PDA

View Full Version : За инвитрото и всичките тези протести на ,,вярващтите,,



loveca777
01-05-2012, 15:09
не излагайте църквата с такива глупости
Не се превръщайте като онези изостаналите в ислямските страни


Който иска да си прави деца както си иска - негова си работа!

defender
01-05-2012, 15:12
"Позицията на Светия Синод, която беше
огласена в медиите в навечерието на Нова година, беше
допълнена, като в нея са посочени определени условия, при
ин витро оплождането:
"единствено "ин витро"/"ин виво" оплождането,
при което се използва материал от самите
съпрузи и се имплантира/т ембрион/и в самата
съпруга без да се допуска унищожаването на нито
един от тях".

Подкрепям становището на Светия синод

loveca777
01-05-2012, 15:15
луди луди ;d

thegreenzombie
01-05-2012, 15:21
и написа само 3 изречения :shock: .. понеже не съм от религиозните, може да си говоря направо за моята гражданска позиция по този въпрос! възмутена съм.. това беше поредната глупост, излязла от мозъците на нашата църква(като институция) .. как може да сложат 'анатема' на нещо такова.. за Мадона и за Хари Потър разбирам, искаха да се правят на интересни, ам за правото на всяка една жена да има свое дете.. е това вече са пълни простотии.. ами те нашите свещеници са по-зле и от политиците(може би не по-зле, но определено са на едно ниво) ... то в днешно време е много по-печелившо да си свещеник, отколкото да работиш в офис, например. най-вероятно сега ще има 1-2 протеста и до там.. ще продължат да си правят мизериите, без никой да им каже нищо.. и после защо да съм вярваща, като "божиите служители" се държат по този противен начин... нищо лично към религията, но специално в България не си струва просто..

loveca777
01-05-2012, 15:41
то по новините само такива простотии говорят и дават за гледане , а пък истинско важните събития и неща ги крият
всичко го правят за заблуда
платени са всичките
а и да не са - България затъва все повече в корупцията , беззаконието и лайната си

Concussion
01-05-2012, 19:01
Че си прават к'от си искат хората!

gandalfepi4
01-06-2012, 08:05
Кого адресираш бе ловец?

Двамата олигофрена дето още не са пълнолетни ли? Прави петиция ако искаш, тука няма какво да намериш.

Но майната му, то в библията директно си пише да няма разводи нали? Гледай какво става сега.

Хората не са олигофрени, като се наложи бият камшика на брадатите девствени хронични мастурбатори и си организираме обществото НОРМАЛНО.

Shturrrche88
01-06-2012, 08:17
Смятам, че никой няма право да налага забрани на хора с репродуктивни проблеми да имат деца по неестествен път ( в случая това са ин-витро, и сурогатно майчинство). Църквата като се обявява против, не печели нищо. То е ясно, че становището й е такова.
Аз четох декларация на някакви организации, които също са се обединили против изкуственото оплождане, като тезата им е, че има толкова много изоставени деца и е по-добре да се осиновяват те, отколкото да си имаш твои собствени, макар и направени с ин-витро, или чрез сурогатна майка. И другото, което ме разби, като тяхно становище, е че, едно дете, родено по този начин ще има психологични проблеми в по-късна възраст, чудейки се коя е майка му, докато дете, направено по естествен начин не. Е, първо-ако не кажеш на едно дете, че е ин-витро, или родено от сурогатна майка, то как ще знае? Нали в сурогатната майка се поставя оплодената със сперматозоидите на таткото, яйцеклетка на биологичната майка. А не на износващата....кому е нужно да обяснява на детето си, че друга го е износила? И дори да му се обясни, то трябва да се направи, когато това дете вече има ясна представа за света и би могло да разбере мотивите на родителите си.
Както и да е-мисълта ми е, че не може да се отнема шанса на двама души да станат родители.

defender
01-06-2012, 08:56
. Църквата като се обявява против, не печели нищо. То е ясно, че становището й е такова.


На Църквата не и пука дали печели нещо или не, нейната цел е единствено да се придържа към волята Божия, независимо от последствията и нападките. Не очаквай Църквата да се съобразява с нещо, което нарушава волята на Бога, независимо колко привидно красиво или "полезно" изглежда на обществото.

Shturrrche88
01-06-2012, 09:01
И Бог къде точно е споменал, че е против?

defender
01-06-2012, 10:30
На всяко бебе, родено чрез оплождане ин витро, се падат по над 30 създадени зародиша... и хиляди от тях се изхвърлят.
Човешкият живот започва от момента на зачатието, а се създават и унищожават човешки зародиши в индустриален мащаб, а много от тях се ползват за научни изследвания и експерименти.

И това е само една от причините, има и още.

gandalfepi4
01-06-2012, 10:45
Значи жената като менструира прави по половин убийство така ли?

Перко, нещо дето е по-малко от изрязка от нокът на хамстер и няма и един нерв не е особенно "живо"

defender
01-06-2012, 10:52
жената като менструира не изхвърля зародиш. Бай Гошо4

loveca777
01-06-2012, 11:04
hahahahhaahhaa
Абе ти наистина си луд defender !
Бия една в твое име сега
Та аз съм против единствено абортите, не защото се убива там някакво подобие на извънземно , а защото се получава навреждане на жената! Иначе ,ако това бебе ще израства в дом за деца после - естествено ,че по-хубаво да се абортира!

defender
01-06-2012, 11:12
а щом това бебе ще го дават в дом за деца, тогава защо са го правили. А аборта е убийство.

loveca777
01-06-2012, 11:32
ами циганите и глупавите деца не мислят
Стават грешки! Други пък от неграмотност Трети от скъсан презерватив - какво да ти обяснявам като явно се правиш на палячо
Аборта в начален период не е убийство
Не може да кажеш ,че нещо колкото палецът ти, неоформено и без съзнание нещо - това не е се е появило на бял свят - не е убийство до първите 3 месеца поне
Но за тебе и самозадоволяването е убийство - няма да споря с теб

Shturrrche88
01-06-2012, 11:38
Да, точно. Като заговори ти за зародиши, я се замисли при всяко твое празнене, колко потенциални деца убиваш....

loveca777
01-06-2012, 11:41
Да, точно. Като заговори ти за зародиши, я се замисли при всяко твое празнене, колко потенциални деца убиваш....

той сигурно още не се е празнил нито веднъж
да - вЯрваме му нали? : )

defender
01-06-2012, 11:42
сперматозоида все пак не е още зародиш, а и от друга страна чикията си е грях.

loveca777
01-06-2012, 11:49
според мен това ,че чекията е грях е измислено ,за да се утвърди понятието ,че всички имаме грехове ;dd

Concussion
01-06-2012, 11:50
сперматозоида все пак не е още зародиш, а и от друга страна чикията си е грях.

И ти не мастурбираш, НИКОГА, така ли? Ама внимавай, щото лъжата СЪЩО е грях!

defender
01-06-2012, 11:55
според мен това че чекията е грях е измислено ....................

Ето проява на свободна воля в действие. Точно като Адам и Ева.

loveca777
01-06-2012, 12:04
ама ти и от хумор не разбираш ;D
И нещо не ни отговори на въпроса дали си празнил някога?

Concussion
01-06-2012, 12:08
ама ти и от хумор не разбираш ;D
И нещо не ни отговори на въпроса дали си празнил някога?

В случай че не го е правил (АБСУРД), се празни насън, естествена реакция на организма, както каза Гандалф по-горе.

npp
01-06-2012, 12:49
какво значение има някаква естествена физиологична функция, каквато е и сексът, това дали си ял, или не си ял, дали си пил, или не си пил, дали си правил секс, или не, не са ли това по начало/по принцип просто едни естествени телесни функции породени от респективните съвсем естествени консуматорски нужди?!, дори и брачните консултанти използват фрази като "консумиране на брака", което ще рече: правене на секс - човека е сътворен като потребител, понеже точно това е и оригиналният смисъл на староеврейската библейска дума 'адаам'("човек") т.е. потребител, но все пак ако човек причинява зло на някой с/чрез/заради своя(-та) или нечия консумация, тогава това вече е престъпление, така че, да си консуматор само по себе си не е грешно, иначе ако изтичането на семенна течност беше/е грях, то тогава и за уринирането щеше да може да се каже че е не по-малко грях, понеже и двете са физиологични процеси, ако урината спре да се произвежда от организма би настъпило смърт, по подобен начин ако тестисите спрат да функционират тогава може да настъпи смърт за мъжкото естество у тялото на мъжа т.е. у мъжа може да започне мутация, която превръща тялото му отвътре в женско, иначе всяко причиняване на зло на друг човек е зло, в такъв случай защо човек да насочва усилията си повече към физиологично въздържание от естествени(-те) нужди вместо да ги насочи до максимум в старанието да не бъде зъл към други хора?!, а може ли да (се) спре(-ш) например производството на урина и уринирането по безопасен, безвреден и несмъртоносен за тялото (си) начин?!, разбира се ако някакъв жизненоважен орган спре да функционира това може да завърши с тежки страдания и смърт, така че, няма как, човека се нуждае от естествените телесни процеси, които Бог е сътворил у него.....

defender
01-06-2012, 12:55
секса преди брака е грях, прелюбодейството е грях - така е казал Бог, ако не искаш да го приемеш, твоя си работа, разсъждавай си тогава, но моля не на глас.

npp
01-06-2012, 13:02
секса преди брака е грях, прелюбодейството е грях - така е казал Бог, ако не искаш да го приемеш, твоя си работа, разсъждавай си тогава, но моля не на глас.

а възможно ли е ако сексуалното самозадоволяване без причиняване на нещо лошо на друг човек/одушевено е прелюбодеяние, то тогава натрапването/тормозенето/тероризирането/измъчването на друг човек/одушевено да не е "прелюбодеяние"?!, но колко повече причиняването на зло на друг човек/одушевено е "прелюбодеяние" - нима в Библията пише че да се самозадоволяваш сексуално без да причиняваш нищо лошо на друг човек/одушевено е грях, а да се натрапваш на някой по неприятен за самият него начин не е грях?!, колко повече "не прелюбодействувай" означава: не причинявай нищо лошо на никой от другите човеци/одушевени, отколкото: бъди лош към другите?!

Shturrrche88
01-06-2012, 13:09
секса преди брака е грях, прелюбодейството е грях - така е казал Бог, ако не искаш да го приемеш, твоя си работа, разсъждавай си тогава, но моля не на глас.

Ти кой беше, че да казваш на хората как да разсъждават?

defender
01-06-2012, 13:12
само дето аз не казвам нищо, така казва Библията и светиите.
ако искаш не ми вярвай на мен, но поне на Библията вярвай.

Shturrrche88
01-06-2012, 13:17
И защо пък на Библията да се вярва? Доказано ли е, че всичко, което пише е 100% истина? Или трябва да се позоваваме само и единствено на сляпа вяра в една книга?

HolyShit
01-06-2012, 13:22
И ти не мастурбираш, НИКОГА, така ли? Ама внимавай, щото лъжата СЪЩО е грях!

Въпреки,че не питаш мен..
Аз си бия само по 8-10 на ден.Мисля,че е много малко....Сметни къде са 8-10,къде 7 милярда ? :D

HolyShit
01-06-2012, 13:23
И защо пък на Библията да се вярва? Доказано ли е, че всичко, което пише е 100% истина? Или трябва да се позоваваме само и единствено на сляпа вяра в една книга?

Религията на какво се крепи?

Shturrrche88
01-06-2012, 13:25
Религията на какво се крепи?

На същото-сляпа вяра + добра манипулация на светия синод.

npp
01-06-2012, 13:31
добре де, кой от двамата ви се струва верен, онзи, който макар и да се самозадоволява сексуално, но след това отива и осигурява спасение за мнозина човеци още тук приживе в този свят чрез свидетелствуване на Словото и ходатайство към/пред истинският Господ Бог, или, онзи, който не се самозадоволява сексуално и е възвишен духовник, но не осигурява спасение за никой от човеците?!

"Но как ви се вижда? Един човек имаше два сина; дойде при първия и му рече: Синко, иди работи днес на лозето. А той в отговор каза: Не искам; но после се разкая и отиде. Дойде и при втория, комуто каза същото. И той в отговор каза: Аз ще ида, господине! но не отиде. Кой от двамата изпълни бащината си воля? Казват: Първият. Исус им рече: Истина ви казвам, че бирниците и блудниците ви изпреварват в Божието царство." Матей 21: 28-31

дори и медиците, които лекуват хората и спасяват човешки животи са повече Божии служители отколкото духовниците/вярващите, които не спасяват никой от човеците.....

defender
01-06-2012, 13:36
На същото-сляпа вяра + добра манипулация на светия синод.

Според мен вярата на атеиста, че няма Бог е сляпа.

npp
01-06-2012, 13:43
Според мен вярата на атеиста, че няма Бог е сляпа.

ако т. нар. "атеисти" са невярващи/нерелигиозни/неокултисти тогава как те въобще имат вяра?!

Shturrrche88
01-06-2012, 13:44
Според мен вярата на атеиста, че няма Бог е сляпа.

Аз не съм атеист. Но ти не можеш да ми отговориш адекватно на въпроса...

defender
01-06-2012, 13:51
ами щом аз не мога, да ти дам отговор, чети, интересувай се и ще намериш отговор, аз не съм длъжен да знам всичко,
Първо вярвам, тогава търся отговори. Не чакам да събера цялото знание на вселената, защото затова няма да ми стигнат и милион живота. Прекия път към знанието е вярата.

ScarlettS
01-06-2012, 13:55
Според мен вярата на атеиста, че няма Бог е сляпа.

Само дето това дори не е позицията на атеиста, но както и да е.

Темата е безсмислена, ясно е, че всеки здравомислещ ще е против становището на църквата, освен европейски, който ако всички тук станем християни, ще започне да защитава атеизма, само да има с кого да се заяжда.

gandalfepi4
01-06-2012, 14:01
лол, май излиза че всички обясняват на гейския че е педераст мазен тъп, а той се радва на вниманието :D

ScarlettS
01-06-2012, 14:05
^

Или е това, или наистина си вярва. Не мога да определя, кое е по-лошо.

defender
01-06-2012, 14:16
Само дето това дори не е позицията на атеиста, но както и да е.

Темата е безсмислена, ясно е, че всеки здравомислещ ще е против становището на църквата, освен европейски, който ако всички тук станем християни, ще започне да защитава атеизма, само да има с кого да се заяжда.
Скарлет любов моя, къде ходиш толкова време, това не е вярно, ако всички са християни и аз ще съм християнин, ако всички са атеисти аз ще съм християнин.

defender
01-06-2012, 14:19
не се радвам на никакво внимание, а и това не ми е цел гошо4, ако ми беше цел нямаше да тръгна срещу всички атеисти и еретици, а щях да ви се мазня и да ви казвам браво, браво.

Само командо беше с мене и онова момиче, друг никой, какво внимание търся бе, фантазьорчоу

ей сега ако искам мога да млъкна и повече нищо да не казвам на тази тема, защото това не ми е задължение, само си слагам грях на душата.

ScarlettS
01-06-2012, 14:35
^
От това, което съм видяла постоянно опонираш на всяко мнение, което се поддържа от мнозинството, а после аргументите са нелепи или ги измисляш на момента, тоест първоначалната ти цел е била само и единствено да започнеш спор. Специално по тази тема изобщо замисли ли се? Какво ще правиш, ако примерно жена ти не може да има деца, а много искате да си бъдат с вашите гени, да продължат вашия род или нещо такова? Или някоя жена не може да роди по друг начин освен с ин витро? Сериозно ли вярваш, че въпросните извършват някакъв сериозен грях и заслужават да идат в ада?

Shturrrche88
01-06-2012, 14:42
ей сега ако искам мога да млъкна и повече нищо да не казвам на тази тема, защото това не ми е задължение, само си слагам грях на душата.

Моля те, дори не се замисляй дали го направиш, ами направо действай....прекалено много глупости написа. А интелигентния човек знае, че когато няма какво да каже, е по-добре да млъкне.

gandalfepi4
01-06-2012, 14:43
не се радвам на никакво внимание, а и това не ми е цел гошо4, ако ми беше цел нямаше да тръгна срещу всички атеисти и еретици, а щях да ви се мазня и да ви казвам браво, браво.


LOOOL

80% от българите православни и всите сте дискриминирани! Бедните, живи да ви опишат!

defender
01-06-2012, 14:44
Аз не знам кой доказателства са ми нелепи - въпрос на гледна точка. Другото, което е че към Бога се ходи с вяра не с доказателства, доказателствата трябва да са следствие от вярата, а не вярата от доказателствата. Вратата на мъдростта е страха Божии.

defender
01-06-2012, 14:45
LOOOL80% от българите православни и всите сте дискриминирани! Бедните, живи да ви опишат!

колко са християни просто от благоприличие и колко се стараят да са християни и по вяра и по дела и познават Библията.
Християни - йоги
християни - астролози
християни - екстрасенси
християни - отричащи Бога
хора уж следващи Христос, но казват че не са християни нито вярващи
В този форум на всичко се нагледах

gandalfepi4
01-06-2012, 14:51
Първо всички бяха атеисти и ако си християнин си малцинство

После ако си атеист си болшинство, но само ако всъщност се замислиш дълбоко и многостранно, върху трансценденталната псевдо-обструктивна природа на вярата, ще стигнем до извода ЧЕ НАИСТИНА е по-добре да се зовеш християнин че да ти се радват хората повече...

браво гейски, браво.

loveca777
01-06-2012, 14:55
ScarlettS това ти ли си на снимката ?
Ако да - много си красива ,нищо чудно , че европейски се е влюбил в теб ;)

gandalfepi4
01-06-2012, 14:56
колко са християни просто от благоприличие и колко се стараят да са християни и по вяра и по дела и познават Библията.
Християни - йоги
християни - астролози
християни - екстрасенси
християни - отричащи Бога
хора уж следващи Христос, но казват че не са християни нито вярващи
В този форум на всичко се нагледах

и аз християнин, а мастурбатор онанист...

desetobukvie

ScarlettS
01-06-2012, 14:56
Аз не знам кой доказателства са ми нелепи - въпрос на гледна точка. Другото, което е че към Бога се ходи с вяра не с доказателства, доказателствата трябва да са следствие от вярата, а не вярата от доказателствата. Вратата на мъдростта е страха Божии.

Аз не ти исках доказателства, попитах те просто ти самият какво би направил, ако си в тяхната позиция?
Ще се въздържа от коментар към последното ти изречение, но ако бях християнка сигурно щях да се ядосам, че представляваш християнството и ръсиш такива глупости.
Християни са тези, които се самоопределят като такива. И те могат да кажат, че ти не си истински християнин най-малкото защото повечето от вас си избират техни си неща,в които да вярват и после ги оправдават с волята на бог.

http://geography.about.com/od/culturalgeography/a/popularreligion.htm (ето ти и статистика)

defender
01-06-2012, 14:59
^
^
^
^
вярата не е виновна за това, а предразположението на хората
повечето хора искат да си живеят както на тях им се ще, да ходят по широкия път, и после ако видиш ли има нещо след смъртта да са си добре. Нали гледам какво говорят повечето хора на въпроса вярвате ли в Бог и те казват ами има нещо там - енергия ли е или не знам си кво - пълно невежество.

Но човек не може да служи едновременно и на Бога и на мамона.

loveca777
01-06-2012, 15:04
Аз и много приятели сме кръстени още от бебета без някой да ни е питал!
Християни сме ,но дали истински и вярващи - не всички

loveca777
01-06-2012, 15:05
Всеки който прави неща в името на доброто (dori da ne e mnogo na qsno kakvo pravi.. no celi da pomaga i pravi dobro) ще бъде възнаграден

defender
01-06-2012, 15:06
Християни са тези, които се самоопределят като такива. И те могат да кажат, че ти не си истински християнин най-малкото защото повечето от вас си избират техни си неща,в които да вярват и после ги оправдават с волята на бог.

Православието е едно и също навсякъде и който е чел и се е интересувал не би трябвало да се различава по разбирането си.

defender
01-06-2012, 15:06
Аз и много приятели сме кръстени още от бебета без някой да ни е питал!
Християни сме ,но дали истински и вярващи - не всички
и аз за това говоря.

Shturrrche88
01-06-2012, 15:08
колко са християни просто от благоприличие и колко се стараят да са християни и по вяра и по дела и познават Библията.
Християни - йоги
християни - астролози
християни - екстрасенси
християни - отричащи Бога
хора уж следващи Христос, но казват че не са християни нито вярващи
В този форум на всичко се нагледах

А защо трябва Господ да отбира? Ти си християнин в сърцето си. Не е нужно да си лицемерен и по-католик от папата. Това, че някой има и други интереси, освен вглъбяването в религията, не означава, че не е вярващ, или християнин.
А християни просто от благоприличие няма. Има такива, които парадират с вярата си, такива, които ясно го показват, такива, които се мазнят и си мислят, че номера им ще мина, като избълват, че са християни, и такива, които смятат, че вярата и религията са нещо лично и не е нужно да си пробутват (и налагат) възгледите на целия свят. Така че, не може някой да определя дали друг е християнин или не, според собствените си разбирания.

defender
01-06-2012, 15:11
вярата не е хоби, а начин на живот.

ScarlettS
01-06-2012, 15:11
Я разгледай този списък http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Christian_denominations и пак кажи, че си е едно и също навсякъде.

loveca777
01-06-2012, 15:13
^
^
^
^
Нали гледам какво говорят повечето хора на въпроса вярвате ли в Бог и те казват ами има нещо там - енергия ли е или не знам си кво - пълно невежество.

.
Всеки ще вярва в каквото си иска Нямаш право да определяш кой е невеж и кой не

defender
01-06-2012, 15:15
Я разгледай този списък http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Christian_denominations и пак кажи, че си е едно и също навсякъде.

говорех за православието, но няма значение.

npp
01-06-2012, 15:15
ненапразно Господът Исус Христос сравнява служенето на Бог с обработването на нива и нейната реколта, понеже както целта на земеделието е максимално качествена реколта с минимални загуби, така и целта на вярата е максимално съвършенно спасение от истинският Бог за маскимум брой човеци и то без да погине някой от тях, така че, който иска да бъде нещо или някой в Божието Царство, той трябва да бъде съсредоточен върху спасението от истинският Господ Бог за всички човеци/одушевени и то така че всички те (трябва) да бъдат спасени още сега по напълно безболезнен/безвреден за тях начин на мястото където им е отредено да се намират според Волята на самият истински Бог, която само Той знае най-съвършенно, така че, или работиш за Неговото Спасение към човеците без да работиш за неспасение(-то) или погибел(-та), или не си част от Неговото Служебно Звено или както го наричат в Библията "Божие(-то) Царство" - това е

"вие недейте се нарича учители, защото Един е вашият Учител(т.е. Св. Дух), а вие всички сте братя. И никого на земята недейте нарича свой отец, защото Един е вашият Отец, Небесният(т.е. истинският Бог Отец). Недейте се нарича нито наставници, защото Един е вашият Наставник, Христос(т.е. Господ Исус Христос). А по-големият между вас нека ви бъде служител(т.е. служител на спасението от Бога за всеки човек). Но който възвишава себе си ще се смири(т.е. така се възгордява и ще бъде смирен); и който смири себе си ще се възвиси(т.е. Бог ще го възвиси)." Матей 23: 8-12

Shturrrche88
01-06-2012, 15:20
вярата не е хоби, а начин на живот.

А колко тъп трябва да си, за да го кажеш това нещо? Никой не е казал, че вярата е хоби. Тя е ВЯРА! Човек вярва със сърцето си. И не е нужно да парадираш така с вярата си.

ScarlettS
01-06-2012, 15:40
говорех за православието, но няма значение.

разбрах за какво говориш, но все пак си и християнин заедно с членовете на другите 8237659823 деноминации

gandalfepi4
01-06-2012, 15:42
^ Всъщност са около четиридесет хиляди. Само казвам.

ScarlettS
01-06-2012, 15:46
^

аз честно казано мислех, че са макс 20-30 000, но не съм търсила колко точно :D

gandalfepi4
01-06-2012, 15:50
Вече знаеш. Тroll pasta - деноминациите на исляма са по-малко от десет, а са близък номер вярващи, което означава че коранът е много по-верен и устойчив от "боговдъхновеното" писание.

loveca777
01-06-2012, 15:59
И защо извъртяхте темата в съвсем различна сфера ?

Concussion
01-06-2012, 15:59
Малее как имате нерви да спорите с т'ва куче, бе.

defender
01-07-2012, 12:58
попитах те просто ти самият какво би направил, ако си в тяхната позиция?
Ако се наложи да ползвам ин витро, естествено, че ще се старая да се ползвам от него както предписва Светия синод, защото така е правилно.

Ако например на някой човек му трябва трансплантация на сърце, той трябва ли да убие друг човек, за да вземе неговото сърце. - при ин витро е подобно.
За да имаш дете, трябва ли да убиваш сума живи зародиши, на които Бог е вдъхнал живот при самото им зачеване.

Лечение - да, но не и на всякаква цена.

Rebirthing
01-07-2012, 22:07
Ей, хлапак, ти знаеш ли изобщо какво е ин-витро и каква е процедурата по него ? Един ин-витро опит отнема месец, струва куп пари, усилие и мъки, скъпи хапчета и прочие и накрая вероятността да се получи от първия опит е не повече от 20-30 % ! Разбира се, че ще изберат зародиша който се развива най-добре ! Лекарите няма да рискуват с зародиш който е "дефектен" и да докарат някоя жена до поредния аборт който би я увредил още по безвъзвратно !

Религия и биология са две НЕСЪВМЕСТИМИ неща.
А на тези от светия синод мога да им пикая в устата...без извинение !

DisappointedDreamer
01-08-2012, 13:33
Много сте ми смешни с тези религии. Като промити мозъци сте. Защо ще правите, това което религията ви казва/нарежда, а не това, което собствената ви глава измисли? Нали затова ви е дадена?

Аз съм за in-витро процедурите. Има толкова бездетни семейства, които искат да имат деца. Защо вашият Господ дава на циганите да раждат по 20 деца, а на един обикновен, вярващ и съвествен човек му отнема най-големия дар в живота - детето? + семействата, които са получили детенце след in-витрото стават 10 пъти по вярващи след успешната процедура.

Но, против съм продаването на яйцеклетки, без водене на архив. Така след време, се раждат 50 братя и сестри, които след време могат да се срещнат и влюбят, да си родят дете, и те ти аномалиите!

scrooper
01-09-2012, 18:39
^ напълно подкрепям!

granger
01-16-2012, 12:06
С рикс да ме нападнат . Нашия прескъп Бог как е заченат?! Един вид Ин витро , не е ли така?! Нали всеки един човешки живот е важен?! Всяка жива твар е Божие творение. Щом е така генетичният материал е попаднал по по-различен начин от нормалнив майката , зашо това да е нещо грешно?!