PDA

View Full Version : диабет



joli1996
01-03-2012, 19:54
Здравеите аз съм момиче на 15 години и преди около месец откриха че имам диабет.Все още много се притеснявам какво и кога да ям но най - много се притеснявам дали мога да пуша защото просто не мога да спра цигарите и какви са последствията от тях и също така какво да направя за да мога да пия и в какви количества защото последния път когато пих цяла вечер ми беше лошо и кръвната ми захар беше много ниска.Надявам се някой със същия проблем или който е компетентен на тази тема да отговори на въпросите ми благодаря ви предварително :)

besso
01-04-2012, 07:32
Как да неможеш да спреш цигарите на 15 години, кви ги говориш ти?! Хората ги спират след 30 години сериозно пушене! А ако здравето ти е по-маловажно от това да смърдиш на пепелник и да харчиш парите, които родителите ти изкарват с труд на вятъра - тогава ок, пуши си, ма поне не занимавай хората във форума с инфантилните си глупости, на които отговора е ясен. А и това е последното място, на което можеш да намериш достоверна информация. Има си лекари, брошури, учебници, информация в интернет.. ама защо да търсиш, като можеш да питаш пуберите тук, те сигурно знаят повече а и ще ти спестят усилието да се поинтересуваш сама за собсвеното си здраве и оттам Живот!

los4o
01-07-2012, 11:53
Бесо, защо така се нахвърляш. Тя е пушач, аз също. Пушенето е лукс, който не всеки си позволява, а има едно нещо, което може би някои знаят, а други не, че мозъкът ни се нуждае от никотин. Когато пропушим ставаме зависими от него, поради простата причина, че мозъкът има нужда от него. От край време се е ширил тютюна. Въпроса е, че момичето се страхува, добре прав си нека да потърси в интернет, по лекари и така нататък, но за какво е този форум, след като да не се занимават хора тук, защото тя можела да потърси? Ето това сме Българите, не виждаме (съжалявам за изразът) своя посран задник, а казваме на другия да се забърше! А ти мойто момиче, не се притеснявай, баба ми има диабет от доста години насам, яж си от всичко но в граници. Да не ти се покачи кръвната захар. Поздрави! :)

teddybearMV
01-07-2012, 17:12
Най-добре спри цигарите. За цигарите няма възраст, те са вредни независимо дали си млад или стар. Инсулинов диабет или с медикаменти се поддържаш? Поискай си от ендокринолога или личния лекар информация за хранителния режим, преди около година по кабинетите имаше едни брошурки за диабета и за храненето при диабет. Дали беше кампания или личната ми лекарка беше ходила на симпозиум на тази тема..не помня, но попитай, поне да имаш информация.

kalpazanka
01-16-2012, 05:55
Всичко, което поглъщаш, преизчисляваш в хлебни единици! Забравяш рафинирани захари и изкуствени натурални сокове. Белият хляб не ти е препоръчителен.
На инсулин ли си или на диета+хапчета заради нарушен толеранс?

besso
01-16-2012, 08:01
има едно нещо, което може би някои знаят, а други не, че мозъкът ни се нуждае от никотин. Когато пропушим ставаме зависими от него, поради простата причина, че мозъкът има нужда от него. От край време се е ширил тютюна. Въпроса е, че момичето се страхува, добре прав си нека да потърси в интернет, по лекари и така нататък, но за какво е този форум, след като да не се занимават хора тук, защото тя можела да потърси?
Точно затова написах отговора си малко по-остро, защото познанията на тинейджърите тук се опират на слухове, които чуват в училище (като този за никотина), а да се дават съвети за здравето от такива източници е безотговорно. Не става дума за дрехи или гаджета - става дума за едно наистина важно нещо. А в случая не е пъпка на лицето, която момичето да се чуди как по-бързо да излекува, а за сериозно състояние.
Това, че никотина действа релаксиращо на нервната система незначи, че мозъка има нужда от него. Има безброй много здравословни начини за релаксация - дори няколко обикновени дълбоки вдишвания имат същия, дори по-силен и дълготраен ефект от 5-минутния при изпушването на една цигара. Аз съм бивш пушач, с което се гордея, защото виждам многото положителни страни на този ми избор. А това, че открай време се шири нещо не го прави правилно. То и войни има от край време, ама това прави ли правилно избиването на милиони невинни хора заради едни измислени очертания по картата?!

JusTCuTe
03-20-2012, 16:08
Не се безпокой че имаш ДИАБЕТ ! Хубаво че са го открили на време относно цигарите никой не може да ти каже спри ги ако ти самата не пожелаеш.. Алкохола има влияние върху кръвната захар в повечето СЛУЧАЙ тя е ниска ! За това може да пиеш но в нормални количества . За ядене може да ядеш от всичко без да се лишаваш от нищо но в по малки количества. Не смятай че като имаш ДИАБЕТ си по различна от някой от другите . Не си зависима от нищо друго освен от това че си Слагаш Инсулин предполагам . И аз съм МОМЧЕ на 22 години а съм с Диабет от 18 години вече пък от нищо не се лишавам Всичко си има граници вместите в тях и всичко ще е Окей .