PDA

View Full Version : куче



jjjjjj
12-29-2011, 12:18
Много искам да си имам куче обаче майка ми не ми дава.Някой,ако зная как да я убедя моля да ми каже.И каква порода е подходяща за неопитен стопанин.Ката малка майка ми е имала много кучета обаче на мен не ми разрешава да си имам защото казва,че няма да мога да се справя с грижите,а аз мисля,че ще мога.

kalito126
12-29-2011, 12:30
За съжаление не мога да ти дам съвет,но мога да ти кажа,че аз имам същия проблем с нашите...точно куче ли трябва да е?

jjjjjj
12-29-2011, 12:46
За съжаление не мога да ти дам съвет,но мога да ти кажа,че аз имам същия проблем с нашите...точно куче ли трябва да е?

предпочитам куче,защото това са ми любимите животни.Обаче и с други животни не става.Пробвала съм с куче,котка и морско свинче,но най-много искам да имам куче.

kalito126
12-29-2011, 12:51
Честно казано,нямам идея какво да им кажеш...моите са същите.Вече от 2 години ги навивам,но не та не.Като бях на 7 се съгласиха на хамстер с писменно обещание,че само аз ще се грижа за него...Пробвай така,може пък да стане чудо. :)

tomboy
12-29-2011, 13:04
Първо се увери , че наистина ще можеш да се грижиш за него !..:)...Ако искаш ми пиши на лс мога да ти помогна !..:)

smile12345
12-29-2011, 14:20
Първо се увери , че наистина ще можеш да се грижиш за него !! +1...Аз имам куче и отговорностите са огромни,ако си сигурна,че го искаш ок,как да убедиш майка си ами сигурно има причина да не ти дава първо потърси каква е...бих ти препоръчала бийгъл,чихуа-хуа,пинчер,шиба ину...зависи каква порода искаш малка,средна или голяма [= късокосместо, дългокосместо уточни малко,за да можем да ти помогнем...иначе най-якото куче е самоед.. http://www.samoyedbg.com/

antineutral
12-29-2011, 15:12
Smile12345 е прав, уточни какви са възможностите ти.

В апартамент ли живееш или в къща? Имаш ли дворно място, достатъчно за някои породи? Колко време и пари си склонен да отделяш?

jjjjjj
12-29-2011, 15:28
Smile12345 е прав, уточни какви са възможностите ти.

В апартамент ли живееш или в къща? Имаш ли дворно място, достатъчно за някои породи? Колко време и пари си склонен да отделяш?

живея в къща и имаме двор.Не е много голям и е с Райграс.За парите не знам колко разходи отиват за едно куче, но трябват за храна,ваксини,за паспорт и за др.неща.Аз съм 8 клас и от 2 години се опитвам да я убедя.За големината на кучето предпочитам по-големите кучета.Едни приятели имат голдън,и го гледат на двора,а и това са ми любимите кучета

SmilezZz
12-29-2011, 16:02
Замисли се дали майката ти не е права. Наистина ли можеш да се справиш с това - при условие , че домашните любимци изискват доста големи грижи.

smile12345
12-29-2011, 16:26
Мисля,че желанието ти е голямо и можеш да се справиш с отговорността,колкото до парите,които ще дадеш за ваксини,паспорт това са еднократни разходи,смисъл има и ваксини,които се бият след това ...за паспорта + чип ще ти отидат около 100лв. за ваксинации докато е малко кучето м/у 150-250(зависи какви ваксини ще се бият) за храна около макс 100-150 лв на месец...другите разходи -играчки,малки лакомства...еми самото куче излиза скъпо,а не разходите според мен...като голдън ретрийвърът ти е любимо куче не се колебай,защото са идеални за неопитни стопани,но много се скубят и трябва хубаво разрясване 1 седмично поне!..щом имаш желание не виждам защо не ти разрешава майка ти...може би не си достатъчно убедителна опитай се да и обясниш,че си готова за куче покажи и го по някакъв начин...може да я помолиш да се присъедините към програмата за кучета водачи и да осиновите куче за 1 година,за да и докажеш,че наистина това искаш...не знам за друго просто говори с нея и я попитай сериозно каква е причината да не ти дава..замисли се дали наистина ще можеш да се грижиш за кучето,кога ще го разхождаш ...може да си направиш график и да покажеш на майка си,че ще имаш време и желание,за да се грижиш за животното ! [= Успех!!

princesk1
12-29-2011, 22:24
Попринцип майка ми много мрази животните,смисъл страх я е! :Д:Д Но един ден баба ми се обади,че са ми зели кученцее,занесох го в къщии..ии то стана просто част от семейството.. Всички сме супер привързани към нея вече 6 години.. и много я обичаме! Вашите,може би..ако видят кво е сладурчее,можее да си променят мнението :)

Reenata
12-30-2011, 09:06
Аз си имам в момента две кучета. Второто го имам от месец Юни. Майка ми и баща ми бяха строго против. Мрънках 2 години,бях сигурна, че мога да се грижа за него. Като ми го взеха и то само се изпишка, изака и вдигнах ръце. Добре,че са майка ми и баща ми. Аз само си ллигавя кучетата,обличам ги,играя с тях, ходим на тренировки и по изложби. Имай предвид,че разходите са големи,особено,ако е от бебе.Много е трудно да се отглежда бебе куче,защото сигурно знаеш,че не могат да излизат до 3-тя месец,да си виждат с други кучета...ваксини,препарати, пец. храни..... Трябва да се подготвиш. Няма порода за начинаещи,ако знаеш как да се грижиш за куче и имаш добри условия ..... иначе всяка порода си има трудности - плюсове и минуси ! :)

VampireLover3
01-09-2012, 20:10
Аз имах същия проблем, но моята майка не ми позволяваше, защото не се грижех за предните си кучета, а по скоро си играех с тях и ги лигавех (бях малка за себе си не можех да се грижа пък какво остава за друго "същество"). и така тя не ми позволяваше да си взема куче беше навита за котка, защото тя не се нуждае от разхождане. Обаче аз съм инат, а и бях убедена повече от всякога го желаех знаех, че аз сама ще есе грижа за него и ще полагам всякакви усилия...... и тъй като щях да давам спестяванията си за "бъдещия ми домашен любимец" реших да го взема тайно. Когато разбра, че съм си взела кучето не ми се скара веднага ми каза "само да не го пратиш на село като останалите две".. Но сега много го харесва.

HolyShit
01-09-2012, 20:33
Ако давате по 150 лв на куче за храна явно или сте големите богаташи или сте големите будали.. :)

tomboy
01-09-2012, 20:47
Ами виж сега , имай предвид , че кучета като голдъните , имат нужда от доста тичане (поне 1 час ) 2 пъти дневно !..Кучетата изискват време , пари , търпение , сериозност !...Едно 90% от хората които познавам и също имат кучета (аз имам голдън Макс :3 <3 обожавам си го ...^^) Почти не се занимават с тях , защото са заети със социалния си живот и фт-тата , а то си трябва бая време . Ако си гнуслив/а , не си вземай куче , защото хич да не е , изисква време да се приучи да ходи навън до тоалетна ..(Помня Макс като беше малък как тичах след него с парцала .. ;д) Разгледай си приоритетите , защото ако ти не го направиш , ние няма как да ти помогнем !...;)

supersonic0
01-09-2012, 21:48
Наистина трябва да си отговорен човек, тъй като кучето изисква доста грижи и си е голямо задължение. Едва ли има кучета за неопитни стопани :D По-скоро трябва да решиш какъв тип куче искаш, с какви нрави и характер.

modjodjodjo
01-09-2012, 23:32
Едно голямо куче иска много свобода. Освен разходки, трябва да го пускаш и да тича..Замисли се, можеш ли да му осигуриш такива условия и ако не можеш, по-добре се откажи, само ще мъчиш животното.
А я си представи, на - 10 градуса би ли излязла да го разхождаш поне по един час, всеки ден в продължение на 10-11-12 години. Но и като си представим, че не е само това. То си иска ваксинации, паспорти, обезпаразитяване, чистене, къпане, хранене и какво ли още не. Грижите въобще не са малко. Аз имам две, които се разполагат на 13 декара двор и мога да ти кажа, че много добре знам какво е това да гледаш куче..и то даже две. На седмица изяждат по 1 чувал с гранули (който си е около 20 лв.). Затова по-добре се откажи и си вземи някой по-дребен сладур, като таралеж, заек, хамстер. И те внасят достатъчно радост в дома :)

supersonic0
01-10-2012, 02:57
Горе долу съм съгласен с последния като изключим това, че на -10 градуса ще трябва да го разхождаш по един час :D . То на кучето също му е студено и гледа да си свърши работата възможно най-бързо и да се прибира. Е, разбира се трябва да тича без зимата, не може без хич, но и на него не му е особено приятно да стои на такъв студ. Ще ти се налага да стоиш на студа де, за да го чакаш да потича, но далеч няма да е през всяка разходка.

bijou
01-21-2012, 14:55
Ами ако стаята ти е разхвърляна, не си вършиш задълженията вкъщи, не помагаш на майка ти и т.н, тя разбира се, че няма да подскача от радост и да ти каже ,,ДА, ХАЙДЕ ДА СИ ВЗЕМЕМ КУЧЕ !". Просто и покажи, че си отговорна и наистина би могла да се грижиш за куче. (:

smile12345
01-21-2012, 15:40
Ако давате по 150 лв на куче за храна явно или сте големите богаташи или сте големите будали.. :)

мм не само за храна,а за всички разходи...

BuBzzz
01-21-2012, 16:23
Първо се увери , че наистина ще можеш да се грижиш за него !! +1...Аз имам куче и отговорностите са огромни,ако си сигурна,че го искаш ок,как да убедиш майка си ами сигурно има причина да не ти дава първо потърси каква е...бих ти препоръчала бийгъл,чихуа-хуа,пинчер,шиба ину...зависи каква порода искаш малка,средна или голяма [= късокосместо, дългокосместо уточни малко,за да можем да ти помогнем...иначе най-якото куче е самоед.. http://www.samoyedbg.com/

^ Ох да вярно е че самоедите са най-готините кучета,ама толкова бели правят,че не е истинаа :D Моя приятел има и му изяде всички дрехи и матрака и т.н
__
А иначе и аз много молех нашите за куче но така и не ми дадоха :( Какво ли не съм пробвала.А пък и живеем в апартамент

Щом имате двор и има къде да го гледате не виждам защо ти отказват :(