PDA

View Full Version : 1-вата ми позитивна тема за 2012:Ето защо толкова много ме вълнува темата за гейовете



D1esel
01-01-2012, 18:06
Преди години, в 10-ти клас, в класа имаше едно момче, което очевидно си беше гей. Ама такъв гей, който ходи като прицнеса, държеше се по-женствено и от момиче. Все си припяваше някакви песнички, Разбира се всички други хетеросексуални му се подигравахме ежедневно, имало е случаи, в които, не че е бил бит, но примерно са го бутали, заплашвали са го с бой и т.н. Веднъж на една от класа бяхме на рожден ден и момичето го беше поканила. Той стана да танцува и всички почнахме да се смеем. На него му стана гадно и се е разплакал в една от другите стаи. Момичетата отидоха при него и после дойдоха при нас и стана егати скандала. Те започнаха да ни шамаросват, защото сме се държали гадно с него. И бяха прави. В този момент нещо в сърцето ме заболя. Не че ме заболя, но усетих какво означава да усетиш болка в сърцето, какво е да те гризе съвестта. За първи път ми се случи подобно нещо. Целият купон се развали. После той мина през нас, докато си тръгваше и мазната му физиономия, която дразнеше толкова много всички просто се беше изпарила. Единственото, което се виждаше на лицето беше болка и тъга. Едно от момчетата му каза: "Извинявай, не искахме да те обидим. Не ни се сърди" и разни такива работи. Той отново се разплака и каза през сълзи: "Не ви се сърдя, и аз на ваше място щях да се държа така. Вие се страхувате от мен, затова се държите така. Страх ви е да не се отключи това, което при мен е отключено по рождение. Да не мислите, че ми е кеф да търпя всичко това? Ако можех бих се променил, но не мога." Ние нищо не му казахме. Всички бяхме като стъписани. Болката в сърцето още повече се увеличи. Осъзнах, че съм наранил човек и то от страх. Аз и другите момчета го гледахме как излиза и нищо не му казахме, защото разбрахме, причината поради, която се държим с него така - а именно това, което той каза - че се страхуваме да не се отключи в нас това, което при него е отключено по рождение, и защото оъзнахме, че сме наранили този човек. Той повече не дойде н училище, беше се преместил. И във фейсбук наскоро го мернах, пратих му рекуест за приятелство, но той не го прие. И отново усетих болката в сърцето. Усещам я всеки път, в който се сетя. Другите изглеждаха бързо, че са забравили случилото се. Дали са го забравили, или не са - не знам. От тогава много разсъждавам на тази тема. И разсъждавайки, съм стигнал до много "философски" изводи, без дори и да съм прочел и една философска книга. И съм сигурен в едно - както един гей не може да се промени и да стане нормален, колкото и да иска, поради терора, който цялото общество отправя към тях, така и един хетеросексуален не може да стане гей, ако общува с такива хора, а със сигурност още по-малко, ако просто се държи любезно с тях.

Моят призив към вас е - бъдете толерантни към хомосексуалистите и всички хора, които по един или друг начин ви изглеждат различни и странни. Защото зад мазната муцина се крие един невинен, чувствителен и раним човек. Човек като всички останали. Аз се убедих в това. Не пожелавам на никого да разбира това по начина, по който аз го разбрах. Години наред аз още се чувствам виновен към това момче. Затова ме послушайте, защото наистина тази тема не си я съчиних. Истина е.

Concussion
01-01-2012, 18:07
Ако пък мислиш, че ше го чета това цялото...

yakuza_
01-01-2012, 18:11
ти гей ли си ?

тук като бяхме по - малки имаше един мой набор, на който редовно му вземаха парите, носеше чантите на другите и им пазареше от магазина

D1esel
01-01-2012, 18:14
ти гей ли си ?

тук като бяхме по - малки имаше един мой набор, на който редовно му вземаха парите, носеше чантите на другите и им пазареше от магазина

Не. Не съм гей.

D1esel
01-01-2012, 18:15
Ако пък мислиш, че ше го чета това цялото...

Ако в този текст пишеше как Николета Лозанова е отишла на шопинг в мола, а не това, което пише, тогава съм сигурен, че щеше да го прочетеш.

Concussion
01-01-2012, 18:17
Ако в този текст пишеше как Николета Лозанова е отишла на шопинг в мола, а не това, което пише, тогава съм сигурен, че щеше да го прочетеш.

Умирам от жажда да знам какво си е купила Николета Лозанова!

EinGutesKind
01-01-2012, 18:29
Глупости, гейовете не са с такова ниско самочувствие, че един смях да ги разреве :lol: cool story bro :D

D1esel
01-01-2012, 18:32
Глупости, гейовете не са с такова ниско самочувствие, че един смях да ги разреве :lol: cool story bro :D
Тук не става въпрос за един смях. Тук става въпрос за отношението ни към него, което беше по време на даскало. За първи път бяхме някъде с него, извън даскало.

NightGuardian
01-01-2012, 18:32
Кипи нямаш си на представа колко могат да бъдат жестоки хората.

EinGutesKind
01-01-2012, 18:33
И пак ако толкова му е пречило такова отношение, няма да се държи така .... колко гейове има дето даже се женят, за да се прикриват :lol:

EinGutesKind
01-01-2012, 18:33
Кипи нямаш си на представа колко могат да бъдат жестоки хората.

Те са си жестоки ама в случая Владо фейлна :D

D1esel
01-01-2012, 18:35
И пак ако толкова му е пречило такова отношение, няма да се държи така .... колко гейове има дето даже се женят, за да се прикриват :lol:

Има и такива, но този си беше роден гей. Той го каза: "Искам, но не мога да се променя"

NightGuardian
01-01-2012, 18:35
Кипи в тази къщичка от аватара ти да съм с някоя девойка и да сме голи пред камината , която е колкото половината стена и да си мърсуваме пред нея. :D

EinGutesKind
01-01-2012, 18:46
Кипи в тази къщичка от аватара ти да съм с някоя девойка и да сме голи пред камината , която е колкото половината стена и да си мърсуваме пред нея. :D

Да ама бая солидно трябва да се одрусаш, преди да можеш да заведеш шаврантия на такова място :D

Monsterchy
01-01-2012, 20:26
Струва ми се, че този твой приятел си ти

NightGuardian
01-01-2012, 21:33
Да ама бая солидно трябва да се одрусаш, преди да можеш да заведеш шаврантия на такова място :D

готов съм.Само да си заслужава жената.

yakuza_
01-01-2012, 22:00
ква камина, друго си е на едно легло тип "пружина", да и скапя бъбреците от клатене

D1esel
01-01-2012, 22:20
Струва ми се, че този твой приятел си ти

Според теб, аз, най-якият, бих ли се описал като гей с мазен фейс?

BadAss
01-01-2012, 23:13
нищо против различните, стига да не парадират с това.. извинявай ама някой умишлено постоянно да натяква на околните че е гей и едва ли не е недосегаем няма как да го търпя..

StringTheoryPracticist
01-01-2012, 23:13
Вие се страхувате от мен, затова се държите така. Страх ви е да не се отключи това, което при мен е отключено по рождение.
Опълномощен си да му кажеш, че има confirmation bias.


И отново усетих болката в сърцето.
Лолепик стил, звучи сякаш буквално те боли сърцето.


Защото зад мазната муцина се крие един невинен, чувствителен и раним човек.
Това винаги е така, но обикновено хората се правят, че някои хора нямат чувства. Човешката омраза се базира на това да си сляп за болката на този, който мразиш - може и без това, но тогава ще е много странна омраза и няма да искаш да му правиш гадно. Изключения са хората, слабо спободни на съчувствие - да, съществуват.

D1esel
01-02-2012, 10:35
нищо против различните, стига да не парадират с това.. извинявай ама някой умишлено постоянно да натяква на околните че е гей и едва ли не е недосегаем няма как да го търпя..
Kогато някой се държи женствено, ние си мислим, че той парадира с това. Но той просто не може да се държи по друг начин. Да накара него да се държи като мъж е същото като да накарат теб да се държиш 24/7 като жена.

D1esel
01-02-2012, 10:37
Това винаги е така, но обикновено хората се правят, че някои хора нямат чувства. Човешката омраза се базира на това да си сляп за болката на този, който мразиш - може и без това, но тогава ще е много странна омраза и няма да искаш да му правиш гадно. Изключения са хората, слабо спободни на съчувствие - да, съществуват.
Това, което искам да кажа е, че просто няма смисъл да мразим такъв човек. Защото с нищо няма да ни навреди.

EinGutesKind
01-02-2012, 10:43
Защото с нищо няма да навредим.

edit :D стига си се правил на хетеро, не ти отива

D1esel
01-02-2012, 10:47
edit :D стига си се правил на хетеро, не ти отива

Наси, това че съм хетеро не означава, че няма да те онодя като те видя! ;) Не се тревожи! Ще бъдеш нае*ан. ;)

EinGutesKind
01-02-2012, 10:48
Гледай аз да не те онодя че тогава няма да можеш да сядаш 1 месец :razz:

D1esel
01-02-2012, 10:51
Гледай аз да не те онодя че тогава няма да можеш да сядаш 1 месец :razz:

Ми айде, опитай се :)

BadAss
01-02-2012, 12:07
Kогато някой се държи женствено, ние си мислим, че той парадира с това. Но той просто не може да се държи по друг начин. Да накара него да се държи като мъж е същото като да накарат теб да се държиш 24/7 като жена.

не е така
виждал съм и двете крайности и повярвай ми когато някой хомо се държи нормално няма и да разбереш че е различен

D1esel
01-02-2012, 12:11
не е така
виждал съм и двете крайности и повярвай ми когато някой хомо се държи нормално няма и да разбереш че е различен Не всяко хомо може да се държи естествено. Според теб момчето, което аз описах в началния пост, при условие, че всички го тъпчееха непрекъснато, не би ли променило поведението и жестовете си, за да не се държат гадно с него? Просто не може. Някои може би успяват, но тези, които успяват според мен не са родени такива, а в последствие са станали такива.

И аз познавам един такъв, който не можеш изобщо по нищо да го разбереш, че е такъв. Но той не се е стараел да се държи мъжествено, просто защото никога не се е държал женствено.

StringTheoryPracticist
01-02-2012, 12:28
http://cdn.uproxx.com/wp-content/uploads/2010/10/internetseriousbusiness02.jpg

awerw
01-02-2012, 12:42
мазната му физиономия ........зад мазната муцина се крие един невинен, чувствителен и раним човек

hahahahaha :Д:Д:Д:Д:Д:Д

KumchoValcho
01-02-2012, 13:33
Не всяко хомо може да се държи естествено. Според теб момчето, което аз описах в началния пост, при условие, че всички го тъпчееха непрекъснато, не би ли променило поведението и жестовете си, за да не се държат гадно с него? Просто не може. Някои може би успяват, но тези, които успяват според мен не са родени такива, а в последствие са станали такива.

И аз познавам един такъв, който не можеш изобщо по нищо да го разбереш, че е такъв. Но той не се е стараел да се държи мъжествено, просто защото никога не се е държал женствено.

Точно така. Доколкото съм чел това се получава още по време на бременността, хормоните се разпределят по определен начин в мозъка и това формира като цяло поведението, ориентацията на мозъка, на сексуалността и т.н.

Аз мисля, че всичко може да се промени, независимо дали са гените, цвета на очите, сексуална ориентация и т.н., просто не всички знаем как на този етап, но нека да не се впускаме в тая тема, това само го вметвам. Не мисля, че е нужно някой да се променя, само защото еди-кой си му се дразни на поведението, НО само с воля и натиск съм сигурен, че е невъзможно да се промени феминизираното поведение. Но не правете връзка м/у поведение и сексуална ориентация, защото не винаги има такава. Един мъж може да е феминизиран и да си пада по жени, както и обратното - да е тотален мъжага и да обича пишки 8-) .
Живи и здрави 8-)

D1esel
01-02-2012, 13:38
Точно така. Доколкото съм чел това се получава още по време на бременността, хормоните се разпределят по определен начин в мозъка и това формира като цяло поведението, ориентацията на мозъка, на сексуалността и т.н.

Аз мисля, че всичко може да се промени, независимо дали са гените, цвета на очите, сексуална ориентация и т.н., просто не всички знаем как на този етап, но нека да не се впускаме в тая тема, това само го вметвам. Не мисля, че е нужно някой да се променя, само защото еди-кой си му се дразни на поведението, НО само с воля и натиск съм сигурен, че е невъзможно да се промени феминизираното поведение. Но не правете връзка м/у поведение и сексуална ориентация, защото не винаги има такава. Един мъж може да е феминизиран и да си пада по жени, както и обратното - да е тотален мъжага и да обича пишки 8-) .
Живи и здрави 8-)

Не си прав, че всичко може да се промени. Дори и нагледно да се промени някой, какъвто си роден, такъв си и умираш.

StringTheoryPracticist
01-02-2012, 13:47
Доста неща не се променят или се променят само донякъде. Например, последните открития подсказват, че интелекта МОЖЕ да се подобри, но се счита, че надали може да се подобри с много, т.е. най-вероятно не можеш от глупав човек да направиш някой достатъчно умен, че да е университетски преподавател.

D1esel
01-02-2012, 13:49
Доста неща не се променят или се променят само донякъде. Например, последните открития подсказват, че интелекта МОЖЕ да се подобри, но се счита, че надали може да се подобри с много, т.е. най-вероятно не можеш от глупав човек да направиш някой достатъчно умен, че да е университетски преподавател.

абсолютно!

KumchoValcho
01-02-2012, 13:50
Абе.. не точно, ама ОКи, хубаво, да сте ми живи и здравички 8-)
П.П. Само аз ли виждам цитатие с йероглифи?

D1esel
01-02-2012, 13:51
от тъп човек умен НЕ може да стане. Но от умен може да стане ТЪП!

KumchoValcho
01-02-2012, 13:54
мерси за информацията :lol:

D1esel
01-02-2012, 13:58
мерси за информацията :lol:

Mоля! :D Kaкво става с теб бе, момче? Как върви даскалото?

FuCKkK13
01-02-2012, 14:05
позитивна ?! можеше да напишеш сериозна.. че това като го прочетох (без последните няколко изречения) хич не е позитивно :?

awerw
01-02-2012, 14:12
позитивна ?! можеше да напишеш сериозна.. че това като го прочетох (без последните няколко изречения) хич не е позитивно :?

абе да те питам, без да се обиждаш ;д ника ти има ли нещо общо с това, че си се проебала на 13 :D

EinGutesKind
01-02-2012, 14:33
от тъп човек умен НЕ може да стане. Но от умен може да стане ТЪП!

Тук вече съм съгласен, един колега се скъсва да чете, всеки ден е в библиотеката, и по всичко го късат на изпитите :lol:

Concussion
01-02-2012, 14:42
Тук вече съм съгласен, един колега се скъсва да чете, всеки ден е в библиотеката, и по всичко го късат на изпитите :lol:

Да не прави в библиотеката това - http://www.youtube.com/watch?v=eQy50cVurPQ

EinGutesKind
01-02-2012, 14:44
Не, той горкия е много притеснен за бъдещето си, и по цял ден чете :lol: