PDA

View Full Version : Фризьор - дълга коса



DragonLady
12-28-2011, 17:35
Винаги съм се чудела защо, когато момиче с дълги коси отиде на фризьор, той/тя винаги гледа да отреже възможно най-много, а не колкото клиентката е каза? Според вас това на какво се дължи? Тоест вие как си го обяснявате.
Пускам темата по повод, че утре ми налага да ида на фризьор и искам да ми вземе САМО крайщата и нищо повече ( 1 -2 см МАКС ), а като ги знам какви са всичките ... Направо ми се плаче честно ... Сигурно ще ме окастри адски много като ми види дългата коса, дори и да и кажа само 1 - 2 см. А и съм човек, който изключително трудно се доверява на някой. Абе хванала ме е паниката яко ... ама избор нямам.
Нагледно за каква дължина говоря:
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/200281_213690328647064_100000182941959_992988_1322 893_n.jpg - правена април месец
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/300532_275356109147152_100000182941959_1345338_442 2391_n.jpg правена края на август или началото на септември не помня с точност

ImmortalSportFreak
12-28-2011, 18:10
Хехе,доста ти е дълга косата. :) Ами може би фризьорките правят така,за да не каже клиентката после - нищо не направихте,айде пак.. Незнам де... Все ще има някоя,на която да се довериш.Като й обясняваш какво искаш,акцентирай върху това,че искаш съвсем малко да се отрежат краищата,а самата коса искаш да си остане дълга. :)
Успех!

KoRnFlAkE
12-28-2011, 18:17
извинявай, ама аз като ти гледам косата, повече от 1-2см скъсяване ще й дойде доста добре.

nepowtorima
12-28-2011, 18:18
Косата ти на 2рата снимка в краищата изглежда сякаш има само няколко кичура.. супер нацъфтяла, ужасно рядка е в края.. По-добре да я отрежеш до лакътя си .. както е на снимката.. оттам надолу е просто ужас..

DisappointedDreamer
12-28-2011, 18:22
Даже малко по-нагоре от лакътя, ще и дойде добре. Много е рядка, тънка и изглежда болна.

DragonLady
12-28-2011, 18:29
Да съм ви искала акъла и съветите?
Въпроса ми беше точен и конкретен, личното си мнение можете да го запазите за себе си ;)
ImmortalSportFreak мс за съвета, мисля да те послушам и доста да акцентирам над това, че искам само краищата :) Е и да се заредя с голямо количество цигари и шоколад , че стреса ще си е бая.
А до рамото няма да я отрежа никога, ако ще и 1 милиард да ми дават ....

KoRnFlAkE
12-28-2011, 18:44
^ за един милиард, аз и до над ушите ще си отрежа моята. :D
и все пак, една сравнително дълга и здрава коса изглежда мнооого по-яко от супер дълга и изтощена. :)
иначе фризьорите имат навика да режат всичко, което цъфти, тва сигурно е главната причина.

nepowtorima
12-28-2011, 18:47
^ за един милиард, аз и до над ушите ще си отрежа моята. :D
и все пак, една сравнително дълга и здрава коса изглежда мнооого по-яко от супер дълга и изтощена. :)

същото!!

И все пак фризьорката си знае работата. Смисъл ти ще искаш да ти я подстриже 1-2 см., но тя може да прецени /както би направила/, че ти е много изтощена косата и да ти я подкъси повечко. И все пак косата ти не е само 1-2 см нацъфтяла.. ти ще и кажеш махнете ми нацъфтялата коса .. и следователно ще стане по-къса.. Зависи може и да ти е послушна фризьорката и да прави каквото кажеш..

taamara
12-28-2011, 18:55
Като отидеш казваш на фризьора колко искаш да ти отреже - както си написала тук - 1 - 2 см. Иначе съм съгласна с горното мнение, че фризьорите обикновено режат всичко, което е нацъфтяло. Аз един път като ходих фризьорката предварително ми показа, като хвана един кичур колко точно ще отреже, аз казах "ОК" и така..
Сега един въпрос, малко извън темата, но все пак - от колко време си пускаш косата?

tomboy
12-28-2011, 19:05
Оле и аз това супер много го мразя !..:(..Последния път като бях на фризьор (преди около 3-4 месеца някъде ..доста време не цъфти..) ми беше станала колкото ми е сега (маааааалко над кръста) и и казах нали да ми отреже само около 2 санта , колкото ми беше нацъфтялото. Тя обаче ми каза ''добре'' и 15 мин по-късно си тругнах с 5 пръста по-къса коса ...:(

DragonLady
12-28-2011, 19:11
Абе то това, че уж много знаят най го мразя ... Ти едно и казваш, оная се има за големият спец и прави квото иска ... Аз съм на мнение, който плаща той поръчва музиката. А и тя нали си взема парите и 2та случая, какво тогава я бърка дали ще каже квото аз кажа или квото тя си науми, ей това не мога да проумея.

tomboy
12-28-2011, 19:20
Ужасно е !..Не стига, че ми я скъси супер много , ми оплеска и пластовете !...Абе ,аз като цяло , не съм фен на фризьорите !..

Hayashi
12-28-2011, 19:22
Ами като според теб фризьорите не са достатъчно добри в областта си, защо изобщо ги посещаваш? Подстригвай се сама, колко просто!
Не мога да те разбера, хем мрънкаш, че не си доволна, хем продължаваш.

kittenella
12-28-2011, 19:24
Веднъж една фризьорка ме подстрига - косата ми беше до закопчалката на сутиена, след фризьора беше 5 пръста под врата.Така се вбесих, че не му мислих много развиках й се и не й платих.Ако не се харесваш си имаш правото да не й заплащаш, като не ти е направила услугата, за която си отишла.Охх...като се сещам как псувах цял ден...:D

DragonLady
12-28-2011, 19:41
Хммм не се бях замисляла над тази идея, ако не ми хареса услугата да не и платя ... Но като се замисля и аз на твое място така бих постъпила.
Hayashi по добре мисли малко преди да пишеш ;)

Hayashi
12-28-2011, 19:58
Хах и защо? Хем недоволни, хем пак ходите?
Познавам момичета, които поради тази причина се подстригват сами. Косите им пак си изглеждат добре.
DragonLady, мисля че е грубо по такъв начин да поставяш под общ знаменател всички фризьори.

DragonLady
12-28-2011, 20:03
Скъпа, да се подстригваш сам не е шега работа ;) И не е за всеки ;)
И грубо или повечето са си точно такива, изключенията са твърде малко ;) Пък и за хорското мнение 5 пари не давам.

Meoww
12-28-2011, 20:03
Едва ли 1-2 см ще се забележат на тази дължина... защо се панираш за глупости?

DragonLady
12-28-2011, 20:17
Едва ли 1-2 см ще се забележат на тази дължина... защо се панираш за глупости?

Защото ги знам повечето какви са ... И да 1 -2 няма да се забележат, ама аз като каза 1-2 то ще е 3 -4 познавам им номерата мръсни и ако така стане верно няма да платя ... до ся не бях стигала до такива крайности ама ...

DisappointedDreamer
12-28-2011, 20:23
Подкрепям Hayashi напълно. И какви са тези обръщения "скъпа"? Да не би да мислиш, че можеш да говориш на някого, когото не познаваш на "скъпа" или пък, че ще го ядосаш ако се обърнеш към него така? Ами тези намигващи емотикони? Трогателно.

Може би трябва да започнеш поне малко да се интересуваш от хорското мнение - на нищо не прилича косата ти. Пусни си я до петите ако искаш - двата косъма останaли перфектно ще допълват визията, пък и поведението, ти.

Няма да пиша повече.

DragonLady
12-28-2011, 20:31
DisappointedDreamer доста завистлив коментар :D

DisappointedDreamer
12-28-2011, 20:40
Мдам, наистина. Само не разбирам защо завистлив, когато притежавам дълга, гъста, хубава и здрава коса до дупето.

DragonLady
12-28-2011, 20:46
Мдам, наистина. Само не разбирам защо завистлив, когато притежавам дълга, гъста, хубава и здрава коса до дупето.


О да повярвах ти ( и да сега ще извадиш някоя такава снимка като от описанието по горе и ще я представиш за своя - и тоя ход съм го предвидила ) :D Във всеки подобен коментар се крие злоба - проста психология ниво 9ти клас.

Meoww
12-28-2011, 20:46
DragonLady - и 5санта да ти вземат, ако се налага - не е чак толкова много. Имаш си дълга коса, макар че, ако я подкъсиш до кръста поне, ще изглежда по-добре ;)

DisappointedDreamer
12-28-2011, 20:50
О да повярвах ти ( и да сега ще извадиш някоя такава снимка като от описанието по горе и ще я представиш за своя - и тоя ход съм го предвидила ) :D Във всеки подобен коментар се крие злоба - проста психология ниво 9ти клас.

Добави ме във facebook щом толкова много неща си предвидила. Даже на skype бих ти показала.
Ами ние откъде да сме сигурни, че ти си тази, която си представила на по-горните две снимки? Логиката ти е желязна.

DragonLady
12-28-2011, 20:56
Meoww имаш право, но 5 ми се виждат много 2 макс 3 по приемливо, пък и обещах на моя да не я скъсявам много, нали го кефела дълга :D
DisappointedDreamer аз със скайп и фейсбук ( особено там ) непознати не приемам ;) А и не ми пука дали лъжеш или не ;) Какво си тръгнала да го доказваш изобщо :)

DisappointedDreamer
12-28-2011, 21:01
Просто ще докажа, че наистина притежавам нещо повече от твоето подобие на метла. Не обичам да бъда обвинена в лъжа. За това съм тръгнала да го доказвам. :)

Мдам - най-добрия defensive mechanism = "не ми пука". Еми и на мен не ми пука, че притежаваш 5 кичура коса, както по-горе споменах.
Лека нощ и успех утре с фризьора.

DragonLady
12-28-2011, 21:07
Да доказваш нещо на човек, който грам не му пука - логика нулева и не знам за кви схеми механизми и тн простотии ми говориш, но си ги запази за себе си. А за обидите, ами кво да ти кажа жалко изглежда отстрани, човек, който уж се гордее с нещо, което притежава, да говори така.

едит: затваряйте темата, че само се спами, пък и повече не ми се разправя със женската злоба и завист.

Glam0rous
12-28-2011, 23:12
Защо не потърсиш фризьор, който да те слуша и да си доволна? Макар и повече пари да взима, щом косата ти е важна за теб е оправдано.
От друга страна каквато е дълга няма да се личи и да вземе 2-3 см повечко..а още по-от друга страна си има нужда...момичетата го казаха.

DragonLady
12-28-2011, 23:27
Защо не потърсиш фризьор, който да те слуша и да си доволна? Макар и повече пари да взима, щом косата ти е важна за теб е оправдано.


Защото такива няма ... Вече 1 път си напатих от такава фризьорка дето уж слушала какво иска клиента ... Парен каша духа.

insane7
12-28-2011, 23:28
А за обидите, ами кво да ти кажа жалко изглежда отстрани, човек, който уж се гордее с нещо, което притежава, да говори така.

едит: затваряйте темата, че само се спами, пък и повече не ми се разправя със женската злоба и завист.

Не мисля, че думите на DisappointedDreamer бяха обиди. По-скоро ми се стори като истина и като страничен наблюдател мога само да ти кажа, че не виждам кое е жалкото в това човек да бъде искрен.
Ако бях на мястото на фризьора и повече от 4-5 см бих отрязала. Все пак те се грижат за красотата и здравината на косата ни и мисля, че ако я скъсиш поне малко има шанс да живне. Пък ако толкова много държиш на 2та сантиметра обясни й , подчертай , че искаш много малко и успех ..

kalpazanka
12-29-2011, 06:41
DragonLady, готово.
И успех!