PDA

View Full Version : Какво печелят с това?



nepowtorima
01-05-2012, 19:15
Последно време все попадам на такива момчета /независимо дали приятели или просто запознанство с някой/,които зарибяват няколко момичета едновременно. Има и момичета.. не казвам, че точно за момчетата говоря, но..

Не мога да проумея какви са им приносите от цялата работа.. Тези хора явно не знаят какво е наистина любов и са прекалено комплексирани, за да я въртят цялата тая история.

Не може ли да си харесаш 1 човек и да си караш с него.. защо трябва по 4 .. по 5 едновременно..
И всичките, които го правят това си имат някаква определена стратегия, която е абсолютно една и съща към всички и си я повтарят като грамофонна плоча.

Много съм възмутена.. Не само, защото аз станах жертва на случай като това, но и е прекалено глупаво някой да го прави това... няма смисъл просто..

N1ksun
01-05-2012, 19:26
Знаеш , че хората винаги са търсили разнообразието . Въртят няколко за да имат резервни варянти ако не се получи с някоя . За жалост наистина много хора го правят(има изключения) , но старай се да не ти прави впечатление :) , че най-много кръвното да си дигнеш .

nepowtorima
01-05-2012, 19:29
.. Аз си го вдигнах кръвното вече.

SisiStrange
01-05-2012, 19:31
Общо взето, според мен, си вдигат егото с мисълта, че са страшните "играчи" и могат да имат много, а "тъпите женски" не се усещат и вярват. Или трябва да си много комплексиран, или да си израснал в ужасна среда, за да ти се налага да се доказваш по този начин.
И преди съм го казвала: много хора просто не разбират, че цаката не е да си с 15 наведнъж, а да си с една, но тя да е напълно задоволена и да не може да погледне друг. 10 пъти по-мъж е някой, който умее да задържи жена, да и бъде верен и да постъпва зряло, отколкото някой, който ги сменя нон стоп, върти ги и не влага нищо. Тях последните аз ги слагам в категория "Пикльовци".

LeprikonA
01-05-2012, 19:31
точно. търсят си резерва, никой не им гарантира, че нещо задължително ще им се получи, чувствата не са дълбоки и с която от всички 4-5 се получи тя остава. освен ако не е от ония прасета, които продължават да се правят на много готини и са с няколко едновременно. интересено ми е на мен специално, как по дяволите има такива момичета, които знаят за съществуването на други 5 примерно, обаче сякаш не им прави впечетление. това е супер самонеуважението според мен. жалко е и от двете страни - на въпросния "женкар" и на въпросната "влюбена и сляпа".

N1ksun
01-05-2012, 19:35
.. Аз си го вдигнах кръвното вече.

Пази си здравето :D

TheBeliever
01-06-2012, 07:54
Дай дефиниция на "зарибявам".

anonymous708973
01-06-2012, 08:23
Последно време все попадам на такива момчета /независимо дали приятели или просто запознанство с някой/,които зарибяват няколко момичета едновременно. Има и момичета.. не казвам, че точно за момчетата говоря, но..

Не мога да проумея какви са им приносите от цялата работа.. Тези хора явно не знаят какво е наистина любов и са прекалено комплексирани, за да я въртят цялата тая история.

Не може ли да си харесаш 1 човек и да си караш с него.. защо трябва по 4 .. по 5 едновременно..
И всичките, които го правят това си имат някаква определена стратегия, която е абсолютно една и съща към всички и си я повтарят като грамофонна плоча.

Много съм възмутена.. Не само, защото аз станах жертва на случай като това, но и е прекалено глупаво някой да го прави това... няма смисъл просто..

Виж ся... омесваш двете неща.
Не виждам абсолютно нищо нередно момче да "зарибява" няколко момичета едновременно, тоест да ги опознава и в един момент да си избере една. Защо не? Не си му никаква все още, не ти дължи нищо.
Другото, за което говориш (да е с една и да сваля други), си е чиста изневяра и вдигане на егото.

GLaDOS
01-06-2012, 09:21
Моето обяснение е просто и ще го обясня с цитат :
"Ами където стане ,там ! " - момиче гаврещо се с поне 2-3ма познати . Филма е пълен.

Hilary_
01-06-2012, 09:56
хах от колко още неща ще се възмущаваш ..

musS
01-06-2012, 10:24
и според мене това да опознаваш човек не значи, че го зарибяваш.. ако пишеш простотии на всяка 2ра е друго де.. но да се опитваш да опознаеш някой не значи, че задължително го зарибяваш..

Irti
01-06-2012, 10:26
Моето обяснение е просто и ще го обясня с цитат :
"Ами където стане ,там ! " - момиче гаврещо се с поне 2-3ма познати . Филма е пълен.

+1!!

Пускаш стръвта навсякъде и където стане, когато уцелиш ти избираш дали да си насочваш вниманието само там или пак да продължиш. Ако си струва продължаваш с "избраната", ако не става - следващата.

К'во нередно? Момичетата не го правят, да знаеш...

:)

ivcheto0o
01-06-2012, 10:44
Според мен се опитват да се подсигурят,че все с някой ще стане и няма да си останат за дълго сами.

xoxi
01-06-2012, 10:48
Аз пък съм далеч от мисълта, че не познават истинската любов и са комплексари.
Близък мой приятел имаше дългогодишна връзка с едно момиче, която приключи без причина. Обичаше момичето и това си личеше, просто реши/осъзна/даде си сметка, че не търси нещо толкова сериозно, нито е готов да се обвърже с някоя за постоянно.
Сега излиза с момичета, като предварително си им показва, че нищо сериозно няма да излезе от това. Най-много една нощ прекарана заедно, иначе 1-2 кафета. Видяла съм го, че не се мисли за женкар, нито си повдига самочувствието с тези момичета. Просто задоволява моментните си нужди и толкова.
Разбира се, има и такива, които предпочитат да омотаят момичетата в цели паяжини от лъжи, за да постигнат същия ефект. Това вече е глупаво и ненужно. Има много момичета, които също не търсят сериозни взаимоотношения, а само задоволяване на физическите нужди. Много по-добре е да се действа с такова момиче, отколкото да се замотава главата на друго, което лети в облаците и след първата среща започва да си представя сватбата.

ShadyStyle
01-06-2012, 10:49
бахти монахините я се гръмнете ве всеки ще си зарибява колкото иска това не е ваша работа това че вас не ви поглежда никой не е наша работа

just1me
01-06-2012, 10:55
Общо взето, според мен, си вдигат егото с мисълта, че са страшните "играчи" и могат да имат много, а "тъпите женски" не се усещат и вярват. Или трябва да си много комплексиран, или да си израснал в ужасна среда, за да ти се налага да се доказваш по този начин.
И преди съм го казвала: много хора просто не разбират, че цаката не е да си с 15 наведнъж, а да си с една, но тя да е напълно задоволена и да не може да погледне друг. 10 пъти по-мъж е някой, който умее да задържи жена, да и бъде верен и да постъпва зряло, отколкото някой, който ги сменя нон стоп, върти ги и не влага нищо. Тях последните аз ги слагам в категория "Пикльовци".

+1 абсолютно :))

antineutral
01-06-2012, 12:07
Въпрос на свобода на избор. Напълно съм съгласен с PinkPan7her, xoxi и Irti. Твърде стереотипно ми се струва да се мисли, че някой става за нещо и не пращи от комплекси само ако се задява с един-единствен/а, а други момичета/момчета, не съществуват, или по-скоро нямат право да съществуват за него. Хората са различни характери, един има нужда да отдава вниманието по един начин, друг- по други. Разминавания винаги ще има, но крайни изводи да се правят за тях просто е трудно.

Blab
01-06-2012, 14:26
//в такива теми абсурдът с името на раздела и вписващите го е пълен:Д

fenasf
01-06-2012, 18:22
Много добра стратегия си е даже. Никога не слагай всичките яйца в една кошница.

jghgh
01-06-2012, 18:32
не обичам и не искам да пиша негативни мнения, но за да ти е по-леко в живота, отрано трябва да свикваш на огромни дози цинизъм. просто огромни. и от самия живот, и от противоположния пол, и от пишещите тук отракавеляци.
just sayin'

strave
01-06-2012, 18:58
Авторке яд те е на теб,че не си предпочетената спряму другите момичета или те яд на мъжете,че имат право да правят избор.Хората преди мен ти го написаха,той не се обвързал с теб за да спазва някакъв морал и строго поведение,опознавал е всички кандидатки и си е направил избор.Ще си патиш ако сега не разбереш,че ти трябва да си единствената на едно момче особено още преди да има каквото и да обвързване.

Luidgie
01-06-2012, 21:34
За к'во да я е яд на себе си? Пфф ставате смешни. Всеедно аз да се възмотя на 12 годишно курве - к'во яд ме е, че не съм 12 годишно курве ли? Боже... Има всякакви индивиди.
А относно възмущението на авторката - свиквай. Има всякакви хора. Всеки прави нещо, което му помага да задоволи нуждте си. Пък дали от комплекси, дали за да си докажат, че всъщност ги бива - к'во ти пука?

Meoww
01-06-2012, 21:57
Слава? Слава на плейбойчета? Повръща ми се от такъв тип мъжленца, толкова са жалки и еднотипни...

xNirvanAx
01-06-2012, 22:05
Мда ..супер яко се вързах с една такава..много яко ме заряза :cry: .. :( Пък после ние сме били гадни, аре моля ти се..

Lucho
01-06-2012, 22:09
Да, нормално е. Нормално е и ще бъде, защото, например, едно момче върти 4 момичета, а същевременно че поне три от тези четири момичета въртят още най-малко по три момчета всяка.

Не винаги вината е у момчетата.

А освен това нали така е модерно да се пише напоследък във форума: когато някой пич се филмира, какво му казваме всички ? Казваме му да не тича само след неговата любов на всички времена, ами и да се занимава паралелно с други момичета, главно, за да не си мисли избраницата, че целият свят се върти около нея, и второстепенно, за да не си омръзнат. Като се пише това нещо периодично, после ще следват и такива теми... вярно е, че е тъпо и неприятно, но от друга страна е факт....

anonymous708973
01-07-2012, 07:21
Авторке яд те е на теб,че не си предпочетената спряму другите момичета или те яд на мъжете,че имат право да правят избор.


За к'во да я е яд на себе си? Пфф ставате смешни. Всеедно аз да се възмотя на 12 годишно курве - к'во яд ме е, че не съм 12 годишно курве ли?

Луиджи, точно така си е (визирам първия цитат). Ако беше избрал нея, щеше да си казва "Имал е избор, избрал е мен, значи аз съм по-добра от тях." и през ум нямаше да й мине да плюе стратегията, която, впрочем, си е много добра. Но момчето не е избрало нея, затова тя се ядосва. Логично.

umri
01-07-2012, 11:03
Последно време все попадам на такива момчета /независимо дали приятели или просто запознанство с някой/,които зарибяват няколко момичета едновременно. Има и момичета.. не казвам, че точно за момчетата говоря, но..

Не мога да проумея какви са им приносите от цялата работа.. Тези хора явно не знаят какво е наистина любов и са прекалено комплексирани, за да я въртят цялата тая история.

Не може ли да си харесаш 1 човек и да си караш с него.. защо трябва по 4 .. по 5 едновременно..
И всичките, които го правят това си имат някаква определена стратегия, която е абсолютно една и съща към всички и си я повтарят като грамофонна плоча.

Много съм възмутена.. Не само, защото аз станах жертва на случай като това, но и е прекалено глупаво някой да го прави това... няма смисъл просто..
Обясни ситуацията за да ти кажа дали си била 'жертва' или си въобразяваш. Ем дебел го искате, ем боли после... Все едно, ти, ако видиш някое добро момченце, на което му липсват основните пороци и не върти по няколко моми, ще го отразиш.. Не вярвам.

Luidgie
01-07-2012, 11:21
Аха значи и мене ме е яд, защото не одобрявам подобно поведение, мхммм ЛОГИКА - както викаш.

nepowtorima
01-07-2012, 11:41
Някъде да съм написала, че той не е предпочел мен.. или нещо подобно?
Просто коментирам и се възмущавам от цялата тази история. Не обичам лъжите.. камоли пък всичко да е толкова омешено.
Аз примерно си преценявам, че не ми харесва да се занимавам с дадения човек и просто го избягвам, но именно, че станаха все повече случаите на такива момчета.. даже да не кажа, че са приблизително 80% от всички.. и следователно аз пък не искам да сприрам да общувам с момчета само защото не ми се харесва цялата работа..
Или явно трябва да свикна и да си намаля критериите, които са максимум 2-3.. и да прибавя критерий - да общува с още толкова момичета колкото е общувал до момента докато е с мен.. само, за да не забелязвам всичко.
Еми на мен пък не ми харесва..

Luidgie
01-07-2012, 11:50
Оаквай още милион коментара - как си комплексирана, защото не те свалят и как тая "стратегия" е много вярна и точна.
И ако си против нея- т'ва означава, че те е яд на тебе си. Само показвате каква цена слагате на любовта и че за вас тя е само цел. Колко да има някой до вас и да се кефите, че имате гадже. Не всички, но повечето това доказвате с коментарите си. А пък заблудените, дето имат капка романтика в душата ще бъдат набеждавани за комплексари или че са толкова грозни, че не могат да си хванат гадже - всякакви абсурдни неща.
А ти авторке, просто свикни, че светът е една дупка пълна с боклуци и трябва бая да се разровиш, че да намеиш златото.

ImmortalSportFreak
01-07-2012, 12:29
Не са пораснали и не проумяват понятието любов.Искат да привлекат внимание и смятат,че много момичета го харесват.По принципа на състезанията.. ;Д Щом се занимават с най-много момичета едновременно,значи смятат,че са най-готините и харесваните. ;дд Нали знаеш,че повечето момчета умствено на нашата възраст са с няколко години по-малки. ;д Няма какво да ги мислиш,тяхна си работа-ще пораснат някой ден. ;р

TheBeliever
01-07-2012, 12:45
За каква любов говорите само не ми става ясно. Вие с първото "Здравей" ли се влюбвате? Нали преди да се породят някакви чувства първо трябва да се поопознаете малко. А това най-често се случва докато се "занимаваш" с някого.

Флирта и "зарибявките" са начините да се запознаваш с различни хора, направили ти впечатление на пръв поглед, да ги опознаеш малко, да видиш има ли ответен интерес и евентуално след това, ако са се породили чувства, различни от "симпатичен/на ми е", да преминете към по-задълбочени отношения и евентуално връзка. И докато търсиш човека, към който ще се породят такива чувства, се "занимаваш" с всички, които поне малко са ти харесали.

Но може би вие, с "романтиката в душата", се влюбвате още преди да му знаете името на въпросния индивид и очаквате с поканата за кафе да ви се врече във вечна любов. Еми, съжалявам, ама не става така. И докато не излезете от приказните си мечти ще се възмущавате от реалния свят. Защото не всичко е такова, каквото го виждате в сапунките и холивудските бози.

Айде, сега очаквам някой философ, без реална връзка зад гърба си, да започне да ме поучава що е то истинска любов и как аз понятие си нямам от нея.

SisiStrange
01-07-2012, 12:55
Мисля си, че всеки, който въобще прави крачки към някое момиче (1 от момичетата без значение печеливша или не) би следвало поне мъничко да я познава и да има най-обща идея какво представлява. И на мен лично би ми било ужасно обидно да знам, че още от началото не е имал вяра в мен поне дотолкова, че да не си търси още 10 алтернативи (без никакво значение дали съм спечелила или не). Това освен неуважително, звучи просто тъпо. Да не би срещането на подходящ човек до теб да е кастинг? Това може да важи само за хора, които въобще не плануват да останат заедно или поне да опитат, а само си запълват времето един с друг, с мили думички, колкото да има тръпка.

TheBeliever
01-07-2012, 13:02
Мисля си, че всеки, който въобще прави крачки към някое момиче (1 от момичетата без значение печеливша или не) би следвало поне мъничко да я познава и да има най-обща идея какво представлява. И на мен лично би ми било ужасно обидно да знам, че още от началото не е имал вяра в мен поне дотолкова, че да не си търси още 10 алтернативи (без никакво значение дали съм спечелила или не). Това освен неуважително, звучи просто тъпо. Да не би срещането на подходящ човек до теб да е кастинг? Това може да важи само за хора, които въобще не плануват да останат заедно или поне да опитат, а само си запълват времето един с друг, с мили думички, колкото да има тръпка.

Принципно съм съгласна с теб. Точно затова в началото на темата попитах какво разбира авторката под "зарибяване". Ако се разбира целенасочени опити да спечелиш момиче (каквото значение мисля, ти влагаш) то съм съгласна с теб. Но ако "зарибяването" е чисто и просто флиртуване и закачки с хора от противоположния пол (каквото значение аз влагам в израза) тогава преувеличавате.

Luidgie
01-07-2012, 13:28
Явно не си схванала какво имам впредвид. Има разлика между "любов от пръв поглед" - която ти описа и това да си романтик по душа. Никой не ти говори за признание в любов и дрънци трънци. Просто в днешно време е клише, явно, да харесваш един човек и да се занимаваш само с него. Аз лично не виждам как бих могла да се влюбя в някой от улицата и да му се вричам в любов. Говоря когато имаш някаква представа за някой и започваш да го опознаваш по-добре, защото имаш интерес към него. А не да имаш интерес към него и към още 15 човека (както се случва постоянно в живота на пуберитета).
Това ако е романтика аз съм Папата. Това си е чисто търсене на гадже с цел да си намериш някой - което е безсмислено и тъпо. Айде представи си ти да отдаваш цялата си енергия и време за някой, който харесваш, а той от своя страна да се занимава с още 10 момичета и да види с коя ще стане? Ако на теб това ти харесва, браво. Но не всички имат такова мислене и нуждите им не са задоволяват с едното :където стане"

Concussion
01-07-2012, 13:52
БЛА БЛА БЛА, БОЛИ МЕ КуРА, ДЕТО ГО НЯМАМ

modjodjodjo
01-07-2012, 14:03
Явно не си схванала какво имам впредвид. Има разлика между "любов от пръв поглед" - която ти описа и това да си романтик по душа. Никой не ти говори за признание в любов и дрънци трънци. Просто в днешно време е клише, явно, да харесваш един човек и да се занимаваш само с него. Аз лично не виждам как бих могла да се влюбя в някой от улицата и да му се вричам в любов. Говоря когато имаш някаква представа за някой и започваш да го опознаваш по-добре, защото имаш интерес към него. А не да имаш интерес към него и към още 15 човека (както се случва постоянно в живота на пуберитета).
Това ако е романтика аз съм Папата. Това си е чисто търсене на гадже с цел да си намериш някой - което е безсмислено и тъпо. Айде представи си ти да отдаваш цялата си енергия и време за някой, който харесваш, а той от своя страна да се занимава с още 10 момичета и да види с коя ще стане? Ако на теб това ти харесва, браво. Но не всички имат такова мислене и нуждите им не са задоволяват с едното :където стане"
Съгласен съм!

TheBeliever
01-07-2012, 14:11
Говоря когато имаш някаква представа за някой и започваш да го опознаваш по-добре, защото имаш интерес към него.

А преди да я имаш тази представа, докато още интереса ти е само повърхностен, тогава какво? Обричаш се във вярност и не поглеждаш други момчета, очаквайки да се влюбиш безпаметно?

Не говоря за "с който стане", а за периода преди да си харесаш някого и да тръгнеш да правиш всичко за него. Говоря за времето, когато търсиш някой, за когото да правиш всичко. Тогава опипваш почвата, контактуваш и се сваляш с различни момичета/момчета, за да видиш дали някой/я ще ти привлече вниманието. Или според вас трябва да си стоим на гъзовете и да чакаме Амур да ни уцели със стреличката?


Колкото до представата, която описа - не, няма да е приятно. Но ако той не изпитва към мен това, което аз изпитвам към него, то трябва да го линчувам ли? Щом иска да се занимава с други момичета значи не е намерил в мен това, което е търсил. Значи ли това, че е изрод, незаслужаващ да живее? Май пак нещата опират до това, че не ви е огряло с някое момче и целия свят ви е виновен.

Luidgie
01-07-2012, 14:21
1-во аз не си падам по момченца от тоя тип, че да ми пука дали ще ме огрее от тях или не. :)
2-ро аз се запознавам с някой, защото ми е симпатичен и не се свалям още на 1-вото виждане, а чакам да си поговрим и да станем приятели - пък догава ако се породят по-силни чувства, насочвам интереса си изцяло към него. Никога не се запознавам с някого с цел да се гаджосаме или да "опипам почвата". Това че ти възприемаш запознанствата като опипване на почвата - не означава, че всички го правят и че всеки си гради запознанствата и контактите около това, кой става за гадже и кой - не.
3-то не казвам, че е лошо да се сваляш на момчета докато си харесаш някого - просто не е моята логика и не одобрявам тази показност, защото никой не го прави така, както ти явно си мислиш. Познавам доста момчета и момичета, които правят точно това - свалят се с безброй момичета с цел, да докажат колко яки и готини са - инфантилна и глупава постъпка, но ако на теб ти допада мен не ме бърка.
4-то Това, че харесваш някой в никакъв случай не означава да живееш в манастир. Но примерно, както често съм наблюдавала и се случва. Човекът който харесваш да присъства в същата стая като теб, а ти да се сваляш на няколко момчета и да флиртуваш с всички (това какво е? едва ли го правиш, за да опипаш почвате при все че вече си си набелязала някого)
5-то Аргументът "не ви е огряло и светът ви е виновен" е признак, че и ти не знаеш какво да кажеш. СУпер глупаво е, когато някой не е на твоето мнение и ти си се изчерпал с аргументите и доводите да го обявяваш за "комплексар" "тъпанар" и т.н. По-добре си замълчи или намери достоен аргумент. Защото "Ти си комплексар, за т'ва не ти харесва" не е никакъв аргумент и изобщо не е достоен отговор в този разговор.

TheBeliever
01-07-2012, 15:00
Така, искрено ме разсмя, благодаря, за което. Или нещо не се разбираме, или говорим за различни неща. Тъй като поста ти е изтъкан от нападки към мен ще отговоря конкретно на всяка една.


1-во аз не си падам по момченца от тоя тип, че да ми пука дали ще ме огрее от тях или не. :) Защо си мислиш, че съм имала теб предвид? И какво общо имат твоите предпочитания с темата, която разискваме?


2-ро аз се запознавам с някой, защото ми е симпатичен и не се свалям още на 1-вото виждане, а чакам да си поговрим и да станем приятели - пък догава ако се породят по-силни чувства, насочвам интереса си изцяло към него. Никога не се запознавам с някого с цел да се гаджосаме или да "опипам почвата". Това че ти възприемаш запознанствата като опипване на почвата - не означава, че всички го правят и че всеки си гради запознанствата и контактите около това, кой става за гадже и кой - не.
От къде тези генерални заключение за моята скромна личност? Описах въпросното "опипване на почвата" като едно от възможните проявления на случая, който дискутираме, а именно - Защо някои хора се занимават с няколко човека от противоположния пол едновременно. Кой как възприема запознанствата е иррелевантно. И все пак ти успя някак си да ме сложиш в категория без ни най-малко да ме познаваш.


3-то не казвам, че е лошо да се сваляш на момчета докато си харесаш някого - просто не е моята логика и не одобрявам тази показност, защото никой не го прави така, както ти явно си мислиш. Познавам доста момчета и момичета, които правят точно това - свалят се с безброй момичета с цел, да докажат колко яки и готини са - инфантилна и глупава постъпка, но ако на теб ти допада мен не ме бърка.
Това, че в твоята среда ситуацията е такава, не значи, че "никой не го прави така". Моите познати пък (щом ще даваме такива примери) не се доказват чрез свалки. Но и това няма връзка с темата. Тук отново ми лепваш някакви предпочитания, които не знам някъде да съм изразявала.


4-то Това, че харесваш някой в никакъв случай не означава да живееш в манастир. Но примерно, както често съм наблюдавала и се случва. Човекът който харесваш да присъства в същата стая като теб, а ти да се сваляш на няколко момчета и да флиртуваш с всички (това какво е? едва ли го правиш, за да опипаш почвате при все че вече си си набелязала някого)
Тук описваш типично лапешки изпълнения, целящи предизвикване на ревност у обекта на желание и "вдигане на акциите". Често използван похват особено сред момиченцата, изживяващи се като "вървежни". Това и аз не го одобрявам, защото според мен ако наистина харесваш някого няма да вършиш подобни глупости. Според мен подобни кифлички просто търсят внимание. Ако мнението ти се крепи изцяло на подобни изцепки вече разбирам защо реагираш така.


5-то Аргументът "не ви е огряло и светът ви е виновен" е признак, че и ти не знаеш какво да кажеш. СУпер глупаво е, когато някой не е на твоето мнение и ти си се изчерпал с аргументите и доводите да го обявяваш за "комплексар" "тъпанар" и т.н. По-добре си замълчи или намери достоен аргумент. Защото "Ти си комплексар, за т'ва не ти харесва" не е никакъв аргумент и изобщо не е достоен отговор в този разговор.
Това не беше аргумент, а отговор на твоето "Айде представи си, че...", което отстрани звучи точно като оплакване от ощипана госпожица, че тя си е харесала някого, пък той нея не. Думата "комплексар" не съм я използвала в отговорите си, отново не знам защо ми приписваш някакви неща.


Общо взето няма да е зле да се научиш (да, този път се обръщам конкретно към теб) да водиш дискусия без да нападаш опонента. Опитите ти да ме вкараш в някакви категории не подкрепят тезата ти, напротив. Ако беше се изразила в по-спокоен тон можех даже да се съглася с теб по някои точки. Не е хубаво да приемате толкова навътре чуждото мнение.
Айде, със здраве.

Luidgie
01-07-2012, 15:13
Ахахаха...
Защо реши, че съм го взела навътре? Само давам пример със себе си. От къде реши че те нападам? Господи явно ти взимаш всичко навътре. Както забелязваш не се опитвам да се защитя, само споменх, че мнението ти, че съм ощипана госпожица, защото не ме е огряло е глупаво - след като аз просто защитавам друга гледна точка от тази, че авторката е комплексирана от това, че някой не я е избрал пре достаналите, както намеквате и направо казвате. И давам примери. Това че си решила, че те нападам си е лично твой проблем. Много съм си спокойна и безразлична към твоите нападки към мен.
Също така "Предсатави си че..." беше похвад с който се опитах да покажа друга гледна точка на "жертва" след като авторката се чувства като такава. Това че давам пример със себе си е, защото не виждам смисъл да намесвам бай Генчо и Пенчо. А ти чисто и просто даваш повод, да си вадя подобни изводи за теб. В случаят ти го обърна на лични нападки, след като аз говоря чисто теоретично.
А и сама каза, че защитаваш това мнение и аз го оборвам с каквото сметна за добре. Не знам къде видя агресия, злоба или неспокоен тон - това че ти си неспокойна и раздразнена - съответно си го прочела в такъв тон пак е твоя грешка. Не знам от кога спорът трябва да се води на такова ниво, че участващите да взимат присърце мнението на някакъв непознат, вместо чисто и просто да водят повърхностен спор с приятелски чувства и в крайна сметка да помогнат на някой и да стигнат до някакъв консенсос.
Ето аз като възпитан човек, се извинявам, че не си разбрала тонът и казаното от мен.

TheBeliever
01-07-2012, 15:33
Ти беше първата, която се обърна лично към мен и ме вкара в определения. И продължаваш да го правиш.
Но нека не оспамваме повече темата. Ако държиш да ми кажеш за колко "неспокойна и раздразнена" ме смяташ, или ако междувременно си измислила някакъв друг епитет по мой адрес - очаквам ЛС.

ПТ: Защо ако авторката няма от какво да се чувства обидена (т.е изключваме варианта "да не я е огряло") все пак се чувства като жертва? Просто думата, която си използвала прикова вниманието ми и малко си противоречи с изказаната до момента теза.

Но за да не разтягаме локуми напразно нека авторката поясни за каква ситуация става въпрос, защото може би говорим за различни неща.

anonymous708973
01-07-2012, 17:26
Да не би срещането на подходящ човек до теб да е кастинг?

Всъщност е. Имаш определен кръг от хора, той се стеснява и стеснява (въз основа на критериите ти), докато не остане един човек. Просто е. Той е избрал мен, защото съм най-добрата. Аз съм избрала него, защото е най-добрият. Край.

А TheBeliever го каза най-точно. Съгласна съм с всичко от край до край, а вие наистина говорите за различни неща.

Chacho
01-08-2012, 01:09
В съзнанието на авторката: "Мале, сакам да са изкъпа! Ма, ако може и без вОда."

Хем тръпка, хем сигурност. Еж па ти! Оно момчетата да не сме ти си сиренье - режи, па яж?

PS: TheBeliever, шапка ти свалям за зрелите мнения! Много изписа, но всяка дума тежи на място.

IseeDEADbodies
01-09-2012, 11:03
Аз имам само един въпрос, надявам се някой да ми даде неидиотски отговор на него :

К'во правим тия, които не искаме любов/връзки.. etc ? Или не може да не искаме връзка и това е супер изродско. Аз не виждам нищо лошо в това. В крайна сметка всеки да си гледа неговата паница, к'во сте тръгнали да коментирате кой к'во правел, как и защо. Всеки има право на избор. Друг е въпроса по какъв начин го възприемат отделните личности.

Evelynn
01-09-2012, 11:10
Просто 'попадаш' на такива... 'момчета' много добре казано, ако не и да ги наречем деца? или непораснали 'мъже', което си е същото хах..

BaffaLsc
01-09-2012, 11:58
'' бройка '' печелят, това.

anonymous708973
01-09-2012, 17:26
Аз имам само един въпрос, надявам се някой да ми даде неидиотски отговор на него :

К'во правим тия, които не искаме любов/връзки.. etc ? Или не може да не искаме връзка и това е супер изродско. Аз не виждам нищо лошо в това. В крайна сметка всеки да си гледа неговата паница, к'во сте тръгнали да коментирате кой к'во правел, как и защо. Всеки има право на избор. Друг е въпроса по какъв начин го възприемат отделните личности.

Не пишете в темата?
Не се занимавате с момичета, а си гледате другите неща?

Сериозно, не разбирам какво прави тоя въпрос в темата.

babity
01-09-2012, 17:36
Докато недвусмислено не ти бъде засвителствана привързаност, както ти, така и той сте напълно свободни да правите каквото пожелаете.

Chacho
01-09-2012, 17:38
Да я засвидетелства ли? :D

IseeDEADbodies
01-09-2012, 19:05
Не пишете в темата?
Не се занимавате с момичета, а си гледате другите неща?

Сериозно, не разбирам какво прави тоя въпрос в темата.

Ти изобщо не разбра какво исках да кажа, ще се опитам да го кажа по-разбираемо.
Авторката обяснява за това как едно момче "зарибявало" по 34895743857849 момичета на един път и това било супер смотано, идиотско, подло и не знам си какво още. И защо това дадено момче прави това, ако наистина харесва само едно момиче. Ми аз не познавам човек който да харесва само един индивид от противоположния пол и да ходи да "зарибява" още 5 да речем (като не броим лапетиите, които си мислят, че по този начин предизвикват ревност у "желания"). Те тия които зарибяват по пет наведнъж те не харесват никого, те искат само секс. Окей, човека не иска връзка иска секс, нима това е лошо ? Това е нещо напълно нормално и човешко. И след като авторката иска "любов" и "връзки" (или поне така разбирам написаното от нея), вместо просто да отсвирва такива "субекти" тя тръгва да реве и да обижда какви боклуци били. Еми... айде моля ви се, това са глупости. Що гледате само в едната посока?


А колкото до това което ти казваш - "не се занимавайте с момичета", аз не съм казал, че не искам примерно да съм с някое момиче, аз просто не искам да имам "любовна връзка" която рано или късно (просто на този етап от живота ми) ще приключи. И въпроса - защо да не се занимавам (Аз или всеки друг който по една или друга причина не иска връзка. Било то момче, или момиче) с противоположния пол. Нещо не ти разбрах логиката.

nepowtorima
01-09-2012, 19:29
Не разбрах защо всички го разбраха така, че аз съм зарязаната, че аз съм една от всичките???
Просто се възмущавам на това..
Окей.. тва си е вашо мнение, че е нормално и прочие .. то може да е нормално за повече, но за мен е отвратително да лъжеш няколко човека наведнъж..

Deny05
01-09-2012, 19:39
Хаха, тая тема ме подсети за Джоуи от "Приятели", където ги забиваше по 4 - 5 наведнъж със знаменитата фраза "How you doin'?" :D .
Сега сериозно, според мен това е доста подло и не е етично.

IseeDEADbodies
01-09-2012, 19:52
Виж сега, ако е придружено от лъжи - не е нормално ;)
Не ме разбирай погрешно.

modjodjodjo
01-10-2012, 00:30
Абе цялата работа се състои в това, както някой каза по-горе, че всеки гледа собствената си паница и дори без да искаш, можеш да нараниш или засегнеш отсрещния човек. Колкото и вървежна да е тая тактика с резервите, не е нормално да сваляш (не говорим за свалка за една вечер) пет момичета наведнъж. Все пак можеш да попаднеш на по-чувствително момиче, което те е харесало много (не казвам влюбило) и тогава ситуацията става неприятна за нея. Но пък всяко зло за добро са казали хората.
Аз лично не съм от най-чувствителните хора, но няколко пъти ми се е случвало едно и също нещо. С някое момиче се зарибяваме в дискотеката. Почват се едни страстни танци и целувки :D като мечка ми се нахвърля и не ме оставя да си пийна малко от чашката и си викам край, стана работата :D На другия ден не се чуваме, на по-следващия и звъня, почва да се крие от мен. Излизам вечерта, нашето момиче се сваля с друг, по-късно започват да се целуват, а след няколко дена се сваля с трети. Е честно казано не ми пука и грам, ама какви са тези простотии. За мен това са хора, които не знаят какво искат не само в любовта, а и от живота. Ето затова не обичам такива личности, като си харесаш някой, приковаваш вниманието си изцяло към него, а не да се правиш на големия пич, защото си личи от 2 км, че акълът му е на 12 годишен.

NambyPamby
01-10-2012, 05:45
но за да ти е по-леко в живота, отрано трябва да свикваш на огромни дози цинизъм. просто огромни. и от самия живот, и от противоположния пол, и от пишещите тук отракавеляци.
just sayin'

Да вървиш сам срещу света, срещу вече изградената система си е, ако не загубена кауза, то доста трудоемко за сам човек, но не е невъзможно. Започни с това, да подбираш хората в обкръжението си. сА не че нещо, наистина има супер глупави, повърхностни и лицемерни хора, но за да срещаш през живота си само такива, значи проблемът е в теб. Искаш нещо определено, търсиш го(на правилните места, по правилния начин) и го намираш. Друг е въпросът, че за да узрееш емоционално за истински ценното, трябва да минеш през доста перипетии преди това, да се бориш, да защитаваш искането си, да опознаеш различни типажи хора и да се адаптираш в различни ситуации, за да успееш да разшириш мирогледа си достатъчно, за да оцениш точния, твоя човек сред тълпата, когато му дойде времето.

Не мога да виня хората, които излизат с по 3-4-5 човека паралелно, докато изберат. Времето е прекалено ценен, ограничен ресурс, че да се хаби. Рядко ти прехвърчат пеперуди в стомаха от първия момент, когато срещнеш някого, а и обикновено това чувство трае кратко и не дава гаранция, че нещата ще се развият по благоприятен начин и че ще бъдеш наистина щастлив. Трябва да срещнеш някакъв уникално интересен човек, че да успееш да го поискаш на мига и с едно щракване на пръстите да решиш, че да, той е и това е - нямаш нужда да срещаш други жени/мъже повече, този е това, което си търсил досега и прочее. Не се случва често, а когато се случи, обикновено е продиктувано от прекалено произвеждане на хормони за минута, които заглушават реалната преценка.
Другото - т'ва са пубери, бе душицо. К'во очакваш в една такава отвратителна възраст, в която малцина знаят какво и кого точно искат, и хормоните им бушуват?
Главно си мисля, че не можеш да преценяваш хората и затова изпадаш в такива патови ситуации, ама то иначе няма как да натрупаш опит.