PDA

View Full Version : Няква мания?!



RainBerry
01-03-2012, 15:55
От къде тръгна цялата тая мания за лостове и фитнес като цяло. Смисъл, винаги си е имало трениращи, но последната година някакъв бум има. Не е лошо, тренирайте си, ама ми е чудно как така изведнъж всички се решиха да започнат. Ай, лостовете, някакъв Тачев имаше, покрай него се запалиха. А останалите?

А, да, да питам. Нормално ли е да ми се тренира непрестанно? Имам впредвид, тренирам ок, обаче след като тренирам искам да тренирам още и просто не мога да се спра. Изморявам се, просто има дни, в които не мога да си кажа името, но пак ми се тренира.. Нещо не е на добре, та при положение, че не се чувствам отпаднала как мога да разбера дали започвам да претренирам? :D

Дерзайте.

едит: Знаам, че е "някаква мания", а не "няква".. :D

awerw
01-03-2012, 16:11
значи, това че имаш желание да тренираш, се дължи на мотивацията ти, не е лошо, но като си имаш режим си го следвай и недей тренира когато имаш почивен ден, та отностно тая мания по стрийта, както преди 3-4 год беше на мода фрийръна, сега тези същите момчета тръгнаха по стрийт фитнес, преди гледаха клипчета с дейвид бел, и се надъхваха да се премятат като него и да изглеждат яки, сега пък гледат ханибал, и искат пък като неко да бъдат тарикати, ама мода, и тя ще си замине...

RainBerry
01-03-2012, 16:16
То, следвам, ама нещо не ми се струва достатъчно?! :D А няма вариант да увелича продължителността на тренировката, тъй като тренирам с група и си тренирам около 3 часа, просто повече няма накъде ;D Но явно ще трябва да се примиря.

awerw
01-03-2012, 16:21
остави какво ти се струва ;д щом си имаш режим, това е :)

Concussion
01-03-2012, 16:48
Ми по-хубаво да тренират хората, че и без това от тия ГМО-та и боклуци дето ни зариват отвсякъде чак умовете ни са затлъстели.

RainBerry
01-03-2012, 18:43
Е, нека тренират, няма лошо.. ама е тъпо само заради "периода" да ми се захващат, да се покажат какви са вървежни, а след месец да заебават всичко само защото вече не е на "мода". ;D

awerw
01-03-2012, 18:52
Е, нека тренират, няма лошо.. ама е тъпо само заради "периода" да ми се захващат, да се покажат какви са вървежни, а след месец да заебават всичко само защото вече не е на "мода". ;D

това трябва всеки да го знае...

slicky
01-04-2012, 14:16
Фитнесът изисква време и постоянство и доста мисъл.

Concussion
01-04-2012, 14:21
Фитнесът изисква време и постоянство и доста мисъл.

Като гледам другарят HolyShit блестящо се справя и без последното.

slicky
01-04-2012, 14:27
Еми какво да ти кажа...за годините си има наистина добро тяло и си има понятие от нещата. Не го подценявай, без акъл почети е невъзможно да се постигнат големи резултати с каквито и да било добавки, защото рано или късно те настигат или контузии или претренирване.

Concussion
01-04-2012, 14:33
Да, бе, аз нали това ти казвам - справя се страхотно. :)

RainBerry
01-04-2012, 15:01
Не говоря само за фитнес, но иначе определено HolyShit си знае материала. :D

Shines
01-04-2012, 15:15
Трябва да знаеш какво правиш и как го правиш, защото ще го караш на късмет до едно време и спираш да растеш, защото не знаеш какво да правиш след това :). Фитнеса си е една цяла наука.

RainBerry
01-04-2012, 15:18
Да поясня, че не се занимавам с фитнес. Кикбоксьорка съм, на фитнес отивам, но не често, смисъл не се занимавам само с това. :D

Shines
01-04-2012, 15:20
Горното ми мнение е по повод изказването на slicky и Concussion :D.
По темата напълно нормално си е, ако нямаш хъс и мотивация да тренираш на къде отиваш :).

RainBerry
01-04-2012, 15:24
Опа. :D Иначе, мерси на всички. Ще си спазвам тренировъчните и почивните дни, защото доколкото знам, между тренировките трябва да има време, в което да се възстановят мускулите или пак се бъркам.. :D

Shines
01-04-2012, 15:26
Не се бъркаш точно така е :)! Недей тренира (колкото и да ти се иска), когато не ти е по график тренировката :). Всичко трябва да се спазва :).

loveca777
01-04-2012, 15:38
значи не вярвам някой да е почнал да тренира само заради модата
Лостовете са дрога и веднъж запалиш ли ги - няма отърване
Така както тренирате фитнес ,защото ви харесва - така други пък тренират стриит
Истинското тяло и маса се прави във фитнеса,но лостовете влияят разпускащо ддз

Shines
01-04-2012, 15:39
Истинското тяло и маса се прави във фитнеса,но лостовете влияят разпускащо ддз

Евала, ловецо :)!

awerw
01-04-2012, 15:43
Лостовете са дрога и веднъж запалиш ли ги - няма отърване


ей кога ще ти дойде акъла да влезеш в залата :D:D:D

loveca777
01-04-2012, 15:43
обаче някой да не си помисли,че лостовете няма да му са от полза
Все пак всеки трябва да се научи на малко атлетичност
Всеки занимаващ се с фитнес професионално не бива в никакъв случай да не се научи да прави кофички, набирания най-малкото
Защото ако го вземат в казармата ще му е доста трудно ;d

RainBerry
01-04-2012, 15:44
Не казвам, че всичко е позьорщина, а просто се чудех от къде този наплив изведнъж, преди това също познавах момчета, които си държаха дежурството на лостовете ( така да се каже :D ), но просто наистина се появи този "наплив" последно време и пак казвам, че не е лошо. ;d

awerw
01-04-2012, 15:49
Не казвам, че всичко е позьорщина, а просто се чудех от къде този наплив изведнъж, преди това също познавах момчета, които си държаха дежурството на лостовете ( така да се каже :D ), но просто наистина се появи този "наплив" последно време и пак казвам, че не е лошо. ;d

айде сега, ловеца усети лошия ти тон към стрийта :D

RainBerry
01-04-2012, 15:51
Хах, лошият ми тон към стрийта може да е само поради факта, че не мога да се набера веднъж дори :D

awerw
01-04-2012, 16:04
Хах, лошият ми тон към стрийта може да е само поради факта, че не мога да се набера веднъж дори :D

ще помагаме ;д

loveca777
01-04-2012, 16:19
е пробвай първо с подхват - за бицепс
Ако не успееш пробвай неутрални набирания на нисък лост
оБаче първо те съветвам да вдигаш и тренираш с някакви гири , научи се на лицеви опори
И помни ,че всички са почнали от нулата
Все някога се почва , нали? Да не се притесняваш от другите
Не е нужно цялден да се пъниш на лостовете ,ако искаш да се научиш
Днеска отиваш набираш се 1 път
Утре пробваш 2 пъти и така г
По късно вече ще си правиш серии
И като видиш ,че някой прави чисто силово - не си мисли ,че изверг или прочие някакъв много силен, защото не е така
За 1 година се научава ...

RainBerry
01-04-2012, 16:58
Подхванах аз да си работя с разни мижави гирички вкъщи и наистина трябва да се науча на тези лицеви опори, че иначе не вървят нещата така, както ги искам. :D

Shines
01-04-2012, 17:19
Ще се научиш :)..всичко с времето си.

awerw
01-04-2012, 17:38
Аз когато почнах набиранията, бая сила ми се насъбра в ръцете, но все пак и за набирания си трябва някаква физическа подготовка, за нас може да са лесни, но за нетрениран човек са доста трудни, и аз мога да предложа упражнения у дома, с гири и лицеви опори, но естествено най-добър вариант е директно на лоста...

RainBerry
01-04-2012, 17:55
Ау, как ме нарече "нетрениран човек", бзк, та не е като да се занимавам със спорт от сега, обаче определено ръцете са ми слаби ( сила ), то хубаво аз осем години художествена гимнастика, но в ръцете съм.. пълна развалина :D Ще оправим, "всичко с времето си".

awerw
01-04-2012, 18:05
е може да си тренирала преди друго, говорех попринцип за нетренирани хора, и аз имах 1 година стаж с леки гири у дома, както теб и пак не можех набирания, правих 1 с отскок и второто не цяло, така започнах, след 1 месец можех 10, не са били перфектни, но ги правих, всичко си е до желание според мен, има ли желание, какъвто и да си, с каквото и да разполагаш, пак може да стане спортист от тебе... :)

Chacho
01-05-2012, 07:32
Според мен просто всичко живо се стече към фитнесите, след това отново се усетиха, че има лостове. Иначе по лостове и успоредки хората ходят открай време. Като добавим това, че е безплатно, че номерата от гимнастиката са атрактивни за гледане и че си мислят, че е по-естествено да се тренира навън, стрийта лесно добива почитатели.

Като тренираш кикбокс и ти се дотренира, винаги мовеж да правиш някакви тренировки, които няма да те претоварят. Примерно:

Разгрявка - 15 минути
Разтягане - час и половина
Техника - 30-45 минути
Спаринг / бокс със сянка - 20-30 минути
Разпускане в края - 10 минути
Силови упражнения (фитнес) - час
Бягане - 30-45 минути
Тренировка за рефлекси - 10-40 минути


Сумарно: 4ч25мин - 5ч35мин

Както виждаш, ако се навиеш да тренираш разнообразно, можеш да си запълниш целия ден и накрая ще си изцедена. Претренирането идва от силовите упражнения и тренирането на мускулите по време на останалите видове тренировки, но второто е пренебрежително малко в сравнение с първото. Тренировките за аеробна издръжливост, рефлекси, гъвкавост няма да те накарат да претренираш и винаги можеш да ги добавиш (стига да не тичаш прекалено много и да претовариш краката).

Айде, успех!

awerw
01-05-2012, 07:53
Чачо каква тренировка 5 часа бе човек ;х това може да се прави максимум 2 пъти в седмицата..

Chacho
01-05-2012, 10:09
Затова съществуват двуразовите и триразовите тренировки, аз просто смятам нещата сумарно. Мисълта ми е, че ако тренираш бойни изкуства и не те свърта на едно място след тренировка, винаги можеш да си добавиш нещо вкъщи. Ако правиш анаеробна (фитнес) тренировка, тогава е нормално да е до час и половина примерно, но в БИ фитнесът е само част от цялото.

Обикновено човек няма по 4-5 свободни часа за тренировки на ден, затова един ден се тренира за едни неща, другия - за други. За един боец е много грешно да набляга само на един вид тренировки, а всичките са достатъчно времеотнемащи.

Преди време, когато тренирах, съвсем спокойно можех да вляза във фитнес залата, да тренирам 1ч30мин, след това да разтягам вкъщи 1 час и вечерта да си направя един 40минутен джогинг.


ПС: RainBerry, ако си сериозна в кикбокса, време е да започнеш тренировките за сила и експлозивност. Нивото на трениращите гради репутацията на спорта и физическата ти подготовка трябва да отговаря на стажа ти, от уважение към самият спорт, към залата/доджото, към треньора, към останалите трениращи и към самата теб. Не можеш да кажеш, че си боец, а да не можеш да пренесеш една маса в другата стая или да не можеш да се набереш поне няколко пъти. Работи в тази насока. Набиранията под наклон на нисък лост могат да ти помогнат в това начинание.

awerw
01-05-2012, 10:26
хоризонтални набирания имаше доколкото си спомням.. те са доста по лесни, може и с тях да се започне

Chacho
01-05-2012, 10:46
Да де, тях имах в предвид. Ма понеже хоризонтални викат и на тези, при които заставаш в хоризонтално положение на висок лост, които са доста по-трудни и от обикновените. Абе да легне под масата, да се хване за ръба и да се набира.

loveca777
01-05-2012, 10:49
само да е здрава масата

awerw
01-05-2012, 10:51
само да е здрава масата

взе ми думите :D

loveca777
01-05-2012, 10:52
RainBerry е момче Чачо
или аз се бъркам? ; )

awerw
01-05-2012, 10:53
RainBerry е момче Чачо
или аз се бъркам? ; )

ааами, бъркаш сА !

loveca777
01-05-2012, 10:55
взе ми думите :D

;D .

loveca777
01-05-2012, 10:56
ааами, бъркаш сА !

eee баси шматката съм и вече и цитирам романи за трениране .. :D

awerw
01-05-2012, 10:57
xDDDD случва се

RainBerry
01-05-2012, 13:40
loveca777, женско съм! :D

Chacho, мерси за всичко изписано. Гледам да разнообразявам, но до колко ми се получава не знам. Тая година ( 2012 ) започнах с двуразовите тренировки, като общо ми се получава около 5 часа тренировка. Като цяло всичко, което си казал е включено, заедно с фитнеса, опитвам се да го издокарам да някъде. А иначе някакви препоръки за тренировка за рефлекси и за бързина? Тъй като колкото и да е боен спорт ми трябва наистина адски много движение и искам да си подобря бързината. За бързина на ударите е ясно как ще стане, но "бързината на движение" се чудя с какво да я развия. Мерси предварително, на който му се занимава да отговаря ;D

awerw
01-05-2012, 16:00
аз съм ти сърдит ;с не пишеш в темичката ми във фъна ;(

RainBerry
01-05-2012, 16:21
Цял ден уча италиански и немски на английски, малко.. грр .. :D

Chacho
01-05-2012, 17:06
"Цялостна бързина" всъщност е експлозивност. Виж за plyometrics в google. Второ, като правиш повторенията във фитнеса, гледай да са с по-големи килограми (колкото ти позволяват възможностите, но това, че си момиче, не значи, че не трябва да си гониш максовете). Тоест, дръж си килограмите на около 1-3RM.

Дори да имаш бързина на удара, трябва да я поддържаш, така че гледай всеки ден да изпълняваш по много пъти основните удари - прав, круше, ъперкът, ритник напред , ритник отстрани, ритник настрани, ритници със завъртане. Тези неща се изпълняват пред огледало, трябва да ги правиш първоначално много бавно, за да изпипаш идеална техника. Като почнеш насън дори да ги правиш коректно, чак тогава започваш да работиш целенасочено върху бързината и от този момент натам не трябва да си позволяваш да ги изпълняваш с бавна скорост. Бързината се тренира във въздуха, но ще е хубаво успоредно с това да тренираш и на чувал, защото е различно изпълнението, когато има противодействие.

Рефлексите се тренират в много аспекти. Кроса прес пресечена местност тренира координация, баланс, бързина в краката. Ловкостта е и вид рефлекс, за тази цел можеш да замеряш с тенис топка стена и да я ловиш без да пада. Рефлексите срещу удари се тренират с партньор, като трябва да отработваш възможно най-малко реакции (ляв прав го отбутваш и връщаш с прав, круше го буташ и връщаш с прав, на ритник отстрани директно отвръщаш с прав ритник и т.н.) Целта е, да са достатъчно отработени "отговорите" на неговите удари, че да не се замисляш в реална схватка. Освен отбутвания на ударите, трябва да тренираш и отбягване от територията на удара (да се наведеш наляво при десен прав).
Рефлексите на очите се тренират, като бързо сменяш фокуса си от нещо близко на нещо далечно. Например да се фокусираш фърху пръста си, след това върху колата пред блока, пак пръста, пак колата.
Още едно хубаво упражнение е да мяташ тенис топка срещу стената докато си с гръб, обръщаш се и я хващаш. Така не губиш елемента на изненада.
Последното нещо е, някой като ти държи лапа/педел/макивара, да ти го я подлага под различни ъгли, така че да трябва на момента да се досетиш за удар и да посегнеш.
Спарингът пък е най-добрия метод за тренировка на рефлексите, там тренираш най-комплексно и най-ефективно


Емиии, друго май не се сещам.

RainBerry
01-05-2012, 17:26
Нямаш си на представа колко съм ти благодарна... ! :)

awerw
01-05-2012, 17:52
чачо добре че си ти, ние дето останахме, само съвети отностно културизъм можем да дадем ;д

Chacho
01-05-2012, 18:26
Пропуснал съм да кажа, че като вдигаш тежест, противно на бодибилдинг законите, трябва да се стремиш да ги изтласкваш бързо. При негативните повторения може по-бавно, за да не се контузиш. Привикнеш ли на бавните изпълнения, такава ще ти остане и скоростта. Поне така бях чел. И подбирай само базови упражнения, като за предпочитане са многоставните. Тренирай клекове, обръщания, раменна преса, набирания, кофички, тяга и подобни.

За анаеробна издръжливост можеш да правиш със свободни тежести и малки килограми или упражнения със собствено тегло в серии по много повторения или направо до отказ.


Както сама виждаш, има много неща, на които трябва да се набляга, затова си прецени от кое имаш нужда повече, от кое по-малко. Някой бърз, но слаб ще тренира за сила, а силен, но бавен ще тренира за бързина. Разхвърляй от всичко по малко през седмицата и най-вече гледай да ти е приятно и удобно на теб, това е най-важното.


PS: Ей, от много спорт да не зарежете ученето и социалния живот! 8-)

HolyShit
01-06-2012, 07:34
От къде тръгна цялата тая мания за лостове и фитнес като цяло. Смисъл, винаги си е имало трениращи, но последната година някакъв бум има. Не е лошо, тренирайте си, ама ми е чудно как така изведнъж всички се решиха да започнат. Ай, лостовете, някакъв Тачев имаше, покрай него се запалиха. А останалите?

А, да, да питам. Нормално ли е да ми се тренира непрестанно? Имам впредвид, тренирам ок, обаче след като тренирам искам да тренирам още и просто не мога да се спра. Изморявам се, просто има дни, в които не мога да си кажа името, но пак ми се тренира.. Нещо не е на добре, та при положение, че не се чувствам отпаднала как мога да разбера дали започвам да претренирам? :D

Дерзайте.

едит: Знаам, че е "някаква мания", а не "няква".. :D

Пич..
Ако не беше цял ден да се чудиш дали да се протъркаш хуя или да идеш да тренираш може ти стане и мания..
Иначе не мисля,че ако си нормален човек,с динамично ежедневие ще имаш някаква дупки,които пък да можеш да запълваш с тренировки и то изискващи повече време..

Chacho
01-06-2012, 08:02
Според мен е на 15-на години и има свободно време. Ще я догони животът и нея по-натам. :D

HolyShit
01-06-2012, 08:47
Е да..На 15 е нормално въпреки,че според целите си пак може да има доста динамично ежедневие общо взето... Зависи..
Ей го ся на мен се очертава 5 дена даскало ,почват пак контролни-глупости + (най-трудното) 4 часа биология и 4 часа химия седмично събота и неделя В ДРУГ ГРАД.Работите със хранителния режим биват доооооста силно затруднени...

loveca777
01-06-2012, 09:56
Пич..
Ако не беше цял ден да се чудиш дали да се протъркаш хуя или да идеш да тренираш може ти стане и мания..
Иначе не мисля,че ако си нормален човек,с динамично ежедневие ще имаш някаква дупки,които пък да можеш да запълваш с тренировки и то изискващи повече време..
пич и ти ли си заблуди като мен ,че тя е МЪЖ :D

RainBerry
01-06-2012, 12:00
Човек, ваканция сме, какво искаш да правя? И да, имам свободно време и за тренировки, и за останалите неща..
Пичове, женско съм, again..
И частта с "цял ден да се чудиш дали да се протъркаш хуя " мисля, че не мога да я изпълня ;/
И мерси. ^^

HolyShit
01-06-2012, 12:01
Да.Ти сигурно само ваканцията тренираш?Тъй ли бе ? :O
А останалите 9 месеца?

RainBerry
01-06-2012, 12:08
:O дали?
Просто ваканцията ми остава повече време. Иначе и да искам като съм на училище не мога всеки ден да си правя двуразовите тренировки и кросченца. Разпределям си нещата така, че да ми е удобно на мен спрямо програмата ми в даскало, разни излизания и тн. Това, че през ваканцията съм почнала с двуразовите тренировки не знам откъде обяснява, че тренирам само през ваканцията? Но, все пак, да опровергаем твърдението - не е така. Ако обърнеш внимание, когато не съм на училище ми остава едно свободно времийце от сутринта 8 - 8:30, да речем, до към 14 часа (д/г толкова съм на дск), като махнем това, че се храня някакво си време, кажи речи 5 часа. Вечерта от 18 часа по график си имам тренировка в понеделник, сряда и петък. Сутринта ходя и си правя кроса, доколкото може да се нарече "крос", следобяд си отивам на тренировката, а през "нетренировъчните" дни си правя пак кросове, заедно с "бой сянка", разни разтягания и тн. Наблягам главно върху техника и гъвкавост, сега ще включа и други неща, а като започнем даскало пак ще си ги разпределя. :)

awerw
01-06-2012, 12:13
важното е да има желание, 1-2 часа всеки ден можеш да отделиш за трен..

HolyShit
01-06-2012, 12:18
Ааа..Кажи просто,че не учиш..Аз щот се си мисля ала-бала :D ......

loveca777
01-06-2012, 12:20
Абе хора обаче забелязал съм ,че Chacho е много интелигентно и умно момче
От всичко дава много точна и дълга информация... : )

awerw
01-06-2012, 12:37
Абе хора обаче забелязал съм ,че Chacho е много интелигентно и умно момче
От всичко дава много точна и дълга информация... : )
ще го правим философ :D трябва да разбира от всичко ;д