PDA

View Full Version : Как да се справя с акнето ?



SeXBeginner
01-06-2012, 10:10
на 18 години съм и се боря с този вид акне от 5 години, в този сайт съм прикачил мои снимки, за да добиете представа с какво се опитвам да се преборя .Ходил съм на козметици,дерматолози, кожни фармацефи и т.н.... Изписвали са ми адски много антибиотици , мазила , лосиони и какви ли не още работи,но не намерих ефект.. Пробвал съм и с всичко което пишат и хората из интеренет, ментолов спирт,крем здраве,крем бочко,розова вода,бебешки сапуни и др..На няколко от снимките на окото ми се вижда подобие на ечемик,но не е ... третирах го както се премахва ечемик но без ефект.. Бих искал да разбера дали сте виждали подобен тип акне и ако да,какво ще ми помогне да се отърва от него. Благодаря , лек ден. Качил съм снимките в дата http://pics.data.bg/albums/35030/asd

nolovexxx
01-06-2012, 10:35
Пробва ли Зинерит ? Антибиотик е .. иначе ExfoBrusher на Garnier също има доволни от него..

SeXBeginner
01-06-2012, 12:36
със зинерит съм пробвал ... а тия "комерсиалните" garnier и тем подобни простотии дето ги рекламират по телевизията не са за мен,понеже ми влошават състоянието

Meoww
01-06-2012, 17:31
Ходи на дерматолог! Не си купувай нещо, за което си чул от някъде или си прочел в нета... има различни видове акне. Отиди на дерматолог да те види ;)

ccdesigns
01-06-2012, 19:21
със зинерит съм пробвал ... а тия "комерсиалните" garnier и тем подобни простотии дето ги рекламират по телевизията не са за мен,понеже ми влошават състоянието

На мен лично точно Garnier 3in1 ми помага доста... Но ефекта се вижда след 3-4 път може би... На мен до сега той ми е помагал най-много от всичко, което съм пробвал.

broken_arrow
01-06-2012, 22:51
Най- добре иди на кожен лекар. И аз имах същия проблем, след като ми предписа крем и пяна, с които да се мажа сутрин и вечер даде огромен ефект. Отиди и ти, няма нищо лошо. Всеки човек има различна кожа и по- добре не си хвърляй парите за всички глупости, които рекламират по телевизията. Аз си купувах всичко, което виждах и ефекта беше отрицателен. Ако пък не искаш да отидеш слагай само в/у пъпката паста за зъби ( не я премахва, а смалява малко и премахва зачервяването). Чувала съм, че и "Акне аут" помага, но не знам на теб как би ти понесло. Успех! :)

los4o
01-07-2012, 11:46
Акнето не минавали само от себе си? Не е хубаво да се правят тези неща, после на стари години ужас. Поне така знам. И аз имах и на 15 ми изчезнаха, без да съм ги мазал с нищо. Това до колкото знам са мастни пъпки. Поне така мисля де, ако греша някъде поправете ме.

teddybearMV
01-07-2012, 20:10
Акнето не минавали само от себе си? Не е хубаво да се правят тези неща, после на стари години ужас. Поне така знам. И аз имах и на 15 ми изчезнаха, без да съм ги мазал с нищо. Това до колкото знам са мастни пъпки. Поне така мисля де, ако греша някъде поправете ме.
Много причини има за да имаш акне. Дерматолог му трябва на момчето, а не да си купува всичко, за което чете по форумите. Не търси препоръки из нет-а, няма как да те прегледат през монитора, нали?!
Предполагам, че ще се оправиш. Успех с дерматолога.

пAteNцЕ
01-08-2012, 10:56
ау положението е кофти...не знам кво да ти кажа ходи на кожен лекар дерматолог там те си знаят работата ще ти кажат все нещо против това ;)

kalpazanka
01-16-2012, 05:53
Какво си ползвал до момента?
Опиши хронологично.

qkakukla2
01-16-2012, 18:25
Tова ми помогна от Ейвън си го купи не е скъпо около 2-3 лева. Не е специално за акне , тоалетно мляко за почистване е. Нанасяш го преди лягане и след измиване на лицето. Заповядай линк да знаеш че може и да се срещне и със синя капачка това не е от значение продуктът е един и същ.

http://prikachi.com/images/409/4273409I.jpg

qkakukla2
01-16-2012, 18:28
И меото акне беше от типа на твойто, само че имах по малко пъпки.

KiKo0o
01-17-2012, 15:40
Батенце недейте да говорите глупости от типа на "акнето си минава само" ... ако викате акне на 3 "пъпчици" на лявата буза излезнали от бръснене като за пример ... ами не е така и аз преди имах здраво акне и минах през доста лекарства за да се стабилизирам... не помня какво най-много ми повлия но в момента, за да си поддържам кожата чиста ползвам едно ролл-он-че забравих му марката но е на спиртна основа и като излезне някъде пъпка мажеш и на другия ден е спаднала. Мий си лицето всеки ден по 1 - 2 пъти максимум с такъв гел за измиване против акне. И така аз и с времето се лиших от някои храни, които също указваха влияние... избягвам да се къпа повече от 1 път на 1 - 2 дни защото и прекалено честото миене на кожата не е много правилно.

shpekovsalam
01-17-2012, 16:51
1. Измивай с вода
2. Ползвай някакъв гел за повторно измиване
3. Ползвай някакъв лосион с памуче. Почиствай добре!
4. Повтаряй сутрин и вечер!
5. Може да си купиш Garnier Pure 3 in 1 и да го ползваш като маска или докато се къпеш.

user name
01-29-2012, 18:05
Моят съвет е да отидеш на дерматолог!!! Каквото и да е лекарите са учили и със сигурност знаят повече неща от нас форумците. В никакъв случай не прави опити за самолечение! Защото аз така си влоших положението с опити за самолечение, че сам не можех да се позная в огледалото. Това твоето е нищо в сравнение със състоянието, до което се докарах аз. И накрая се принудих да търся лекарска помощ, въпреки че не исках дълго време да призная сам пред себе си, че проблемът е сериозен. Едно е сигурно, акнето е проблем, който ИДВА ОТВЪТРЕ и само с повърхностно мазане на всевъзможни л***на едва ли ще се разреши. Трябва да се търси причината за проблема и лечението да се насочи към предотвратяването на появата на пъпки, а не към махането на вече наличните такива. Освен това, акнето е убийствено упорита работа, не очаквай рязка промяна за седмица или десет дена. Така че търпение му е майката. Между другото по мое мнение Гарниер не върши абсолютно никаква работа, дори напротив влошава проблема и ще кажа защо. При мен доведе до ужасяващи последици. Причината е много проста, ако сте забелязали на опаковката с малки букви отдолу пише "tasted on acne-prone scin", което означава тествано върху кожа, СКЛОННА към акне, а не върху кожа с вече активирано възпалено акне. А при възпаленото акне, както знаем в пъпките има бактериални инфилтрати, гной и тн, които чрез това грубо механично почистване с Гарниер просто се разнасят по лицето и заразяват нови зони. Тия гарниери са за хора със здрава кожа, която е по-мазна и склонна към акне. Освен това не е медицинска козметика. Така че не си хвърляй парите. И така стига толкоз засега, то темата е безкрайна. Търси лекар, не се самолекувай, пробвай да ограничиш мазно, сладко, пържено и газирано и УСПЕХ :)

npp
02-01-2012, 09:51
спри да приемаш мазна храна, освен само такава, в която има малко зехтин екстра върджин, спри да приемаш и захари и продуктите, които съдържат захари т.е. всичко сладко освен леко-сладки(-те) плодове(избягвай киселите), намали приема на скорбяла до максиумум, както и на храните, които я съдържат в големи количества, мий си лицето с натурален глицеринов сапун, така акнето ще намалее до седмица-две-три

TrickyAngel
02-15-2012, 22:48
Виждам, че темата е стара, но нямаше как да не отговоря!
Пробвал ли си да третираш с продукти на хидрохлоридна основа? Ако не си - пробвай оксикорт(спрей третиращ възпалена кожа). Напръскваш върху памуче и нанасяш върху лицето 2-3 пъти дневно. Преди да нанесеш е хубаво да изчистиш и хидратираш кожата с тоалетно мляко или тоник(примерно). Не е хубаво да я изсушаваш много с продукти на спиртна основа. Резултата ще е видим до 3-4 дни, седмица най-много. За месец-два би трябвало лицето ти да се изчисти съвсем! :) Надявам се да съм помогнала.

Djeei Loo
02-24-2012, 10:56
Tова ми помогна от Ейвън си го купи не е скъпо около 2-3 лева. Не е специално за акне , тоалетно мляко за почистване е. Нанасяш го преди лягане и след измиване на лицето. Заповядай линк да знаеш че може и да се срещне и със синя капачка това не е от значение продуктът е един и същ.

http://prikachi.com/images/409/4273409I.jpg

ползвам същото и наистина почиства добре лицето

denis-7777
11-16-2013, 11:29
Здравейте,аз искам да споделя с вас ,че също имах проблем с гнойни пъпки по лицето и шията с които се борих почти година .Какво ли не пробвах,бях при дерматолози,ползвах скъпа козметика,различни козметични процедури и най - накрая в отчаянието си реших да пробвам лосион който се прави от фармацефт с 52 годишен стаж и до ден днешен съм благодарна на тази жена ,че благодарение на нея имам самочувствие и нямам никакви проблеми с лицето.Наскоро видях ,че има и страница в фейсбук,можете да го намерите под името Magnifico.Струва само 18 лева и е супер ефикасен.

baby_baby
11-23-2013, 19:30
Пробвай exfoBrusher на garnier