PDA

View Full Version : Има ли възможност...



KameliyaD
01-06-2012, 08:51
Здравейте! Момиче съм, има ли възможност сърбежа между краката да се дължи на прекалено силното търкане? Благодаря ви предварително!

Wax
01-06-2012, 09:04
По-скоро поради нехигиеничност...

granger
01-06-2012, 09:09
Прекалено силно търкане?! ЪГХ... По-скоро от лоша хигиена или инфекция може да се появи сърбеж!

DisappointedDreamer
01-06-2012, 09:14
Прекалено силно търкане?! ЪГХ... По-скоро от лоша хигиена или инфекция може да се появи сърбеж!

+1 Раздразнение от сапун, бельо, определен плат и материя, интимен гел.

MaLkaTa_LaDy
01-06-2012, 09:46
Напълно възможно е, ако докато сте го правили не си била добре овлажнена. Но по-скоро не сърбеж, а като парене го определят повечето момичета. Предполагам, че на всеки му се е случвало. Като се намажеш с лубрикат отдолу, като се миеш със студена вода поотминава. Като пишкаш ти щипе. И за ден - два всичко се оправя. Но ако не е това - иди на лекар.

KameliyaD
01-06-2012, 10:13
Няма как да е от хигиена, поради това, че всяка сутрин, когато си взимам душ използвам интимен гел и си сменям бельото редовно, ако е от значение. От секс, за последно правих на 4ти, а сърбежа се появи миналата вечер. Намазах се с крем здраве и ме успокои за известно време. Сега се чудя да мина ли през аптеката да си взема Клотримазол, защото няколко приятелки ми го препоръчаха, вие как мислите?

granger
01-06-2012, 10:28
Понякога може да е ,както казаха от бельото , претриване нещо ...може и от използване на неподходящ сапун,но щом ползваш интимен гел виж да не е от бельото!Понякога се получава и от окосмяването ,когато косъмчетата слец кола маска или бръснене изникват.

TheBeliever
01-06-2012, 10:31
Къде точно е сърбежа? Има ли подозрително течение? Неприятна миризма?

KameliyaD
01-06-2012, 10:43
Сърбежът е около влагалището. Течение няма, дори съм по-суха от обичайно, нито неприятна миризма.
За кола маската и бръсненето изключвам. Може да е от бельото. А има ли някакъв вариант да е от прекаленото използване на интимния гел? Сърбежа е много е неприятен, не мога да изляза дори. Да си взема ли Клотримазол, какво ще ме посъветвате?

xoxi
01-06-2012, 10:54
От прекалено използване на качествен интимен гел, нямам как да е.
Но си провери и гела какъв е. Надявам се, че знаеш, че PH-то на влагалището е различно от PH-то на кожата и примерно ако се измиеш добре със един сапун, също ще се появи сърбеж долу.

TheBeliever
01-06-2012, 10:55
Аз не бих бързала с лекарствата. Като за начало смени интимния гел, носи само памучно бельо и ако до 3-4 дни няма промяна отиди на гинеколог.

KameliyaD
01-06-2012, 10:56
Това не го знаех, благодаря за информацията! А някой използвал ли е Клотримазол, има ли ефект?

Dahlback
01-06-2012, 15:29
възможно ли е да не се къпеш

KameliyaD
01-06-2012, 16:48
хахахах, забавен?

KameliyaD
01-06-2012, 21:36
Появи се и зачервяване и болка. Не знам каква може да е причината, моля ви ако знаете нещо по въпроса споделете.

ICanSeeTheFireBurning
01-06-2012, 21:47
Отиди на лекар - не експериментирай с лекарствата. Щом нещата не се оправят от само себе си, значи може да е нещо по-сериозно. Запиши си час при гинеколог възможно най-скоро.

miShle
01-06-2012, 23:07
Триклобактер, ама по-добре посети гинеколога. Предни зими редовно ме сполетяваше.. гъбички или по-леката им форма. А и не си и помисляй да се чешеш, колкото и да е луд сърбежа, поне недей на голо и с нокти , и рани ще ти се появят иначе.

fanimarkuchosezavrushta2
01-07-2012, 22:12
Здравейте! Момиче съм, има ли възможност сърбежа между краката да се дължи на прекалено силното търкане? Благодаря ви предварително!

Ами ако мирише, окъпи се, ако продължава да сърби, обръсни се, ако продължава да сърби викни мен, ако продължава да сърби, викни и Вазелин, и ако продължава след тва, ти си кофа. ХОЙ ХОЙ ХОЙ СПАМИ ОЩЕ И ОЩЕ ЕДИН БАН У ГАРЕНА!