PDA

View Full Version : Косата ми..



BaffaLsc
01-05-2012, 17:02
Здравейте.
Минавам направо към проблема.
Косата ми принципно е права, преди беше започнала да се начупва,
ама сега пак си седи права. О.о
Всички фризьорки ми казват, че си премивам косата и косъмът се заплита още в началото,
дори се чудят как успявам да се среша. Посъветваха ме да започна да използвам балсам за коса,
също така ми казаха, за да не се омазнява, да слагам само в краищата, така и правя
обаче косата ми в края на втория ден, откакто съм се изкъпала, пак е за банята.
И откакто го използвам, косата ми изглежда сякаш изправяна, до такава степен е права. О.о
Странно е, как да постигна ефекта хем да не се омазнява толкова бързо, хем да не стърчи,
след като се изкъпя и хем да е права, а не като бръкнала в контакта ? :/

katii
01-05-2012, 17:13
Слагай балсам съвсем, съвсем по краищата на косата (но надали косата ти се омазнява от балсама) За да не стърчи си вземи кристали, които пак се нанасят само по краищата. Нанасяй ги след баня на почти суха коса.

бтв има 2 теми за косата и то на първата страница :)

BaffaLsc
01-05-2012, 17:16
Видях ги, но исках малко по - специално внимание.
Благодаря за съвета.

katii
01-05-2012, 17:20
+ това можеш да си вземеш и някой изсушаващ шампоан

TheBeliever
01-05-2012, 17:30
Факт е, че колкото по-често миеш косата си, толкова по-бързо се омазнява. Или разреди миенията или използвай по-щадящи шампоани, бебешки например.

BaffaLsc
01-05-2012, 17:34
Това какво трябва да значи, за пръв път чувам за '' изсушаващ шампоан '' ..

Glam0rous
01-05-2012, 17:37
След като са ти казали, че косата ти е премита и пресушена, не бива да си взимаш такъв. Шампоаните за мазна коса са изключително агресивни към косъма и го съсипват. Изсушават го страшно много и наистина не знам как после се решиш, особено ако имаш по-дълга коса. Изправяш ли се? Моята като я изправя се омазнява по-бързо. И в края на втория ден какво значи? Примерно миеш я в понеделник вечерта и в сряда вечерта е за миене пак?? Понеже това не е толкова ненормално и не я прави мазна.Моята е суха и пак така става.

BaffaLsc
01-05-2012, 17:42
Не се изправям.
И да, точно както каза, ако я измия в понеделник, в сряда е за къпане, че дори във вторник вечерта..

Glam0rous
01-05-2012, 17:52
Според мен в сряда е нормално да си вече бая мръсничка, във вторник не чак толкова. Ама пак зависи, не знам за теб, ама една приятелка реве, че и е мазна косата, а като я погледнеш няма такова нещо и си втълпява. Ама всеки случай слагай си балсамче по краищата, не си взимай за суха коса или за приглаждане, по-скоро за нормална. В магазина има много, има даже за мазна. Но балсам, не шампоан! ;)

ka7yy
01-05-2012, 18:12
Ами и аз съм с права коса и доста бързо ми се омазнява, но ако спреш да я миеш много често става доста по добре! Пробвай с малко пяна в корените и след това я суши на мен така ми издържа повече. :)

pressiana
01-05-2012, 18:46
Слагай по-малко балсам и само в краищата. Недей да купуваш шампоан за мазна коса, това е пълна глупост.. И се опитай да разредиш миенето, по-полезно е за косата.

musshy
01-06-2012, 07:42
Може ли да предложите някакви маски..

XxInn0cencexX
01-06-2012, 14:32
Маските с хума изсушават косата,може да си правиш такава :
3-4 с.л. хума се разбъркват с 150 мл. оцет. Сместа се нанася на косата за около 15 минути. Измива се обилно с вода.