PDA

View Full Version : Обяснете ми като на 5годишен също



www0www
12-29-2011, 08:02
Здравейте! Имаше такава тема наскоро, но реших да направя нова, защото имам по-различни въпроси.
12ти клас съм и аз...проблема е , че много неща относно кандидатстването не са ми ясни. Значи ей ся идва февруари месец, и до колкото разбрах се подават някакви документи в университет, и трябва да се явяваш на някакви изпити? Това не ми е ясно, защо трябва и задължително ли е? Нещо като матура ли е какво? Нас още не са ни готвили за матура, на какви изрити февруари месец ще се явяваме????.. нали имаме матури май месец? Може ли някой да ми обясни като на бебе :D шото наистина нищо не разбирам...
Имам още един въпрос. Значи....не искам да влизам сега в университет, защото , няма да следвам това, което съм завършил. Моите съученици ми обясниха, че ако не искам да влизам, правя ПРОБНА матура или нещо от сорта... абе не съм наясно въобще...Моля Ви, ако разбрахте въпросите ми и сте наясно с отговорите, обяснете ми по-подробно и като на малко дете ако трябва.

teddybearMV
12-29-2011, 09:26
Според мен се бъзикаш, човек..
Пробните изпити за университетите не са задължителни, така че думата трябва не съществува. Който иска се явява, който не- на редовната сесия. Няма задължителни предварителни изпити.
Матурата ти е май, после поправка, ако не изкараш- на септември.
Последните бъркотии, които си писал не ги разбирам. Нищо от момента с ''не искам да влизам сега в университет..'' нататък не мога да схвана. Но с две думи- ако не искаш да кандидатстваш- не подаваш документи в никой университет. Матурата ти е задължителна, за да завършиш средно образование.

Shturrrche88
12-29-2011, 09:30
Предварителните изпити са, за да си провериш нивото на знания. Обаче, ако си изкарал висока оценка да речем по математика (на предварителния) и матурата ти също е с хубава оценка, ако се издъниш на редовния изпит, можеш да влезеш с оценката от предварителния.
Матурата ти е задължителна, за да завършиш средно образование. И ако не искаш да влизаш тази година във ВУЗ, просто не се явяваш на изпити.

www0www
12-29-2011, 12:55
Shturrrche88 виж си съобщенията :)