PDA

View Full Version : диабет



joli1996
01-03-2012, 19:54
Здравеите аз сам момиче на 15 години и преди около месец откриха че имам диабет.Все още много се притеснявам какво и кога да ям но най - много се притеснчвам дали мога да пуша защото просто не мога да спра цигарите и какви са последствията от тях и също така какво да направя за да мога да пия и в какви количества защото последния път когато пих цяла вечер ми беше лошо и кравната ми захар беше много ниска.Надявам се някой със същия проблем или който е компетентен на тази тема да отговори на въпросите ми благодаря ви предварително

los4o
01-07-2012, 08:17
Здравей Джоли, аз съм около диабетици вече 8 години, говоря за баба си. Първо искам да знам в какъв стадий е диабета ти, защото има няколко стадия. А за пиенето с мярка се пие тогава и много зависи какво пиеш. За цигарите не се притеснявай, те тровят, но много по бавно от всичко останало. И аз съм пушач за това те разбирам. А за храната, не трябва да яден много солено или сладко разбира се, също така пържено, печено, задушено, абе доста от нещата. Но пък ти си ги яж с граници, разбира се човек не може да се лишава от всичко, дадено му от природата. Можеш всичко да я ядеш но в нормалните граници, и с хапчета до тебе, ако прекалиш. Ако имаш още въпроси, или не съм помогнал с нещо ми кажи.

kalpazanka
01-16-2012, 05:57
Дублира се.