PDA

View Full Version : Как да оправя нещата?



semper_fidelis
12-30-2011, 02:45
Така... Влюбен съм в едно момиче от близо 2 години. Познаваме се още от старото ни училище, но се сближихме в 8ми клас, като се озовахме в един и същи клас. За това време се случиха много неща. Първо бяхме доста близки. Не съм сигурен дали ме е харесвала някога, но от държанието и си мисля че е имало нещо. Миналото лято се отлепи от най-добрите си приятелки (с които дори като излизат не се разделят) за да си говори с мен, а в следващия момент ми пожела "приятна ваканция". После замина за няколко седмици в Италия, но аз не се отказах, писахме си, докато изведнъж тя спря да ми отговаря. Отказах се от нея и почти я бях забравил, когато към края на лятото ми писа пак... Бях ядосан и не отговорих нищо. Спряхме да си говорим изобщо, докато не дойде поредната училищна екскурзия. Там тя беше подпийнала и дойде при мен, говорихме си доста, след това като че ли пак се сближихме за известно време. Тя обаче започна да се движи с разни отрепки, които не мога да понасям. Знам, че и аз имам вина, но един ден се скарахме точно заради нещастниците, с които се движеше, а не обръщаше внимание на тези, на които им пука за нея... Скарахме се и оттогава не си говорим. Мислех си, че така ще е най-добре, но не мога да я забравя, особено като я виждам всеки ден в даскало. Не знам какво да направя или кажа, че да си проговорим пак. Разправяла на приятелките си как и било мъчно, че не си говорим и т.н, но ако наистина е така защо не направи първата стъпка тя? Дали е имало нещо, или просто съм й бил "добро приятелче"... Наистина не знам какво да правя, ще се радвам да чуя някакви съвети.

Sh@d0w
12-30-2011, 05:21
За да има нещо, първо трябва да си минал през етапа "добро приятелче". Ама явно "гордостта ти" е оплескала нещата.

Отиди при нея и се сдобрете, стига си се държал като госпожичка в цикъл. Иначе си стой и си гледай отстрани жално, някой да прави първата крачка вместо теб.

Enchanting
12-30-2011, 11:37
Разправяла на приятелките си как и било мъчно, че не си говорим и т.н, но ако наистина е така защо не направи първата стъпка тя?

Може би тя чака точно това. Ти да я заговориш първи.

elysunny
12-30-2011, 12:20
детска история.

стига с тая гордост бе момче

ходи да си поговориш с нея, все пак сте в един клас. Ама не да и пишеш детски работи и тя да не ти отговаря, а един нормален разговор очи в очи, където ще можеш да и видиш реакцийте и да прецениш дали си струва.
не мислиш ли, че е време ?

LeprikonA
12-30-2011, 13:43
вземи се сдобри с нея наистина и започни да и даваш сигнали за чувствата си. тя иначе от къде да знае, че изобщо ги има.