PDA

View Full Version : Приемно семейство в Германия...



smile12345
12-29-2011, 10:01
Чудех се дали някой е бил при приемно семейство в Германия..през 2012 година ще замина при такова в град близо до Мюнхен...семейството ще има 1 или повече деца на моята възраст,аз ще живея при тях 1 година и ще уча там..ако някой е бил в такова семейство моля ви да споделите преживяванията си..аз много искам да отида,но съм и малко притеснена,защото не знам какво да очаквам..благодаря предварително [=

teddybearMV
12-29-2011, 10:30
Ссетра ми беше на обмен от училище, но в Англия. Зависи на какво семейство ще попаднеш, така предварително няма как да знаеш каква ще е обстановката. Хора всякакви, така че.. Все ще ги изтърпиш, дори и да не са много мили и да не те кефят много. Ти си там за да учиш все пак.

DisappointedDreamer
12-29-2011, 12:49
Гадно е защото не знаеш какво е семейството, в което ще попаднеш, нито пък на какви хора/приятели ще се натъкнеш. Но няма за какво да се притесняваш - все пак плащаш за да си там, пък и ще учиш.

PlayLife09
12-29-2011, 14:02
Понеже и аз имам желание за такъв обмен smile12345 искам да те попитам по каква програма кандидатсва, за да заминеш и в кой клас си?

smile12345
12-29-2011, 14:16
Понеже и аз имам желание за такъв обмен smile12345 искам да те попитам по каква програма кандидатсва, за да заминеш и в кой клас си?
ами не съм кандидатствала по никаква програма,само да отбележа,че всичко е абсолютно безплатно,това са такива богати семейства попринцип-нещо като доброволци са!(одобрени разбира се)...аз съм в 8ми клас и ще замина другата година тоест ще изпусна 9ти клас и ще имам диплома за завършен 9ти в Германия,когато се върна в България ще трябва да взема изпит по БЕЛ и История всичко останало ще го уча там(ще е същото като в България,само че на немски де)..попринцип майка ми има един съученик,който живее в Германия,заможен човек в същата тази програма за обмен(а то всъщност не е обмен,защото само ти отиваш,никой от германското семейство не идва при теб или при родителите ти докато ти си там!) та той ще ме уреди..не мога с друго да ти помогна само мога да ти кажа,че програмата се казва Gastschüler...надявам се да намериш начин да заминеш и ти успех...

PlayLife09
12-29-2011, 14:25
Благодаря! Ще се поинтересувам още малко :)

therichbitch
12-29-2011, 18:20
няяях, бях на Austausch в 9и клас, но от училище и то само за 10 дни... еми не ми хареса, нравите са доста по - различни, въобще не те тртират като гост (както българите биха направили), ами си правят най- явното разделение от сорта на "на ти на теб един портокал, пък на децата ми им давам по 2" и някви такива просташки ипълнения. И само да те светна, че материалът, който се учи в Германия, е различен от този, който тук се учи (в 9и клас в случая), така че ако си от нормално училище, си отпиши 9и клас като знания, които ще придобиеш. btw при съучениците ми имаше и по- кофти случаи- визирам по- гадни приемни семейства. Не бих отишла за цяла година.
П.П. И аз визирам уж подбрани семейства и одобрени. Въпросът е, че манталитетът им е съвсем друг и дори да ти се усмихват с една фалшива усмивчица, не знаеш какво ти мислят, а ако си българин то обикновено не е мн добро. :) И все пак успех, може пък да случиш на свестни хора, дано :)

DisappointedDreamer
12-29-2011, 18:23
И това все пак е Германия, където ако чуят че си българин, те поглеждат и питат - турчин ли си?

Наистина е относително, и зависи много в какво семейство ще попаднеш, тъй като това в крайна сметка може да се отрази на обучението ти.

slicky
12-29-2011, 18:50
С извинение към всички поддръжници на германците- повечето са толкова ограничени, а за отношението към нас,българите,-просто думи нямам...

therichbitch
12-29-2011, 19:36
Да, наскоро имаше някаква статия, че дават стипендия на българи по време на обучението им (за висше става въпрос), ако декларират, че след като завършат ще се изнесат от там.

DisappointedDreamer
12-29-2011, 19:43
Да. А за шведите да не говорим - ама те са си от същата кръв. :lol:

swete
12-30-2011, 18:40
Ами аз бях 2 месеца в Германия лятото. 1 месец в приемно семейство и 1 месец на стаж, който сама си бях намерила. Стажа ми беше в едно селце на 40км. от Мюнхен. Лично за отношението на немците към мен бях във възторг. По време на стажа живеех в хотел, собствениците на който се грижеха за мен, когато се разболях (не бяха длъжни), запознах се с две момчета и едно момиче, който работеха в хотела и сме си близки приятели и сега, очаквам ги да дойдат в България. В приемното семейство също всичко беше перфектно, ходих с тях на екскурзия в Швейцария и Италия, която те си бяха планували от много по-рано, преди изобщо да знаят, че ще съм там. Като цяло прекарах най-хубавото си лято и нямам търпение да замина отново другата година. Само ще ти кажа тръгни позитивно настроена, без страх, не се срамувай от нищо и никой. Ти ще си в Бавария, най-красивата провинция на Германия (иди до Zugspitze - най-високият връх на Германия, той е на 40-50мин. с влак от Мюнхен, намира се при Гармиш-Партенкирхен) пожелавам ти успех и съм сигурна, че ще ти хареса много.

Traum.
12-31-2011, 08:42
Била съм в Германия в приемно семейство, но само за една седмица. Не са лоши хората, просто са малко по-студени. Дъщерята, тя е една година по-малка, и майката бяха супер, те ме взеха като пристигнахме и ядяхме заедно. Бащата ми каза "Здравей" първия ден и "Приятен път" последния, а и един ден ме беше питал как съм. Синът беше една или две години по-голям, ама той си беше бая срамежлив и дойде само да ми остави един лаптоп и още веднъж да оправи Интернета. ИНаче наистина много зависи, ние бяхме група и някои съученици се оплакваха, че не ги хранят или, че говорят против тях, докато те са там. В училището много ни се радваха всички, разхождаха ни много, но ние си бяхме и по готова програма. Абе, дано да си прекараш добре. А, и ядат много тесто, и пържено.