдържа просто

mynichkaTanq
12-28-2011, 09:47
Акне Аут? пробвай или поразпитай/прочети/ за него

teddybearMV
12-28-2011, 09:52
Най-правилното мнение ще бъде това на дерматолога, така че почакай до другата седмица и всичко ще е наред. Тук никой не може да ти препоръчва тактика на лечение, няма лекари, няма как да те прегледат хората по нет-а, нали? Дерматологът е точният човек, който ще си каже професионалното мнение.
Успех с прегледа.

kalpazanka
12-28-2011, 10:30
Единственото, което можем да ти препоръчаме тук в нета, трябва да е без рецепта, а това ни ограничава избора до медицинска козметика, един-единствен лосион и кератолитик.

titinkaa
12-28-2011, 10:42
Иди на дерматолог.И най-важното не ги стискай,защото се пренася от място на място, като се пипаш по лицето, и излизат и на други места пъпките.

FuCKkK13
12-28-2011, 13:15
да.. дерматолог .. той ще ти каже,а сега от личен опит мога да ти кажа да пиеш бирена мая.. и аз като теб преди цикъл ми излизат няколко,но при мен положението не е чак такова.. и пия бирена мая и ми изчиства значително лицето.. другото .. почиствай си лицето поне 2 пъти на ден - това е задължително,а останалото предполагам дерматолога ще ти го каже и ще ти каже какво друго да използваш :)

SmilezZz
12-28-2011, 16:20
Спри с това самолечение и отиди на дерматолог. В случая най - логичното и добро решение е това.