PDA

View Full Version : Червен конец на ръката за левичари



pressiana
01-04-2012, 11:23
Червен.. или какъвто и да е цвят, защото нали различните цветове били за различни неща.
Левичарка съм, на коя ръка да го слагам? Предпочитам дясната, не обичам на лявата да имам нещо, пречи ми, като пиша. Какво мислите?

darrie
01-04-2012, 13:50
Няма значение дали си левичар или десничар. Жените носят на лявата, мъжете на дясната.

JustMakeMeBelieveAgainN
01-04-2012, 13:57
я кажете, какво означават различните цветове на конеца?

CrazyBabyDoll
01-04-2012, 18:14
и на мене ми е интересно какво означават различните цветове на конеца и има ли някакво значение кой да ти сложи конеца или можеш сам ?

FuCKkK13
01-05-2012, 06:55
аз също съм левичарка и първо ми беше смотано,защото 1во нося само сребро 2ро нося само на дясната,но след 2 седмици не го усещах.. иначе аз знам само за червения,за другите и на мен би ми било интересно някой да сподели :)

Dreams12
01-05-2012, 07:48
Оранжевите и жълтите нишки защитавали от магии или просто от завистливи погледи.

Белите нишки помагали да се избегнат неочаквани изненади и непредвидени ситуации. Те развивали паметта, правели лек и увлекателен процеса на обучение. С една дума, белият конец, завързан на китката, е най-добрият амулет за ученици и студенти.

Нишки от син и небесносин цвят дарявали своите подопечни с умението да общуват. Превръщат ги в приятни събеседници и великолепни разказвачи. А едновременно с това повишават авторитета им в очите на околните.

Виолетовите "гривнички" защитавали от беди и нещастия, помагали да се избегнат опасни ситуации. Препоръчват се преди всичко на хората, чиито професии са свързани с риск.

Зелените нишки способствали за успех в паричните дела, защитават от измама и кражба.

Освен за цветовете, има и поверия от какъв конец да са нишките.

Памучните конци се използвали за защита от уроки и магия .

Копринените - за привличане на любов и подобряване на финансовото положение.

Вълнените нишки били за защита и възстановяване. Три вълнени нишки (от оранжев до червен цвят), усукани на китката на дясната ръка, помагали за възстановяване на силите. Този амулет дарявал здраве.

Ленените нишки пък се използвали за направата на любовни амулети и гривнички, предназначени за защита на децата, гласят още поверията.

DisappointedDreamer
01-05-2012, 07:51
Ох, отивам веднага да връзвам бял конец на брат ми! Доста му е нужен! :lol:

pressiana
01-05-2012, 09:01
Аз пък ще си вържа на дясната.. но не знам дали ще е червен. Може да си направя една гривна от няколко цвята, ама пък да не стане някоя цигания.. :?

brutaLxxbunny
01-05-2012, 09:16
Аз от незапомнено време си нося червен конец, като преди напук го носех на дясната :D Сега май по-често на лявата го нося.

BrainlessROCKBABY
01-06-2012, 12:42
и аз носех допреди 2-3 месеца, но веднъж влязохме с нашите в един манастир и игуменът само като ме видя и каза да го махна, защото свързвало с дявола, а-у ;д не че вярвам, но така ме наплаши тоя човек, че..

pressiana
01-06-2012, 18:48
Аз пък се наплаших от истории за цигани, които правели магии.. не знам дали не са и пълни глупости, ама ако с един конец ще си внушавам, че съм "защитена", то по-добре да си сложа. Все пак самовнушението е голяма работа. :D

titinkaa
01-06-2012, 19:02
Червения конец против уроки се носи задължително на лявата ръка за момичета,а на дясната за момчета.
Мислите ли,че ако си сложа бял,зелен и червен конец на лявата ръка,усукани ще ми помогнат,или не трябва да са усукани и да се носят всички?
Между другото,казвали са ми,че за да ти помогне даден конец,трябвало да ти го върже човек с положителни мисли,защото ако е някой негативен нищо няма да стане.

stef98
01-06-2012, 19:55
Аз знам, че ВИНАГИ се връзва на лявата ръка, за да спира лошите мисли, а ако се върже на дясната спира положителните... Четох някъде, че трябва да се връзва от посветен човек и се правели еди-колко-си възела... :D

wiiwa
01-07-2012, 14:08
Някой ако носи усеща ли някакъв резултат ? ;д и копринен конец какво ще рече ? ;д

princesk1
01-07-2012, 19:50
Аз имам червен конец на лявата ръка :)

Ankh
01-07-2012, 20:01
[i]Аз пък се наплаших от истории за цигани, които правели магии.. не знам дали не са и пълни глупости

Вярно е. Знам покъртителни истории, действитeлни истории по точно.
Аз нося червен конец на лявата ръка, майка ми го върза.

lqlq89
01-08-2012, 10:29
Червеният конец се слага против уроки, по принцип се носи на лявата ръка. Аз нося от година някъде.