PDA

View Full Version : Морско свинче - пиене на вода.. :(



miminka992
12-28-2011, 10:45
Проблемът ми е, че морското ми свинче, като иска да пие вода имам чувството, че не може... започва да гризе онова нещо от където се пие водата, а го виждам че е жадно.. незнам какво да правя.. :(

qkakukla2
12-28-2011, 18:30
Не му давай сухи храни. Давай му обелки от краставици и ябълки така то няма да се нуждае от вода. Преди и аз имах и продавачката в зоомагазина ми даде този съвет.

Е незнам сега там преди да го вземеш с какво са го хранили най- добре отиди в магазина от който си го купила и разпитай. ;)

DisappointedDreamer
12-28-2011, 18:37
Краставици, домати, и зеленчуците общо взето съдържат много вода, затова ако му ги даваш, то може и да не иска да пие вода, защото вече си я е набавило от зеленчуците.

А за това защо не може, най-добре е може би да попиташ наистина някои ветиринар, или пък да попиташ в магазина от които си го купила.

Reenata
12-28-2011, 19:06
Внимавай със зеленчуците. Има много нитрати. Препоръчвам ти само ябълки. Ще получи кожни проблеми от много зеленчуци. Пие си вода и моето така правеше.То има едно въртящо топче,което може и да не работи. Всеми ново !

gandalfepi4
12-28-2011, 19:35
Не му давай ОБЕЛКИ от разни неща.

Нормално е от зеленчуци (красавици best) да си набавя течности, а и когато пият обикновенно само го дъвчат топчето. Не се притеснявай от това.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=dXjd3SMI_fQ#t=7s

Ако прави така и се притесняваш - недей, нормално е това

slavito007
12-28-2011, 20:44
Краставици и домати по принцип на морски свинчета не се дават НИКОГА, особено зимата. Нормално е да гризе поилката, то не може да я лапне :D Но така си пие нормално.
Никоя храна не може да замести редовния прием на вода. Животното си го иска и трябва заедно с храната да си му даваш отделно вода :)

tomboy
12-28-2011, 20:50
Няма за какво да се притесняваш!..;):)..Самата поилка е направена така , че не може да пие без да лапне накрайника. Нормално е да го гризе !..:)

teddybearMV
12-29-2011, 09:18
На свинката в никакъв случай не се дават обелки от краставици, ще се натрови. Давай му краставичка, но най-добре ако имаш домашно-селско производство, защото тези по магазините са бъкани с нитрати и химии, особено зимата. Подай му поилката ти и да близне малко, за да разбере как да пие от нея вода, може и да е нещо дефектна и да не изтича, когато то се опитва да пие от нея.
Имаше едно време едни книжлета- наръчници за гледане на свинка, продаваха ги в зоомагазините. Струваха 1-2 лв. Защо не си купиш, явно не си гледала преди свинче.

miminka992
12-29-2011, 14:16
Благодаря много на всички за съветите.. ами давам и краставички, но ги беля.. ;) Ии да за първи път гледам свинче и затова почти нищо не знам, но сега чета по форумите и ми е по-лесно.. :) Ии не го прави точно както в клипа.. то гризе отстрани онова нещо от където се пие... :(

HolyShit
12-29-2011, 14:21
Мойто колко години си живя..Никога не е пило вода и не е искало.Само обелките + плодове + зеленцучи и прясна трева я от град я от селото :D
Тия сухи храни за хамстери не ги вкусва..

adito23
09-27-2012, 18:42
Моето си го купих днес 27.09.2012. Изобщо не пие вода - кажете каква трябва да е температурата- хладка ,студена. Какво да направя, за да пи

DisappointedDreamer
09-27-2012, 19:06
Не трябва да пие задължително. Имала съм 2 морски свинчета. Едното пиеше вода, другото не. И двете бяха живи и здрави 6 години. Те си набавят вода от примерно домат, краставици и други зеленчуци. Щом не ще да пие вода, тогава му давайте повече зеленчуци.

embraceme
09-27-2012, 19:09
Някой пият вода други не ,не се тревожи , имал съм 3 и трите пиха и винаги така сякаш гризеха поилката .Живяха към 6-7 години големи гадове излезнаха ^-

anonymous708973
09-27-2012, 22:35
Не му давай сухи храни. Давай му обелки от краставици и ябълки така то няма да се нуждае от вода. Преди и аз имах и продавачката в зоомагазина ми даде този съвет.

Е незнам сега там преди да го вземеш с какво са го хранили най- добре отиди в магазина от който си го купила и разпитай. ;)

Вземи я убий тая продавачка. Как можеш да слушаш човек, който няма никакво образование по темата? Няква продавачка ще ти казва как да си гледаш домашния ЛЮБИМЕЦ...
Обелки от зеленчуци НЕ се дават. Особено пък зимата с тия нитрати.

Авторке, сигурна ли си, че го гризе и че не пие вода? Следила ли си нивото на водата? Разгледай поилката, тя има едно топченце, възможно е то да му трака по зъбите и да си мислиш, че гризе.

SHPAIdURmeN
09-28-2012, 08:20
Краставици, домати, и зеленчуците общо взето съдържат много вода, затова ако му ги даваш, то може и да не иска да пие вода, защото вече си я е набавило от зеленчуците.

А за това защо не може, най-добре е може би да попиташ наистина някои ветиринар, или пък да попиташ в магазина от които си го купила.

+1 , Също така може да му по набереш малко глухарчета, обичат ги. Ето и как изглеждат (големите зелени листа) http://recepti.plamcom.com/admin/FCKeditor/UserFiles/image/gluhar4e.jpg

miminka992
09-28-2012, 15:47
Темата е стара и морското ми свинче си пие вода вече нормално. :)

mrankoniiii
11-02-2012, 15:17
Не му давай ОБЕЛКИ от разни неща.

Нормално е от зеленчуци (красавици best) да си набавя течности, а и когато пият обикновенно само го дъвчат топчето. Не се притеснявай от това.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=dXjd3SMI_fQ#t=7s

Ако прави така и се притесняваш - недей, нормално е това

+1