PDA

View Full Version : Търся хора (13-14) които могат да свирят на китара,барабани!



savemineworld
12-28-2011, 20:42
хей на всички!Аз съм на 13 (момиче xD) и ще се опитам да направя група.От София съм.Ако имате интерес пишете!!

psychopath
12-29-2011, 23:32
Както си на 13, не ми звучиш особено сериозна, може и да греша.
Когато пускаш такива обяви е редно да дадеш доста по-подробна информация.

Ти на какво свириш или пееш?
До колко сериозни са ти намеренията с бъдещия проект?
С каква апаратура разполагаш, репетициите къде ще се извършваш?
Най-важното преди това, за да събудиш интерес - какъв стил музика (трябва да бъде доста точно описано)?

Такива неща.
Да не се окаже, че си някоя МТВ фенка, която от една седмица е на вълна Парамор, или каквото е популярно да се слуша днес сред ранните тийнове ;д

Иначе аз свиря на китара (6 години някъде), но се съмнявам, че аз съм човекът за вас, заради разликата в годините (не искам да свърша в затвора :д) най-вече...пък и предполагам интересите ни се разминават.

Но все пак успех с начинанието, адмирации към подобни прояви...и все пак отговори на тези въпроси и тук.
След това пусни подробна и добре направена тема в muzikant.org ;)

Успех.

Ема12
12-30-2011, 11:18
Аз мога да свиря на барабани. ;) на 16 съм обаче. Ти от кога се занимаваш с музика? Аз от 9 годишна свиря на цигулка, а от 11 - на барабани:) била съм и на много концерти . Сестра ми е на 7 и свири на барабани (хаахаха нищо не прави де)

toad
12-30-2011, 18:52
Аз мога да ви бъда продуцент !

forgiven16
01-28-2012, 18:44
хей на всички!Аз съм на 13 (момиче xD) и ще се опитам да направя група.От София съм.Ако имате интерес пишете!!

Имаш хубава идея...и аз на твоите години много исках да създам група,но за жалост нищо не е лесно ти свириш ли на нещо

BloodyDreamer
01-29-2012, 13:08
Аз мога да свиря на барабани. ;) на 16 съм обаче. Ти от кога се занимаваш с музика? Аз от 9 годишна свиря на цигулка, а от 11 - на барабани:) била съм и на много концерти . Сестра ми е на 7 и свири на барабани (хаахаха нищо не прави де)

Лесно ли е да се свири на барабани? Ии задължително ли е да имаш барабани? Защото много искам да се науча и най-сетне склоних майка ми да се съгласи да ме пусне лятото (ако изкарам добри оценки на изпитите :D). В момента свиря на пиано от 7 години и класическа китара от по-малко от година (догодина акустична, после електрическа, а след някоя-друга година бас :D (целя се в електрическата и бас-а, другите са само за... подготовка. И да, знам, че са по-трудни), така че имам някакво музикално образование...
Към авторката: Съжалявам за спам-а, но ако пиша на лично сигурно няма да разбере. Пожелавам ти успех! :)

psychopath
01-29-2012, 15:43
Имаш хубава идея...и аз на твоите години много исках да създам група,но за жалост нищо не е лесно ти свириш ли на нещо

Кое и е хубавото на (фикс)идеята?


BloodyDreamer, според теб...задължително ли е? :D
Винаги можеш да тропаш на обърнати кофи за латекс, ама...

Относно китарите, не е нужно да преминаваш през електрическа и акустична, ако ти се свири на бас. Просто е излишно и е загуба на време.
И всъщност...относително е колко са по-трудни. На ел. китара се свири с по-малко напрежение, защото екшъна принципно е по нисък (екшън - 'височината' на струните), грифа е по тесен също така. И от тази гледна точка се свири по-лесно.
А аз си държа на мнението, че на бас китара се свири по-лесно, от колкото на каквато и да е китара. :)

Blab
01-29-2012, 17:00
//офф:Д

- ти знаеш ли какво прави басистът, след като се пенсионира?
- не, какво?
- пак нищо.

BloodyDreamer
01-29-2012, 18:34
BloodyDreamer, според теб...задължително ли е? :D
Винаги можеш да тропаш на обърнати кофи за латекс, ама...

Относно китарите, не е нужно да преминаваш през електрическа и акустична, ако ти се свири на бас. Просто е излишно и е загуба на време.
И всъщност...относително е колко са по-трудни. На ел. китара се свири с по-малко напрежение, защото екшъна принципно е по нисък (екшън - 'височината' на струните), грифа е по тесен също така. И от тази гледна точка се свири по-лесно.
А аз си държа на мнението, че на бас китара се свири по-лесно, от колкото на каквато и да е китара. :)

Проблемът е, че не мога да имам барабани, нямам къде да ги сложа, а и не мисля, че наще ще дадат толкова пари за тях, а наистина много ми се свири. Голяма мечта ми е.
А за китарите - не съм казала, че искам само на бас, нито пък, че е по-трудно отколкото на другите, защото и аз смятам, че е по-лесно. Искам и на електрическа, и на акустична. Не искам толкова на класическа, но не искам да си прее.а пръстите, затова я използвам като преход към другите, заради найлоновите струни.

ilovesinging98
01-31-2012, 13:18
Браво , браво ! И аз съм на 13 и искам да си имам група , но съм от Пловдив и тук няма толкова "желаещи" :) успех !

Rockmaster
04-14-2015, 13:25
Здравей, аз свиря от 4-5 години на китара и имам голямо желание да имам група! От София съм.
Ако още търсиш членове на група аз съм насреща. Ще се радвам.

Rockmaster
04-14-2015, 13:27
Също така и съм на 13

revolvers
04-15-2015, 16:18
Пък аз търся басист и като за начало да бъдем с лекичките песнички, които задължително да пишем сами и дъ на 14 съм ако искаш пиши ми на мейла revolvers@abv.bg