PDA

View Full Version : Малко срамен проблем



xJawz
12-27-2011, 22:28
Докато бях яко зарибен по една игра се бях излигавил, за да не ставам от компа, да ям докато играя. Сега клавиатурата на лаптопа ми е с трохи под копчетата и се чудя как да ги извадя. Не ми създават проблем, но изглежда гроэно.

kantonecApetur4
12-27-2011, 22:36
Не може ли да го обърнеш и да го изтръскаш или пък с прахосмукачка.

xJawz
12-27-2011, 22:41
Махнах доста с прахосмукачка, но няколко останаха.

kantonecApetur4
12-28-2011, 07:43
Еми освен да опиташ с компресор да ги издухаш.Де да знам.

Wax
12-28-2011, 10:02
Попринцип с специален инструмент, ама става и с химикал\нож.
Пъхаш между пространството отдолу и вдигаш.
Нареждаш си ги в същия ред и след това чистиш с салфетка.
При Space, Enter, Caps Lock и още ред други има железца отдолу на някои който дестват като пружинка и е важно да си ги пъхнеш пак по мястото след това.

torVPN
12-28-2011, 17:27
Съмнявам се да са трохи, а лепненето ще трябва с гъба да го премахнеш.

ssslll
12-30-2011, 17:32
Попринцип с специален инструмент, ама става и с химикал\нож.
Пъхаш между пространството отдолу и вдигаш.
Нареждаш си ги в същия ред и след това чистиш с салфетка.
При Space, Enter, Caps Lock и още ред други има железца отдолу на някои който дестват като пружинка и е важно да си ги пъхнеш пак по мястото след това.

Не че нещу ама няма ли да се нарани периферията на лаптопа ? Аз това си го правя само на настолния комп ...

straus
01-02-2012, 12:22
Не че нещу ама няма ли да се нарани периферията на лаптопа ? Аз това си го правя само на настолния комп ...

Ако те е страх да не го преебеш, има си сервизи за тая работа, и те треа хляб да ядат.

zenzatsionen
01-04-2012, 19:13
Ми...аз лично бих направила следното:
Зимам прахосмукачката махам и четката (онази част с която се чистят ъглите и т.н.) и оставам тръбата.Нея я надвесвам на клавиатурата и почвам да чистя.Ако останат някои по-големи или заради които не мога да натисна някое копче взимам една клечка за зуби/игла и почвам да човъркам докато не излезе :D