PDA

View Full Version : Проблем със странно акне !!



looperman
01-06-2012, 09:33
Здравейте,

на 18 години съм и се боря с този вид акне от 5 години, в този сайт съм прикачил мои снимки, за да добиете представа с какво се опитвам да се преборя .Ходил съм на козметици,дерматолози, кожни фармацефи и т.н.... Изписвали са ми адски много антибиотици , мазила , лосиони и какви ли не още работи,но не намерих ефект.. Пробвал съм и с всичко което пишат и хората из интеренет, ментолов спирт,крем здраве,крем бочко,розова вода,бебешки сапуни и др..На няколко от снимките на окото ми се вижда подобие на ечемик,но не е ... третирах го както се премахва ечемик но без ефект.. Бих искал да разбера дали сте виждали подобен тип акне и ако да,какво ще ми помогне да се отърва от него. Благодаря , лек ден. Това е линкът към снимките http://www.megaupload.com/?d=HDYWU4II

los4o
01-07-2012, 00:50
По снимките съдя, че акнето си е нормално. То не е хубаво да се потиска, защото на стари години чудо на глава ще дойде. А това, което си направил с пъпката на окото си, според мен е било грешка. При акнето (до колкото знам), когато пукаш или нещо направиш на пъпка от този вид (мастна пъпка), ще остане вдлъбнатина, даже може и нещо по-сериозно, но не съм сигурен и не искам да те плаша. При мен си протече добре, даже вече нямам нищо такова. И аз имах нещо подобно на твоето и то си мина, без да му прилагам лечебни хватки. Ако се има на предвид, че бях пъпка до пъпка? Не се притеснявай. Но не ги чопли. Колкото повече ги чоплиш или дори лекуваш, както се нарича там, толкова по зле ще става. Остави ги сами да се махнат. Но това е лично мое мнение, не съм компетентен в областта на акнето, но аз си патих и прекарах още 1 година с него. И знам, че препарати и кремове не се ползват, защото забавят акнето, или ще доведат до такива проблеми с кожата след време.