PDA

View Full Version : "Най-неприятното съсловие са гейовете"



defender
01-05-2012, 14:21
Министърът на културата Вежди Рашидов признава в интервю, че не харесва гейовете. Изказването му по техен адрес е публикувано в бр. 5 на списание Biograph от януари 2012 г. Изданието публикува интервю на Валерия Велева (сега зам. главен редактор на "Преса") с Вежди Рашидов по случай неговата 60-годишнина.

"Най-неприятното съсловие са гейовете, защото те са съчетание от най-лошите качества на жената и най-долните качества на мъжа", заявява пред списанието скулпторът.

Библията също осъжда гейовете......

Съгласни ли сте с министъра?

npp
01-05-2012, 14:45
Библията също осъжда гейовете......

и къде пише в Библията че истинският Господ Бог осъжда хората, които са само жертви на душевни отклонения, но не и причинители на такива за други хора?!, това е все едно Божието Слово да осъжда децата страдащи от аутизъм, след като те са само жертви на аутизма, но не и причинители на аутизъм за други хора

defender
01-05-2012, 14:52
и къде пише в Библията.........?!

"Не лягай с мъж като с жена: това е мръсотия." (Левит 18:22)

loveca777
01-05-2012, 15:03
хахах защо с такива малоумни кратки изрази от библията си правите изводи за цялостни такива важни теми ?о
Много почвате да ме нервите , за всяко нещо си въобразявате глупости
Този цитат нищо не ми говори ..

npp
01-05-2012, 15:17
"Не лягай с мъж като с жена: това е мръсотия." (Левит 18:22)

в Левит 18: 22 се казва че не е хубаво да изпедерастяваш някой мъж, и това дори е в връзка с поклонението на т. нар. идол/бяс молох, на който някогашните содомци/гоморци са се кланяли, това е бил религиозен култ, в който нечистият дух наречен молох, посредством разни свои жреци(сиреч, духовници), е учил содомците и гоморците и жителите от техните околности да служат на молох, като учението му е повелявало че колкото повече е**ш колкото се може по-мъжествени същества, толкова повече израстваш в верческо отношение, и започваш да ставаш все по-голям бог, и така всички онези, които са се кланяли/са служили на молох, са изнасилвали мъже, като винаги са предпочитали да изнасилват колкото се може по-мъжествени мъже/същества, защото онзи бяс молох им е издействувал по-велика слава по този начин, и така те са се чувствали много велики, след като успяват да нае**т дори и най-големите/мъжествените мъже/същества, и затова в Левит 18 гл. пише "да не принасяш сексът/сексуалността си на молох", защото молохевите поклонници са изнасилвали сексуално мъже, просто са правили секс без никаква любов, и без никаква истинска сексуална възбуда, като при това с колкото се може по-големи/мъжествени мъже/същества, като дори и с едър рогат добитък от мъжки пол, което всеки сам би могъл да се досети колко гадно нещо е това мъжествеността на хетеросексуален мъж/хетеросексуално мъжко същество да бъде стъпкана толкова зверски, и пр.....

"Никак да не посветиш от семето си на Молоха; нито да оскверниш името на своя Бог(сиреч, по отношение на секса/сексуалноста). Аз съм Иеова. С мъжко да не легнеш като с женско; това е гнусота. И с никое животно да се не съвъкупиш та да се оскверниш с него, нито жена да застане пред животно, за да се съвъкупи с него; това е мърсота." Левит 18: 21-22

и така, всяка вяра, в която мъже или жени са развращавани/изпедерастявани е мерзост пред истинкият Господ Бог, защото е верческа/духовна неправда, понеже мъжът е създаден за да бъде мъж, а не жена, а жената е създадена за да бъде жена, а не мъж, и така всеки, който развращава/изпедерастява друг човек действувайки по верчески/духовен/окултен път е верчески/духовен беззаконник, а всеки, който (из-)насилва/изпедерастява физически или психически мъж, също е голям престъпник.....

gandalfepi4
01-05-2012, 15:27
Защо си хабите времето?

Въпросът беше адресиран надълго и нашироко в друга тема. Тъпака беше затапен и смени темата. Сега като му стана скучно започва наново да си търси нещо да се мъчи да започне flame и да троли.

Не си губете времето. Няма защо. Той не си пише с хора, не пише с рационални агенти, които заслужават поне елементарно уважение.

Той си пише на компа, на себе си, мастурбира, но не по конвенциалния начин.

Започва с идеята че му е скучно и се мъчи да постне възможно най-грабващото внимание нещо, което да му даде някаква възможност да му обърнат внимание другите.




Майната му. Никога не е водил човешки разговор.

Проси си внимание и се опитва да си внуши на себе си че е нещо повече от затапеното говедо, което ние виждаме.

Не си струва. Не пише ли в библията да не се дават перли на свине?



Не си струва да му се дава внимание и да се опитвате да проведете диалог с него, когато само ще се държи като прасе в кочина.

npp
01-05-2012, 16:19
на тази планета беше пълно с какви ли не душевни отклонения от епидемиологичен характер, но лошото е че нямаше достатъчно (от) истински(-те) духовници/духовни служители, които да ходатайстват пред истинският Господ Бог за Изцеление на засегнатите/потърпевшите, а иначе винаги имаше много духовници/духовни дейци, които причиняваха всички(-те) познати и не съвсем познати злини, а засегнатите/афектираните невярващи/нерелигиозни/неокултисти дори и не знаеха от къде им е дошло, те не знаеха кой е истинският причинител на(коя е същинската причина за) техните афекти, от които са били засегнати..... , та не бяха ли психози, шизофрения, аутизъм, болимия, обратна сексуалност, болнава сексуална перверзия, педофилия, злоба, отмъстителност, злопаметност, и пр., какви ли не душевни отклонения и афекти......

а може да се осигури изцеление/изправление, и то съвсем лесно, просто достатъчно любов към човеците плюс ходатайство пред истинският Бог Отец, в името на истинският Господ Исус Христос, е достатъчно за да реши проблема, макар и ние човеците да не можем, Той може да прави всякакви Добри неща.....

"Невъзможното за човеците(сиреч, по отношение на Доброто) за Бога е възможно." Лука 18: 27,

"за Бога всичко(т.е. всяко Добро нещо) е възможно." Матей 19: 26

Concussion
01-05-2012, 18:57
http://www.spankwire.com/Anneka-Di-Lorenzo-Lori-Wagner-Caligula/video113131/ - Не са ли прекрасни! <3

gandalfepi4
01-06-2012, 07:36
^ Недей че трольо ще вземе да си набие една греховна чикия и после да се чуства греховен

defender
01-06-2012, 07:44
^

http://store.picbg.net/pubpic/9F/82/a7efe565a1959f82.jpg

defender
01-06-2012, 07:51
Не пише ли в библията да не се дават перли на свине?
Само дето под свине се има в предвид неверниците и нечестивците, стари мой любими приятелю.

gandalfepi4
01-06-2012, 08:18
Педалче, не се мъчи да си надървиш псевдо-садистичното пишле. Много добре знам цитата, добре знам и отношението на кървавият демон с меч в устата, огнени очи, окървавени дрехи и железен прът в ръце, който заповядва на племето си да избие мъже, деца и жени, да изнасили млади девици и да ги вземе за вечни роби, че и да избие (предполагам дълбоко виновните) магаренцата и камилите им.

Толкова за кървавият ти демон, който за мой смях наричаш беневолентен.



Отделно че изказването ти (Само дето под свине се има в предвид неверниците и нечестивците, стари мой любими приятелю.), дребен опит за сардоничност, е и абсолютно смехотворно с оглед на религиите, които въпреки че проповядват пълно унищожение на егото, твърдиш че всъщност правят точно обратното и са греховни -

будистки монаси, измъчвани с десетилетия казват че най-голямото им изпитание е било да не спрат да изпитват любов към мъчителите си


Ти от друга страна дорио при тъпия си спам, се опитваш да раниш чуства (понякога дори е cute) на хора, които дори не си видял.

Oткачалката npp те бие десеторно по добродетел.

Дребно лайненце, моля те не се излагай още.

Concussion
01-06-2012, 08:40
^ Недей че трольо ще вземе да си набие една греховна чикия и после да се чуства греховен

Нека, после да ми разправя че "Най-неприятното съсловие са гейовете"... Нали това беше душевна болест, защо ги осъждаш? Кое ти дава право да съдиш? Матей 7: 1 Не съдете, за да не бъдете съдени.
2 Защото с каквато съдба съдите, с такава ще ви съдят, и с каквато мярка мерите, с такава ще ви се мери.
3 И защо гледаш съчицата в окото на брата си, а не внимаваш на гредата в твоето око?

defender
01-06-2012, 08:44
^
^
http://store.picbg.net/pubpic/B8/EA/acccb88cc71fb8ea.jpg

defender
01-06-2012, 08:48
Нека, после да ми разправя че "Най-неприятното съсловие са гейовете"... Нали това беше душевна болест, защо ги осъждаш? Кое ти дава право да съдиш? Матей 7: 1 Не съдете, за да не бъдете съдени.
2 Защото с каквато съдба съдите, с такава ще ви съдят, и с каквато мярка мерите, с такава ще ви се мери.
3 И защо гледаш съчицата в окото на брата си, а не внимаваш на гредата в твоето око?
Аз казвам какво пише в Библията и какво казва г-н Министъра.
Не мога да отговарям за това какво някой си мислил за мене.

gandalfepi4
01-06-2012, 09:11
И по такъв начин, драги съфорумници, разбираме колко е неспособен гейски да използва аргументи като нормалните хора.

Ако някой казва нещо, което му се харесва става "г-н Министър", за него това означава че тъпизмите които ръси са подкрепени от някакъв авторитет и се надява да им придаде някаква тежест.

Петорно обясненият argumentum verecundiam, "Някой "важен" го казва следователно и вие трябва да го вярвате."

Ако сега примерно му се постне изказване от по-високопоставен държавен глава, на по-просперираща държава, който не е хомофобски боклук или християнски малоумник малкият гейски ще го игнорира или ще се опита да атакува креденциалите му/ѝ.



Това е понеже той няма аргументи. Той е овца, за него има само това, което каже някой с някаква титла и с това се изчерпва способността му да подкрепи мненията си.

Благодаря ви че не сте такива.

defender
01-06-2012, 09:14
някой се държи като наранено животно,

За мен важно е какво казва Библията, авторитетите са на второ място, а ти си на предпоследно.

gandalfepi4
01-06-2012, 09:26
Олеле, ранено животно чак?

npp
01-06-2012, 09:33
пичове, никой нормален човек не би прецакал сам себе си предумишлено, и никога не е имало такъв човек, който да предпочете по-лошото пред по-доброто, нито ще има, в това отношение единствено е възможно някой да жертва нещо за да спечели друго по-добро, но никой не обича неприятните или най-малкото непоносимите за него неща, а дори и някой да ги предпочете, и ако не-дай-Си-Боже го сполетят, тогава е сигурно че не след дълго ще поиска избавление/освобождение от тях

"никой никога не е намразил своето тяло, но го храни и се грижи за него" Ефесяни 5: 29

defender
01-06-2012, 09:43
обаче човека след грехопадението доста е объркал границите за добро и зло, подвеждайки се по дяволски страсти и грехове. - това е.

gandalfepi4
01-06-2012, 09:58
Колко хубаво тогава че Адам и Ева не е имало според 99.85% от учените в сферата дори и фундаменталиските християни, Ватиканът и по продължение по-голямата част от най-голямата църква и повечето хора с висше образование, което пък обяснява перфектно онова (според тебе) космическо съвпадение на историята за Адам и Ева с ефективно същата история по-стара религия от същото място.

Не е ли хубаво да не си шибан looser? A сори, забравих че ти не знаеш.

npp
01-06-2012, 09:58
всъщност ева и адам въобще не са били виновни понеже са били праведни по сътворение, но понеже дявола дошъл от тъмнината точно когато Бог бил изпаднал в дълбок сън от седмият ден нататък, и затова ева и адам се оказали просто едни съвсем лесни марионетки в ръцете на дявола, и така те били прелъстени от "тъмнината" съвсем директно само с две изречения, така че, ева и адам всъщност нямат никаква вина, но поради хилядолетния сън-просъница на Бога те се оказали отлъчени от Христовата Благодат наричана "Едем" или "Райска Градина", много по-грешни са съвременните верчески/духовни беззаконици.....

defender
01-06-2012, 10:10
Никъде не съм чел или чул че Ватиканът не признава съществуването на Адам и Ева, това твоето ми наподобява долнопробна лъжа. А това за 99% от учените пак е под съмнение, особено като се има в предвид че го казваш ти.
Стоп, недей, и аз имам интернет, ще си проверя, макар и това да не е от значение.

Хора, когато неверника Гандлфмушмул4 ви говори за Библията, Църквата, Ватиканът, не вземайте винаги думите му за чиста монета.

defender
01-06-2012, 10:13
всъщност ева и адам въобще не са били виновни понеже са били праведни по сътворение, но понеже дявола дошъл от тъмнината точно когато Бог бил изпаднал в дълбок сън от седмият ден нататък, и затова ева и адам се оказали просто едни съвсем лесни марионетки в ръцете на дявола, и така те били прелъстени от "тъмнината" съвсем директно само с две изречения, така че, ева и адам всъщност нямат никаква вина, но поради хилядолетния сън-просъница на Бога те се оказали отлъчени от Христовата Благодат наричана "Едем" или "Райска Градина", много по-грешни са съвременните верчески/духовни беззаконици.....

Дявола има вина че ги изкушава, а Адам и Ева също имат вина, за това че въпреки че са знаели забраната, която им дава Бог, те я пристъпват и така вместо Бога послушват дявола - това е.

И Бог не е изпадал в сън или припадък - това е.

loveca777
01-06-2012, 10:14
ее ухаа вие ще ме ограмотите тук с тези истории

gandalfepi4
01-06-2012, 10:26
http://cache2.artprintimages.com/lrg/26/2631/DH2MD00Z.jpg

Хей брато, брато, аз съм археоптерикс брато!

Ей брато.

Брато.

Аз имам крила.

Брато.

Имам крила и зъби брато!

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/6f/FL_fig04.jpg/200px-FL_fig04.jpg

Хей брато, брато, аз съм ламантин брато!

Ей брато.

Брато.

Аз имам нокти.

Брато.

Имам неизползваеми нокти на плавниците брато!



http://tiktaalik.uchicago.edu/images/meetTik1.jpg

Ей брато.

Аз съм тиктаалик брато.

Брато.

Аз имам хриле брато.

Имам и дробове брато.

Брато, имам хриле и дробове!

http://i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/01480/snake_1480967c.jpg

Брато, аз съм змия с активирани гени за крака брато.

Брато.

Аз съм змия с крака брато.

http://en.wikipedia.org/wiki/Catholic_Church_and_evolution

Ей брато, аз съм католическата църква брато, аз подкрепям еволюцията брато!

http://en.wikipedia.org/wiki/Level_of_support_for_evolution#Scientific_support

Ей брато, ние сме учените брато, ние казваме че еволюцията е факт брато!

Тези които не са 100% за еволюцията са кретени в това отношение брато, това казват статистиките брато.





Ей, ей брато.

Аз съм гандалфепи4 брато.

Брато.

Плачеш ли брато?

npp
01-06-2012, 10:27
Дявола има вина че ги изкушава, а Адам и Ева също имат вина, за това че въпреки че са знаели забраната, която им дава Бог, те я пристъпват и така вместо Бога послушват дявола - това е.

И Бог не е изпадал в сън или припадък - това е.

и как така изведнъж ева и адам при все че са знаели че не бива и са били праведни и безгрешни, все пак са "яли" от забраненият "плод" и то само след две супер идиотски изречения от страна на дявола?!, ти пропускаш всяко нещо и просто казваш че те са съгрешили просто ей тъй, все едно че са някакви едноклетъчни организми?!

Concussion
01-06-2012, 10:40
Не знам, за мен историята с Адам и Ева и ябълката, както и седемте дни (аз не вярвам в нея) по-скоро е някаква метафора, а не нещо, което трябва да се приема буквално.

defender
01-06-2012, 10:44
А къде католическата Църква е отрекла Адам и Ева, я дай цитат.

защо да плача бря, всичко си има логично обяснение. Ето само част от логичното обяснение

Библията не отрича съществуването на динозаври,

еволюционист в картинки

ета ти я същата змия
http://store.picbg.net/pubpic/8B/64/40efef7f0af58b64.jpg

defender
01-06-2012, 10:49
и как така изведнъж ева и адам при все че са знаели че не бива и са били праведни и безгрешни, все пак са "яли" от забраненият "плод" и то само след две супер идиотски изречения от страна на дявола?!, ти пропускаш всяко нещо и просто казваш че те са съгрешили просто ей тъй, все едно че са някакви едноклетъчни организми?!

Дявола им обещава и ги изкушава, че ако отхапят от дървото на познанието ще станат богове и те отхапват и те тъй като са създадени със свободна воля - избират да повярват на дявола а не на Бога и отхапват и имат вина..

npp
01-06-2012, 11:01
Дявола им обещава и ги изкушава, че ако отхапят от дървото на познанието ще станат богове и те отхапват и те тъй като са създадени със свободна воля - избират да повярват на дявола а не на Бога и отхапват и имат вина..

тъй, тъй, ама не е тъй, защото те са били праведни и безгрешни, а това дето били прелъстени никак не е произлязло от тях, пак пропускаш много неща.....

defender
01-06-2012, 11:06
те са били безгрешни но те имат свободна воля, защото са образ Божи. Грехопадението не е нищо друго освен злоупотреба със свободната воля.

npp
01-06-2012, 11:16
те са били безгрешни но те имат свободна воля, защото са образ Божи. Грехопадението не е нищо друго освен злоупотреба със свободната воля.

ако са имали свободна воля тогава как така са избрали да нарушат Божието Предупреждение за смъртна опасност, и то само след две крайно глупави изречения от страна на дявола?!

defender
01-06-2012, 11:18
защото са се възгордяли и са поискали да станат богове и са послушали дявола пред Бога. Самоволие пред Божията воля.

Ето пример, аз ти казвам ще ти дам 100 лв. ако откраднеш онзи пръстен. Ти знаеш закона, но въпреки това се съгласяваш и го крадеш - сега само аз ли имам вина, че те изкушавам или имаш вина и ти.

npp
01-06-2012, 11:24
защото са се възгордяли и са поискали да станат богове и са послушали дявола пред Бога. Самоволие пред Божията воля.

Ето пример, аз ти казвам ще ти дам 100 лв. ако откраднеш онзи пръстен. Ти знаеш закона, но въпреки това се съгласяваш и го крадеш - сега само аз ли имам вина, че те изкушавам или имаш вина и ти.

това означава ли че ако дойде някой от възкръсналите Светии, примерно някой от възкръсналите Свети Апостоли, ще се съгласи на някаква нечиста сделка?!

defender
01-06-2012, 11:29
ами няма човек без грях - дори апостол Петър се отрекъл 3 пъти от Христа и после цял живот се е покайвал и е умрял мъченически за Христа.

npp
01-06-2012, 11:34
ами няма човек без грях - дори апостол Петър се отрекъл 3 пъти от Христа и после цял живот се е покайвал и е умрял мъченически за Христа.

добре, но ако трябва страданията да бъдат удължени заради някакво недостъпно за всеки човек покаяние вместо да бъдат спестени/съкратени всички злини на света, тогава къде е правдата?!

defender
01-06-2012, 11:36
Апостол Йоан учи: "Ако речем, че нямаме грях, лъжем себе си, и истината не е в нас

Защо покаянието да е недостъпно за човека, то е достъпно но само заради жертвата на Христа, който понесе греховете ни, а не заради нас самите.

npp
01-06-2012, 11:45
Апостол Йоан учи: "Ако речем, че нямаме грях, лъжем себе си, и истината не е в нас

Защо покаянието да е недостъпно за човека, то е достъпно но само заради жертвата на Христа, който понесе греховете ни, а не заради нас самите.

това означава ли че примерно невярващите/нерелигиозните/неокултистите се нуждаят от покаяние, но че покаянието не е достъпно за тях само защото не са вярващи, и че това всички те да погинат поради недостъпното за тях покаяние би било съвсем праведно и никак неправедно?!

defender
01-06-2012, 11:51
ами какво ще стане с тези хора Бог знае, на нас в Библията ясно е казано:

"Който вярва в Него, не бива съден, а който не вярва, е вече осъден, задето не е повярвал в името на Единородния Син Божий."

и още подобни цитати.

npp
01-06-2012, 12:00
ами какво ще стане с тези хора Бог знае, на нас в Библията ясно е казано:

"Който вярва в Него, не бива съден, а който не вярва, е вече осъден, задето не е повярвал в името на Единородния Син Божий."

и още подобни цитати.

добре, но ако името на Единородният Божий Син е да не се върши верческа/духовна неправда и да не се причинява зло на други хора и дори още по-добре да се прави колкото се може повече Добро на човеците/одушевените, тогава защо невярващите/нерелигиозните/неокултистите да са неверни на Неговото име ако те вървят в направлението на Неговото име?!

defender
01-06-2012, 12:24
защото доброто е добро, когато се върши за да се угоди на Бога, от любов към Бога. Ако не вярваш в Бог, че съществува то тогава доброто, което вършиш го вършиш за да угодиш на себе си или с друга цел. Това е доброто на повреденото естество.

gandalfepi4
01-06-2012, 12:52
.


http://www.telegraph.co.uk/earth/wildlife/6187320/Snake-with-foot-found-in-China.html

Oт тук съм го вземал, не знам коя страна е играла с фотошопа (твоя или моя, предполагам твоя след като не можах да я намеря никъде из нета, a пък моето се води що-годе важна новина), но ето още няколко като не изповядваш (по твои думи) великата добродетел вяра:


http://forgetomori.com/wp-content/uploads/2009/09/I1010snake.jpg

http://www.edwardtbabinski.us/images/spurs1.jpg

http://www.edwardtbabinski.us/images/spurs2.jpg

И ако си съвсем Тома неверен:

Boas and pythons have vestigial pelvis remnants, which are externally visible as two small pelvic spurs on each side of the cloaca.

http://en.wikipedia.org/wiki/Vestigiality#Animals


+ това майната ѝ на змията, забравяме я ако искаш не ми трябва. Колко още други има бе момче!

Себе си виж!

80-90% от ДНКато ти е боклук, оставен от предните мутации на вида:

http://en.wikipedia.org/wiki/Noncoding_DNA#Fraction_of_noncoding_genomic_DNA

http://en.wikipedia.org/wiki/Noncoding_DNA#Noncoding_DNA_and_evolution

И ако ти хрумне да не си биеш камшика, а да спориш че има функции:

http://www.talkorigins.org/indexcc/CB/CB130.html



Та така. Адам и Ева бяха до тука. Отивам да поркам момчета, аре чао.

defender
01-06-2012, 13:05
и как направи епохалния извод, че Адам и Ева са дотук.
С какво тези снимки опровергават Библията или Божествения произход на живота.

И как на тази змия и са се появили тези израстъци, родителите на тази змия има ли ли са същите израстъци или това е само при тази змия и то толкова бързо израстват - това за мен е мутация, дори може да е изкуствено причинена, а не еволюция.
Аз съм сигурен, че поколението на тази змия ще е нормално и няма да има такива израстъци и с еволюцията до тук.
Отивам да полива цветята и да си пера боксерките.

npp
01-06-2012, 13:13
защото доброто е добро, когато се върши за да се угоди на Бога, от любов към Бога. Ако не вярваш в Бог, че съществува то тогава доброто, което вършиш го вършиш за да угодиш на себе си или с друга цел. Това е доброто на повреденото естество.

и в какво прочие се състои греха на невярващите/нерелигиозните/неокултистите, които не причиняват зло (на) никому, в сравнение с духовника/вярващия, който причинява зло на друг човек/одушевено?!, как така само защото невярващия(-ата)/нерелигиозния(-ата)/неокултитиста(-ката) не знае че има/не вярва в Бог го(я) прави лош(-а) когато той(тя) не е лош(-а) към нито един от човеците/одушевените?!

gandalfepi4
01-06-2012, 14:06
.

lol, сега някакви правителствени лаборатории хабят милиони долари за да обработват и модифицират генетично животни, че да могат 90 и кусур процента учени на планетата да излязат прави :D

А по въпроса ти - ми много ясно че е пикня историята за Адам и Лилит... уффф, сори Адам и Ева, про положение че сме еволюирали бе момченце малко.

Питай си госпожата по биология дали еволюцията е вярна.

Давай, кажи ѝ че еволюцията е лъжа.

Давай, нямам проблем.



Отиди си при даскала по биология и кажи че еволюцията е лъжа.

Ако всичките стотици хиляди учени са само някакви фантазми на въображението ми, а доказателствата фабрикации нямаш проблем.

defender
01-06-2012, 14:11
Има и много учени срещу Дарвинизма.

gandalfepi4
01-06-2012, 14:22
Има и много учени срещу Дарвинизма.

Струва ли ми се че последния път като го каза това ти показах че гигантското мнозинство от учените на планетата са ЗА еволюцията (сякаш може да има някаква друга причина да ти я преподават в даскало ако не беше така) и се подкрепих с тази информация:

http://en.wikipedia.org/wiki/Level_of_support_for_evolution#Scientific_support

след което ти ми даде явно лъжовният проект, да се съберът въпросните хора в подписка, която е с около хиляда имена за 10 години (измежду които има, както показах, хора които са поискали да бъдат махнати понеже са ги излъгали, хора без нужното образование тип адвокати и тн), а аз те контрирах с подписка на повече от хиляда биологични учени с името Стив, което показва че само и единствено експерите конкретно в тази сфера, от мъжки пол, с едно име са повече от хората с някаква експертиза изобщо които им опонират.

И след това ти се бега и никога повече не се обади в темата.

Сега какво правим?

defender
01-06-2012, 14:27
факт е че има много учени срещу дарвинизма, лично съм гледал документални филми и съм чел статии за това. Не ми пука кои са повече. А и какво значение имат учените. Ти правиш ли разлика между духовна мъдрост и светска.

gandalfepi4
01-06-2012, 14:44
факт е че има много учени срещу дарвинизма, лично съм гледал документални филми и съм чел статии за това.

Като има толкова много ДАЙ БРЕ

Може моето да е някаква пропаганда... може и твоето. Дай да видим за какво става въпрос и ще светне.

gandalfepi4
01-06-2012, 15:25
ЕХОООООО

ЧУК ЧУК

Къде се изгубихме? Давай филми и статии, нали имаше бол?!

npp
01-06-2012, 15:29
а бе както и да го погледнем, нито невярващите шизофреници са виновни за това че някой ги е разболял с шизофрения, нито който и да било от човеците, които са само жертви на душевно(-и) отклонение(-я) без да бъдат причинители, което причиняване е възможно да стане само по верчески/духовен/окултен път, иначе не би имало как.....

"И когато заминаваше, видя един сляпороден човек. И учениците Му Го попитаха казвайки: Учителю, поради чий грях, негов ли, или на родителите му, той се е родил сляп? Исус отговори: Нито поради негов грях, нито на родителите му, но за да се явят в него Божиите дела. Ние трябва да вършим делата на Този, Който Ме е пратил, докле е ден; иде нощ, когато никой не може да работи. Когато съм в света, светлина съм на света. Като рече това, плюна на земята, направи кал с плюнката и намаза с калта очите му; и рече му: Иди, умий се в къпалнята Силоам (което значи Пратен). И тъй, той отиде, уми се, и дойде прогледал." Йоан 9: 1-7

gandalfepi4
01-06-2012, 15:34
Както и да е.

Аз само искам да се запозная поне малко с въпросните извори на информация за които толкова се говореше до сега.

Любопитно ми е какво е оборило мнението на някакви си стотици хиляди експерти, толкова.

npp
01-06-2012, 15:42
Както и да е.

Аз само искам да се запозная поне малко с въпросните извори на информация за които толкова се говореше до сега.

Любопитно ми е какво е оборило мнението на някакви си стотици хиляди експерти, толкова.

истината е че никога не е имало реинкарнационна нито биологична еволюция, това са само разни временни хитрости на "тъмнината" с цел да лъже духовниците/вярващите, то е както глината в ръцете на сръчният майстор, той би могъл да я направи в каквато си иска форма, така че, никак не трябва да те учудва че е имало толкова много факти и доказателства в подкрепа на еволюционизма, всички те са скалъпени от "тъмнината", същество което е от "категорията" на Бог по могъщество, но не за да прави Добрини, а лъжи/заблуди/злини.....

ScarlettS
01-06-2012, 16:22
^
Уж са еднакви по могъщество, пък дяволът колко се занимава да измисля и да прави някакви неща, колко мноооооооого доказателства е дал, пък бог само си седи и чака да му вярват на готово... или дяволът е по - могъщ или бог е ужасно мързелив..

Concussion
01-06-2012, 16:31
^
Уж са еднакви по могъщество, пък дяволът колко се занимава да измисля и да прави някакви неща, колко мноооооооого доказателства е дал, пък бог само си седи и чака да му вярват на готово... или дяволът е по - могъщ или бог е ужасно мързелив..

Toй бог нали уж спи.

npp
01-06-2012, 16:46
^
Уж са еднакви по могъщество, пък дяволът колко се занимава да измисля и да прави някакви неща, колко мноооооооого доказателства е дал, пък бог само си седи и чака да му вярват на готово... или дяволът е по - могъщ или бог е ужасно мързелив..


Toй бог нали уж спи.

"тъмнината" не е по-силна от Бог, тя е така да се каже като "пластелин" в ръцете Му

"В начало Бог създаде небето и земята. А земята беше пуста и неустроена; и тъмнина покриваше бездната; и Божият Дух се носеше над водата. И Бог каза: Да бъде светлина. И стана светлина. И Бог видя, че светлината беше добро; и Бог раздели светлината от тъмнината. И Бог нарече светлината Ден, а тъмнината нарече Нощ. И стана вечер, и стана утро, ден първи." Битие 1: 1-5,

"Аз създавам светлината и творя(т.е. и ограничавам) тъмнината; Правя мир, творя и зло(т.е. и подтискам злото)! Аз Господ съм, Който правя всичко това." Исая 45: 7

Той може дори да проникне в "тъмнината" и да дейстува оттам, за Него тя не е никакво препятствие

"Людете, които ходеха в тъмнина, видяха голяма светлина; На ония, които седяха в земя на мрачна сянка Изгря им светлина." Исая 9: 2

дори и в "своя" сън Бог досега за последните 5-6 хилядолетия е крепял цялата сътворена вселена без нито една част от нея да се разпадне, като е осигурявал живот на безброй много човеци и одушевени същества, всъщност Той се намира в състояние на полусън, т.е. по-скоро (нещо като) просъница отколкото сън, сънят "му" е вследствие от сътворението на вселената, което Той извършил само за 6-7 дена, но продължава най-вече защото няма достатъчно истински духовници/вярващи, които да му бъдат верни, и затова Той все още не може да се събуди напълно

"Гледах догдето се положиха престоли(т.е. доклето се явиха достатъчно истински Светии), и Старият по дни седна(т.е. и тогава истинският Бог се събуди от "своя" хилядолетен сън-просъница), чието облекло беше бяло като сняг(т.е. чиито дела бяха съвършенно Добри), и космите на главата Му като чиста вълна(т.е. и чиято премъдрост съвършенно Праведна), престолът Му - огнени пламъци(т.е. Живителни Сили), и колелата Му пламенен огън(т.е. Животворен Дух). Огнена река(т.е. Поток на Живот) излизаше и течеше пред Него; милион служители Му слугуваха, и милиарди по милиарди стояха пред Него; съдилището(т.е. процесът на крайно Спасение) се откри, и книгите се отвориха(т.е. и Процедурите по Спасението се задействаха)." Данаил 7: 9-10

swing_cat
01-09-2012, 08:15
И защо, аджеба, сме толкоз сериозно убедени, че хомосексуалността е психично отклонение? Остава да почнете и да го лекувате това, а ?! Сладурчета бабини златни :D

npp
01-09-2012, 11:50
И защо, аджеба, сме толкоз сериозно убедени, че хомосексуалността е психично отклонение? Остава да почнете и да го лекувате това, а ?! Сладурчета бабини златни :D

що, да не би мъжа да има вагина и цици по рождение та да трябва да препоръчваме обратната сексуалност за съвсем естествена/нормална?!, такова нещо би било както ако примерно аутизма или шизофренията бъдат представени за съвсем нормални..... , иначе относно лечението на обратната сексуалност имаш право за това дето никой, който не може да лекува както трябва засегнатите от нея няма право да ги съди

Rebirthing
01-09-2012, 18:28
Хомосексуалноста не се лекува, тя не подлежи на лечение, най-малко до хормонално лечение, това би довело до депресия. Ако по време на бременността хипоталамуса на плод с мъжки пол не получи достатъчно тестостерон по някакви причини, то плода просто няма как да бъде хетеросексуален. Мозъка определя какви ще са сексуалните предпочитания на човек още преди раждането му.
Човек който може да се интегрира в обществото и да не нарушава реда, НЕ би следвало да е от "неприятно" съсловие.

Rebirthing
01-09-2012, 18:39
И нека да допълня, че хомосексуализма НЯМА КАК да е психично заболяване/отклонение/разстройство.
Психичните заболявания са породени от външни фактори, наследственост, понякога дори от травми на мозъка или от други заболявания. Хомосексуализма НЕ се класифицира като психично заболяване, дори не се класифицира като заболяване според Световната Здравна Организация.

npp
01-09-2012, 19:23
Хомосексуалноста не се лекува, тя не подлежи на лечение, най-малко до хормонално лечение, това би довело до депресия. Ако по време на бременността хипоталамуса на плод с мъжки пол не получи достатъчно тестостерон по някакви причини, то плода просто няма как да бъде хетеросексуален. Мозъка определя какви ще са сексуалните предпочитания на човек още преди раждането му.
Човек който може да се интегрира в обществото и да не нарушава реда, НЕ би следвало да е от "неприятно" съсловие.


напротив, обратно сексуалните може да бъдат излекувани и то съвсем лесно, тъй като това е едно от най-лесните за лечение душевни отклонения, но проблема досега беше че нямаше кой да лекува засегнатите, защото нямаше достатъчно истински духовници/духовни служители, а и защото досега човешката религия заблуждаваше цялото човечество че обратната сексуалност не е душевно болестно състояние но че е предумишлено нарушение, което дори беше основна причина за това дето не се намериха почти никакви хора от света на невярващите, които да се заемат с лечението на засегнатите от о. с. поне по психо-физически терепавтичен път, тъй като поради лъжата на човешката религията дори и управляващите държавите и света и лекуващите почти не взеха предвид възможността за лечение на обратно сексуалните, а и системата на верческото/духовното беззаконие ги доведе до редица други причини, като например, невъзможност да бъдат отделени средства от бюджета, нежелание на лекуващите да се занимават с лечението на засегнатите от обратната сексуалност, и т.н. - наистина много жалко за пропуснатите възможности, и за всичко това вината е най-вече на човешката религия


И нека да допълня, че хомосексуализма НЯМА КАК да е психично заболяване/отклонение/разстройство.
Психичните заболявания са породени от външни фактори, наследственост, понякога дори от травми на мозъка или от други заболявания. Хомосексуализма НЕ се класифицира като психично заболяване, дори не се класифицира като заболяване според Световната Здравна Организация.


лично аз не твърдя че обратната сексуалност е регистрирана в научните регистри на психологията и психиатрията като психично заболяване, и това е поради изброените по-горе причини, обаче все пак е душевно отклонение/заболяване, което е причинявано по духовен път от страна на системата на човешката религия, сиреч, на верческото/духовното беззаконие, така че, не става въпрос просто за някакви видими/познати вторични външни фактори, но става въпрос за първичният фактор, който е невидим и доста неосезаем особено за невярващите/нерелигиозните/неокултистите, иначе ако можехме да виждаме (света на) духовното, тогава може би щяхме да виждаме как света гъмжи от нечисти/зли духове/сили, но затова са истинският Бог Отец и истинският Господ Исус Христос, които непрестанно съществуват именно за да служат на пълното Очистване на човеците/одушевените от "корен", понеже същността на всяко явление в вселената е духовна(-та).....

"След това видях друг ангел, който слизаше от небето, имайки голяма власт; и земята се просвети от неговата слава. Той извика със силен глас, казвайки: Падна, падна великият Вавилон(т.е. великата човешка религия) и(т.е. понеже) стана жилище на бесовете(т.е. на злите сили), свърталище на всякакъв нечист дух и свърталище на всякаква нечиста и омразна птица(т.е. на всякакви нечисти/сатанински еквиваленти на Божиите духовни явления); защото всички народи пиха(т.е. защото от всички народи се намериха мнозина нейни последователи и мнозина бяха афектирани) от виното(т.е. поради "лъстта") на нейното разпалено блудствуване(т.е. нейното разпалено верческо/духовно беззаконие), и земните царе(т.е. и неправедните духовници) блудствуваха(т.е. беззаконстваха) с нея, земните търговци(т.е. неправедните верчески последователи) се обогатиха от безмерния й(т.е. от нейният неправеден) разкош. И чух друг глас от небето, който казваше: Излезте от нея, люде Мои, за да не участвувате в греховете й и да не споделяте язвите й; защото греховете й стигнаха дори до небето, и Бог си спомни нейните неправди(виж Битие 11: 1-9)." Откровение 18: 1-5

Concussion
01-09-2012, 19:25
Искам да любя някоя снажна девойка. Психично болна ли съм? (всъщност, имам си проблеми, но те не са свързани с това)

npp
01-09-2012, 19:33
Искам да любя някоя снажна девойка. Психично болна ли съм? (всъщност, имам си проблеми, но те не са свързани с това)

ако наистина е така тогава си просто една от стотиците милиони афектирани от системата на човешката религия, която винаги е бълвала какви ли не осквернения/проклетии против всеки, който не е неин последовател, така че, всъщност ние живеем в една голяма лудница, всъщност цял пъкъл наричан "религия", тъй като този пъкъл е именно системата на човешката религия, иначе засегнатите от обратната сексуалност, които не са причинители на такава, но само жертви, никак не са виновни/грешни, като все пак има лечение и то е в истинските Бог Отец и Господ Исус Христос, Те винаги ни чуват, така че, принципно достатъчна е и една молитва към Тях.....

gandalfepi4
01-09-2012, 19:58
Искам да любя някоя снажна девойка. Психично болна ли съм? (всъщност, имам си проблеми, но те не са свързани с това)

room for one more?

hopahopa.jpg

Rebirthing
01-09-2012, 20:24
npp - псевдо докторче, от както има хомосексуализъм на този свят, религията винаги се е опитвала да го излекува и до сега НЕ е успяла. Капиш ?!

defender
01-09-2012, 20:26
http://store.picbg.net/pubpic/C2/FE/a815dbac0f2ac2fe.jpg

gandalfepi4
01-09-2012, 20:31
Ей, брато.

Хубава история брато.

Много яка история.

Ей, брато.

Като си тука ще погледнеш ли най-отгоре на тази страница, брат?

Там те подканям да отговориш на въпроса ми брато.

defender
01-09-2012, 20:49
брато, а длъжен ли съм да го правя, брато, ей брато, братоооооу, преценям хоратаааа братооу и знам кога и за кого нещо си заслужава да го правя братоу,

не давайте бисерите на свините, - ти го каза братоу.

и да си ми върнеш ония 20 лв.

gandalfepi4
01-09-2012, 20:59
Длъжен не си. Просто ми е интересно и любопитно.

Каза че си гледал много документални филми и изследвания за това как еволюцията всъщност е някаква неподдържана, лайнарска, забутана, дребна хипотезичка вместо гиганофилистическата, вселенска константа и ми беше любопитно за какво говориш.

По тази причина те моля, кажи поне едно име.

defender
01-09-2012, 21:05
да гледал съм и PC-то ми e пълно с видео и инфо, събирано с години, но в предишния си пост ти отговорих как стоят нещата.

npp
01-09-2012, 21:09
npp - псевдо докторче, от както има хомосексуализъм на този свят, религията винаги се е опитвала да го излекува и до сега НЕ е успяла. Капиш ?!

за съжаление всички онези техни опити да помагат са просто фарс, ето изобличенията от самият Господ относно това:

"Но горко вам книжници и фарисеи(т.е. горко ви неправедни теолози и духовници), лицемери! защото затваряте небесното царство пред човеците, понеже сами вие не влизате(т.е. понеже нито самите вие служите правилно и вярно на истинският Бог, но вършите верческо/духовно беззаконие), нито влизащите оставяте да влязат. [Горко вам, книжници и фарисеи, лицемери, защото изпояждате домовете на вдовиците(т.е. защото съсипвате/погубвате живота на нуждаещите се от Божието Спасение/Осигуряване човеци), даже, когато за показ правите дълги(или: неправедни) молитви; затова ще приемете по-голямо осъждане]. Горко вам, книжници и фарисеи, лицемери! защото море и суша обикаляте за да направите един(т.е. за да уловите някой човек за ваш) прозелит(т.е. верчески/духовен последовател); и когато стане такъв, правите го рожба на пъкъла два пъти повече от вас. Горко вам слепи водители! които казвате: Ако някой се закълне в храма(т.е. ако някой е верен на Божието Светилище), не е нищо; но ако някой се закълне в златото на храма(т.е. но ако някой е верен на човешките верчески/духовни познания/дейности) задължава се(т.е. е нещо). Безумни и слепи! че кое е по-голямо, златото ли или храмът, който е осветил златото? Казвате още: Ако някой се закълне в олтара(т.е. ако някой е Предан в вярата), не е нищо, но ако някой се закълне в дара, който е върху него(т.е. но ако някой е предан на верческите/духовни дългове определени от човеците), задължава се(т.е. е нещо). [Безумни и] слепи! че кое е по-голямо, дарът ли, или олтарът, който освещава дара? Прочее, който се кълне в олтара(т.е. който е Предан в вярата), заклева се в него и във всичко що е върху него(т.е. така той е предан на всичко останало там). И който се кълне в храма(т.е. и който е верен на Божието Светилище), заклева се в него и в(т.е. така е верен на него и на) Онзи, Който обитава в него. И който се кълне в небето(т.е. и който е верен на Светото/Доброто), заклева се в Божия престол и в(т.е. той е верен на Св. Дух и на) Онзи, Който седи на него. Горко вам книжници и фарисеи, лицемери! Защото давате десетък от гйозума, копъра и кимиона, а сте пренебрегнали по-важните неща на закона - правосъдието(т.е. Правдата), милостта и верността, но тия трябва да правите, а ония да не пренебрегвате(т.е. а и физическата помощ за нуждаещите се да попълвате докрай). Слепи водители! които прецеждате комара(т.е. които съдите човеците за най-нищожни/дребнави неща), а камилата поглъщате(т.е. а в същото време сте най-изедните/алчните/лакомите от всички). Горко вам, книжници и фарисеи, лицемери! защото чистите външността на чашата и блюдото(т.е. защото чистите само вторичните фактори), а отвътре те са пълни с грабеж и насилие(т.е. но никога на очиствате първичният). Слепи фарисеино! очисти първо вътрешността на чашата и блюдото(т.е. очистете първо първичният фактор, който е духовният), за да бъде и външността им чиста(т.е. за да стане/бъде и всичко(-то) друго чисто). Горко вам книжници и фарисеи, лицемери! защото приличате на варосани гробници, които отвън се виждат хубави, а отвътре са пълни с мъртвешки кости и с всякаква нечистота. Също така и вие от вън се виждате на човеците праведни(т.е. свети), но отвътре(т.е. но всъщност в верческо/духовно отношение) сте пълни с лицемерие и беззаконие." Матей 23: 13-28

gandalfepi4
01-09-2012, 21:14
да гледал съм и PC-то ми e пълно с видео и инфо, събирано с години, но в предишния си пост ти отговорих как стоят нещата.

Ми като ти е пълен компа супер!

Отвори го напосоки и пейстни някое заглавие или просто кажи някое любимо което ти идва на езика от раз.

Какво се мъчиш да пишеш пост след пост, изречение след изречение.

Цапни ей така първото заглавие за което се сещаш.

defender
01-09-2012, 21:18
не вярваш ааа,

http://store.picbg.net/pubpic/93/18/543193cabf869318.jpg

npp
01-09-2012, 21:36
.....

просто си личи че момчето, което разказва своята история в този текст, не е наясно относно истинската причина за обратната сексуалност и че не разбира правилно истинската природа на сексът, той изглежда просто като един от многото хора, които човешката религия ги е омаяла с нейните половинчати "истини" но всъщност заблуди, понеже "изворът", от който произлизат всички нечистотии на света е именно системата на човешката религия, а той въобще не споменава това, също така си личи как човешката религия му е насадила че сексът е само за зачеване на деца, което е част от една от най-големите хитрости/клевети на дявола срещу Бога и човечеството, и това е именно лъжата че сексът е първородният/най-големият грях

"И като видя жената, че дървото беше добро за храна(т.е. че окултизма привидно изглеждаше добър за човека), и че беше приятно за очите(т.е. и че изглеждаше полезен/благоприятен за човешкият ум), дърво желателно, за да дава знание(т.е. за да дава верчески/духовни познания), взе от плода му та яде, даде и на мъжа си да яде с нея, та и той яде. Тогава се отвориха очите(т.е. окултните сетива) и на двамата и те познаха, че бяха голи(т.е. и така от онзи момент нататък те започнаха да възприемат забраненият "плод"(т.е. окултизма) за най-свят, а сексът, който по принцип не е греховен, за най-греховен); и съшиха смокинови листа(т.е. и изнамериха много лъжепророчества) та си направиха препаски(т.е. и си направиха човешка религия)." Битие 3: 6-7,

"И дойде един от седемте ангела, които държаха седемте чаши та поговори с мене, казвайки: Дойди, ще ти покажа съдбата на голямата блудница(т.е. на великата човешка религия), която седи на много води(т.е. която има много вероучения/вероизповедания/деноминации/секти); с която блудствуваха земните царе(т.е. с която беззаконстваха неправедните духовници), и земните жители(т.е. и неправедните верчески поклонници) се опиха от виното(т.е. с благодатта) на нейното блудствуване(т.е. от нейното верческо/духовно беззаконие). И тъй, той ме заведе духом в една пустиня(т.е. на мястото на "запустението"), гдето видях жена, седяща на червен звяр, пълен с богохулни имена, който имаше седем глави и десет рога. Жената бе облечена в багреница(т.е. имаше власт от вселенски мащаб) и червено(т.е. и предлагаше множество привилегии) и украсена със злато(т.е. и имаше велика слава), със скъпоценни камъни и с бисери(т.е. също и изтънчени верчески/духовни постановления и учения), и държеше в ръката си златна чаша(т.е. велика съдба), пълна с мръсотии(т.е. пълна с неправди) и с нечистотиите от нейното блудствуване(т.е. от своето верческо/духовно беззаконие). И на челото й имаше написано това име: Тайна(т.е. окултизъм); великий Вавилон(т.е. великата човешка религия), майка на блудниците(т.е. на верческите/духовните беззаконици) и на гнусотиите(т.е. и на злините) на земята. И видях, че жената се беше опила от(т.е. че тя паразитираше от/проливаше) кръвта на светиите и от кръвта на Исусовите мъченици; и като я видях, зачудих се твърде много." Откровение 17: 1-6

gandalfepi4
01-09-2012, 21:37
Не съм казвал "Не ти вярвам". В интерес на истината казах:



Ми като ти е пълен компа супер!.

Та дай едно заглавие бе брат. Ко толкова се мъчиш не разбирам. Пет поста изписа, показва рарове, но едно заглавийце не копи-пейстна.

gandalfepi4
01-09-2012, 21:55
Айде бе брато. Гледай колко е лесно. Аз имам разни такива неща в компа също.

Гледаме само книгите.

От раз ми идват няколко заглавия:

Bart D. Ehrman - God's Problem

Bart_D._Ehrman_-_Misquoting_Jesus

Jesus.Interrupted-Bart.D.Ehrman

Friedman_Who Wrote the Bible

Karen Armstrong - A History Of God (Religion - Theology - Judaism - Chritianity - Islam)

The-Lost-Christianities

Вземам от тях едно и глей колко информация ми излиза:

мога да видя в уикито какво пише за нея, някаква странична информация, критики и похвали, хората как са я оценили, информация за автора, някакви негови лекции и интервюта в ютюб и това само за пет секунди!

https://www.google.com/search?q=Misquoting_Jesus&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:bg:official&client=firefox-a

БУКВАЛНО само и единствено пейстнах едното име в гугъл и ми излезе абсолютно всяка една информация от изброените горе!

Ако пък искаш и цялата книга просто влизаш тук и си я сваляш директно:

http://search.4shared.com/q/1/Misquoting%20Jesus?view=ls

(aко ти пищи антивирусната спокойно)


Гледай какво съкровище от пълна и ясно проследима информация ти давам аз, а ти дори едно заглавийце не сложи.



Аре ти 500 книги имаш, едно заглавие не е толкова много.

npp
01-09-2012, 22:09
за съжаление досега книгите относно вярата/духовността бяха най-големият бълвоч, никъде там няма чисто достоверно Предание, това е нещо като джунгла, в която човек може да се лута до безкрай без да намери правилната вяра в истинският Господ Бог, такава е дяволската игра, там господарят е дявола, а силата му е именно в знанията основани на верческата/духовната заблуда/измама.....

defender
01-09-2012, 22:17
http://www.clc.bg/index.php?doc=Products&pid=550

ScarlettS
01-10-2012, 08:01
^
това е част от анотацията на книгата: ''Макар че усилията на Дарвин да атакува християнството са успели да навредят на обществото, креационистите имат солидни свидетелства, с които разобличават еволюцията като фалшива философия.''

След като си чел книгата, според теб, защо тези солидни доказателства не бъдат използвани да се разреши случая http://en.wikipedia.org/wiki/Creation_and_evolution_in_public_education ? И защо в крайна сметка ''In the United States, the Supreme Court has ruled the teaching of creationism as science in public schools to be unconstitutional.'' ? Все пак след като са открити тези СОЛИДНИ сведения, не би трябвало учените да твърдят обратното или пък съдът да отсъжда против креационизма. Ако приемем, че това по никакъв начин не би трябвало да ни накара да се съмняваме в достоверенността на тези доказателства, то какво ни остава да заключим? (Не ти искам доказателства, каква е твоята теория? Ако може без разни конспирации против християнството.)


за съжаление досега книгите относно вярата/духовността бяха най-големият бълвоч, никъде там няма чисто достоверно Предание, това е нещо като джунгла, в която човек може да се лута до безкрай без да намери правилната вяра в истинският Господ Бог, такава е дяволската игра, там господарят е дявола, а силата му е именно в знанията основани на верческата/духовната заблуда/измама.....

Няма такива книги, защото ''достоверното предание'' ти си си го измислил, мнението на бог е твоето мнение, затова ти се струва, че книгите, свързани с него, не са правилни. Проблемът не са книгите, а че това което ти наричаш ''истински духовен бог'' си ти и твоите лични вярвания, а всичко, което ги отрича или просто е различно е заблуда и измама от дявола. Не се учудвай, че ти е трудно да разбереш толерантността, просто ти автоматично свързваш всичко различно от твоето мнение с ''дяволска игра'', както ти каза.

Concussion
01-10-2012, 08:23
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=804658

swing_cat
01-10-2012, 08:31
Aма вие тука наистина не знаете какво е спор ?!

Та пак питам - защо сте толкова убедени, че хомосексуалността е болест, причинена било то от липса на тестостерон, от случайно появил се ген, или от по-силен удар в стената ?!

Малоумни ли сте ?! Съкровената ви Библията обяснява ли защо при животните също се появява това явление..
Нее.. сладката ви книжка казва "обичай ближния", но не го докосвай! Докоснеш ли го, погалиш ли ръката му, или го целунеш по бузата тогава автоматично се превърщаш в грешен, дяволско изчадие и тн и тн..

И великия Джордж Карлин каза много правилно: "Но той ви обича!"

gandalfepi4
01-10-2012, 09:13
http://www.clc.bg/index.php?doc=Products&pid=550

Абе я дай някое друго заглавие, че на това няма нищо.

Книгата не мога да я изтегля от сайта от който съм си дърпал всичките мои, нито от пайрътбей, нито от гугъл.

Не пише нищичко за нея в уикипедия.

Автора също го няма там или в ютюб.

Само някакви призраци.


Отделно и че оценката не е кой знае колко хубава, а и ревютата далеч не са ласкави. Честно казано при положение че не мога да я прочета и трябва да се доверя на тази информация не виждам нищо, което да пипне даже нещо, което е подкрепено от повече от 90% от учените на планетата.





В крайна сметка само книгата която аз сложих за пример е с много по-добри такива показатели:

за автора си има инфо в уикипедия и разни сайтове, че и лекции и интервюта в ютюб бол

за книгата също има много информация и може да се изтегли от много сайтове

а за разликата в броят покупки, оценки, цена и ревюта е направо смешно

http://www.amazon.com/Darwins-Demise-Nicholas-Md-Comninellis/dp/089051352X

http://www.amazon.com/Misquoting-Jesus-Story-Behind-Changed/dp/0060738170

Гледай брат петстотин срещу по-малко от 30?

Moят автор е професор по теология, който говори за теология, а твоят e някакъв, който май дори няма висше образование с коавтор някакъв медицински асистент, който говори за геология????




Сериозно, сравни ги:

http://www.amazon.com/Bart-D.-Ehrman/e/B001I9RR7G/ref=ntt_dp_epwbk_0

http://www.amazon.com/Joe-White/e/B001K8BGYA/ref=ntt_dp_epwbk_0

и

http://en.wikipedia.org/wiki/Joe_White

http://en.wikipedia.org/wiki/Bart_Ehrman





Това не е уважително, особено при положение че книжката дето дадох за пример изобщо не е от калибъра на ИЗВЕСТНИТЕ, големи писания на Хиченс, Доукинс и тн.



Твоята само заради гръмкостта на заглавието си трябва да е с повече покупки (80-90% християни трябва да четът повече книги от 10-15% атеисти само по-логика).

Дай някое друго заглавие или я пусни да я дръпна че да видя сам за какво става въпрос.




Това изглежда малко неуважително все пак - едно е да ти дам някоя хубава книжка за пример, защо смятам това и онова за християнството и е друго да ти сложа ей такъв боклук:


http://www.youtube.com/watch?v=ALCOqBSYLkg


ако не ти се губи време направи едно скрийкапче на 600-те си книги (или колкото се събират в прозореца) и аз сам ще си се занимая.


ПС Все пак благодаря за усилието, оценявам го :)

defender
01-10-2012, 09:43
http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=%D0%B2%D1%8A%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%B8%2C%20 %D0%BA%D0%BE%D0%B8%D1%82%D0%BE%20%D1%81%D0%B5%20%D 0%B7%D0%B0%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D1%82%20%D0%BC% D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE%20%D1%87%D0%B5%D1%81%D1%82 %D0%BE&source=web&cd=2&ved=0CCQQFjAB&url=http%3A%2F%2Fg12tfm.eu%2Fvaprosi_koito_se_zada vat_mnogo_chesto.doc&ei=QRUMT6LHCaKk4ATSk-WuBg&usg=AFQjCNFBZG4y4dFPq-xUNQGAZacsJ2s8dg

gandalfepi4
01-10-2012, 11:14
Извинявам се, явно аз имам странни изисквания. Доста повече ми харесва да чета нещо, написано от професор (ако ще и да е не по тази специалност) вместо от някакъв къмпинг пич, но усещам че въпросната книга адресира въпросът само с един параграф, който е не само грешен, но и е базиран на семантика вместо на биология.


Даже се чувствам неудобно вече. Моля те не си играй заради моите откачени изисквания с отделни книги.

Наистина просто направи един скрийшот на колкото се побират на екрана книги от компа ти и аз сам ще поразгледам.

print screen

paste в paint-a

upload и post





Толкова, не се занимавай с отделни заглавия и моите лимитации и капризи.


Няма защо да те мъча по няколко поста, само ги снимай не като рар файл както преди, а като отделни файлове и въпроса ще бъде напълно и окончателно прекратен от моя страна.




ПС искам да те поздравя за високата ти начетеност. Ако не се лъжа ти беше на около 15 години, което означава че ако си започнал да четеш на 5 като нормален човек и си изчел поне една шеста от показаните книги си невероятно грамотен спрямо останалите българи.

До колкото знам нормален българин купува една книга годишно и не чете повече от десетина, а ти на такава млада възраст си чел минимум едни десет годишно само на ЕДНА определена тематика!

Като включим и разните учебници, задължителен материал за училище и развлекателна литература се постига една наистина забележителна цифра от 20-ина книги годишно от тинейджър, който и спортува и поддържа социални контакти, и води дискусии до 2-3 часа през ноща по интернет и пак успява да стане навреме за училище и да спортува и да отделя време на приятелката си и какво ли още не!

И като си помисля че това е само ако си изчел една шеста от списъка! Ако си минал всичките то трябва да си чел към седемдесет книги годишно минимум!

Какъв красив и голям интелект и каква хармонично и всестранно развита личност.

Това е страхотно, много ми е приятно че си комуникирам с такъв индивид. Доста вдъхновяващо и достойно за уважение :)

defender
01-10-2012, 11:24
книги защитаващи вярата има много и ти както виждам спокойно можеш да си намериш. Защо искаш точно книгите които аз имам бе, изкушение мое и каква ти е мизерната цел?!!!

Ами сорри,

gandalfepi4
01-10-2012, 11:34
O_o

ъъъммм...

Просто ми е любопитно. Смятах че е ясно...?

Защо реагираш така, нямаш проблем да се мъчиш като грешен дявол да даваш заглавия едно по едно, но не можеш да направиш усилие, по-малко от това което аз положих да изкопи-пейстна заглавия от моят списък и да цапнеш един скрийншот?




Всичките книги на известните ми автори не са и една десета от номера книги, които ти си събрал и съм заинтересован и честно казано малко стреснат.


Бих желал да видя такава гигантска компилация от знание и да се пообогатя от нея, може пък доста бързо да намеря някои заглавия които биха ми променили мнението, кой знае все пак.





Нямаш защо да се стряскаш така, не мога да ти навредя по някакъв начин.


Преди пусна скрийншот на книгите след като си ги архивирал, пусни едно без този архив само с имената.

Няма нужда от разни удивителни знаци и паранои, аз направих този жест и бях открит с теб, още преди ти да поснеш рарчето все пак.

swing_cat
01-10-2012, 11:43
Вземете си стая! Моля ви!!!

gandalfepi4
01-10-2012, 11:45
Знаеш ли, ето:

http://prikachi.com/images/333/4248333p.png

Това ми е моят мизерен лилипутски списък. (aко не се чете добре го извади в нова страница и го увеличи, достатъчно hd е. И не обръщай внимание на несвързаните с религия книги, това ми е общ списък за четене като съм извън българия)

Ето, нищо не ми стана. Някои автори които съм чел не присъстват там, някои книги са изтрити, но това имам в момента.


Ето открит и истиннен съм.

npp
01-10-2012, 13:03
Няма такива книги, защото ''достоверното предание'' ти си си го измислил, мнението на бог е твоето мнение, затова ти се струва, че книгите, свързани с него, не са правилни. Проблемът не са книгите, а че това което ти наричаш ''истински духовен бог'' си ти и твоите лични вярвания, а всичко, което ги отрича или просто е различно е заблуда и измама от дявола. Не се учудвай, че ти е трудно да разбереш толерантността, просто ти автоматично свързваш всичко различно от твоето мнение с ''дяволска игра'', както ти каза.

аз нямам мое мнение, нито пък съм измислил нещо от себе си, нито пък вярвам в някое същество, което не е единственият истински Господ Бог, или най-малкото което не е пратено от Него до мен, но всичко което съм имал досега в това отношение е единствено онова, което съм получавал от Него, въпреки всичко никак не съдя човеци, нито клеветя нито осъждам някой от тях, обаче Истината си е Истина, и няма как нейното отричане да е по-Добро от лъжата, но аз имах предвид че обикновенно верческите/духовните книгите по принцип са отклоняващи/подвеждащи/лъжливи и това поради липса(-та) на достатъчно правилна вяра в Онзи, Който наистина е истинският Господ Бог от страна на техните автори

"Понеже, ако някои бяха без вяра(т.е. ако някои (си) останаха невярващи), що от това? тяхното неверие(т.е. това че те са невярващи) ще унищожи ли Божията вярност(т.е. вярността на истинският Бог към тях)? Да не бъде! но Бог нека бъде признат за верен, а всеки човек(т.е. всеки неверен духовник/вярващ/теолог) лъжлив, според както е писано: - "За да се оправдаеш в думите Си, И да победиш, когато се съдиш(т.е. когато изпълняваш своята функция/своят дълг на Спасител за всички човеци в вселената)"." Римляни 3: 3-4

npp
01-10-2012, 13:22
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=804658

точно относно това ставаше въпрос в предишният ми отговор към теб, а именно че като цяло афектираните досега са били дори (и) милиарди

gandalfepi4
01-10-2012, 15:12
Абе момче къде се изгуби?

Да не би да си лъгал за книгите бе?

Аз първоначално си мислех че като християнин не лъжеш, но като се опъваш като куче на връв да покажеш това колосално количество литература, че и с по три удивителни завършваш изреченията в които искаш да те оставя на мира, въпреки че нямаш абсолютно никаква логична причина да не искаш да ги покажеш (а явно и нямаш проблем да пускаш заглавия едно по едно) ми е малко трудно да ти повярвам.

Да не би просто да си лъгал?



Ако си лъгал си признай, ще ти стане по-добре, че и грехът ще е по-малък.





Сега е малко като история за някакво хлапе, което нахакано разправя на всички как баща му е ченге и те трябва да го уважават, но когато някой го попритисне малко за някакви доказателства за това то започва да говори така:

"Защо искаш точно снимките които аз имам бе, изкушение мое и каква ти е мизерната цел?!!!"

Въпреки че преди малко не е имало никакъв проблем (да продължа с метафората) да показваш картинки на униформа или белезници по интернет.

Ако лъжеш си признай

koshtramba
01-10-2012, 16:45
http://www.harunyahya.com/bulgarian/Books/signs10.php

Ето на това попаднах съвсем случайно, стана ми интересно това за фосилите, не мога да си го обясня.

Concussion
01-10-2012, 17:39
npp - псевдо докторче, от както има хомосексуализъм на този свят, религията винаги се е опитвала да го излекува и до сега НЕ е успяла. Капиш ?!

Всъщност, хомосексуализмът съществува доста преди появата на християнската религия, преди това никой не се е опитвал да го излекува, за някои култури връзките между жени и жени, както и между мъже и мъже са били нещо нормално.

Rebirthing
01-10-2012, 18:23
Всъщност, хомосексуализмът съществува доста преди появата на християнската религия, преди това никой не се е опитвал да го излекува, за някои култури връзките между жени и жени, както и между мъже и мъже са били нещо нормално.

Да, съгласна съм, хомосексуализма е по-стар от християнството, но и преди това е имало хора които не са долюбвали хомосексуалните.



Та пак питам - защо сте толкова убедени, че хомосексуалността е болест, причинена било то от липса на тестостерон, от случайно появил се ген, или от по-силен удар в стената ?!


Къде съм писала, че е болест ?! Това, че мозъка определя ориентацията е доказано, но никъде не пиша, че това е болест.

Concussion
01-10-2012, 18:39
^май имаше предвид християните, които защитават тази теза

defender
01-10-2012, 18:55
http://store.picbg.net/pubpic/56/15/ece2616cdb955615.jpg

хомосексуалните не се раждат такива, те стават такива в последствие,
поради някакво стечение на обстоятелствата.

Concussion
01-10-2012, 19:03
Абе, откъде ги вадиш тези изрезки... Искам тоалетна хартия с такива принтове.

Rebirthing
01-10-2012, 19:06
defender - спри се със смешните си изрезки. Сексуалната ориентация е предопределена, не че външните фактори не влияят, но цитати като "Над 20 години съм консултирал гейове" и бла бла, са направо нелепи. Как пък той не е намерил нито един, а аз познавам десетки ?! Познавам хомосексуалисти с добри отношения с тяхното семейство, които не са претърпявали никога психически/физически тормоз или насилие, с добри оценки, добро образование и прочие. Как ще ми го обясниш ?!

defender
01-10-2012, 19:07
значи някой атеисти вярват в хомосексуализма, че е вродено и нормално състояние, а в Бог не искат да вярват - още едно доказателство, че вярата е въпрос на избор и желание.

defender
01-10-2012, 19:12
Добре е момичета не ви ли е по-добре да сте с мъж бе, самотата ли кара жените да спят с жени или лошото отношение на мъжете към тях, кажете аде.

Аз познавам едно момиче (не е кой знае каква красавица) и върти 4 мъже едновременно (те не знаят един за друг), а красиви жени си стоят дома сами и спят с жени братче, и защитават хомосексуалността във форумите, грехота. тц-тц, язък.

Concussion
01-10-2012, 19:27
Каква самота, бе, аз си харесвам и мъже и жени. Не го избирам аз да е така, в природата ми е, в природата на много нормални жени е да харесват жени. И няма нищо ненормално или болестно в това, бахти.

defender
01-10-2012, 19:39
като се ожениш, се оправиш, пък ако се ожениш за мене, се оправиш, нема да ти остане сила да ходиш по женско, ама ще трябва добре да ме храниш.

Concussion
01-10-2012, 20:01
Не възнамерявам да сключвам брак. :)

defender
01-10-2012, 20:04
еееее споко, ние като се видим, аз ще те ошлайфам и ще ти обърна ценостната система в правилна поляризация.

defender
01-10-2012, 20:20
http://store.picbg.net/pubpic/B4/E6/d17e8d50a243b4e6.jpg

npp
01-10-2012, 22:31
същинската причина за всяка болест и за всеки афект а и въобще за всяко зло като цяло е именно системата на верческото/духовното беззаконие, която е в основата на явлението на злото в Божието Творение тук, досега в това отношение са били откривани множество вторични фактори, т.е. такива като: генетични, биологични, вирусологични, псих(олог)ични, социални, икономически, политически, народни, културни, етнически, расови, полови, и пр., но истината според Божието Слово и Св. Писание е че същностната причина/първичният фактор за явлението на злото е именно верческото/духовното беззаконие, което човешката религия вършеше за всичките тези 5-6 хилядолетия, понеже в същността/"ядрото" на всеки вторичен фактор стои именно системата на верческото/духовното беззаконие, ето защо опита за (раз-)решаване на проблемите чрез съобразяване само/единствено с вторичните фактори винаги е бил и все още е слабо ефективен, и никога по такъв начин проблемите не са били разрешени от корен и веднъж завинаги, но ето защо все още ситуацията си остава все така суетна както е било досега за всичките 5-6 хилядолетия, и тя е неспасение и погибел за мнозина, а целта на истинският Господ Бог и вярата, която Той е (съз-)дал, е съвсем директно, пълно, и вечно спасение за всички човеци/одушевени без никакви усложнения(-нявания), но липсата на покаяние от верческата/духовната неправда у духовниците/духовните служители е основната причина за наличието на суетна ситуация все още, така че, именно там, в наличната верческа/духовна неправда, се таи всичкото зло.....

"Тогава погледнах по причина на гласа на надменните думи(т.е. тогава видях че същинската причина за злото са верческите/духовните неправди), които рогът изговаряше(т.е. които неправедните духовници/духовни служители вършеха), гледах догдето звярът биде убит, и тялото му погубено и предадено да се изгори с огън(т.е. догдето верческото/духовното беззаконие биде унищожено веднъж завинаги). А колкото за другите зверове(т.е. а колкото за другите три дейности, които са: физическата, икономическата, и психичната/интелектуалната), тяхното владичество(т.е. тяхното беззаконие) биде отнето; животът им, обаче, се продължи до време и година." Данаил 7: 11-12

defender
01-10-2012, 22:43
npp, а може ли да кажеш какво е отношението ти към исляма. Мерси!

gandalfepi4
01-10-2012, 22:44
значи някой атеисти вярват в хомосексуализма, че е вродено и нормално състояние, а в Бог не искат да вярват - още едно доказателство, че вярата е въпрос на избор и желание.

Първо - лъжец си за книгите, признай си.

Второ - и християни го твърдят малоумен кретен такъв.

Същото и с еволюцията - едно от най-големите имена е фундаментален християнин, а ти продължаваш да го представяш като някакъв клански белег, вместо като научен факт.

defender
01-10-2012, 23:00
ейййй, ти с тези книги не можеш да го преживееш бе братче.
Ами не, не лъжа, но не съм ги чел още всички, защото когато ги чета аз си подчертаем и си изкарвам важни неща на отделни файлове а това отнема време.
Християнството да твърди, че хомосексуализма е вроден ли бе, що не ходиш да спиш, че се вижда че си изморен.

npp
01-10-2012, 23:03
npp, а може ли да кажеш какво е отношението ти към исляма. Мерси!

ислямът е просто една от многото човешки(сиреч, неправедни) религии, създадена от лъжливи арабски пророци, която религия представлява просто разширение на старият завет с елементи на новият, но както вече обяснихме, старият завет е пълен с несъвършенства/неправди, защото е бил продиктуван от дявола чрез въздействие от страна на неправедните вярващи, понеже Моисей и останалите истински Духовници/Пророци били притиснати от тях и не могли да избегнат всичко онова което последвало, понеже тогава дявола е имал голяма вътрешна власт на небето подобно на Бог, но преди две хилядолетия Бог премахнал всичката дяволска вътрешна власт чрез Жертвата на Синът Си - Господ Исус Христос, и така, старият завет бил анулиран заедно с всичките му несъвършенни/неправедни постановления и заменен с Нов, който Нов Завет е бил даден директно/лично от самият Господ Бог, понеже самият Госпоод се явил в тяло подобно на човешкото и така Бог и Той(Исус) извършили този наистина Велик Подвиг, а именно освобождение на цялото човечество от вътрешната власт на сатана, която е била доста голяма власт..... - така че, такава религия като ислямът е крайно погрешна/ненавременна/неуместна

Rebirthing
01-10-2012, 23:04
значи някой атеисти вярват в хомосексуализма, че е вродено и нормално състояние, а в Бог не искат да вярват - още едно доказателство, че вярата е въпрос на избор и желание.

Хомосексуализма специално при мъжете е вроден, да, това е така и аз няма как да не вярвам след като е доказано. Не е въпрос на желание, аз дори да не вярвам, това няма да се промени. Дали е нормално ? Зависи какво разбираш под нормално. За мен не е нормално хората да проявяват насилие един към друг, не са нормални убийствата, войните, кражбите и прочие. Ако един хомосексулист убие, това е също толкова лошо колкото ако го е направил един хетеросексуален, нито повече, нито по-малко.

На мен по-интересно ми е защо обръщате толкова внимание на хора които не вършат никакво криминално деяние. В днешните новини ми направи много силно впечатление това, че Гърция е признала педофилите, ексхибиционистите, клептоманите, пироманите, пристрастените комарджии, фетишистите и садомазохистите за ИНВАЛИДИ. Да, ето това са хора с психични разстойства, те трябва да се лекуват, а не хомосексуалистите ! Хомосексуалистите, които не извършват престъпни действия с които да рушат обществения ред или живота на друг човек, за мен няма как да са ненормални !


Добре е момичета не ви ли е по-добре да сте с мъж бе, самотата ли кара жените да спят с жени или лошото отношение на мъжете към тях, кажете аде.


Че аз съм си с мъж, но не мисля, че самотата кара жените да си лягат с жени. Е, понякога да, но не е основен фактор. Лошото отношение на мъжа също може да изиграе роля. Според мен има няколко вида жени с хомосексуални наклонности.
Бисексуални, повечето от които са дори красавици, но ги привличат и двата пола, не са феминистки, повечето от тях имат добри отношения с родителите, не са били малтретирани. Това за мен е най-голямата група.
Има и лесбийки които просто никога не са били привлечени от мъж, а може би никога няма да бъдат.
Има и отявлени лесбийки феминистки които като чуят "мъж" и вадят ножа, като амазонки са.
Да, разбира се има и такива които са били насилвани физически и психически от страна на мъж или баща. Познавам дори такива които не обръщат внимание на визията си, мъжете не ги забелязват и това ги насочва към същия пол. Факторите са много, но за мен важното е, че сред тях има умни, интелигентни и забавни хора и не съм забелязала да притежават най-долните качества от двата пола.

defender
01-10-2012, 23:12
а защо тогава щом според теб хомосексуализма е вроден , тогава при убийците как е, да си убиец вродено ли е, да си лъжец вродено ли е или е придобито в последствие от обстоятелствата? К'во ще кажеш?

npp
01-10-2012, 23:23
нито ти defender си прав, нито те разбират Същността на проблемите, най-малко(-то) защото са невярващи/нерелигиозни/неокултисти, а ти защото нямаш правилната вяра в Онзи, Който наистина е истинският Господ Бог, така че, няма как неспасението или погибелта да са Любов/Правда, понеже ти съвсем показно отново бързаш да съдиш/осъждаш, а не да показваш Любов, но Бог е съвсем директно: Спасение, Изцеление, Възкресение, Изправление, Осигуряване, Благовестие, и пр., понеже точно това означава библейската фраза "Бог е Любов" - точно това е нейният смисъл, иначе какво би било/е любовта?!, освен лицемерие.....

например, (питам всички ви), как ви се струва някой болен да влезе в болница и там всички лекари да казват: "ние не лекуваме болни", или: "медицината не е за лечение на болни хора", или: "медицината е само за лечение на лекарите", и тям подобни?!, може ли такова/подобно отношение в вярата да е Любов/Правда?!

Rebirthing
01-10-2012, 23:24
От биологична гледна точка - не, не е вродено.
Много по-вероятно е да бъдеш престъпник ако си в семейство на престъпници от колкото хомосексуалист в семейство съставено от еднополови родители, просто защото на хомосексуалноста не се отразяват толкова факторите от социалната среда колкото от ембрионалното развитие.

defender
01-11-2012, 00:02
^
^
делата на любовта трябва да са плод на вярата
"А всичко, що не е от вяра, е грях" (Рим. 14:23)

defender
01-11-2012, 00:30
От биологична гледна точка - не, не е вродено.
Много по-вероятно е да бъдеш престъпник ако си в семейство на престъпници от колкото хомосексуалист в семейство съставено от еднополови родители, просто защото на хомосексуалността не се отразяват толкова факторите от социалната среда колкото от ембрионалното развитие.
Какво ембрионално развитие бе, хомосексуалността е придобита въз основа на възпитание, морал и обстоятелства на живот, това е болест на мисленето, на ума, болест отключена от някакъв житейски фактор или личностен комплекс, не плод на ембрионално развитие. Пронституцията, наркоманията сигурно и те са плод на ембрионалното развитие.

npp
01-11-2012, 02:18
^
^
делата на любовта трябва да са плод на вярата
"А всичко, що не е от вяра, е грях" (Рим. 14:23)

да не би да искаш да кажеш че за да може майката да обича детето си първо (ще) трябва да "върти собственоръчно" някаква "воденица" наричана вяра, иначе ако не е вярваща тогава ще захвърли детето си просто ей тъй?!, или нима когато най-малките деца обичат родителите си, (те) първо се молят на Бог за да им даде любов, иначе ако не се помолят тогава няма да могат да обичат родителите си?!

"И един силен ангел взе един камък голям като воденичен, та го хвърли в морето и рече: Така стремително ще бъде тръшнат Вавилон, великият град(т.е. великата човешка религия), и няма вече да се намери..... и шум от воденица няма вече да се чува в тебе;" Откровение 18: 21-22

никак не разбираш правилно Св. Писание, а в случая по-спецално Римляни 14: 23, то и превода на Библията е несъвършен - по отношение на този стих в православната се оказва по-лош, но това не бива да служи като извинение за вършене на верческа/духовна неправда, в това, което си цитирал, Св. Павел иска да каже че, който върши верческа/духовна неправда върши грях, а не че който не е вярващ, защото цялата Библия е на темата за разликата между правилната и неправилната вяра (в Бог), там въобще не се говори за нещата от света на невярващите/нерелигиозните/неокултистите, понеже Библията е изцяло духовна книга за вярата, а не книга за: готварски рецепти, секс пози, или която и да е от потребителските теми от света на невярващите

много се заблуждаваш ти, но никак не беше единственият в това отношение досега, но имаше милиони такива "вярващи" като теб, които само говорят за някаква си себична/користна вяра, от която ползата е само за тях и за никой друг, но никога не вършеха делата на Правдата, а в случай че още не си Разбрал, Правдата е пълно Спасение и Осигуряване от истинският Господ Бог към всички човеци за вечен живот, а не само за някои, и затова се говори за Правда, която библейска дума е сходна с думата "равноправие"

"Никой да не търси своята лична полза, но всеки ползата на другиго..... Не ставайте съблазън(т.е. не вършете неспасение и погибел) ни на юдеи(т.е. вярващи), ни на гърци(т.е. нито на невярващи), нито на Божията църква; както и аз угождавам на(т.е. както и аз винаги работя за Спасението и Осигуряванто от истинският Господ Бог за) всички във всичко(т.е. за всички човеци в всяко отношение), като търся не своята си полза, но ползата на мнозина(т.е. на всички други човеци), за да се спасят." 1 Коринтяни 10: 24-33,

"Исус Христос е същият вчера днес и до века(т.е. никога не се променя, Той винаги ще си остане така съвършенно Добър/Любящ/Праведен както човеците го видяха че е докато беше тук в този свят). Не се завличайте от разни и странни учения(т.е. не се водете от каквито и да било несъвършенни и неправедни верчески/духовни учения); защото е добре сърцето(т.е. вярата) да се укрепява с благодат(т.е. с Съвършенната Божия Любов/Правда), а не с наредби за ястия(т.е. а не с наредби за верчески/духовни дейности), от които не са се ползували ония, които не са се водили по тях(т.е. от които ползата може да бъде само за онези, които ги следват)." Евреи 13: 8-9

swing_cat
01-11-2012, 05:55
Какво ембрионално развитие бе, хомосексуалността е придобита въз основа на възпитание, морал и обстоятелства на живот, това е болест на мисленето, на ума, болест отключена от някакъв житейски фактор или личностен комплекс, не плод на ембрионално развитие. Пронституцията, наркоманията сигурно и те са плод на ембрионалното развитие.

Как точно се възпитава гей ?! Обясни ми, моля ти се, аз съм малоумна и вчера паднах от марс!
Възможно е да възпиташ курва (Морис Уест - Свят от стъкло), възможно е да възпиташ престъпник или лъжец.. но как точно ще възпиташ детето си към кой да изпитва чувства ?! Това е въпрос на избор! Абсолютно и изцяло личен избор. Избор на АЗ-а!
Друг вече е въпроса колко е процента от хора, които твърдят, че са гей, но всъщност го правят на пук..


А и някога замисляли ли сте се дали психологичните статии на които се основавате не са просто израз на анти-фройдисткото настроение на авторите им ? Да, Фройд е бил гей. Съвсем логично е след като не харесват Фройд да побързат на оплюят гейовете.. Или това е твърде елементарно, за да се сетите за него ?! :?

swing_cat
01-11-2012, 06:01
Но нека подчертая, не твърдя че е и вродено. За мен това си остава избор. Разбира се, че не може да се събудиш една сутрин и да кажеш "от днес съм гей" и да щракнеш с пръсти. Но и не мисля, че е хубаво да се оправдава с ген или с нещо друго, защото така се категоризира като болестно състояние, а то съвсем не е такова!

ScarlettS
01-11-2012, 07:45
За мен това си остава избор.
Какво имаш в предвид с това, че си остава избор. Дори ако беше следствие от средата, пак нямаше да имаш кой знае какъв избор, нали факторите и обстоятелствата те правят такъв - не можеш да го промениш, като е вродено още повече нямаш избор. И двата случая не е твое решение. Може да не съм те разбрала правилно, ако е така извинявай.


Но и не мисля, че е хубаво да се оправдава с ген или с нещо друго, защото така се категоризира като болестно състояние, а то съвсем не е такова!
А защо това, че се определя от ген задължително да го категоризира като болестно състояние?


Каква самота, бе, аз си харесвам и мъже и жени. Не го избирам аз да е така, в природата ми е, в природата на много нормални жени е да харесват жени. И няма нищо ненормално или болестно в това, бахти.

Съгласна съм. Чисто физически и мен ме привличат както мъже, така и някои жени (вярно, по-рядко, но има такива). Една от причините да предпочитам мъже, е че качествата от характера, които аз лично харесвам, се срещат най-често при тях. Ако става въпрос за сериозно обвързване обаче не мога да си се представя с жена. Както и да е, не виждам какво толкова неестествено и болестно има в хомо/бисексуалните, но и не виждам смисъл толкова да спорите точно на тази тема.

defender
01-11-2012, 09:34
...

Ти май не правиш разлика между духовна любов и плътска, повредена любов.
Май много повърхностно гледаш на любовта. Християнството съвсем не е така повърхностно както си го представяш, то докосва и разобличава и най-съкровените кътчета на човешката душа.

То и разбойникът е привързан към своите приятели разбойници, но не заради друго а защото му помагат в престъпните му намерения, какво ще кажеш за тази любов.

Не е важна само любовта но и повода, от който извира тази любов.

Евангелието отрича любовта, зависеща от движението на кръвта и плътските чувства, това не е истинската, спасяващата любов.

И знаеш ли еретико, откажи се от твоето неправилно разбиране на любовта и вярата, докато още имаш време.


старият завет е пълен с несъвършенства/неправди, защото е бил продиктуван от дявола чрез въздействие от страна на неправедните вярващи,................
Тука окончателно вече ме разби, това не е истина просто. Какви ги говориш бе npp ........ Абе този дето ти се е явил при медитацията, да не би да е бил някакъв демон преоблечен в ангел бе и да те е заблудил.

koshtramba
01-11-2012, 09:36
Е това много ми хареса. Двама християни спорят кой е по-християнин. Бравооо!

defender
01-11-2012, 09:49
не споря кой е по-християнин, просто изобличавам ереста.
Затова е и казано: "Страни от еретик, след като го посъветваш веднъж и дваж."

Ако сектантите и еретиците сами се откажат от заблудите си, то Църквата ще ги приеме отново, като блудния син.

npp
01-11-2012, 11:35
Ти май не правиш разлика между духовна любов и плътска, повредена любов.
Май много повърхностно гледаш на любовта. Християнството съвсем не е така повърхностно както си го представяш, то докосва и разобличава и най-съкровените кътчета на човешката душа.

То и разбойникът е привързан към своите приятели разбойници, но не заради друго а защото му помагат в престъпните му намерения, какво ще кажеш за тази любов.

Не е важна само любовта но и повода, от който извира тази любов.

Евангелието отрича любовта, зависеща от движението на кръвта и плътските чувства, това не е истинската, спасяващата любов.

И знаеш ли еретико, откажи се от твоето неправилно разбиране на любовта и вярата, докато още имаш време.


Тука окончателно вече ме разби, това не е истина просто. Какви ги говориш бе npp ........ Абе този дето ти се е явил при медитацията, да не би да е бил някакъв демон преоблечен в ангел бе и да те е заблудил.

както вече ти беше обяснено, медицината е за лечение на болните хора, а не за здравите, които нямат нужда от лекар, а колко повече вярата е за спасение и осигуряване на човеците отколкото медицината, след като е нещо (съз-)дадено директно от самият истински Господ Бог?!, Исус не е съдил/осъждал дори и наричаните с думата "грешници", но ги е имал просто за болни, които трябва да бъдат излекувани още сега веднага, не после, или как ти се струва лекарите от медицината да се окажат по-Добри от Бог, след като лекуват пациентите съвсем директно, без въобще да ги съдят, понеже имат за цел просто да излекуват всеки болен прилагайки лечението съвсем директно, а колко повече (Целта на) истинският Господ Бог и правилната вяра в Него е (за) съвсем директно съвършенно Спасение/Осигуряване на човеците/одушевените?!, или, може ли Господ Бог да е по-неправеден от човеците?!

"И като минаваше оттам, Исус видя един човек, на име Матей, седящ в бирничеството; и рече му: Върви след Мене. И той стана да Го последва. И когато бе седнал на трапезата в къщата, ето, мнозина бирници и грешници дойдоха и насядаха с Исуса и с учениците Му. И фарисеите, като видяха това, рекоха на учениците Му: Защо яде вашият учител с бирниците и грешниците? А Той, като чу това, рече: Здравите нямат нужда от лекар, а болните. Но идете и научете се що значи тази дума: "Милост искам, а не жертви", защото не съм дошъл да призова(т.е. да доведа) праведните, а грешните [на покаяние](т.е. до Изправление)." Матей 9: 9-13

еретика си ти, защото си мислиш че е много по-добре всеки да трябва постоянно/систематично да точи вода от някакъв "кладенец" наричан от теб и от още милиони като теб "вяра", и то дори такава която е без любов, за (да може) да е "утолен", вместо всеки човек да получи съвсем директно съвършенно спасение и осигуряване веднъж завинаги?!, наистина си много неправеден, щом след толкова много откровения, които ти бяха представени от самият истински Господ Бог, макар и чрез някакъв обикновен човек, който дори е езичник, ти пак продължаваш да си мислиш че целта на Бог е всеки човек да трябва да върти непрестанно някакво (си) "воденично колело" наричано от неправедните духовници/вярващи с думата "вяра", вместо да получат съвсем директно нужната "добра храна" навреме, и то така че никога повече да не ги удари "глад"/"жажда"

"Дохожда една самарянка да си начерпи вода. Казва й Исус: Дай Ми да пия. (Защото учениците Му бяха отишли в града да купят храна). Впрочем, самарянката му казва: Как Ти, Който си юдеин(т.е. духовник/вярващ), искаш вода от мене, която съм самарянка(комент., по принцип самаряните в онези времена са били невярващи/нерелигозни/неокултисти)? (Защото юдеите(т.е. защото духовниците/вярващите от човешката(сиреч, неправедната) религия) не се сношават със самаряните(сиреч, поради това че самаряните са невярващи)). Исус в отговор й каза: Ако би знаела Божия дар, и Кой е Онзи, Който ти казва: Дай Ми да пия, ти би поискала от Него и Той би ти дал жива вода? Казва Му жената: Господине, нито почерпало имаш, и кладенецът е дълбок; тогава отгде имаш живата вода? Нима си по-голям от баща ни Якова, който ни е дал кладенеца, и сам той е пил от него, и чадата му, и добитъкът му? Исус в отговор й каза: Всеки, който пие от тая вода, пак ще ожаднее; а който пие от водата, която Аз ще му дам, няма да ожаднее до века; но водата, която ще му дам, ще стане в него извор на вода, която извира за вечен живот. Казва Му жената: Господине, дай ми тая вода, за да не ожаднявам нито да извървявам толкова път до тук да изваждам." Йоан 4: 7-15,

"Кой е, прочее, верният и разумен слуга(т.е. кои в крайна сметка са Верните и Багоразумни духовници/духовни служители), когото господарят му е поставил над домочадието си(т.е. които истинският Господ Бог ги е допуснал да бъдат духовници/духовни слугители на човечеството); за да им дава храна на време(т.е. за да им осигуряват Добрите неща от истинският Господ Бог навереме)? Блажен е оня слуга(т.е. всеки духовник/духовен служител), чийто господар(т.е. чийто истински Господ Бог), като си дойде, го намери, че прави така. Истина ви казвам, че ще го постави над целия си имот(т.е. ще го награди с най-голямата награда). Но, ако оня слуга е зъл(т.е. но всеки духовник/духовен служител, който е зъл), и каже в сърцето си: Господарят ми се забави(т.е. и започне да служи на неспасение(-то) и погибел(-та)), и той почне да бие служителите си(т.е. човеците), и да яде и пие с пияниците(т.е. и да беззаконства с верческите/духовните беззаконици), господарят на оня слуга ще дойде в ден, когато той не го очаква, и в час, когато не знае, и, като го бие тежко, ще определи неговата участ с лицемерите; там ще бъде плач и скърцане със зъби." Матей 24: 45-51

имай предвид че Онзи, Който ми се яви слад като едни йоги-медитатори ме натовариха с невероятно колосална сатанинска сила, беше самият Исус Христос, Който ме освободи от "хватката" на дявола в миг на око, и Който ме направи Негов свидетел на Неговото Слово, не че се хваля с себе си, това не беше демон, но това беше Самият Господ

по принцип няма престъпление в любовта на родителя към детето му, нито на детето към родителите, нито на мъжът към жена му, нито на жената към мъжът и, нито на жителя към неговия съжител, и т.н., иначе няма да е любов, а "пре любо деяние" сиреч нещо лошо, нима Бог не обича всички човеци, нима Той не е създател на всеки човек най-малкото чрез процесът на бременността, при който от една оплодена яйцеклетка израства цяло бебе?!, нима Небесният Родител обича само някои от децата си, а останалите не?!, нима Той е лош/зъл/неправеден Родител?!, и не иска да осигури всичко Необходимо за всеки един човек(всяко негово дете)?!

"Чули сте, че е било казано: "Обичай ближния си, а мрази неприятеля си". Но Аз ви казвам: Обичайте неприятелите си и молете се за тия, които ви гонят; за да бъдете чада на вашия Отец, Който е на небесата; защото Той прави слънцето(т.е. Благото) Си да изгрява на злите и на добрите, и дава дъжд(т.е. Очистване) на праведните(т.е. на вярващите) и на неправедните(т.. и на невярващите). Защото, ако обичате само ония, които обичат вас, каква награда ви се пада? Не правят ли това и бирниците? И ако поздравявате само братята си, какво особено правите? Не правят ли това и езичниците? И тъй бъдете съвършени и вие, както е съвършен вашият небесен Отец." Матей 5: 43-48

Rebirthing
01-11-2012, 11:37
Какво ембрионално развитие бе, хомосексуалността е придобита въз основа на възпитание, морал и обстоятелства на живот, това е болест на мисленето, на ума, болест отключена от някакъв житейски фактор или личностен комплекс, не плод на ембрионално развитие. Пронституцията, наркоманията сигурно и те са плод на ембрионалното развитие.

Абе идиот с идиот, две страници по назад съм писала, че ако хипоталамуса на мъжкия ембрион по някаква причина не получи достатъчно тестостерон, то плода ще бъде хомосексуален. Учените дори са успели да създадат хомосексуални плодови мушици с имплантирането на ген отговорен за хомосексуалното държание. Тук, най-важно е вътреутробното развитие, не казвам, че външните фактори не играят никаква роля, но няма място за сравнение с проституция и наркомания. Над 500 вида животни показват хомосексуално поведение, това как ще го обясниш ?!

npp
01-11-2012, 12:06
не споря кой е по-християнин, просто изобличавам ереста.
Затова е и казано: "Страни от еретик, след като го посъветваш веднъж и дваж."

Ако сектантите и еретиците сами се откажат от заблудите си, то Църквата ще ги приеме отново, като блудния син.

извинявай ама еретика тук пак си ти, в Лука 15: 11-32 не пише т. нар. "блуден син" да го е приела човешка църква, а пише че го е приел самият Небесен Бог Отец, и не пише да е бил неправеден, но пише че той е бил праведен поначало, защото дори и тук в този свят, той се е грижел за човеците, и така "иждивил всичко" грижейки се за Благото на човеците, плюс това такива най-малки бебета, които сами да се погрижат за себе си, никога не е имало, но винаги е трябвало някой да им сменя пеленките, да ги храни, да ги къпе, и т.н., ти просто въобще не си познал Бога, ако си мислиш че марионетката сама трябва да си бъде Бог, и/или че тя сама може да се погрижи за себе си в това отношение

defender
01-11-2012, 12:21
Думата "църква" означава - събрание, общество на призованите към спасение.
Свещеното Писание ни казва, че Тя е творение и духовно тяло на Христа.
Нейна глава е Сам Господ Иисус Христос.
Църквата се нарича още и съборна. Първо, защото събира за живия Бог чеда от всички земи, от всички племена, от всички народи. Светата съборна Църква призовава и събира човешките синове и дъщери за спасение. И не отхвърля никого, освен оногова, който я отхвърля нея, като по такъв начин отхвърля самия себе си.
Светата Църква се нарича и апостолска. Тя се нарича тъй първо, защото нейни първи членове са били Христовите апостоли.

npp
01-11-2012, 12:32
Думата "църква" означава - събрание, общество на призованите към спасение.
Свещеното Писание ни казва, че Тя е творение и духовно тяло на Христа.
Нейна глава е Сам Господ Иисус Христос.
Църквата се нарича още и съборна. Първо, защото събира за живия Бог чеда от всички земи, от всички племена, от всички народи. Светата съборна Църква призовава и събира човешките синове и дъщери за спасение. И не отхвърля никого, освен оногова, който я отхвърля нея, като по такъв начин отхвърля самия себе си.
Светата Църква се нарича и апостолска. Тя се нарича тъй първо, защото нейни първи членове са били Христовите апостоли.

ето какво казва самият Господ Бог относно едни такива неправедни църкви:

"Зная [твоите дела], твоята скръб и сиромашия, (но пак си богат), и как те клеветят ония които наричат себе си юдеи(т.е. Божия Църква), а не са, но са сатанинската синагога." Откровение 2: 9,

"Ето, давам ти някои от ония, които са от сатанинската синагога, които наричат себе си юдеи(т.е. Божии духовници), а не са, но лъжат, - ето, ще ги накарам да дойдат и да се поклонят(т.е. да се поклонят на истинският Господ Бог) пред нозете ти, и да познаят, че Аз те възлюбих." Откровение 3: 9

а как ти се вижда ако дойде някой и каже: "който не чепка вълна като нас чепкачите на вълна, ще отида в ада"?!, или ако някой каже: "който не ми целува лайняния задник няма да влезе в Рая, който Бог му е определил"?!, защо продължаваш да си мислиш че вярата е за скъперничество и съперничество, а не просто за съвсем директно Спасение/Осигуряване на всички човеци?!

defender
01-11-2012, 12:34
....
Нерационалното животинско поведение не може да бъде оправдание и причина за моралното приемане на хомосексуалистките практики от рационалния човек.

След греха на първите човеци всичко на земята и в природата (включително животните) и свързано по някакъв начин с човека се променило и разтроило. Поведението на животните не може да бъде критерии кое е нормално и кое не е нормално, особенно за човека, който е разумно и мислещо същество. Относно поведението на човека критерии за правилно и неправилно може да бъде Бог.

Хомосексуализмът е емоционално разстройство, патология, която може да бъде променена когато човек е силно мотивиран.

defender
01-11-2012, 12:37
ето какво казва самият Господ Бог относно едни такива неправедни църкви:

"Зная [твоите дела], твоята скръб и сиромашия, (но пак си богат), и как те клеветят ония които наричат себе си юдеи(т.е. Божия Църква), а не са, но са сатанинската синагога." Откровение 2: 9,

"Ето, давам ти някои от ония, които са от сатанинската синагога, които наричат себе си юдеи(т.е. Божии духовници), а не са, но лъжат, - ето, ще ги накарам да дойдат и да се поклонят(т.е. да се поклонят на истинският Господ Бог) пред нозете ти, и да познаят, че Аз те възлюбих." Откровение 3: 9
Тук се говори за Юдаизма, а не за Христовата (Православната) Църква и за православните свещеници.

npp
01-11-2012, 12:44
Тук се говори за Юдаизма, а не за Христовата (Православната) Църква и за православните свещеници.

ако онези православни църкви/духовни служители, за които говориш са те научили на това неправедно учение, което изповядваше досега тук, то тогава защо си мислиш че те са по-Добри от онези неправедни верчески/духовни служители, които Бог посочва в Откровение 2:9 и 3:9?!, като казвам това никак не съдя/не осъждам, нито клеветя, но все пак това е един съвсем уместен въпрос

nnn1993
01-11-2012, 12:49
Мисля,че изказването е глупаво.Само ограничен човек може да слага толкова много хора под общ знаменател.

defender
01-11-2012, 12:54
^
^
какво неправедно учение бе, Православната Църква има зад гърба стотици светии които са изповядвали еднакво тълкуване на Библията. Светата Христова Църква води началото си от Самия Господ , първите нейни членове са самите Апостоли.

"Ще съградя църквата Си, и портите адови няма да й надделеят"

"Църквата на живия Бог е стълб и крепило на истината," 1 Тим. 3:15

А ти кой си бе г-н еретиков?!

defender
01-11-2012, 13:06
Ако аз сега се уподобя на тебе и почна самозвано да си тълкувам Библията и да си фантазирам както ти го правиш, знаеш ли тогава, какво тълкуване ще му направя, че Междузвездни войни и Стар трек ще ти се видя боза и остаряло ретро, бе този, ъъъъ......npp ли беше.

Не разбираш ли, че си се поддал на измама и изкушение.

npp
01-11-2012, 13:19
^
^
какво неправедно учение бе, православната Църква има зад гърба стотици светии които са изповядвали еднакво тълкуване на Библията. Светата Христова Църква води началото си от Самия Господ , първите нейни членова са самите Апостоли.

Ще съградя църквата Си, и портите адови няма да й надделеят

Църквата на живия Бог е стълб и крепило на истината, 1 Тим. 3:15

А ти кой си бе г-н еретиков.

то и израелските книжици и фарисеи отпреди 2 хилядолетия уж са били преки наследници и духовници/духовни лица на Божият Завет даден чрез Моисей, но ето как Исус ги е изобличавал за всяко тяхно свидетелство/деяние, казвайки им десетки пъти "горко вам" (например в Матей 23 гл.), и на никой друг не е казал "горко вам" освен само на неправедните духовници/духони лица, като им е казал че ако не са неправедни в вярта, тогава въобще няма да бъдат грешни, защото грехът е именно верческата/духовната неправда

"И Исус рече: За съдба дойдох Аз на тоя свят, за да виждат невиждащите(т.е. за да излекувам физически слепите), а виждащите да ослепеят(т.е. а на верческите/духовните беззаконици да им бъде отнета всяка възможност за извършване на верческа/духовна неправда). Ония от фарисеите(т.е. онези от неправедните духовници/духовни лица), които бяха с Него, като чуха това, рекоха Му: Да не сме и ние слепи? Исус им рече: Ако бяхте слепи(т.е. ако бяхте духовно слепи), не бихте имали грях, но понеже сега казвате: Виждаме(т.е. ето ние виждаме/познаваме Бога), грехът ви остава." Йоан 9: 39-41

npp
01-11-2012, 13:26
Ако аз сега се уподобя на тебе и почна самозвано да си тълкувам Библията и да си фантазирам както ти го правиш, знаеш ли тогава, какво тълкуване ще му направя, че Междузвездни войни и Стар трек ще ти се видя боза и остаряло ретро, бе този, ъъъъ......npp ли беше.

Не разбираш ли, че си се поддал на измама и изкушение.

че кое е измама, Словото, което изповядва пълно Спасение/Осигуряване за всички човеци/одушевени, или учението, което изповядва някаква привилегированост само за онези, които въртят някаква верческа/духовна "манивела"?!, че как може неправедната верческа/духовна богатащина да е по-Добра от пълното Спасение/Осигуряване на истинският Господ Бог към всички човеци/одушевени за Вечен Живот?!

"И някой си началник(т.е. духовник) Го попита, казвайки: Благи(или: могъщи/всевластни) Учителю, какво да сторя за да наследя вечен живот? А Исус му рече: Защо Ме наричаш благ(или: могъщ/всевластен)? Никой не е благ, освен един Бог. Знаеш заповедите: "Не убивай"(т.е. не причинявай зло на друг човек по директен път); "Не кради"(т.е. не причинявай зло на друг човек чрез отнемане/лишаване); "Не лъжесвидетелствувай"(т.е. не причинявай зло на друг човек чрез свидетелствуване); "Почитай баща си и майка си"(т.е. почитай онези, от които зависи твоето Благосъстояние); А той каза: Всичко това съм опазил от младостта си. Исус, като го чу, рече му: Едно още ти не достига. Продай все що имаш(т.е. изостави/отречи се от всички верчески/духовни неправди) и раздай го на сиромасите(т.е. и започни да бъдеш всемилост към всички човеци/одушевени, без да съдиш/осъждаш повече) и ще имаш съкровище на небето; дойди и Ме следвай(т.е. и тогава ела и бъди един от истинските вярващи). И той, като чу това наскърби се много, защото беше твърде богат(т.е. защото беше навикнал на верчески/духовни богатства от човешката религия). И Исус като го видя, каза: Колко мъчно ще влязат в Божието царство, ония които имат богатство(т.е. онези, които следват верчески/духовни неправди)! Защото по-лесно е камила(т.е. невярващ/нерелигиозен/неокултист) да мине през иглени уши(т.е. да влезе през най-тесният отвор на Раят), отколкото богат(т.е. отколкото верчески/духовен беззаконик) да влезе в Божието царство. А ония, които чуха това рекоха: Тогава кой може да се спаси? А Той каза: Невъзможното за човеците за Бога е възможно. А Петър рече: Ето, ние оставихме своето(т.е. своите верчески/духовни неправди) и Те последвахме. А Той им рече: Истина ви казвам, няма никой, който да е оставил къща(т.е. човешката религия), или жена(т.е. или човешките верчески/духовни учения), или братя(т.е. или братята от неправедната вяра), или родители(т.е. или духовните отци/учители/свещеници от неправедната вяра), или чада(т.е. или верческите/духовните ученици/последователи от неправедната вяра), заради Божието царство(т.е. заради Божието Всеспасение на всички човеци/одушевени), който да не получи многократно повече в сегашно време, а в идещия свят вечен живот." Лука 18: 18-30

defender
01-11-2012, 13:28
не Словото е измама, а измама и начина, по който ти го проповядваш - ето, на това му се казва фарисейство,

Нали ти казах че Църквата се нарича още и съборна. Първо, защото събира за живия Бог чеда от всички земи, от всички племена, от всички народи.

Няма прилегерованост.

Но за да бъде човек част от Църквата трябва сам да го пожелае и да прояви волята си, като се кръсти и повярва и после тази вяра я подплати с дела на вярата т.е. любов.

npp
01-11-2012, 14:03
Нали ти казах че Църквата се нарича още и съборна. Първо, защото събира за живия Бог чеда от всички земи, от всички племена, от всички народи.

Няма прилегерованост.

Но за да бъде човек част от Църквата трябва сам да го пожелае и да прояви волята си, като се кръсти и повярва и после тази вяра я подплати с дела на вярата т.е. любов.

да, но ти дотук не показа любов в свидетелството (ти) на твоята вяра, нито пък учението, което изповяда беше Праведно, но просто някакви (си) родове/видове/типове/сортове неспасение и/или погибел, което е съвсем типично за всеки един средно статистически верчески/духовен сектант, а досега имаше стотици милиони такива верчески/духовни беззаконици, но това никак не бива да бъде повод някой от тях да (си) продължава по старому


не Словото е измама, а измама и начина, по който ти го проповядваш - ето, на това му се казва фарисейство,

Няма прилегерованост.

Но за да бъде човек част от Църквата трябва сам да го пожелае и да прояви волята си, като се кръсти и повярва и после тази вяра я подплати с дела на вярата т.е. любов.

значи според теб фарисейство не е ако първо правиш някакви префърцунени работи, като например някакви религиозни танци-манци до полуда и до постигане на пълна виртуозна обиграност, от които неща ползата може да бъде само за онези които ги следват, и чак след това започваш да работиш за спасението от истинският Господ Бог на човеците, така ли?!, или, как ти се струва ако лекарите първо започнат да разпитват и разследват пациента в влошено състояние с риск за живота (му), за цялата му подробна биография чак до майчиното (му) мляко, и чак след няколко седмици подробен (кръстосан) разпит и подробно разследване започнат да го лекуват/да спасяват живота му?!, просто не си познал - е тва е

Rebirthing
01-11-2012, 15:08
Хомосексуализмът е емоционално разстройство, патология, която може да бъде променена когато човек е силно мотивиран.

Хомосексуализма не е емоционално разстройство бе, тъпако ! Ако беше разстройство на психиката, учените нямаше да могат да създават вид проявяващ хомосексуално поведение ! Хомосексуализма в по-големият процент от хората е ВРОДЕН, той се подчинява на мозъка, как не го разбра веднъж завинаги !? Ти си от типа едно си баба знае, едно си баба бае. Пфу, да ти се невиди твърдата тиква в която нищо не може да влезе !

npp
01-11-2012, 15:57
най-гадното е когато хората са засегнати/афектирани и няма кой да ги лекува, като няма дори (и) кой да се помоли с една правилна молитва към истинският Господ Бог за тях, сещам се за думите на едно момченце от един форум, който не можеше да се въздържа от болезнено самозадоволяване, той беше написал хиляди теми, в които търсеше помощ, защото просто въобще не можеше да се понася такъв, и беше обиколил всички религиозни и нерелигиозни инстанции за помощ, но въпреки това пак си остана така т.е. въздържа се на макс., обаче в някакъв момент до не повече от след седмица-две отново не успявал да се въздържи, защото силата на афекта е твърде голяма и просто не успявал да издържи на мощната за него възбуда и сила която действува, и всичко се превръща в нещо като неравностойна зверска борба с стадо мечки, след което му казах да се моли на Онзи, Който наистина е истинския Бог Отец, в името на истинският Господ Исус Христос, и същевременно ходатайствах за него пред Тях, и после се похвали че някак му е олекнало и се чувства много по-добре, оттогава насетне повече не потърси помощ за това, защото Господ Бог някак си му реши проблема - такива неща наистина могат да бъдат доста неприятни/болезнени

Rebirthing
01-11-2012, 16:20
npp - ти си невероятно наивен. По-напред в темата успя да сравниш шизофренията с хомосексуализма. Явно не познаваш нито шизофреници, нито хомосексуалисти. Знаеш ли, че единствената шизофреничка която познавам е православна християнска ?! Спокойно, за нея е имало много хора които са се молили, истински, но това така и не е и помогнало. Самата тя се моли да не чува гласове и да не получава халюцинации, но не, гласовете не си отиват. Сега знам, че от твоя страна ще последва тирада как те не се били молели истински и, че това идва от тяхното "верческо/духовно беззаконие", но моля те спести си го, не познаваш хората, а и без това ти е бедна фантазията колко голяма трагедия е подобно психическо разстройство. Явно си от хората които нямат проблеми в живота, щом мислиш, че всичко се решава с молитви към измисления ти господ.

Concussion
01-11-2012, 16:24
defender, такива като теб отблъскват хората от християнството. Съвсем съвестно и сериозно ти го заявявам!

Concussion
01-11-2012, 16:29
Абе идиот с идиот, две страници по назад съм писала, че ако хипоталамуса на мъжкия ембрион по някаква причина не получи достатъчно тестостерон, то плода ще бъде хомосексуален.

Това не винаги е точно така, един мъж може да бъде напълно нормално развит и мъжествен, и пак да изпитва привличане и любов към същия пол.

npp
01-11-2012, 16:36
npp - ти си невероятно наивен. По-напред в темата успя да сравниш шизофренията с хомосексуализма. Явно не познаваш нито шизофреници, нито хомосексуалисти. Знаеш ли, че единствената шизофреничка която познавам е православна християнска ?! Спокойно, за нея е имало много хора които са се молили, истински, но това така и не е и помогнало. Самата тя се моли да не чува гласове и да не получава халюцинации, но не, гласовете не си отиват. Сега знам, че от твоя страна ще последва тирада как те не се били молели истински и, че това идва от тяхното "верческо/духовно беззаконие", но моля те спести си го, не познаваш хората, а и без това ти е бедна фантазията колко голяма трагедия е подобно психическо разстройство. Явно си от хората които нямат проблеми в живота, щом мислиш, че всичко се решава с молитви към измисления ти господ.

какво да ти кажа?!, то което помага, то помага, но което не помага, не става, иначе засегнатите от обратна сексуалност или душевна болест никак не са грешници когато не причиняват такива неща на други хора, така че, Бог никак няма да съди такива хора за това ако са само жертви но не и причинители на такова нещо, така че, нито Бог, нито Господ, нито който и да е от истинските Светии, нито аз съдиме/осъждаме, нито имаме такива намерения, защото целта е да се спасява а не погибел, но това не означава че лично аз мога да гарантирам че Бог няма да накаже онези, които причиняват зло на някой човек, понеже дори и те да дългоденствуват в своето злотворство, ако не престанат да причиняват зло на други човеци, тогава макар и в един последен момент Той току виж ги сгащи и ги накаже, така че, в Св. Писание(т.е. Библията) се говори единстевно за разликата между добро и зло, защото Бог иска да премахне злото, и да направи да има само Добро, като всичко това веднъж завинаги

gandalfepi4
01-12-2012, 08:52
Нерационалното животинско поведение не може да бъде оправдание и причина за моралното приемане на хомосексуалистките практики от рационалния човек.

След греха на първите човеци всичко на земята и в природата (включително животните) и свързано по някакъв начин с човека се променило и разтроило. Поведението на животните не може да бъде критерии кое е нормално и кое не е нормално, особенно за човека, който е разумно и мислещо същество. Относно поведението на човека критерии за правилно и неправилно може да бъде Бог.

Хомосексуализмът е емоционално разстройство, патология, която може да бъде променена когато човек е силно мотивиран.

Много ме кефи това. В началото е "Ааа, хомосексуалността е противоестествена и не е природна!" а след това "Това че е естествена и природна не означава нищичко!!!"

:D

npp
01-12-2012, 09:59
едно е някой да каже че има Рай, друго е той да може да осигури Рая за всички още тук - едно е някой да знае как да лекува съвършенно, друго е той да може да лекува така, а трето е да го направи, или какво да кажат болните дечица когато някой проповядва че има Рай, но не може да им го осигури, или дори не иска/няма любов?!, едно е да съдиш/осъждаш, друго е да осигуряваш спасение и благодат за всички - то и баба ми би могла да стреля, и по хора, и по животни, но не всеки може да осигурява спасение за всички, а и не всеки има любов за това, (като) в това число и много от духовниците досега, ти имаш скалпел?, ако комисията за издаване на разрешително за упражняване на лекарска(-та) професия ти разреши да го използваш върху хора, тогава ще можеш да правиш това законно, по същият начин, ти имаш вяра?, ако истинският Бог те одобри да я използваш намесвайки се в живота на друг човек, тогава ще можеш да го правиш по безболезнен и безвреден сиреч безгрешен за другите човеци начин т.е. по законен път, за това и основното и универсално правило в това отношение е: "Вярата, която имаш за тия неща, имай я за себе си пред Бога."(Римляни 14: 22), защото така (ако го спазваш) няма да има как да навредиш на друг, Бог не се нуждае от богове, нито Господ от господари, но за нас човеците Бог е единствено Любов, което означава да обичаш хората както обичаш или би обичал съвършенно себе си, защото никой не би предпочел да бъде съден от съдия, който не е съвършенно милостив към човеците, но който е малко или много безмилостен към тях, но всеки би предпочел да бъде съден от съвършенно милостив съдия, който не е ни най-малко безмилостен, ето защо е писано: "не съди"(Матей 7: 1), и така, ако целта на човешката медицина е съвършенно безболезнено и безвредно лечение за всеки болен, то колко повече целта на Бог и на (съз-)дадената от Него вяра е съвършенно безболезнено и безвредно спасение за всички човеци, или, нима Бог е по-несъвършен от хората, или по-неправеден от тях?!

"Когато някой от вас има нещо против другиго, смее ли да се съди пред неправедните, а не пред светиите?" 1 Коринтяни 6: 1,

"И тъй, всяко нещо, което желаете да правят човеците на вас, така и вие правете на тях; защото това е същината на закона и пророците." Матей 7: 12

defender
01-12-2012, 10:14
http://store.picbg.net/pubpic/9F/6A/e6e73470dc8c9f6a.jpg

Rebirthing
01-12-2012, 10:51
Това не винаги е точно така, един мъж може да бъде напълно нормално развит и мъжествен, и пак да изпитва привличане и любов към същия пол.

Тялото е мъжко, но мозъка един вид е женски. Повечето гейове които познавам са мъжествени, мускулести и дори на пръв поглед никой не би разбрал какви са.

defender - спри с тези изрезки, моля те, излагаш се. Това кой го казва, някой псевдо-учен ?! Учените свободно използват термина "хомосексуално поведение" при животните, не се опитвай да промениш и науката от която дори не разбираш, нито пък вярваш на нея. Сексуалността се определя от мозъка, на китайски ли да ти го кажа, не знам. Делфините също изпитват удоволствие от секса, но и при тях се наблюдава хомосексуално поведение. Очаквам да го обясниш, професоре !

npp
01-12-2012, 10:55
http://store.picbg.net/pubpic/9F/6A/e6e73470dc8c9f6a.jpg

думите и понятията: секс, сексуализъм, хетеросексуализъм, хомосексуализъм, бисексуализъм, гейсексуализъм, транссексуализъм, и пр., въобще не фигурират в Св. Писание сиреч Библията, нито пък там ще намериш думите/понятията: психоза, шизофрения, аутизъм, анорексия, булимия, и пр., това са човешки понятия произхождащи от негативните явления, които човешката религия докара на света, така че, след като ако някой духовник/вярващ иска да е верен на Бог, той е редно да не излиза извън рамките на даденото/написаното в Св. Писание(Библията), ето защо е и писано:

"Но ако би и сами ние или ангел от небето да ви проповеда друго евангелие освен онова което ви проповедахме, да бъде анатема. Както по-горе рекохме, и сега пак казвам: Ако некой ви проповедва друго евангелие освен онова което приехте, да бъде анатема." Галатяни 1: 8-9

не хората са еволюирали от животните, но човека е бил създаден по образ и подобие на Господ Бог, а животните по образ и подобие на Господ Бог и човека, в качеството им на "помощници" на човека, ето защо животните, като най-вече бозайниците, имат същите органи както човека: две очи, две уши, нос с две ноздри, уста с зъби, хранопровод, стомах, дванадесетопръстник с панкреас и жлъчка/черен дроб, тънко черва, дебело черво, анус, четири крайника, млечни жлези при женските, полови органи между двата задни крайника, сърце, артерии и вени, бял дроб с гръден кош, централен мозък, гръбначен мозък с гръбначен стълб, и пр., така че, човека не е животно, защото не е създаден по образ и подобие на животно(-и, -те), но по-скоро животните са били създадени по образ и подобие на човека

"И рече Господ Бог: Не е добро человекът да е сам: ще му направя помощник приличен нему. И създаде Господ Бог от земята всичките полски животни и всичките небесни птици, и приведе ги при Адама за да види как ще ги наименува; и каквото име дадеше Адам на всяко одушевлено, това му стана името. И тури Адам имена на всичките скотове и на птиците небесни и на всичките зверове полски; но за Адама не се намери помощник приличен нему. И нанесе Господ Бог на Адама изстъпление, и той заспа; и взе едно от ребрата му, и изпълни мястото му с плът. И направи Господ Бог от реброто което взе от Адама жена, и приведе я при Адама. И рече Адам: Тая е сега кост от костите ми, и плът от плътта ми: тя ще се нарече жена, защото от мъжа биде взета. Заради това ще остави человек баща си и майка си, и ще се прилепи при жена си, и ще бъдат двамата една плът. И голи бяха и двамата, Адам и жена му, и не се срамуваха." Битие 2:18-25

така че миризмата въобще не е критерий за нечовешки животински характер, защото при човека също има такъв механизъм, чрез който действуват феромони и миризми, човека и животните имат много еднакви естествени функции и нужди, например: сън, почивка, хранене, пиене, общуване, секс, движение, и пр.

"Рекох в сърцето си относно човешките чада, Че това е за да ги опита Бог, И за да видят те, че в себе си са като животни(т.е. че човека е само потребител, (а) не Бог/Господ/Администратор)." Еклесиаст 3: 18

defender
01-12-2012, 11:06
"ако ли пък не послуша тях, обади на църквата;
но, ако и църквата не послуша, нека ти бъде като езичник и митар."



не хората са еволюирали от животните, но човека е бил създаден по образ и подобие на Господ Бог, а животните по образ и подобие на Господ Бог и човека, в качеството им на "помощници" на човека, ето защо животните, като най-вече бозайниците, имат същите органи както човека: две очи, две уши, нос с две ноздри, уста с зъби, хранопровод, стомах, дванадесетопръстник с панкреас и жлъчка/черен дроб, тънко черва, дебело черво, анус, четири крайника, млечни жлези при женските, полови органи между двата задни крайника, сърце, артерии и вени, бял дроб с гръден кош, централен мозък, гръбначен мозък с гръбначен стълб, и пр., така че, човека не е животно, защото не е създаден по образ и подобие на животно(-и, -те), но по-скоро животните са били създадени по образ и подобие на човека
Виж тука, съм съгласен.

gandalfepi4
01-12-2012, 11:08
http://store.picbg.net/pubpic/B4/E6/d17e8d50a243b4e6.jpg

За щастие латентният търбо педераст отново лъже до такава степен че му излизат червата през устата и хомосексуалността не се смята за психическо състояние от началото на седемдесетте на миналия век.

npp
01-12-2012, 11:13
"ако ли пък не послуша тях, обади на църквата;
но, ако и църквата не послуша, нека ти бъде като езичник и митар."

но ако аз съм свидетел на истинката църква, която е на Небето, а не на земата, тогава мислиш ли че ще избегнеш Божията Справедлива присъда, която е според Истината, като вършиш и ти такива работи?!

"И видях друг ангел че летеше посред небето, който имаше вечното благовестие, за да прогласява на обитаващите по земята(т.е. на неправедните/лошите духовни лица) и на всеки народ(т.е. и на всяка човешка религия) и племе(т.е. и човешка религиозна секта), език(т.е. и човешко верческо учение) и люде(т.е. и неправедни вярващи)." Откровение 14: 6

defender
01-12-2012, 11:33
но ако аз съм свидетел на истинката църква, която е на Небето, а не на земата, тогава мислиш ли че ще избегнеш Божията Справедлива присъда, която е според Истината, като вършиш и ти такива работи?!
свидетел си и как така свидетел, да не си бил взет на третото небе, като апостол Павел?


"И видях друг ангел че летеше посред небето, който имаше вечното благовестие,
Аааа, ти си ангел имащ вечното благовестие - така ли?

gandalfepi4
01-12-2012, 11:36
^ На него лично му се е явявал Иисус. Не смей да му опонираш, ами го приеми за авторитет.

defender
01-12-2012, 11:45
За щастие латентният търбо педераст отново лъже до такава степен че му излизат червата през устата и хомосексуалността не се смята за психическо състояние от началото на седемдесетте на миналия век.

нормалното поведение също е вид психическо състояние Турбомен4
хм, прекалено лично се засягаш нещо на тази тема, хмммм.

npp
01-12-2012, 11:51
.....Виж тука, съм съгласен.

ами след като при създаването на животните, всяка част от тях е произлязла от Господ Бог и човека, как тогава животинското ще е греховно?!, нима Господ Бог е грешен та да сътворява греховни същества/неща?!

defender
01-12-2012, 11:56
в първоначалното си състояние нищо не е било грешно, но след грехопадението всичко се е разстроило, защото става отделяне от Бога.

npp
01-12-2012, 12:01
в първоначалното си състояние нищо не е бели грешно, но след грехопадението всичко се е разстроило, защото става отделяне от Бога.

и ти си мислиш че всички феромони/миризми са се появили чак след грехопадението, така ли?!, или, както онази теория на едни индийски гуру, че в началото Господ Бог не бил сътворил полови органи, но че те се били появили в последствие, чак след грехопадението?! - що за лъжа?!, как може Господ Бог да допусне човека да се ражда с греховен орган?!, нима Господ Бог е грешник?!

defender
01-12-2012, 12:06
ами не знам, може и да ги имало - това какво общо има.


Поздравяваме всички Танчета и Татянчета с имения им ден.

npp
01-12-2012, 12:10
ами не знам, може и да ги имало - това какво общо има.

тук отново ще цитирам текста относно феромоните/миризмите, който постна:


http://store.picbg.net/pubpic/9F/6A/e6e73470dc8c9f6a.jpg

та, как така след като Бог е определил най-малкото да се размножават(Битие 1:28 ), а пък те да се окажат грешни по сътворение заради половата им система, а така и самият Бог грешен?!

defender
01-12-2012, 12:39
така че, как така след като Бог е определил най-малкото да се размножават(Битие 1:28 ), а пък те да се окажат грешни по сътворение заради половата им система, а така и самият Бог грешен?!
Абе нпп какви смешни асоциации се опитваш да правиш.

gandalfepi4
01-12-2012, 14:08
нормалното поведение също е вид психическо състояние Турбомен4
хм, прекалено лично се засягаш нещо на тази тема, хмммм.

Ох, Педроооо.

Добре, хвана ме. Лапам милиони пишки, най-готината дупара в три окръга имам, боядисвам си брадата в розово и нося жартиери със снимки на Стивън Фрай на тях.

Поздравления че веднага успя да разбереш това след като ти опонирам по стотната тема за този месец.

НИКОГА другaде не съм ти обяснявал колко и защо си тъп.

Баси педалчето си наистина. С манталитета на третокласник- "Мамо, мамо. Днеска казах на Минчо е хомосекс и той се разплака". Смешник дребен. Представи си че повечето от нас не са от дом за умствено изостанали и не сме на това дередже

Concussion
01-12-2012, 15:59
Тялото е мъжко, но мозъка един вид е женски. Повечето гейове които познавам са мъжествени, мускулести и дори на пръв поглед никой не би разбрал какви са.


И кое му е женското на мозъка, като всичко в тоя човек е нормално, и дори е по-мъж от доста хетеросексуални, които познавам? Просто харесва мъже - това е. Не ми харесват тия обяснения и определения за подобни неща.

npp
01-12-2012, 18:56
Абе нпп какви смешни асоциации се опитваш да правиш.

сатанинското не са атомите, молекулите, и въобще градивните частици, които Бог е сътворил, а "тъмнината", която е субстанцията на злото, от която произлизат всички нечисти духове/сили - те са невидими за физическото зрение, докато градивната субстанция е видима

Rebirthing
01-12-2012, 21:36
И кое му е женското на мозъка, като всичко в тоя човек е нормално, и дори е по-мъж от доста хетеросексуални, които познавам? Просто харесва мъже - това е. Не ми харесват тия обяснения и определения за подобни неща.

Това, че на теб не ти харесва, не значи, че трябва да отричаме, че науката разграничава женски и мъжки мозък и е възжожно един мъж да има по-женски мозък, с това и по-женски качества като по-високо ниво на емпатия, примерно.

defender
01-12-2012, 21:44
а защо тези мъже не се раждат с женски цици, а се раждат с женски мозъци, баси, айде лягай си.

Rebirthing
01-12-2012, 21:46
а защо тези мъже не се раждат с женски цици, а се раждат с женски мозъци, баси, колко несправедливо.

А защо такива като теб изобщо се раждат ? За да задават глупави въпроси, може би ?!

HolyShit
01-12-2012, 21:50
Дигам 500 лег.

npp
01-12-2012, 21:52
за съжаление човешката религия е размътила много мозъци, уж вяра в Бога, но всъщност само в човешки измишления

"Ето, това само намерих, Че Бог направи човека праведен, Но те(т.е. но верческите/духовните беззаконици от тях) изнамериха много измишления(т.е. множество верчески/духовни неправди)." Еклесиаст 7: 29

defender
01-12-2012, 21:54
да бе 500,

defender
01-12-2012, 22:03
"Бог направи човека праведен, Но те ( т.е. npp и еретиците ) изнамериха много измишления ( т.е. множество верчески/духовни неправди )." Еклесиаст 7: 29

npp
01-13-2012, 10:34
"Бог направи човека праведен, Но те ( т.е. npp и еретиците ) изнамериха много измишления ( т.е. множество верчески/духовни неправди )." Еклесиаст 7: 29

думмата "еретик" произлиза от библейската дума "ерес", която значи: верческа/духовна неправда, но невярващите/нерелигиозните/неокултистите не вършат такава неправда, защото за да може някой да я върши той трябва да е духовник/духовно лице/окултист, иначе не би могъл, а пък аз дори съм езичник, но дори и да вярвам, вярата ми не е неправедна

"Но имало е лъжливи пророци(т.е. лъжливи духовни служители) между людете, както и между вас ще има лъжливи учители(т.е. лъжливи духовници/вярващи), които ще въведат тайно гибелни ереси(т.е. верчески/духовни неправди), като се отричат даже от Господаря(т.е. от истинският Господ Бог), Който ги е купил, та ще навлекат на себе си бърза погибел. И мнозина(т.е. и мнозина вярващи) ще последват техните похотливи дела(т.е. верчески/духовни беззакония), поради които човеци пътят на истината(т.е. на правилната вяра) ще се похули. От лакомство(или: от корист/гордост) те ще ви мамят с присторени думи(т.е. с лъжепророчества/лъжливо божие слово);" 2 Петрово 2: 1-3

granger
01-16-2012, 12:04
Значи според библията да си гей е грешно... ОК нека е така,но никой от нас тук не е праведен! Както да спиш с мъж като с жена е грях , така и прелюбодейството е! Така и сексът преди брака. Така и куп неща ,които правим. Болни хора има в тоя форум , не знам някои как се поглеждат в огледалао. В никакъв случай не зашитавам гей обществото или нешо такова. Но погледнте обективно на нещата. Говрите за хомосексуалните хора,като за душевно болни - не, те не са душевно болни, те са хора направили своя избор. Това да осъжваш двама души ,заради тяхната сексуалност е глупаво,също толкова глупаво като мнението на църквата за инвитрото.Но това е друга тема.

npp
01-16-2012, 13:44
Значи според библията да си гей е грешно... ОК нека е така,но никой от нас тук не е праведен! Както да спиш с мъж като с жена е грях , така и прелюбодейството е! Така и сексът преди брака. Така и куп неща ,които правим. Болни хора има в тоя форум , не знам някои как се поглеждат в огледалао. В никакъв случай не зашитавам гей обществото или нешо такова. Но погледнте обективно на нещата. Говрите за хомосексуалните хора,като за душевно болни - не, те не са душевно болни, те са хора направили своя избор. Това да осъжваш двама души ,заради тяхната сексуалност е глупаво,също толкова глупаво като мнението на църквата за инвитрото.Но това е друга тема.

то по принцип сексът никак не е греховен, но лошите са идващите от системата на човешката религия негативни сексуални сили, които правят сексуалността на човеците болнава/проблематична, иначе сексът не би трябвало да е проблем, но досега целият свят беше потапян в всякакви сексуални абнормености и негативни явления, и затова обратната сексуалност и всяка сексуална абнорменост придобиваха все по-епидемиологичен характер, но трябва да се сложи край на верческото/духовното беззаконие, иначе може да стане голям проблем

Rebirthing
01-16-2012, 14:00
иначе може да стане голям проблем

И какъв е този голям проблем, ще спрем да се размножаваме ?!

npp
01-16-2012, 14:07
И какъв е този голям проблем, ще спрем да се размножаваме ?!

имах предвид че усложненията/проблемите може да нарастнат, не че друго