PDA

View Full Version : Шофьорски курсове на автоматик



choveche
01-06-2012, 09:30
Здравейте, някой карал ли е курсовете си на автоматик? Можете ли да ми препоръчате школа в София, която предлага такива курсове? Аз намерих няколко, но нямам познати, които могат да изкажат мнение. Благодаря предварително :)

Chacho
01-06-2012, 11:50
Защо би ги карал(а) на автоматик !?

Irti
01-06-2012, 12:02
По-добре ги изкарай на ръчни скорости.

По-трудно е, но ще можеш да караш всяка кола после.

На автомата к'во? Ще ги изкараш и после... колко коли са автомат колко са с ръчни? Новите са на автомат и ще трябва да се ограничаваш.. или да си купиш нещо ново и СКЪПО.. и по - стари коли има автомат, но все пак една кола да караш цял живот.. и да гледаш да е автоматик, защото на друга не можеш да караш..

Учи ги на ръчни.

:)

choveche
01-06-2012, 14:59
Явно щом питам за автоматик има някаква причина. Имам проблеми и няма да мога да карам с ръчни. Попринцип съм съгласна, че е глупаво да се учиш на автоматик, защото се карат предимно коли с ръчни скорости, но в моя случай само това е вариант. :) Надявам се някой от форума да е запознат как стоят нещата с школите, които предлагат обучение на автоматик :)
Балгодаря за отговорите :)

Nakadah
01-07-2012, 06:22
Във вашето семейство колко коли имате и колко от тях са автоматик?

choveche
01-07-2012, 08:35
Във вашето семейство колко коли имате и колко от тях са автоматик?

Имаме една и тя не е автоматик, но скоро ще си вземем нова, която силно се надявам да е автоматик, за да мога и аз да я карам :)

mlakniwe2
01-07-2012, 08:40
Мисля, че B1 категория е с автоматик, поне там дето аз бях беше така и няя никъв смисъл да караш курсове на автоматик-дори и автоматика пак има лост

choveche
01-07-2012, 12:21
Явно щом питам за автоматик има някаква причина. Имам проблеми и няма да мога да карам с ръчни.

Добре, колко пъти трябва да го повтарям? ако имах възможност да карам на ръчни, изобщо нямаше да търся мнения от вас, не мислите ли? Ще съм ви много благодарна, ако спрете да ми казвате, че "няя никъв смисъл" да ги карам на автоматик, а просто ако някой знае добра школа да сподели :)

Nakadah
01-07-2012, 14:16
Имаме една и тя не е автоматик, но скоро ще си вземем нова, която силно се надявам да е автоматик, за да мога и аз да я карам :)

Извинявай че те згрешник с хитър човек. Мислех си че искаш да изкараш с автоматик така че да минеш по-лесно. Оказа се че не можеш да караш, а пък искаш да имаш книжка. Без да се научиш да караш книжка няма да ти бъде дадена!

Хората които могат да "карат" само автоматик нямат място на пътя! Вие сте опасни за околната среда!

ПС: Ако този автоматик идва от сащ ти давам приятелски съвет да не го взимаш.

choveche
01-07-2012, 17:59
Nakadah, какъв ти е проблемът, че ме нападаш така? Хрумвало ли ти е например, че може да имам проблем с крака? "Оказа се че не можеш да караш, а пък искаш да имаш книжка. "-ами всъщност още преди да имам проблеми, баща ми ме е учил да карам на ръчни скорости, но сега тъй като не мога да си позволя да натискам и съединител, се налага да изкарам изпита на АВТОМАТИК. и какво от това? това че ще карам автоамтик, изобщо не означава, че съм лош шофьор (разбира се, не означава и че съм добър). Родителите ми още не са решили каква кола ще си купят, а и аз не искам да се меся в техния избор, ако трябва ще събера пари и сама ще си купя кола.

dancho981
01-08-2012, 22:21
samo na 13 sam ama moga da vi kaja che poslednite 2 avtomatika koito bashta mi imashe gi kupi po 40 hilqdi i gi prodade za 4
prosto avtomaticite mnogo se chupat pak i ne vqrvam da ima avtomatik uroci

primer: s avromatik ne mojesh da karash po inerciq a trqbva da se sastezavash s sklona


i mejdu drugoto kak da si napravq sobstvena tema

modjodjodjo
01-08-2012, 23:51
samo na 13 sam ama moga da vi kaja che poslednite 2 avtomatika koito bashta mi imashe gi kupi po 40 hilqdi i gi prodade za 4
prosto avtomaticite mnogo se chupat pak i ne vqrvam da ima avtomatik uroci

primer: s avromatik ne mojesh da karash po inerciq a trqbva da se sastezavash s sklona


i mejdu drugoto kak da si napravq sobstvena tema
Или баща ти не е поддържал автоматика както трябва или е закупил колите в неизправно състояние. Такава предавателна кутия все пак си иска по солидно обслужване, като например смяна на маслото поне два пъти в годината, тъй като е силно окислително. И естествено, можеш да си пускаш на неутрална скорост, когато си поискаш.
Извинявам се че оспамих темата, нека някой, който наистина знае да помогне на автора, тъй като не съм от София и не познавам инструкторите там, но доколкото знам като цяло, би трябвало да се предлагат такива курсове.

Irti
01-10-2012, 09:29
Рекох да ти помогна...

Обадих се на човека, който ми беше инструктор преди доста време и го попитах дали има курсове на автомат.. категорично отсече, че такива няма.. поне в нашата област.. и се съмнява дали въобще има.. това са били празни митове и легенди според него.

И един пример от мен. Един познат беше пострадал много тежко и си беше строшил крака на няколко места.. съответно шини, гипс и другите глупости барабар с патерицата. Със счупен крак той караше кола идеално. Просто натискаше съединителя с патерицата и не му беше никаква трудност.

Не знам при теб какви са усложненията и да споделиш в този форум повечето са анонимни и не се знаем.. така че няма лошо, но ти давам този пример.. реален. Возил ме е много пъти този човек.

choveche
01-10-2012, 12:59
http://www.glushkov.com/page/1.html в София има такъв курс. Просто исках да разбера дали има други школи, които предлагат такова обучение и коя е по-добра. Благодаря за помощта, Irti.

SuckIt
01-10-2012, 20:34
Не съм виждал,чувал за учебна кола-автоматик....////

Мога да питам инструктура си....////

И все пак мисля,че няма такъв вариант.....////

Без да имам за цел да те убидя,но аз по-скоро бих потърсил вариант за шофьорски курс за инвалиди....///

И другото,което се сещам в момента е,че едва ли някой майстор би сложил втори комплект педали на автоматик....////

И последното,което се сещам е за цифрата на тази интервенция.../////

choveche
01-10-2012, 21:14
Не съм виждал,чувал за учебна кола-автоматик....////



http://www.glushkov.com/page/1.html има такива шофюорски курсове :) аа инвестицията за такъв курс ии кола с автоматична скоростна кутия ще е много по-малка от кола с ръчно управление (имам предвид съединител, газ и спирачка под формата на ръчки ако мога така да ги нарека), поне така мисля...

dancho981
01-17-2012, 16:30
mi tva bqha nisan i vw i jivqha do 5 i 6 meseca ne gi e karal na neravni tereni samo v grada

dancho981
01-17-2012, 16:32
Или баща ти не е поддържал автоматика както трябва или е закупил колите в неизправно състояние. Такава предавателна кутия все пак си иска по солидно обслужване, като например смяна на маслото поне два пъти в годината, тъй като е силно окислително. И естествено, можеш да си пускаш на неутрална скорост, когато си поискаш.
Извинявам се че оспамих темата, нека някой, който наистина знае да помогне на автора, тъй като не съм от София и не познавам инструкторите там, но доколкото знам като цяло, би трябвало да се предлагат такива курсове.

mi nachi tva bqha 2 ot nai zdravite koli (qponsko i nemsko) nissan pathfinder i volkswagen passat i jivqha satvetno 5 i 6 meseca karani sa samo v grada izobshto ne sa izvlizali na neravni tereni

Nakadah
01-18-2012, 05:06
mi nachi tva bqha 2 ot nai zdravite koli (qponsko i nemsko) nissan pathfinder i volkswagen passat i jivqha satvetno 5 i 6 meseca karani sa samo v grada izobshto ne sa izvlizali na neravni tereni

Чул, недочул и тръгнал да се прави на голям по форумите... Ритач на гуми...

Аз имам Passat 2.0T и проблем със скоростната кутия няма! Няма и да има!


Или баща ти не е поддържал автоматика както трябва или е закупил колите в неизправно състояние. Такава предавателна кутия все пак си иска по солидно обслужване, като например смяна на маслото поне два пъти в годината, тъй като е силно окислително. И естествено, можеш да си пускаш на неутрална скорост, когато си поискаш.

Това със смяната на течноста на скоростната кутия 2 пъти в годината пак идва от некой ритач на гуми. Да, можеш да я пуснеш на неутрална, но ти препоръчвам да не го правиш!

Извинявам се че отговорих в темата, но някси тези 2мцата ме накараха...

r19
01-25-2012, 17:33
Има такива курсове на автоматик, Да.
Немога да помогна с нищо друго освен с това, че ако изкараш такъв курс можеш да караш единствено кола с "автоматична" скоростна кутия.
Ако някога ти се прииска да караш ръчна кутия ще трябва нов курс да караш..
Успех!

Razzy
02-02-2012, 18:06
Абе да ви еба у наендарталците казано ви е, че момичето има проблем за това не може да кара с ръчни скорости.. Какво увъртате па така да била направила, па унака .. ?

@choveche Провери 1 път при братя Василеви мисля, че те имаха 1 кола автоматик и мисля, че 3-ката на Idrive също е автомат, но не съм сигурен :)

choveche
02-13-2012, 11:41
Абе да ви еба у наендарталците казано ви е, че момичето има проблем за това не може да кара с ръчни скорости.. Какво увъртате па така да била направила, па унака .. ?

@choveche Провери 1 път при братя Василеви мисля, че те имаха 1 кола автоматик и мисля, че 3-ката на Idrive също е автомат, но не съм сигурен :)

Благодаря за отговора, много ми помогна :) Проверих и двете школи предлагат обучение на автоматик. Отново ти благодаря :)

nina9393
02-17-2012, 13:43
Само не се записвай в IDRIVE.Там са най големите кожодери .Ще те скъсат поне 4 -5 пъти докато вземеш.Бягай далече от тях.Мен ме скъсаха 5 пъти докато взема цяла година ми замина в чакане,нерви и пари.В никакъв случай IDRIVE

lud umora nqma
02-29-2012, 17:19
Здравейте, някой карал ли е курсовете си на автоматик? Можете ли да ми препоръчате школа в София, която предлага такива курсове? Аз намерих няколко, но нямам познати, които могат да изкажат мнение. Благодаря предварително :)

здравеи четох коментарите и просто сппрях до полвината невярвах че има толкова прост народ .Да има такива курсове за б категория аз след няколко дена записвам там кара се на ауди 80 б4 автоматик в софия но наи добре дати дам линк кам саита: http://y-shkola.com/ ако имаш други вапроси ето ти и скаипа ми :todor_ilchev.И аз бях в пално невидение какво се прави но след доста ровене из нета попаднах на този саит даже оспях дасе видя с инструктора .УСПЕХ ДАНО САМ ТИ БИЛ ПОЛЕЗЕН :)