PDA

View Full Version : Кученце



zvezdichkaaa
12-28-2011, 07:01
Здравейте, преди 2 дни за празниците получих кокер на 40 дни, обаче имам 2-3 въпроса за отглеждането му.Как да го науча да ходи в банята да пишка, като то като че напук отива на килима и да ми кажете за ваксините през какъв период от време се правят.Т.е. от първата до втората колко се чака и т.н.

Reenata
12-28-2011, 07:54
Такаа. Пиши ми на съобщение skype и ще ти обясна всичко ;)

Djenka
01-03-2012, 21:57
И аз имам кокер. Като я взехме отначало пишкаше навсякъде почти, но акаше само на едно определено място на плочките. Бързо се научи, и досега, ако няма кой да я изведе, отива и почва да драска по вратата, докато някой не я забележи. Докато е малко, като почне да си върши работата някъде, където не трябва, го вдигни и го занеси в банята или на терасата. После, като почнат разходките, ще почне да стиска. Трябва когато прави някаква беля, не да го биеш, а просто да му кажеш едно ясно и строго НЕ, и скоро ще разбере, че НЕ значи НЕ.

За ваксините не мога да ти кажа, най-добре се консултирай с ветеринар.

Има един полезен сайт, в който чета всичко необходимо за нашия кокер: http://forum.dog.bg/forum/72-%D0%BA%D0%BE%D0%BA%D0%B5%D1%80-%D1%81%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D1%8C%D0%BE%D0%BB/

А твоя кокер американски или английски е?

VampireLover3
01-09-2012, 20:02
Здравей и аз си взех кокер на 40 дни, сега е на почти 3 месеца. Първо ваксините :
и трите са по 20 лв. времето което изминава до следващата ваксина е 2 седмици има 4 ваксина която е против бяс тя е 28 лв. Има вътрешно и външно обезпаразитяване по 15 лв. За ваксините ветеринаря ще ти обясни всичко (аз лично четв. няма да я правя) Аз не успях да науча кучето си да пишка и да ака в банята. От скоро го разхождам на вън и все още не може да се научи, че нещата се вършат вън, а не вкъщи. Имаме напредък, но е минимален. Ако имаш други въпроси питай, сайта който са ти дали по горе също е много полезен и аз доста често влизам там.

Actorr
01-11-2012, 13:34
Като стане от сън го води на предназначеното място от теб за тази работа.Нека няма вестници и да е на плочките в банята примерно .. поне аз така научих моя кокер :) поразгледай и www.dog.bg .. има много полезна информация точно по тази тема ..

malkasladka
01-14-2012, 09:14
Първо честито! Пожелавам ви много щастливи моменти заедно, дъъъъълги години да ви радва! Но да си дойдем на думата, кученце на 40 дена трябва да е още при майката. След като сте го взели дали от развъдник (дано!) или от зоомагазин (жалко), кученцето трябва да е с паспорт, където да пише какви ваксини има, но на 40 дена се предполага, че все още няма никакви, а би трябвало да е само вътрешно обезпаразитено с паста, така че хващаш си кученцето и си го водиш на вет, те ще му сложат първата ваксина и ще ти кажат кога да отидеш за втората, и моля те, не вади кученцето си на разходки вън пред да са минали 10 дена след 3тата ваксина, опасно е за здравето му, съответно и за живота му. За пишкането ми се стори, че някой е обяснил, така че ще си го спестя, ако те интересува нещо повече, питай

mariqanastasova
01-22-2012, 17:05
Ами напиши въпроса в интернет 100 процента ще има и то много неща ,които не знаеш за него

zvezdichkaaa
01-22-2012, 20:04
Утре отиваме на втора ваксина.С акането се научи къде да ходи,но пишка още където само си реши.Дано с времето се изтлади и този проблем.Не е от развъдник от частник го взех.Аз имам само един въпрос как да го отуча да ме хапе, толкова белези ми остави по ръцете?


http://alfa.kachi-snimka.info/images/cqs1327266265w.jpg

misska1987
01-25-2012, 10:51
Международен паспорт за куче .... да попитам каде да изкарам и какви пари ще ми излезе за мини пинчер

smile12345
01-25-2012, 13:38
Международен паспорт за куче .... да попитам каде да изкарам и какви пари ще ми излезе за мини пинчер

При ветеринар се изважда паспорта(ако не се лъжа),кучето трябва да има чип за тази цел,струва м/у 60-90 лв.(на моето куче,което е малка порода чипа + паспорт излезе 90лв.)