PDA

View Full Version : Тема е към пушачите!



LoseeControl
12-30-2011, 13:24
Здравейте,
Тази тема е към пушачите. Искам да ви попитам като цяло как се пуши, в смисъл такъв като си палиш кво правиш като я изтръскваш и т.н. искам някой подробно да ми обясни. (Питам не, защото не знам, а защото не знам дали мисля правилно.) И ако може да ми кажете, кои цигари са по-леки и кои тежки. Някой ако иска може да сподели каква е била реакцията на родителите му, когато са разбрали, че пуши.
Благодаря Ви за отделеното време! :)

an0nimn0
12-30-2011, 14:55
Леле..искаш да се научиш да пушиш, заради мнението на другите сигурно..Няма да станеш по-готин като пушиш. Вече не е модерно. ; ) Повечето се чудят как да спрат, ти искаш да почваш. Само си съсипваш здравето и даваш излишни пари за глупости. Ама ти от любопитство ще го направиш. ; ) После само не се оплаквай и чуди как да спреш..

Miichelle
12-30-2011, 15:06
Сега ще се направя на добра и ще ти обясня. Силни цигари са "Кемъл" и всякакъв вид "Боро". След като я запалиш със запалка/кибрит/магическа пръчка/задника си ,всмукваш, за да я запалиш хубаво. Изтръскваш я като я изтръскваш.
За всеки случай ти препоръчвам да пиеш белина, за по-сигурно. Айде със здраве.

bloodyF
12-30-2011, 15:25
мишел ахаххаа :Д
накарай някой приятел да ти покаже, чрез обяснения не става
а иначе има един списък с цените на цигарите и там пише кои по колко мг никотин имат->0,3 са слаби , 0.5 средно и 0.5+ силни

Chacho
12-30-2011, 15:33
Отстрани има едни показателчета (катран, никотин, въглероден окис), по които можеш да прецениш колко са тежки.

Обикновено са в рамките на:

Катран: 1-10 мг
Никотин: 0,1-0,10мг
Въглероден окис: 1-10мг

Тези, които са под 4, може да се каже, че са най-леки, 4-6 са средно тежки и от 7 нагоре са най-тежки.


Иначе кво се прави - палиш си цигарата, дърпаш дим в устата и го вдишваш после. Като изгори много цигарата я тръскаш в пепелника.

Майка не го прие кой знае колко добре, че пуша. Първоначално беше изненадана, после й беше неудобно, като пушех пред нея, а сега вече не й прави впечатление (освен като й взимам от нейните цигарите).



Като пушач, горещо те съветвам да не почваш да пушиш. Ще си навлечеш проблеми с парите и, ако не можеш да се удържиш да почнеш, няма да се удържиш и да спреш.

LoseeControl
12-30-2011, 18:46
Отстрани има едни показателчета (катран, никотин, въглероден окис), по които можеш да прецениш колко са тежки.

Обикновено са в рамките на:

Катран: 1-10 мг
Никотин: 0,1-0,10мг
Въглероден окис: 1-10мг

Тези, които са под 4, може да се каже, че са най-леки, 4-6 са средно тежки и от 7 нагоре са най-тежки.


Иначе кво се прави - палиш си цигарата, дърпаш дим в устата и го вдишваш после. Като изгори много цигарата я тръскаш в пепелника.

Майка не го прие кой знае колко добре, че пуша. Първоначално беше изненадана, после й беше неудобно, като пушех пред нея, а сега вече не й прави впечатление (освен като й взимам от нейните цигарите).



Като пушач, горещо те съветвам да не почваш да пушиш. Ще си навлечеш проблеми с парите и, ако не можеш да се удържиш да почнеш, няма да се удържиш и да спреш.




Благодаря ти много, а иначе знам за проблемите, но не издържам само като видя някой с цигара и изпитвам голямо желание.

Chacho
12-30-2011, 19:25
Проблема е, че това желание няма да изчезне. А по-натам ще го подплатиш и с навика да пушиш на кафе, по спирки, в междучасия, след ядене, преди лягане, т.н. Въпросът е да успееш да си изкараш мисълта от главата, че искаш да пушиш. Това е и проблема на редовните пушачи, че го искат (не физически, просто им харесва мисълта да са пушачи) и хленчат само в моменти, когато прекалено много са се отвратили от себе си, което много бързо им минава. 20 цигари са средно около 5 лева и няма да ти отнеме много време да стигнеш до половин кутия на ден.
2.50лв х 30дена = 75лв месечно
Само за справка, за 75лв успявам да си платя наема и сметките на общежитието, картата за градския транспорт и интернета.

От една цигара нищо няма да ти стане, можеш да опиташ, щом си любопитна. Но отсега ти казвам, ще ти трябва доста смелост и трезво мислене да кажеш "Не!" още в началото. Ако изпуснеш тоя момент, най-вероятно ще стигнеш там, където не си очаквала.

В прав текст, съветът ми е: Не започвай да пушиш!

vpowerrr
12-31-2011, 14:16
Аз се чудя как да ги спра, ти се чудиш как да ги почнеш...ирония.

Vagabond
12-31-2011, 23:08
Значи палиш цигарата като я доближиш до огъня и дърпаш та дъ се запали.Пушенето става,като дърпаш и си поемеш въздух..Тръскаш кога много изгори цигарата.Тежки са тия с по-високо съдържание на никотин ли беше или катран...Наште ме хващаха няколко пъти и накрая ми казаха,че ако ми се пуши да пуша пред тях.

Ма най-добре не пуши.Пуши трева.Тя нието е вредна нито пристрастява,а цигари пуши само за затапка(те държи повече).

PaffXdd
01-01-2012, 08:19
Ехх .. Недей да ги почваш .. Аз пуша и честно казано не искам да ги спирам , някак си ги обичам .. Но ми излизат през гъза като пари , белите ми дробове стават черни леко по леко ... По добре недей пуши , избий си мисълта от главата ..

Chacho
01-01-2012, 14:04
Понеже Вагабонд те посъветва да пушиш трева. Изчакай да станеш пълнолетна, намери си работа и тогава хвърляй парите си за джойнт, ако си решила. Може да не ти вреди, но карай го разумно с парите на вашите. Ще ти излезе по-непосилно от цигарите да караш на коз. А ако те спипа полицията, повярвай ми, въобще няма да ти е приятно.

Nakadah
01-03-2012, 05:42
OMFG!!!

Вече и по форумите се учиме да пушиме... Е кво, газе ставаш и ти хахахаха. Винаги ще смърдиш на лайна и като пораснеш вместо да имаш по-хубави неща, парите ти ще отиват за цигари! Давай смело! Ние сме с тебе!

l0verch0y
01-03-2012, 09:20
Хората се оплакват,че не могат да спрат цигарите , а някой се оплакват,че не могат да ги почнат :O

l0verch0y
01-03-2012, 10:05
Казал ли съм нещо против пушачите просто я иронизирам .......

psychopath
01-06-2012, 16:05
хахахахаххахах l0verch0y, ше ме разплачеш ;д

l0verch0y
01-08-2012, 14:03
Вече и разплаквам хората :(

bebzgirl
01-08-2012, 21:19
Miichelle - :D Напълни ми душата.
Недей да ги почваш!Кожата ти до 10 години ще е ужасна,ще миришеш ужасно и ще ти е много трудно да поддържаш фигура,защото фигура се прави със спорт,а за спорта се искат здрави дробове.Ти си реши,само ще ти кажа,че модата на цигарите мина отдавна.

Biskfitka
01-08-2012, 21:55
Много ме дразните с това''мина им модата''...!!! Да ви минава през акъла,че някои не го правят ,за да са модерни,а защото им харесва?А?

anonymous708973
01-09-2012, 06:45
Бисквитке, не скачай толкова бързо, на автора/авторката очевидно няма как да му/й харесва, предвид факта, че не е пробвала. :)
Цигарите се почват от гъзария, едва ли някой може да го отрече. Не ме убеждавайте в глупостите за нервите, какви чак такива нервни проблеми има 14-15-16-годишно момче/момиче. Пък и да има, едва ли ще ги пребори, давайки си парите за глупости.

Nakadah
01-09-2012, 06:58
Да ви минава през акъла,че някои не го правят ,за да са модерни,а защото им харесва?А?

Мда, особено на авторката която никога не е палила цигара и пита как да започне да пуши в форума. На нея много и харесва да пуши!

Irti
01-09-2012, 07:03
Бисквитке, не скачай толкова бързо, на автора/авторката очевидно няма как да му/й харесва, предвид факта, че не е пробвала. :)
Цигарите се почват от гъзария, едва ли някой може да го отрече. Не ме убеждавайте в глупостите за нервите, какви чак такива нервни проблеми има 14-15-16-годишно момче/момиче. Пък и да има, едва ли ще ги пребори, давайки си парите за глупости.

Не всички ги почват от гъзария. Мани ги нервите.. аз като заклет пушач ще кажа, че когато си нервен и една чаша студена вода да изпиеш с мислите, че ще те успокои - тя наистина ще подейства.

Почнах ги от кеф. Да видя к'во е - хареса ми.

Обожавам ги тези малки, свити, хубави цигарки! Тежки и силни! Давам МОИТЕ пари и никой не може да ми гледа в джоба какво правя! Обичам дима, обичам жестовете чрез, които пуша аз и останалите хора. Не ми пука като кашлям, не ми пука, че се тровя. Този хубав дим.. уеах!

Обичам да си тровя и без това отровния живот!

:)

Biskfitka
01-09-2012, 19:53
Не говоря специално за авторката,а по принцип за подобни изказвания :)

SuckIt
01-09-2012, 20:08
Почнах ги за кеф..../////
Баща ми ме видя и каза"От тая цигара ще миришеш кофти и майка ти ще усети".....////
На майка ми казах,че съм пробвал,въпросите от разпита й ги отклоних тактично в друга посока......////
Докато бях ваканция не пушех....Не съм се самоубил,както виждаш......////
Не пуша повече от 5 цигари на ден.....////
Пушил съм и трева....////В началото няма да ти хареса особено,но с всеки следващ път,ще ти става по-добре...../////
И по принцип пуша,когато съм в компания.....Сам-много рядко...Не ми е интересно...../////