PDA

View Full Version : Грижа за косата с маски



Mira3
01-05-2012, 11:57
Понеже ми се налага да си къпя косата всеки ден и забелязвам, че е станала доста мазна и изтощена, затова смятам да започна интензивна грижа с маски за коса. Ще споделя какво смятам да използвам и се надявам да кажете дали е добре:
-2 пъти в седмицата маска с тривитаминол (за по 2 - 2;30 часа):
2с.л. тривитаминол
1с.л. кисело мляко
1с.л. зехтин
1с.л. оцет
1с.л. ракия
-1 път в седмицата маска с бадемово масло на Икаров (ще преспя с нея)
-2 пъти в седмицата маска за мазна коса (по 40-50 минути):
кисело мляко
сода за хляб
лимонов сок
белтък
-2 пъти в седмицата готова маска на L'OREAL ELSEVE Total Repair 5 Подхранваща маска за коса или на MIOSOTIS.

След къпане обикновено се пръскам с някакъв спрей на Глис за дълга, склонна към цъфтящи връхчета коса.
Е какво мислите, ще има ли някакъв проблем?

FuCKkK13
01-05-2012, 12:34
http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/493057-%D0%92%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%B0%D1%82%D0%B0-vol-3 ;)
и не,не е добре.. как може да си слагаш толкова маски на главата в рамките на 1 седмица бе момиче ? косата ще ти изкапе от толкова третиране :? повече от 2-3 пъти в седмицата маска не се прави :? и по-добре прочети темата,която ти дадох и някой други във форума или в нета,че като гледам най-много да останеш без коса.. и не приемай негативно коментара ми,написах го така,за да се осъзнаеш,че не е добре да слагаш толкова много неща на главата си.. айде успех :)

pressiana
01-05-2012, 16:16
Миенето на косата го ограничи до през ден, а след това до 2 пъти в седмицата. Маски също 2 пъти или дори 1 - 3 е много. 1 месец прави с тривитаминол само, 1 прави с купени. От тая маска за мазна коса смисъл не виждам, косата ти сигурно е станала мазна заради честото миене ..

Mira3
01-05-2012, 17:15
Няма как да не си къпя косата всеки ден, спортувам и просто ми се налага.
Добре, ще оставя само маската с тривитаминол, но има ли какво да се добави към нея за да придава блясък и да спре омазняването на косата?

katii
01-05-2012, 18:02
Аз знам, че оцета е за блясък :) Лимона и алкохола се водят изсушаващи.

r0si
01-05-2012, 18:10
Лимона също е за блясък - след като си измия косата с шампоан и балсам, си изплаквам косата и с 1 чаша топла вода с 1с.л оцет. Наистина има ефект ;)

Glam0rous
01-05-2012, 18:22
Оле, колко време имаш ти, всеки ден да се клепаш, да седиш, миеш, сушиш..то ти отива половината ден..Как всеки ден такива маски. Особено като е мазна! Ще стане още по-мазна от тях. Ако по краищата е изтощена фризьора ще я оправи, не маска.

Mira3
01-05-2012, 18:28
Не е изтощена, скоро я подстригвах. Възможно ли е от тривитаминола да започне да изглежда мазна?
Доскоро не беше такава, но от както се намазах с него сякаш е по-мазна или поне така изглежда.

Glam0rous
01-05-2012, 18:38
Естествено. Нали и той е мазнина най-малкото. Да не говорим за останалите неща в маската и за това, че искаш да ги правиш всеки ден....Аз усещам, че ще стане нещо мноооого мазно, а може и да започне да ти пада косата. Тривитаминолът и много други неща, които си бъркаш са полезни в определени количества (за тривитаминола даже не съм сигурна! ) . Като прекалиш малко, а ти не можеш да знаеш кога е това, освен ако не е станало късно, се получава обратен ефект, като косопад например. А витамин А може да е опасен и за други неща.

pressiana
01-05-2012, 18:43
^Възможно е, да. Измивай го по-хубаво. И си купи някакъв бебешки шампоан или такъв за ежедневно ползване, за да не изтощава косата допълнително. И маските - 2 пъти в седмицата, особено ако са с тривитаминол! По-често - не. Може да ти окапе косата от тривитаминола, така че.. 2 пъти стига, по 2 часа примерно, максимум 3.

Mira3
01-05-2012, 18:46
Не съм прекалявала с нищо за сега. Правила съм си само една маска, което беше вчера и беше с тривитаминол в същата маска, която написах по-горе.
Ясно ми стана вече, няма да се мажа с толкова много маски, оставям само тривитаминола 1-2 пъти в седмицата, но ще ви помоля да ми кажете каква точно маска да си правя с него.
И можете ли да ми препоръчате някакъв не много скъп шампоан за ежедневна употреба?
Благодаря ви за отзивите. :)

Glam0rous
01-05-2012, 18:55
Аз не знам какво да ти кажа за тривитаминола, защото не правя такива неща, другите ще ти помогнат.
Шампоан за всеки ден може бебешки. Има на Клоран с овес мисля, че беше пак е за всеки ден и на Лакме имаше. Но тия двата са малко по-скъпи, първият е към 11 лева, вторият 16...Бебешки на Джонсънс към 4, ама той може да омазни! Общо взето шампоаните за всеки ден са различни от другите - имат неутрално Ph и по-малко миещи агенти вътре SLS i SLES (това са вторите неща в състава на етикета след водата ;) ) Гледай да са по-малко.

FuCKkK13
01-06-2012, 07:46
^ само че повечето бебешки шампоани не отмиват маските добре.. за това когато прави маска да си ползва обикновен шампоан ;) .. а щом ти е мазна косата си купи хининов - той изсушава доста.. в маската с тривитаминол можеш да добавиш хума,защото тя също изсушава.. за блясък са ти казали вече..

FuCKkK13
01-06-2012, 07:48
2с.л. тривитаминол
1с.л. кисело мляко
1с.л. зехтин
1с.л. оцет
1с.л. ракия - значи това е маската,която си правиш... можеш да добавиш сок от лимон и хума... а след като се изкъпеш си облей косата с вода в която има или сока от един/половин лимон или разтворен оцет и после не го отмивай..

Mira3
01-06-2012, 09:20
значи това е маската,която си правиш... можеш да добавиш сок от лимон и хума... а след като се изкъпеш си облей косата с вода в която има или сока от един/половин лимон или разтворен оцет и после не го отмивай..

Можеш ли да кажеш в какви количества трябва да е оцета и водата? И ако не се отмие не мирише ли? :)
И още един въпрос - какво мислите за шампоаните на Тео? Те стават за всекидневна употреба, евтини са, но дали си заслужава изобщо?

Hilary_
01-06-2012, 10:16
Понеже ми се налага да си къпя косата всеки ден и забелязвам, че е станала доста мазна и изтощена, затова смятам да започна интензивна грижа с маски за коса. Ще споделя какво смятам да използвам и се надявам да кажете дали е добре:
-2 пъти в седмицата маска с тривитаминол (за по 2 - 2;30 часа):
2с.л. тривитаминол
1с.л. кисело мляко
1с.л. зехтин
1с.л. оцет
1с.л. ракия
-1 път в седмицата маска с бадемово масло на Икаров (ще преспя с нея)
-2 пъти в седмицата маска за мазна коса (по 40-50 минути):
кисело мляко
сода за хляб
лимонов сок
белтък
-2 пъти в седмицата готова маска на L'OREAL ELSEVE Total Repair 5 Подхранваща маска за коса или на MIOSOTIS.

След къпане обикновено се пръскам с някакъв спрей на Глис за дълга, склонна към цъфтящи връхчета коса.
Е какво мислите, ще има ли някакъв проблем?

Първо .. що за простотия е косата ти хем да се омазнява, хем отгоре да й слагаш тривитаминол? Ако целиш тройно омазняване - давай ..
Второ .. с 673 маски на седмица няма да ти се оправи косата. + това би ли казала от какво ти е изтощена? Не винаги домашните маски помагат ..
Трето - това с маската "против" омазняване изобщо не ми звучи ок. Ако й сложиш толкова изсушаващи на куп съставки ще получиш обратен ефект. Разреди миенето й през ден, маслото от гроздови семки съм чувала, че регулира омазняването. Намали стилизантите (ако ползваш такива), когато си правиш маски в никакъв случай не допускай да имат контакт със скалпа ..
ии четвърто .. кой те излъга, че стоенето по 2 - 3 часа или дори цели нощи има по - голям ефект от 30тина минутки? ;д

FuCKkK13
01-06-2012, 10:44
^ всички масла регулират омазняването,а колкото до минутите - повярвай има голяма разлика.. някой съставки не могат да проникнат за 20 мин. ;) .. а колкото до маските - купените,да,не се слагат близо до корена и в корените,но домашните си се слагат точно в корените..
Mira3
не помня точното количество разрови се в интернет,но една лъжица оцет на 1 литър вода едва ли ще е зле.. а колкото до шампоаните - по-добре си купи по-качествен продукт..

r0si
01-06-2012, 10:46
Можеш ли да кажеш в какви количества трябва да е оцета и водата? И ако не се отмие не мирише ли? :)
И още един въпрос - какво мислите за шампоаните на Тео? Те стават за всекидневна употреба, евтини са, но дали си заслужава изобщо?

1 чаша топла вода с 1 с.л. оцет, за да не мирише... така си правя отмиването аз :)

Hilary_
01-06-2012, 10:57
^ всички масла регулират омазняването,а колкото до минутите - повярвай има голяма разлика.. някой съставки не могат да проникнат за 20 мин. ;) .. а колкото до маските - купените,да,не се слагат близо до корена и в корените,но домашните си се слагат точно в корените..
хаха
Сложи си някое тежко, маслено масло и да видя колко ще ти регулира омазняването!
Всяко масло си има предназначение и да твърдиш, че всички са за регулиране е смешно ..
А за корените - пак много зависи от скалпа. Ако е чувствителен само ще се влоши положението ..
Колкото до проникването на съставките - 20 минутно затопляне на маската е напълно достатъчно!
Това с двучасовото стоене за мен е напълно излишно ..

FuCKkK13
01-06-2012, 11:29
^ ок все тая няма смисъл да се спори.. стои си с грешното мислене ;)

Hilary_
01-06-2012, 11:54
^ ок все тая няма смисъл да се спори.. стои си с грешното мислене ;)

Това, че се различава от твоите представи не значи, че е грешно .. ;)