PDA

View Full Version : Цял ден не мога да си напиша тезата...помощ!



pifiella
01-03-2012, 14:41
Здравейте!
Много пъти съм помагала и то все за есета,теми и така....
Та най-накрая и аз искам помощ :D Изпаднала съм в тъпота напоследък..... :D
Имам да пиша есе и сред ужасните теми една ми хареса: В родината са бъдещето и миналото,а в чужбина само настоящето..
Написах си едно прекрасно уводче (какво е родината за човек и какво му дава), стигнах до тезата и дотам...Знам, какво искам да напиша,че само в родината е миналото,което се преплита с бъдещето,в чужбина е студено,мрачно и нямаш нищо...... и дрън дрън.Мисля го, но не мога да го напиша или го пиша и само разтягам глупости и накрая нищо...
Молбата ми е, ако някой иска да ми напише 5 изречения за теза, защото не мога, в главата ми е една каша ....
Е мерси предварително!
(сигурно имам куп правописни грешки,не ме съдете строго)!

BumpyRide
01-03-2012, 18:34
Да избягаш в чужбина е начин да се спасиш сега, да подсигуриш по-доброто си настояще, но не е начин да осигуриш бъдещето си, защото бъдете сигурни, че в бъдеще ще се върнете в родината, защото миналото и спомените от него ще ви връщат винаги там - мястото, където си се родил, където си тичал с приятели, където си се влюбил, където си на точното си място. В миналото сме били в родината си, сега може да сме на хиляди километри от нея, а когато погледнем в бъдещето виждаме надежда, че отново, някога, ще се върнем там, откъдето сме тръгнали - в родината.

Ммм, това се сетих в момента. Надявам се да съм помогнала. :)

pifiella
01-04-2012, 08:58
Благодаря ти Бумпи!
Нещо такова ми трябваше! :*

nicoletta.kuzmanova
05-13-2014, 11:47
Здравейте,ще съм много благодарна,ако някой ми помогне с една малка теза на тема "Изворът на белоногата" отново много ще съм благодарна! :)

anonymous708973
05-13-2014, 12:50
По каква проблематика?
Теза означава мнение. Все едно да ти кажа "Дай ми мнение за Изворът на белоногата", ми то хубаво, ама в какъв аспект?