PDA

View Full Version : ФИЛМ!



BeeKeeper
01-03-2012, 11:19
Здравейте, съфорумници! Мисля да направя едно филмче, обаче имам проблем! Актьорите сам ще ги набавя. Мисля да започнем снимките в началото на лятото, а сега да се заема със трейлъра, постера и как да го направя известен още преди да излезе на бял свят. Обаче ми липсват някои неща. Първото и най-важното е сценарий. Може от някоя книга или пък римейк... А ако имате предложения за ваш сценарий, вие сте! Но най ми се иска да е по някой мит или легенда! Другото, което ми липсва е музиката. Трябва ми нещо ударно. Снимачната площадка е перфектна. Моля за предложения, все пак, когато филма го дават по ББС и вашето име ще го има!
Поздрави!

sword
01-03-2012, 16:14
И какво, ти ше намажеш най-много от цялата работа.
Хубаво, желание имаш, ама ако си такъв Автор вземи си напъни мозъка малко, наготово никой няма да ти го даде.

callia
01-03-2012, 18:11
Хаха, то така лесно става... ;дд... пфф, по книга или римейк вика... нали знаеш, че ще ти тр разрешение от автора за книгата и римейка? Иначе аз съм навита да помогна за сценария. Пиши ми на ЛС да се разберем

thegreenzombie
01-03-2012, 18:37
ако си съгласен да включиш дървета убийци в сценария съм навита да помагам ;д ... сериозна съм!

callia
01-03-2012, 18:53
^^ omgg ти нещо съвсем изперкааа ;дд бъзик

thegreenzombie
01-03-2012, 19:00
никак... сценария или по-точно идеята за хорър с дървета убийци го замисляме с още 4-5 човека и нещата вървяха доста добре.. ам напоследък не сме измислили нищо ново.. имаме си и психясало дете и побъркан учен.. няма да издавам още, че ще вземете да ми отмъкнете идеята 8-)

WILD__BOY
01-03-2012, 20:56
а как се прави филм?
имаш ли осветители, оператор, камера мен, асистент фокус, асистент камера мен, стилист, гримьори, клафьори, художник за декорите?
тва са само малка част от задължителния екип

трейлър се прави по време на монтажа, когато вече имаш всичкия снимачен материал. след него можеш да си позволиш само постпродукции, 3дта и такива глупости.

BeeKeeper
01-04-2012, 11:15
Просто искам да се забавлявам! Съвсем забравих за авторските права! :D Иначе идеята за дърветата не ми допада! Ако може някой да направи плакат да пише, за сценария ще се разбера с calia! Но най-вече ми се прави нещо с гръцка митология! :D

ADMIRALKA14
01-04-2012, 11:26
^Ако едно 13 годишно момиче(callia) успее да ти напише сценарий..
ПС: (към автора) Освен някоя късометражна боза, не виждам какво друго можеш да сътвориш..

thegreenzombie
01-04-2012, 15:29
е нормално е да не ти допада идеята.. ам ще видиш ти като след някоя и друга година ще искаш да си купиш билет, ще им кажа да не ти дават :lol: ... защо ти е филм с гръцка митология.. и поне идея имаш ли? а жанра какъв ще е.. ако не включиш дърво убиец няма да го гледам!! 8)

RainBerry
01-04-2012, 17:03
Аз пък искам Нобелова награда.

По темата, нещата, които WILD__BOY ти изброи са само някои от всичко, което ти трябва. Снимачна площадка викаш, а разрешение за нея? Сценарий, а дали ще може да ти го напише момиче, при което единственото свързано със сценарий, за което да знае е някой бозав тийн филм ? (поне така си мисля) Освен всичките му авторски права, тези хора се съмнявам да се захванат, ей така на харабия, а камера, имаш ли камера? То няма да ти трябва една. Просто е сложно.

callia
01-06-2012, 15:39
Ееей, кви сте гадни, значи... ако има желание, има и начин... какво като съм на 13? Мислите, че не мога да напиша сносен сценарий за филм? Вярно, може нищо да не излезе, но от опит глава не боли!

И откъде знаете, че той няма всичко необходимо? Може пък да е издействал разрешителни, да има екип - стилисти, гримьори, фризьори, оператори, аниматори, асистенти 1100, да има актьори, да има продуценти, монтажисти... - много големи критици се извъдихте всички. Аз пък вярвам, че няма да е само 'боза'..
Ааа, и ^^ - всъщност, мразя тийн филми. И въобще не бих се заела да пиша сценарий за такъв. Занимавам се с по-сериозни неща :)
Е, надявам се отговорът ми да е бил изчерпателен.

ADMIRALKA14
01-06-2012, 15:58
То, ако ставаше толкова лесно Люлин щеше да е Холивуд..

callia
01-06-2012, 16:13
А Холивуд тогава какво щеше да е?

xoxi
01-06-2012, 17:31
thegreenzombie наистина ми разпали любопитството с тези дървета.
Искам да знам повече за тази идея, ако е възможно :D

lightcameraction
01-08-2012, 21:36
facepalm-нах на абсолютно всички глупости ,които издрънка.
Но когато чух,че 'снимачната площадка' е ПЕРФЕКТНА без дори да имаш сценарий .. тогава facewall-нах.