PDA

View Full Version : Солариум!!



Brionetka13
01-03-2012, 21:10
Здравейте, искам да отида на солариум, защото съм доста бледа и при най-малкия студ се зачервявам. Не искам шоколадов тен, просто малко по тъмен. Дали от 1 път ще има резултат, попринцип бързо почернявам. И като за първи път, колко минути да се пека :D

Glam0rous
01-03-2012, 21:29
Първият път малко - 5 минутки, после може постепенно да увеличаваш до към 15. От веднъж няма да стане. И питай в салона за нещо, с което да се мажеш ;)

musS
01-03-2012, 21:49
мене първия път ме пуснаха и за 10.. но после почват да ти увеличават времето.. и от първия път надали ще стане .. 2-3 минимум..

taamara
01-04-2012, 08:08
Аз до сега не съм ходила, но от март съм решила да започна. Та съм чувала, че първия сеанс е около 3 мин. 5 минути не са ли много за първи път?
И да споделите някаква козметика преди солариума?

katii
01-04-2012, 08:24
Зависи колко е силен солариума ;) Като отидеш там ги попитай и кажи,че отиваш за пръв път.
Ако е много силен се пусни за 3мин. Следващия път за 5 , после за 7 и така постепенно ги увеличавай :)

taamara
01-04-2012, 08:47
Благодаря зая инофото! :) Определено има логика ;п :))

Di
01-04-2012, 14:39
аз започнах с 5,ама не ме хвана хич
после почнах на 10
аз съм по-тъмен де

Brionetka13
01-04-2012, 16:02
Благодаря ви за отговорите. Аз съм чела, че ако се мажа с нещо може да стана на петна. Мисля утре да отида за 5 минути накъде, а в петък за 10, дали ще е проблем така два последователни дни?

Paradigma
01-04-2012, 16:12
Ако е силен солариумът те съветвам да отидеш поне 3 пъти по 5мин и после да се пуснеш на 10. Аз съм с по-матова кожа по принцип (на слънце почти никога не изгарям, дори и без мляко), но веднъж реших да се пусна третия път за 10мин на солариум и изгорях ужасно. Наистина е най-добре да ги поразпиташ като отидеш. :)

Glam0rous
01-04-2012, 17:42
Два дни подред, особено в началото - не! Мацките там в солариума, ако са съвестни това трябва да ти го кажат. И не ги увеличавай така скоростно. От едно ходене от 5 минути няма да ти привикне кожата или да видиш резултат. Както казаха по-горе няколко по 5 мин. след това по 7, 10 и така. В студиото трябва да си има разни кремчета за различна кожа и тнт. Питай и ще ти кажат там на място. Имаше едни супер големи 1-2 кг кутии :D Едни приятелки си бяха взели и си бяха разделили една, защото беше наистина огромна! Но не знам повече, в солариума, в който аз съм ходила имаше и еднократни кремчета за едно мазане, опаковани - много удобно. И ако не ти кажат - 2 часа след солариума, никакво къпане. Защо не знам и не съм търсила инфо, ама на мен така ми казаха и там и други хора и слушам (друг е въпроса, че след него веднага ми излязоха 4-5 нови бенки и вече не стъпвам :D )

Goddess
01-04-2012, 17:53
Не се ходи в поредни дни. Поне през ден. А за минутите вече зависи и от това колко си тъмна...ако си имаш някакъв загар, не е проблем 10 минути, но ако си бледа - 3-5. И от един път няма начин...честно казано поне 10 ходения ти трябват, за да забележиш някаква разлика. :) Тен със солариум се прави много трудно всъщност. Ако имаш предварителен и ходиш на солариум, за да го поддържаш - да. Но ако си бял и тепърва искаш тен - зор си е.

kamice
01-05-2012, 07:01
Прочети това http://faacosmetics.blogspot.com/2011/07/blog-post_1667.html

ledenakrasota
01-05-2012, 08:59
Винаги се започва от 5 мин. и нито една повече! Без значение типа на кожата! Първите 2-3 пъти се ходи mрез няколко дни, а не всеки ден. Можеш да направиш първите два пъти по 5 мин. и после да дигнеш или само първият да е 5, а после да увеличиш. :)

Ако не ти се дават парички за лосиона, може да се мажеш с нещо по-мазно. Примерно бебешко олио. :) Но задължително намазване след процедурата.

Солариумът е фурна. Ти си пилето. :D

musS
01-05-2012, 09:44
мене на ндк ми казаха, че и за 10 може.. аз си имам лек тен де.. обаче казаха, че за повече няма как да сстане от първия път.. така че много ти зависи от кожата.. на мен после нищо ми нямаше, нито зачервявания, нищо.. имах даже малка разлика

YouAteMyHeart
01-05-2012, 12:04
Ако солариумът е турбо и вертикален /по-силни са/ се започва с по-малко минути.
2x5 мин.
1х6 мин.
1х7 мин.
и тн .
Целта е да се увеличават постепенно,за да свиква кожата и да не гори.Никога не се ходи повече от 1х за 48часа.Разпредели си ги по дни и ходи през ден/два.
Разлика ще започнеш да виждаш след 2/3 път.