PDA

View Full Version : Миене на лице със душгел



kyka1
01-04-2012, 17:10
Така искам да попитам ако си мия лицето със душгел дали ще ми помогне да е по чисто или напротив ще е по - лошо и ще му навреди и ще започнат да излизат черни точки.И още един въпрос значи аз имам малко черни точки от които се получават пъпки та искам да си мия с нещо лицето като се къпя, но не знам с какво та ако си мия лицето с душгел ще ми минат ли черните точки

Paradigma
01-04-2012, 17:18
Хмм, не съм сигурна, че душгелът ще ти помогне срещу черните точки. Аз лично по време на душ ползвам това и съм много доволна. :)
http://www.ivis.bg/products_images/prod-P10024-big.jpg

ADMIRALKA14
01-04-2012, 17:30
Не ми се струва добра идея. Има толкова маски за измиване на лице защо не пробваш някоя? На Garnier,Nivea и т.н.

kyka1
01-05-2012, 08:24
Моя проблем не е кой знай какъв, но все пак

FuCKkK13
01-05-2012, 08:34
за черни точки си мокриш лицето и търкаш със сода 2-3 мин. и отмиваш ;)

bloodyF
01-05-2012, 10:46
2ра поред твоя тъпа тема..
естествено че ще навреди...
душ гел за тяло
ексфолиант/нещо друго за лице..
нормално е да са направени по-груби душ геловете, щото по краката и гърба примерно кожата ти е в пъти по дбеела от тази на лицето..
не само момичетата ползват продукти за измиване..
отиди, дай 10тина лева, купи си нещо на средно ниво и ще ти е окей..

Biskfitka
01-05-2012, 16:08
На Нивеа има едно,сега не мога да се сетя името му ;д Гел против черни точки е,син на цвят с тъмно сини частици в него ;д Аз съм много доволна от него...

Cucko0
01-05-2012, 16:10
душ гела може да ти изсуши /омазни кожата

sine0chhkaa
01-05-2012, 17:43
нях, нях.. Използвайте продуктите според тяхното предназначение. :)

teddybearMV
01-06-2012, 21:19
Аз отвреме навреме си мия лицето с душ гел и нищо ми няма. Правя го, защото ми харесва.

PullMeCloser
01-06-2012, 21:36
Вие луди ли сте,как ще си миете лицето с душ-гел?

kalpazanka
01-16-2012, 07:02
Вземи си измиващ гел на биодерма например. Инвестираш 20 лв и си спокоен за 6 месеца.

bloodyF
01-16-2012, 13:31
Вземи си измиващ гел на биодерма например. Инвестираш 20 лв и си спокоен за 6 месеца.

гела окей
ама какви 6 месеца бе?!
аз моя го ползвам максимум 2, 2 и половина и е заминал, а дори не се мия абсолютно всеки ден, примерно ми се е случвало да пропускам някои дни..

teddybearMV
01-16-2012, 15:25
Вие луди ли сте,как ще си миете лицето с душ-гел?
Мдаа, съвсем луди сме... Много силна реакция за подобно нещо.

PullMeCloser
01-16-2012, 15:48
Силна е, щото се еба*ате с лицата си. Душ-гел? По лицето? Знаеш ли кво се случва на кожата ти?

teddybearMV
01-16-2012, 17:56
Силна е, щото се еба*ате с лицата си. Душ-гел? По лицето? Знаеш ли кво се случва на кожата ти?
Прави ми впечатление, че по темите пишеш, че ползваш и си запозната горе-долу добра и скъпа козметика, та дори и за медицинска козметика някаде беше писала, дрехи и т.н. Но явно само пишеш, защото ако наистина ползваше добри марки козметика,би трябвало да знаеш, че има и Ph неутрални гел душове, дори с етикет фейс енд боди, без оцветители и т.н. Та да си измиеш лицето с такъв душ гел един път в месеца примерно, е в пъти по-добре, отколкото да си миеш лицето с някои от купищата боклуци, които се продават.
Все пак казах, че си мия рядко лицето с гел душ, не вярвам, че ми се е---- лицето. Предполагам, че ти твоето не го е----- с такива неща и е уникално..

PullMeCloser
01-16-2012, 18:38
Не обръщам внимание на надписите Фейс енд боди, дори до сега не съм видяла такъв(или просто не съм забелязала). И не мисля, че да си миеш лицето веднъж в месеца с душ-гел е по-добре, от колкото всеки ден да си почистваш лицето с качествена козметика! Колкото и скъп,марков,изчистен, невероятен,неоцветен да е душ-гела, не бих го сложила на лицето си. Плюс това кожата на лицето е в пъти по-нежна от тази на тялото и може да ти се получи много кофти обрив и ужасно пресушаване. Моята кожа е чувствителна,например, и такива експерименти не мога да си позволя да си правя, ако не искам да ходя обрината 1 месец. И да не споменавам, че когато се изкъпя, не се ли намажа с лосион за тяло, кожата ми става на люспи от душ-гела именно от пресушаване. И не ,не е от марката, ак отова ще споменеш, защото в банята имам доста душ-гелове на всевъзможни марки.
Никъде не съм казала, че лицето ми е 'уникално', но за щастие имам безпроблемна кожа, която обаче да не мислиш, че си стои така,защото я мия веднъж в месеца с душ-гел?

teddybearMV
01-16-2012, 20:29
Не обръщам внимание на надписите Фейс енд боди, дори до сега не съм видяла такъв(или просто не съм забелязала). И не мисля, че да си миеш лицето веднъж в месеца с душ-гел е по-добре, от колкото всеки ден да си почистваш лицето с качествена козметика! Колкото и скъп,марков,изчистен, невероятен,неоцветен да е душ-гела, не бих го сложила на лицето си. Плюс това кожата на лицето е в пъти по-нежна от тази на тялото и може да ти се получи много кофти обрив и ужасно пресушаване. Моята кожа е чувствителна,например, и такива експерименти не мога да си позволя да си правя, ако не искам да ходя обрината 1 месец. И да не споменавам, че когато се изкъпя, не се ли намажа с лосион за тяло, кожата ми става на люспи от душ-гела именно от пресушаване. И не ,не е от марката, ак отова ще споменеш, защото в банята имам доста душ-гелове на всевъзможни марки.
Никъде не съм казала, че лицето ми е 'уникално', но за щастие имам безпроблемна кожа, която обаче да не мислиш, че си стои така,защото я мия веднъж в месеца с душ-гел?
Първо- фейс енд боди душ гелове имат баш медицинската козметика.
Второ- Ph неутрално означава, че няма начин да ти изсуши кожата, затова е и неутрално- нито омазнява, нито изсушава.
Трето- не ползваш подходящ душ гел за твоята кожа, за да се люспиш.
Четвърто- Имаш кожен проблем и без да си миеш лицето с душ гел.
Пето- въпросните гел душове са именно за алергични кожи с дерматит и не правят обриви и т.н.
Шесто- Преигравай колкото си искаш, но да наречеш луди хора, които си мият отвреме навреме лицето с душ гел, е нереално и смешно, та и пресилено. Избягвай да казваш кой е луд и кой нормален.

PullMeCloser
01-17-2012, 11:39
Първо-точно медицинските душ-гелове са тези,на които пише да не се изпозлват за лицето.
Второ-знам какво означава неутрално Ph много добре.
Трето-специално от душ-геловете купувам това, което ми харесва като аромат, а след това използвам подходящ лосион.
Четвърто- да,имам-чувствителна кожа. Която с правилните грижи всекидневно не ми създава абсолютно никакви проблеми-нито омазняване, нито изсушаване,а пъпки и черни точки не ъсм имала никога.
Пето-знам,доста запозната съм с алергичните кожи,имам такъв душ-гел и лосион за тяло. Какъвто и да е душ-гела, не сложа ли лосион за тяло,при мен лично ефекта е изсушаване на кожата на тялото.
Шесто-мисля,че е ясно, че нямах в предвид 'луд' в буквалния смисъл на думата, така че ти си тази, която преиграва. :)
както и да е,не ми се спори.

teddybearMV
01-17-2012, 15:45
Първо-точно медицинските душ-гелове са тези,на които пише да не се изпозлват за лицето.
Второ-знам какво означава неутрално Ph много добре.
Трето-специално от душ-геловете купувам това, което ми харесва като аромат, а след това използвам подходящ лосион.
Четвърто- да,имам-чувствителна кожа. Която с правилните грижи всекидневно не ми създава абсолютно никакви проблеми-нито омазняване, нито изсушаване,а пъпки и черни точки не ъсм имала никога.
Пето-знам,доста запозната съм с алергичните кожи,имам такъв душ-гел и лосион за тяло. Какъвто и да е душ-гела, не сложа ли лосион за тяло,при мен лично ефекта е изсушаване на кожата на тялото.
Шесто-мисля,че е ясно, че нямах в предвид 'луд' в буквалния смисъл на думата, така че ти си тази, която преиграва. :)
както и да е,не ми се спори.
Четвърто и пето си противоречат, не знам дали има смисъл да коментирам. Откъде да е ясно какво имаш предив- интернет- пишеш дума и това е. В мрежата луд е луд, освен ако няма кавички.
В момента в банята имам точно два душ гела на много популярна марка медицинска козметика, с надпис отпред фейс енд боди, за алергична и атопична кожа, най-отдолу дори пише baby und adults. Максимално изчистен от всякаква химия. Просто като не си запозната с някои неща, недей да пишеш гръмки фрази- луди, нормални. Ти коя си, че да казваш кой е луд, кой нормален.
Започваш първа да обиждаш хората, а после мрънкаш, че другите били тези, които преиграват.

shpekovsalam
01-17-2012, 17:58
Garnier Pure 3 in 1 или Garnier PureActive!

PullMeCloser
01-17-2012, 18:48
Каква марка са душ-геловете?
Определено мисля, че съм доста добре запозната специално с грижите за кожата. Не случайно има разлуични видове продукти- измиващи за лице и измиващи за тяло. Тези за тялото не стават за лице, това е моето мнение. Дори да не ти навредят ужасно много, със сигурност няма да помогнат за подобряването на състоянието на кожата ти.

kalpazanka
01-29-2012, 11:00
гела окей
ама какви 6 месеца бе?!
аз моя го ползвам максимум 2, 2 и половина и е заминал, а дори не се мия абсолютно всеки ден, примерно ми се е случвало да пропускам някои дни..

На мен ексфолиак ми стигаше за 6 месеца- не обичам да прахосвам излишни количества от гела. Слагам колкото грахче и разпенвам. Промоопаковката на Ла Рош сигурно ще я ползвам до декември, така че това прави не 6, а /wow!/ 12 месеца.