PDA

View Full Version : Дете съм, а се притеснявам да не получа инфаркт



FD_m
01-01-2012, 21:23
Дете съм на 14 години и се притеснявам да не получа инфаркт. Кажете ми това възможно ли е? 45 кг съм 1. 70 висок нямам вродени недостатъци, но от време на време вдигам кръвно. Вдигал съм най-много 160 на 90, но си имах причина. Психологът ми каза да се справя сам или да си помогна с психиатър. Аз се опитвам да го преодолея, но след като видях, че и деца получават инфаркт започнах наново да мисля. През деня не се притеснявам толкова, колкото вечерта като ще заспивам.

smarty
01-01-2012, 23:00
Най-много от притеснение да си докараш инфаркт така, че спри да се притесняваш.

toad
01-01-2012, 23:04
Дете съм на 14 години и се притеснявам да не получа инфаркт. Кажете ми това възможно ли е? 45 кг съм 1. 70 висок нямам вродени недостатъци, но от време на време вдигам кръвно. Вдигал съм най-много 160 на 90, но си имах причина. Психологът ми каза да се справя сам или да си помогна с психиатър. Аз се опитвам да го преодолея, но след като видях, че и деца получават инфаркт започнах наново да мисля. През деня не се притеснявам толкова, колкото вечерта като ще заспивам.

Пубертета те тресе и е нормално да се чувстваш неспокоен понякога . На твоята възраст имах един период от няколко месеца , през който не можех да спя пълноценно и се въртях с часове в леглото , без основателна причина . Изнервях се за нищо , бях по-емоционален отвсякога . А с това си идват и известни проблеми , но повярвай ми не е сериозно .Предимно на психическа основа е , като просто трябва да започнеш да се контролираш повече .

besso
01-01-2012, 23:20
мен ме беше страх от всичко - извънземните да не ме вземат, родителите ми да не умрат, да не ме обладаят демони, от тъмното, да не полича инфаркт, да не ми отрежат нещо, от земетресение...абе от всичко, от което може да го е страх човек, май :D :D и да ти кажа, още нищо от тия неща не се случи, само дет си треперах излишно... Имам една любима приказка - "Единственото нещо, от което трябва да ни е страх е самият страх!" Помни, че страха винаги е по-лош от самото нещо. ;) Спи спокойно, мисли си за хубави момичета, каране наколело или нещо друго, което ти е приятно :)

Concussion
01-02-2012, 12:33
Ей, ше ви имам и у филмираните лапета.

FD_m
01-02-2012, 21:04
мен ме беше страх от всичко - извънземните да не ме вземат, родителите ми да не умрат, да не ме обладаят демони, от тъмното, да не полича инфаркт, да не ми отрежат нещо, от земетресение...абе от всичко, от което може да го е страх човек, май :D :D и да ти кажа, още нищо от тия неща не се случи, само дет си треперах излишно... Имам една любима приказка - "Единственото нещо, от което трябва да ни е страх е самият страх!" Помни, че страха винаги е по-лош от самото нещо. ;) Спи спокойно, мисли си за хубави момичета, каране наколело или нещо друго, което ти е приятно :)
Колко време се притесняваше

besso
01-02-2012, 21:09
ми дедазнамм не помня, отдавна бях на твоите години, ама и мен ме беше страх машинката да не спре :) Ми страха си го брах докато не ми писнеше, той е като всяко друго нещо...мислиш го, мислиш го, накрая ти омръзне и доскучее и почнеш да мислиш за нещо друго :D

FD_m
01-02-2012, 21:53
На мене ми е от близо 2 години. През този период имаше време, в което нямах притеснения. Забравих да допълня, че и на кардиолог бях и той нищо не откри.

besso
01-03-2012, 14:59
Приеми, че всеки живее докогато му е писано и стига си мислил глупости :) Доказано е, че голяма част от заболяванията хората си ги причиняват сами с негативизма, злобата, страховете си. Ако искаш да си здрав, първото нещо, което можеш да направиш е да спреш да се тревожиш :)

ADMIRALKA14
01-03-2012, 15:04
Всичко ти е в главата. Просто излез от филма.

Shturrrche88
01-03-2012, 17:34
Спри тежките наркотици...филмар.

sladurankataaaa
01-03-2012, 18:26
INFARKTT ???/ PREKALENO MNOGO FILMI GLEDASH !!!!!

sladurankataaaa
01-03-2012, 18:28
мен ме беше страх от всичко - извънземните да не ме вземат, родителите ми да не умрат, да не ме обладаят демони, от тъмното, да не полича инфаркт, да не ми отрежат нещо, от земетресение...абе от всичко, от което може да го е страх човек, май :D :D и да ти кажа, още нищо от тия неща не се случи, само дет си треперах излишно... Имам една любима приказка - "Единственото нещо, от което трябва да ни е страх е самият страх!" Помни, че страха винаги е по-лош от самото нещо. ;) Спи спокойно, мисли си за хубави момичета, каране наколело или нещо друго, което ти е приятно :) a tii gledahs prekaleno mnogo SUPERNATURAL !!! ;DD

bubie
01-03-2012, 20:17
Аз също изпитвам страхове ;хх .. Родителите ми постоянно ми повтарят: "Спокойствието е сила" ... Когато често го повтаряш започваш да си вярваш ; D Успокой се

Paradigma
01-03-2012, 23:09
Когато навлизах в пубертета, имах абсолютно същия проблем за около месец. Не знам защо, но постоянно имах чувството, че ще получа инфаркт, а понякога дори чувствах болки в сърдечната област. Вечер ме беше страх да заспя, сякаш ще умра. Абсолютно бях психясала през този месец. След това отидох на лекар, който ми каза, че тези болки са на нервна основа. Предписаха ми леки успокоителни, които никога не взех, но след компетентното мнение на доктора проблемът ми се изпари. :) Съветът ми е вечер да четеш/гледаш нещо забавно, приятно и ненатоварващо. Всичките ти тревоги ще отминат неусетно. Болестите се появяват при хора на всякакви възрасти. Нека не си втълпяваме глупости, които да ни тревожат излишно.

ImmortalSportFreak
01-04-2012, 15:15
Доста си слабичък за височината си и това може би също се дължи на стреса.Ходи по-често навън с приятели - поне 4 пъти седмично.Забавлявайте се,смейте се.Почни някакъв спорт-запиши се в отбор на любимия ти спорт и така мислите ще са ти на друго място - как да победиш противника,колко тренировки ще ти трябват и т.н. Спортът освобождава от стреса - доказано е.Споделяй с родителите си нещата,които те притесняват-така ще се чувстваш по-добре,а няма да държиш вс в себе си.Ако искаш говори с психолог или най-добър приятел.Това са хората,които ще са най-добри слушатели и ще те успокоят.Вечер чети нещо интересно,гледай забавни клипчета или филми,слушай любима музика.
Нормално е в тийнейджърската възраст да се филмира човек малко,но не трябва да прекалява.Ако толкова се притесняваш - ходи всяка година на годишни профилактични прегледи и така ще си по-спокоен.

Don't worry,be happy! :) :) :) :P

Concussion
01-07-2012, 12:12
Пожелавам ви да си имате истински проблеми. :) Съвсем сериозно. Тогава ще ви видим за к'во ще се притеснявате.

los4o
01-07-2012, 14:43
Инфаркт на 14 годишен? Възможно ли е ?
Не се притеснявай, просто си казваш гууус-фрабаааа :D :D :D както в един филм :D ... и се успокояваш и си ти! Ходи насам натам, или си намери занимание. По нататък има по-големи страхове. Всеки се страхува да не му спре сърцето, или пък да не му изкочи мозъкът от главата :D както и да е. Отпусни се и се забавлявай. Сега ти е времето :)

teddybearMV
01-07-2012, 21:14
Единици са тези, които на твоята възраст са получили инфаркт. Успокой се малко. Забрави го това, не чети такива неща от нет-а. Карай по-леко.

Ice Princess JESSICA
01-11-2012, 11:10
Не пии много алкохол

Leticcia
01-14-2012, 16:06
Повтаряй си винаги, че всичко е наред :)

FD_m
01-14-2012, 16:57
Не пии много алкохол
Алкохол не пия, цигари не пуша

ImmortalSportFreak
01-15-2012, 11:39
Алкохол не пия, цигари не пуша
Чудесно!Тъкмо ще е по-малка вероятността от 60 нагоре да имаш опасност от инфаркт и други заболявания.
Спортувай,забавлявай се,учи-живей спокойно. ;)