PDA

View Full Version : как да бъдеш себе си?



mapapam
01-01-2012, 18:29
Постоянно срещам няк'ви съвети от сорта на 'Бъди себе си' , 'Бъди такъв, какъвто си'. И кво се има предвид с това? Смисал, знам, да се държиш естествено и да бъдеш себе си :D ама как да бъда себе си, като не знам коя съм.. :D

slicky
01-01-2012, 19:54
Шанса да бъдеш наистина изцяло себе си и да се впишеш някъде днес е доста малък.

Mirage3
01-01-2012, 20:03
^ Така е, шансът е доста малък.
Точно защото хората не са себе си и гледат да подражават на другите, да се държат като тях и да им вървят по петите. Според мен, за да бъде един човек себе си трябва да има свои собствени интереси, да гледа по свой начин на живота, да опитва от всичко. Абе просто да не се сливаш с тълпата. Ти си родена да бъдеш различен човек. Лично аз ти препоръчвам все пак да бъдеш себе си, да отстояваш мнението си (и дори хората ще забележат, че имаш разсъдък - свое мнение :D). Може би малко трудно ще си намериш хора, които да те приемат такава, ама ако са ти истински приятели...

scrooper
01-02-2012, 08:44
За да бъдеш себе си, трябва да знаеш кой си.

Lucho
01-02-2012, 09:31
По-добре не се сещай за подобни тъпи съвети, защото няма особен смисъл от тях.

Казвам "тъпи", понеже напоследък стана модерно всеки да си слага такива девизи я в скайп, я по стените в социалните мрежи, а реално изобщо да не ги осмисля.

Не се занимавай с глупости, прави това, което ти е на сърцето....

tItEufFf
01-02-2012, 10:39
Аз пък никога не съм можела да разбера какво е да не бъдеш себе си.. Просто не мога да се правя на нещо което да не съм. Случвало ми си е милион пъти на купони да оставам сама и да скучая докато не намеря подходящата компания с която да намеря общ език и да се забавлявам истински.
Жалко е когато виждаш, че някой прави нещо за да се впише някъде. Плюс това си личи от километри.

Colouring
01-02-2012, 10:53
Да правиш това,което ти намираш за правилно;да си отстояваш мнението;да не подражаваш сляпо на някой друг.
Да се държиш нормално и да вършиш това,което ти е на сърце.
И все пак ще се изненадваш от себе си.Никой не може да каже,че се познава напълно.

SmilezZz
01-03-2012, 11:35
Просто не се прави на такъв, какъвто не си. Т.е. изразявай чувствата си така , както ти ги чувстваш. Отстоявай мнението си , независимо дали това се харесва на околните. Бъди естествен. Не се променяй , заради другите.

lisi4ety
01-03-2012, 20:00
Да се отпуснеш, да се държиш нормално, естествено. Да отстояваш мнението си, както казаха момичетата преди мен, говори това, което чувстваш, а не това, което другите искат да чуят от теб. Дръж се така, както ти искаш, а не както другите искат. Това е, да си естествен.

BrainlessROCKBABY
01-05-2012, 16:28
споделям част от моя опит - бъди част от НЕЩО, стани доброволец на БМЧК или някоя благотоворителна органнизация

sine0chhkaa
01-05-2012, 16:38
Да правиш това,което ти намираш за правилно;да си отстояваш мнението;да не подражаваш сляпо на някой друг.
Да се държиш нормално и да вършиш това,което ти е на сърце.
И все пак ще се изненадваш от себе си.Никой не може да каже,че се познава напълно.

+1 ^^ :) Супер смешни са ми като започнат да се мъкнат след г*за на някой просто за да са интересни. И винаги се мъчат да бъдат като него/нея. :D

CnpauT
01-06-2012, 08:25
вече никой незнае кой е от толкова маски ,които слагаме ежедневно...

blackstreet
01-07-2012, 10:18
Да бъдеш себе си - да не се влияеш от това, което правят другите, да вървиш по собствения си път, да си убеден, че това, което правиш е правилно, защото ти го искаш. Тоест да бъдеш себе си - най-лесно се забелязва с държанието ти вкъщи и навън. Ако се държиш с всички еднакво - то ти си себе си. Но пак има много различни аспекти на това да бъдеш себе си, държанието е доста малка част :(

ledenakrasota
01-07-2012, 10:44
И аз бях така. На въпроса "Коя съм аз?", години по-късно отговарям със същите думи, но с тази разлика, че са произнесени осъзнато и наистина ги чувствам на място. Не висят във въздуха както преди. Убедена съм в това, което казвам.

Винаги търси себе си. Първо започни от това, което те кара да се чувстваш добре. От там се започва и ще стигнеш до отговора. :)

tItEufFf
01-07-2012, 11:19
Ако си на 12-13 (че и по-голяма да си) е напълно нормално да не знаеш коя си ..

ImmortalSportFreak
01-07-2012, 11:23
По-добре не се сещай за подобни тъпи съвети, защото няма особен смисъл от тях.

Казвам "тъпи", понеже напоследък стана модерно всеки да си слага такива девизи я в скайп, я по стените в социалните мрежи, а реално изобщо да не ги осмисля.

Не се занимавай с глупости, прави това, което ти е на сърцето....
++ И аз съм съгласна с това.Прави това,което искаш и не вниквай в смисъла на подобни съвети,защото нямат особен смисъл.... ;Р

Bad_like_them
01-08-2012, 11:51
''Бъди себе си'' .. и аз много, много не го разбирам ;д никой не може да се преструва, че е като някой друг, защото тогава означава, че и той е такъв ;д не знам дали хвана смисъла ама е нещо от тоя сорт. Примерно на теб ти харесва да си зубър :D значи ти си зубър щом това ти харесва, но да кажем приятелката ти е по - отпуснат човек. Ти искаш да заприличаш на нея в някои отношения и започваш да я 'копираш' . Така ти се превръщаш в нея. Не знам дали го обясних добре, но аз така го разбирам. ;д Дано съм ти помогнала :)

dewil.girl
02-03-2012, 14:04
Ами тва да бъдеш себе си означава да се отпуснеш ... и да се държиш нормално.. а не да се надуваш и да се правиш на кифла .... да бъдеш естествена. Нали разбираш ? (smile)