PDA

View Full Version : Суха кожа на лицето,но..



smile12345
12-29-2011, 10:28
Имам пъпки-гнойни появяват се по 2-3 и след 1 сдмица изчезват напълно без нищо,но тези определено не са ми проблема...ходя на козметик вече 3та година,козметичката ми е много добра лицето ми е много по-добре от преди,но имам червени петна на места и белези от пъпки,мисля че с пилинг ще се махнат,но също така от самото третиране на кожата имам дупки,порите ми се виждат ужасно много не съм обедена че това ще се махне от пилинга...можете ли да ми кажете дали ще се махнат защото много ме нервят!! Също така кожата ми е попринцип отгоре суха,но имам много подкожна мазнина на която се дължат тези пъпки...не ям месо,шоколад изяждам по 1 на 2-3 седмици..има ли нещо с което да се мажа,за да ми стане по мека кожата на повърхността и в същото време да не се омазнява или изсушава допълнително?Дали пъпките,които ми излизат тези гнойните се дължат на храненето,могат ли да се регулират с някаква диета или нещо...Благодаря предварително! [=

FuCKkK13
12-29-2011, 10:36
ами защо не пробваш с някое кремче ? .. аз ползвам Бочко и пише,че подсушава - това далеч не означава,че изсушава .. бебешко кремче е и лично на мен ми прави кожата хубава.. пъпките определено могат да се дължат на храненето.. за диета не мога да ти помогна,но пий повечко вода и яж плодове и зеленчуци.. това определено ще ти помогне до някаква степен :)

smile12345
12-29-2011, 11:51
Мерси много..бяха ми казвали за това кремче,но все нещо се отказвам да си го взема,ама ще пробвам...да пия повече вода?-това има ли значение.. аз изобщо не пия вода

kalpazanka
12-29-2011, 13:33
Възраст? Менструални нарушения да имаш? Кога последно беше на гинеколог?
Консултирала ли си се за тези три години с дерматолог?
От мед козметиката мога да ти препоръчам Bioderma sebium pore refiner- свива ги и ги прави по-трудно забележими. За гнойните пъпки без рецепта можеш да си вземеш http://static1.framar.bg/product/20110210085847acne-out-clean.jpg
и хидратиращ крем.

smile12345
12-29-2011, 13:53
На 14 съм..на гинеколог не ходя..да консултирала съм се с дерматолог каза ми че резултатът от козметика е добър,че няма смисъл да състарявам кожата си с някакви специални кремове,че няма да помогнат кой знае колко,а за порите които се виждат не съм питала нищо,но наскоро забелязах,че започват малко да се свиват,а и скоро ще ходя на пилинг и се надявам да се махнат..но и то моето ходене 2 години и нещо на козметик не е много редовно смисъл в началото ходих по 2пъти месечно,а сега 1 път на 2 месеца общо взето,но пък и съм много доволна от резултата смисъл тия пъпки не ми пречат,защото преди беше много по-зле положението...мерси за отговорите! [= тя моята козметичка ми дава някакви кремове,но просто аз не искам да се мажа сутрин,защото в училище не ми се ходи с мазна кожа,ама тва е друг въпрос,мажа се вечер,но явно не е достатъчно,а и ми се иска да си взема някакъв подпомагащ крем защото тези,които тя ми ги дава са предимно доколкото да се хидратира кожата..иска ми се някакъв гел за измиване да си взема,но не знам какъв,който да не изсушава..

kalpazanka
12-30-2011, 05:48
Дай да се разберем по един основен въпрос- лечението на акне изисква адекватна хидратация! Не се съобразяваш с гела "да не изсушава", а инвестираш скромните 4 лв в Nivea soft поне. Няма да те карам да купуваш хидратиращи кремове мед козметика :D
За петната можеш да си вземеш Скинорен без рецепта- съдържа азелаинова киселина и действа кератолитично- ще ти почиства порите и ще ти изсветли петната. Около 16 лв е. Може и да ти смъди в началото на лечението.
Горе ти споменах и Акне аут активен лосион- мажеш 1-2 пъти дневно с памучен тампон.
Вече ти си прецени кое да вземеш. ;)
А най-добре е да се консултираш с кожен, защото тук не мога да ти препоръчам друго, освен мед. козметика и тези двете мазила по-горе. ;)

smile12345
12-30-2011, 08:24
мерси много все пак..днес ще попитам козметичката си дали ще е добре да си взема някое кремче..[=

ariimeri97
12-30-2011, 09:32
ами за белезите? с какво могат да бъдат премахнати?

kalpazanka
12-30-2011, 11:07
ами за белезите? с какво могат да бъдат премахнати?

Зависи за какви белези иде реч.



мерси много все пак..днес ще попитам козметичката си дали ще е добре да си взема някое кремче..[=
Моме, козметичката ти надали е запозната с цялата гама фармацевтични продукти. Не е правилно тя да решава. Хиляди пъти по-добре е да се посъветваш с фармацевт в аптеката, отколкото с козметик.
Плюс това козметичката ти също вижда белезите, за които ти мислиш да ходиш на лазер, също вижда разширените пори и не ти дава конкретен съвет. Е, това нищо ли не ти говори?!

smile12345
12-30-2011, 15:40
еми тя не ми дава нищо и нищо не ми казва щото кожата ми още не е за пилинг,ама по-нататък като ми направи пилинг,тя каза,че ще се махнат петната и порите ще се оправят...просто ми се искаше нещо временно,нз може би като за малкъл резултат.. =]

kalpazanka
12-30-2011, 16:05
Временното ти го казах горе. За пилинг има да чакаш още поне 4 години.

YouAteMyHeart
12-30-2011, 16:35
ами за белезите? с какво могат да бъдат премахнати?
Ако белезите не са прекалено дълбоки може с микродермабразио.
http://www.derma.bg/микродермабразио/