PDA

View Full Version : Не знам как да постъпя?!



girl4etooo94
01-02-2012, 14:56
Здравейте на всички.Аз съм момиче почти на 18год.и си имам приятел вече от 1 година.С него всичко е прекрасно.Никога не съм имала такива силни чувства към някой.Но моят проблем е баща ми.Той е много странен характер.Не харесва приятелят ми, но не го познава, не съм ги запознавала и на пръв поглед казва, че е грозен и че не струва 1стотинка.Понеже днес ни видя заедно и ме заплаши дори че ако ме види, че се целувам с него ще ме пребие.Що за характер е това?Той няма никаква представа за него.Не знаех, че баща ми оценява външната красота.Но приятелят ми не е мутра или някакъв наркоман, съвсем нормално момче изглеждащо добре.Баща ми попринцип е много раздразнителен и много бързо се ядосва и е готов на всичко.И затова ме е страх да говоря открито с него, защото ще се ядоса и най-много да ме удари и ще иска неговото да стане.Не знам какво да правя!Някой, ако е изпадал в такава ситуация или ако иска да ми помогне ще съм му благодарна много

Sh@d0w
01-02-2012, 15:17
Баща ти те заплашва с бой? Майка ти какво мисли по въпроса?

musshy
01-02-2012, 15:28
Извинявай за изказването, но баща ти е пълен задник. Гледай да не се засичате тримата и продължавай напред. В краен случай кажи на майка си за намеренията му.

crowberry
01-02-2012, 18:40
Ти си кажи-речи на 18.. Навършиш ли ги..баща ти не може да ти каже нищо. Това е твой избор, не негов. Крийте се, ако трябва, ама не му се подчинявай..

TheBeliever
01-02-2012, 18:57
Ти си кажи-речи на 18.. Навършиш ли ги..баща ти не може да ти каже нищо.

Докато живее с неговите пари под неговия покрив може да й казва каквото си иска.


Поговори с някой възрастен по въпроса. Опитай да спечелиш на своя страна някого, когото баща ти уважава. Пределно ясно е, че теб няма да те изслуша, но може би ще се повлияе от някой друг.

LeprikonA
01-02-2012, 19:05
Докато живее с неговите пари под неговия покрив може да й казва каквото си иска.


именно.

защо не поговориш с майка си? тя какво мисли по въпроса? а защо чисто и просто не го запознаеш с вашите, може пък отношението да се промени.

djipsito
01-02-2012, 19:18
Според мен трябва да събереш смелост и да говориш с баща си. Ти си му дете. Не вярвам да послуша близък приятел, а не детето си... Просто трябва много да го жегнеш с думите си. Можеш и с тънки манипулации да го накараш да те разбере и да ти влезе в положението.

Накарай го да се почувства виновен ако трябва. Трябва много добре да знаеш с какви думи да го направиш. Хем да звучи като нападка, хем да види, че ти искаш да го разбереш и да сте в добри отношения. Без викове и караници, дори да ти повишава тон. С думите си трябва да го накараш той да се постави на твое място. Трябва да искаш обяснение ЗАЩО е толкова против, дори му предложи да го запознаеш с приятеля ти.

Баща ти трябва да разбере, че ти искаш сама да се учиш от грешките си и че не може да те предпази от всичко и всички. Опълчи му се като голям човек с характер и мнение, а не като разглезено дете. И все пак, ако тръгне да ти посяга или нещо друго се опитай да избегнеш ударите и се махни от вас за известно време.

crowberry
01-02-2012, 19:38
Е хубаво де.. ама като е пълнолетна..не мисли ли вече сама да се оправя?

TheBeliever
01-02-2012, 19:47
Е хубаво де.. ама като е пълнолетна..не мисли ли вече сама да се оправя?

Я поразсъждавай малко. Навършваш пълнолетие в 11-ти клас. Практически невъзможно е да учиш и да се издържаш сама с незавършено средно образование, т.е поне до края на 12-ти си вързана при мама и тате. Ако решиш да следваш поне първите няколко месеца ще трябва някой да ти плаща квартирата и джобните - отново мама и тате. Даже със солидна доза късмет и не по-малко труд си оставаш финансово зависим от родителите си поне до към 20-21.
Това "на 18 ще правя каквото си искам" са небивалици, изпълзяли от мечтите на тийнейджърите, които грам представа си нямат какво всъщност значи "да се оправяш сам/а".

Traum.
01-02-2012, 20:15
И аз мисля, че трябва да говориш поне с майка си. Тя трябва да е в течение. Не знам, да не би баща ти да има някаква скрита причина да не го харесва, заради единия външен вид ли ще е...? Поговори и ти с него, но спокойно, защото както о описваш явно е избухлив характер.

Bumer
01-02-2012, 21:06
Срещу такива хора или се опълчваш или ще бъдеш мачкан всекидневно.Съжалявам, че говоря така все пак ти е баща, но не може да правиш каквото той иска.Застани здраво зад желанията си и не отстъпвай и съм сигурен, че ще постигнеш успех така.

Тъпа.Кифла:)
01-02-2012, 21:18
Както другите казаха -в любовта клин клин НЕ избива и според мен трябва да говориш нормално с баща си :)

girl4etooo94
01-02-2012, 21:58
Предполагам, че майка ми го е чула тъй като той и говореше, че ни е засякал и не му е харесало.Но мама не му обръща внимание тъй като тя го познава и не му се връзва.Всъщност, мама познава приятелят ми, но не много добре.. запознавала съм ги.Мама никога не ми се е мешала във връзките, никога не ми е казвала не ходи с онзи или нещо от сорта.Аз съм в много добри отношения с неговите родители.. постоянно им ходя на гости и с майка му съм толкова близка.Ако говоря с майка ми за това отношение на баща ми тя ще ми каже не му обръщай внимание.Ако пък говоря с него ще каже, че съм малка и че има време, ще повиши тон и няма да иска до край да ме изслуша.

ScarletBite
01-03-2012, 00:00
тва твойто ми напомня за комплекса електра, само че обърнат наобратно.
остави го твоя да се прави на луд. децата не трябва да страдат заради психическите аномалии на родителите си. не го харесва - голяма работа. няма да пият ракия заедно. баща ти явно е народен човечец с комунистическо мислене. това не трябва да влияе на връзката с твоето момче. просто тати не може да си представи как някой чука дъщеря му.

djipsito
01-03-2012, 00:16
Кажи му да свиква от сега, защото един ден птичето ще отлети от гнездото...

Наистина трябва много деликатно да го заковеш. Попитай го иска ли ти един ден да си самотна и нещастна и защо не те остави сега да бъдеш щастлива и да се учиш от грешките си, за да можеш един ден като искаш да се задомиш, да знаеш, че си избрала правилния човек. Нали трябва да минеш по този път, няма да се ожениш за някой там и после да имаш разводи зад гърба си.. Не, че нещо, ама по-добре да се предотврати, отколкото после да си биеш главата...

Кажи му ги тия неща, набий му някви филми, за да се осъзнае, че не е прав и да те разбере.. Бъди трогателна и покажи, че знаеш какво искаш.