PDA

View Full Version : Как да имам хубави устни?



missa
01-02-2012, 13:15
Искам да ви попитам как да станат устните ми гладки и хубави. Без да се усещам, постоянно ги хапя и после стават ужасни. Слагам си балсам, но не помага особено. Дали знаете някакви домашни маски? Преди време бях пробвала една с мед и канела /може и да е имало още нещо, но съм забравила/ и доколкото се сещам, не ми помогна.

PullMeCloser
01-02-2012, 13:28
Не ги хапи, опитай да си го наложиш някака. Аз бях така с ноктите като малка-изнервех ли се,започвах да ги чопля. В крайна сметка се научих да се усещам,просто усетя ли,че ръцете ми са на ноктите, ги махам.Свиква се с времето,от много години вече н го правя.

Enchanting
01-02-2012, 17:24
През зимата е нормално устните да се напукват...Поради студения въздух. Винаги когато излезеш навън използвай балсам, гланц за устни или мехлем. Нанасяй го през кратки интервали, особено след като ядеш нещо или пиеш. Също използвай мехлем след като си миеш зъбите или лицето...

sanq3333
01-02-2012, 18:03
Аз лично използвам боров вазелин и съм доволна.. освен него често слагам от балсамите на Nivea, както и гланцове за устни. :))))

FuCKkK13
01-02-2012, 18:09
мажи ги всяка вечер със зехтин.. купи си обикновен вазелин и много мазен балсам за устни.. вазелина го слагай докато си у вас,а балсама като излизаш .. пиеш ли нещо или ядеш ли нещо веднага подновяваш балсама т.е. слагаш си пак и така.. можеш да си сложиш сода,мед и зехтин на четка за зъби и да търкаш устните със сместа 2-3 мин по1-2 пъти на седмица като след това слагаш зехтин или взелин.. :)

FuCKkK13
01-02-2012, 18:10
забравих да кажа - като излизаш навън не си плюнчи устните.. т.е. ако имаш навика като ти изсъхнат да ги оближеш - недей,защото се напукват.. айде успех - дано съм помогнала :)

CityLightsxx
01-02-2012, 18:27
Може вечер преди да заспиш да си ги намазваш с балсам ( гланц ) ! Помага монеже вечер докато спиш не си облизваш устните и омекват! На мен лично ми помага! (:: И наистина си наложи да не ги хапеш или облизваш като излизаш!

RainBerry
01-02-2012, 18:31
Мажи ги с мед/зехтин.

dream1707
01-02-2012, 18:45
Аз ги ексфолирам с мед и захар .. след това ги мажа с вазелин... Действа, моите обикновено винаги са напукани, защото винаги ги прехапвам.. но сега са по-добре ^^

xxKiFlAxx
01-03-2012, 01:17
еми моите са такива.. хубави :P слагам им балсам и гланц. балсама го ползвам като е студено :-)

SmilezZz
01-03-2012, 08:59
И аз имам подобен проблем. Устните ми почти винаги са напукани и все още не съм успяла да намеря метод, с който да оправя положението. Но като цяло винаги , на кратки интервали си слагам гланц за устни или балсам, като цяло ми се отразява добре.

monini4ka
01-03-2012, 12:03
Аз винаги го имам този проблем зимата.
Ползвам от балсамите за усти на Нивеа и съм много доволна! Трябва вместо да си облизваш устните като усетиш сухота да си слагаш балсам, защото слюнката изсушава още повече и се напукват.. Така, че никакво облизване!
Аа и както казаха другите може да си слагаш мед, зехтин и да ексфолираш със захар/сода и четка за зъбъ. Успех! :)

toxiic
01-07-2012, 11:02
и аз постоянно ги хапя ;д .. но пробвам все различни гланцове който хвана него и сега са добре - разнообразявам .. но пак продълвавам да ги хапя ;д

ICanSeeTheFireBurning
01-07-2012, 11:10
Моята кожа като цяло е суха, затова навсякъде с мен си нося крем Dove в мене и усетя ли, че са ми сухи устните или ръцете, вадя крема и се мажа. Няма друго решение - трябва да се мажеш нон-стоп. Сигурно е дразнещо в началото, но аз съм от доста време така и не ми прави впечатление. Иначе кремът може и да не е Dove, може да е Нивеа, или какъвто и да е крем, който видиш, че ти действа добре. Може и да е балсам за устни, макар че аз лично предпочитам кремовете. ;)

katericArofl
01-07-2012, 11:12
мажи ги с мед, когато си вкъщи и стой така примерно 30-40 минути

wiiwa
01-07-2012, 13:27
слагай им зехтин и мед както казаха преди мен а после с вазелин, мисля че има един такъв розов вазелин купи си от него ако искаш да е цветен

missa
01-13-2012, 12:32
благодаря много на всичкиии <3

bloodyF
01-14-2012, 11:48
мажеш с мед, седиш 10-15 минути и търкаш леко с мека четка за зъби
после обилно с балсам за устни мажеш и така всеки ден докато не възвърнат формата си..

Glam0rous
01-14-2012, 14:22
Какъв ти е балсама за устни? Вземи си някакъв по-хубав и мажи редовно с него и най-важното! Не ги гризи!!! И не се облизвай :) Аз съм опитвала тия номера с четката за зъби и с меда, но ефект не видях.

millmii
01-14-2012, 15:12
^ Целта е да се ексфолират .. ако са напукани, примерно.

ПС:Вчера открих, че захаросаният мед е страхотен ексфолиант за лице/устни :)

estelll
01-15-2012, 10:38
растителните масла много помагат особено бадемовото , кокосовото и какаовото всяка сутрин можеш да си сложиш на една курпичка масло раст. масло и да го търкаш в устните 5 минути и после да си сложиш пак но да го оставиш да попие и преди лягане си сложи гланц и не излизай навън без гланц или масло :))