PDA

View Full Version : Народна милиция за опазване на Кирилицата



PainMonopoly
12-28-2011, 07:49
ТЛДР указание: премини към последния абзац.

Напоследък отново зачестиха случаите на писане на латиница от страна на определени потребители. Азбуката на езика на славната Римска империя, но и азбуката, на която се пише турският език. Със сигурност обаче няма нищо общо с българският език, официалният език на тази държава и този форум.

Сигурно си мислят, че не е голямата работа, като изсерат едно мнение на латиница сред няколко на кирилица. Сигурно си мислят, че няма кой да види, че ще им се размине. Действително модераторите не могат да цъфнат веднага, когато се напише мнение на латиница и вероятно някои хора съвсем нагло се възползват от това. Докато АЗ пиша в този форум и докато има правило, което да стои зад задължителната кирилица обаче, няма да допусна и един пост на латиница, който съм видял, да се размине.

Защо съм толкова стриктен относно точно това правило? Предимно по сантиментални причини. Когато живееш в държава, където всичко около теб - табели, указания, слайдове на лекции и т.н. са написани на латиница и когато можеш да използваш родният си език и азбука само отвреме навреме, започваш да осъзнаваш колко много означават за теб и колко много ти липсват, а смотаняците са се разплули пред монитора и разглезили до толкова, че не я оценяват и я приемат за даденост. Освен това кирилицата е едно от най-характерните неща за България и заема централно място в националната ни гордост, което я прави много по-важна от това, че някой льольо го е домързяло да смени езика.

Насочвам тази тема предимно към редовите потребители. Очаквам всеки, който е на мнение, че латиницата е недопустима, да вземе мерки да НЕ ИМ се разминава. Мненията да се трият, а системните нарушители да се банват. Забелязах, че темата за модераторската помощ не я гледат вече, но пък на доклади изпратени чрез бутона за докладване на мнение в долния ляв ъгъл на мнението откликват доста бързо. Е, използвайте го.

yakuza_
12-28-2011, 08:12
СМЪРТ ЗА КИРИЛИЦАТА ! ДА СЕ МАХНАТ КРАТКИТЕ И ПЪЛНИ ЧЛЕНОВЕ (СТРАННО Е ДА КАЗВАМ ЧЛЕН НА НЕЩО, НА КОЕТО ОБИКНОВЕНО МУ ВИКАМ ЧЕП/КУР/МЕСО/ПЕНИС/ПИШКА/ГУЩЕР ЕТЦ), ДА СЕ МАХНАТ БУКВИТЕ - Ю, Я, Й, Ь, Щ !

Wax
12-28-2011, 08:21
КУР ЗА ЯКУЗАТА !
Цялото го прочетох. Лично аз смятам, че системните "лотинописци" - така да се изразя - пишат така, само защото не могат да пишат на Български а и в някои случай не знаят :lol:

Подкрепям.

LadyDi
12-28-2011, 09:51
Якуза, да не ти се е отключило някое отдавна дремещо психическо заболяване?