PDA

View Full Version : Усещане?



AlmostxxPerfect
01-06-2012, 14:44
Въпросът е по-скоро към момчетата.. До каква степен презервативите намаляват удоволствието? Не е като да не усещаш нищо, нали? ;D

sundayman
01-06-2012, 14:51
Значително го намаляват, зависи какъв е, дали е по-дебел

SisiStrange
01-06-2012, 14:52
Честно казано, мисля, че си зависи от момчето.
Моя приятел, например, не че чак не усеща нищо, но с презерватив му е много притъпено удоволствието и свършва доста трудно. Когато го правим без е съвсем друга работа.

Затова пък познавам момче, което го боли без презерватив дори от свирки.

Широк свят. ;)

DragonLady
01-06-2012, 15:04
Притъщяват усещането и то доста. Като го правим в презерватив с моя ( повечето случай е със, някъде към 80 % ) пак ни е хубаво и свършваме и двамата, но като сме без е в пъти по хубаво усещането :) Усеща се и релеф и всичко. Пък и тогава и двамата свършваме много по-бързо.
Иначе с бившият ми като го правихме за първи път ( на него му беше сефтето, нищо, че беше над 20 ) ми беше казал " Бах го и тая гума, нищо не усещам с нея ... "

Oy7ofCon7roL
01-06-2012, 15:10
Не ползвам такива неща

maiimunnka
01-06-2012, 16:01
презервативите не намалят никак усещането...това е просто няква си лъжа от страна на момчетата..повярвай в биологична паралелка съм и не веднъж сме учили това .. !!!

TheBeliever
01-06-2012, 16:15
презервативите не намалят никак усещането...това е просто няква си лъжа от страна на момчетата..повярвай в биологична паралелка съм и не веднъж сме учили това .. !!!

Айде, бе.

Прост експеримент. Потъркай едното си пръстче в другото. Вземи презерватив. Пъхни си пръстчето вътре и през гумата потъркай другото си пръстче. Няма никаква разлика, така ли?

DragonLady
01-06-2012, 16:15
презервативите не намалят никак усещането...това е просто няква си лъжа от страна на момчетата..повярвай в биологична паралелка съм и не веднъж сме учили това .. !!!

" Теорията е суха друже "
Реалността е нещо къде къде по различно. Усещането и при мъжа и при жената се притъпява, и то не малко. Говорила съм на тази тема с мой приятели и приятелки и всички те са съгласни с тази теза.
Хайде сега да се замислим малко по надълбоко.
Когато секса е без презерватив момичето може да усети вените и релефа на пениса на момчето, а когато той е с гума усеща само един гумен маркуч с извинение за израза.
Когато е без презерватив момчето може да усети релефа и триенето на пениса му в стените на вагината на момичето, а когато е с гума, усеща само вън, вътре - подобно на чекията.
А колкото до това какъв е презерватива, нормален, релефен, тънък и тн и тн. ами кво дави кажа, гумата си е гума и тва е.

psychopath
01-06-2012, 16:16
до ~22,8% :)

маймунке, сигурна ли си?
чисто физически може и да не го намаляват, не знам (макар че мога да поспоря), но психически нещата стоят по друг начин.

anunu
01-06-2012, 18:11
Психическа нагласа....тоя презерватив да не е дебел 1см,че чак до такава степен да притъпява усещането.

maiimunnka
01-06-2012, 19:30
еми незнам хора все пак уча в такава боилогична гимназия и точно тоя въпрос сме го обсъждали доста ..защо учителите трябва да ни лъжат? аз мисля че презервативът не притъпява каквото и да е усещане..нито ще ти намили кефа нито болката примерно така че..ако има глупави хора които да го правят без презерватив само защото си мислят че усещането е различно нека го правят ..но ако хванат болест после да не съжаляват то се мисли предварително ..!

DragonLady
01-06-2012, 19:48
Учи си квото си искаш, практиката е много по различна от теорията. Не те знам правила ли си секс ( съдейки по мненията ти май не ) или не си, но всеки, който го е правил и със презерватив и без презерватив може да каже какви са разликите в усещането.
И защо да са глупави хората които го правят без презерватив? Защо мислиш са измислени противозачатъчните? Защо мислиш не малко момичето ги пият? А дори и без тях пак може без, стига момичето да си знае овулацията и опасните дни. Аз като го правя и без презерватив това глупава ли ме прави? Той като не се изхвърля в мен, и аз като не съм в овулация, ядове нямаме, после си ми идва по график и без никакви изменения.
Така че не говори опирайки се на теория, а на практика ;)

Stella_SN
01-06-2012, 19:50
еми незнам хора все пак уча в такава боилогична гимназия и точно тоя въпрос сме го обсъждали доста ..защо учителите трябва да ни лъжат? аз мисля че презервативът не притъпява каквото и да е усещане..нито ще ти намили кефа нито болката примерно така че..ако има глупави хора които да го правят без презерватив само защото си мислят че усещането е различно нека го правят ..но ако хванат болест после да не съжаляват то се мисли предварително ..! :D:D:D: Защо ви лъжат ли ? Ами за да го правите със !! Притъпява и още как , при мен е странно ,за партньора ми е по-малка възбудата !! Също така и аз не виждам защо да са глупави ?? Сигурен ли си ,че няма болест на 100 % ,стига да не свърши в теб,къде е глупостта ? А и както казват има противозачатъчниии Д::Д И на колко си ако не е тайна ?

s1mpatqgata
01-06-2012, 19:57
Естествено ,че притъпява !
Най-вече ,че си остава мъжкия полов орган сух :D ,а всички знаете ,че колкото по-влажно ,толкова по-добре :D

magita
01-07-2012, 09:19
еми незнам хора все пак уча в такава боилогична гимназия и точно тоя въпрос сме го обсъждали доста ..защо учителите трябва да ни лъжат? аз мисля че презервативът не притъпява каквото и да е усещане..нито ще ти намили кефа нито болката примерно така че..ако има глупави хора които да го правят без презерватив само защото си мислят че усещането е различно нека го правят ..но ако хванат болест после да не съжаляват то се мисли предварително ..!


За да не правите поколение без да искате за тва ;]]

DarkTemplar
01-07-2012, 11:27
Естествено, че го притъпяват. С кондом пак е приятно, но се ползва най-вече от гледна точка на сигурността, не на удоволствието. Ако става въпрос само за удоволствие, ползват се други контрацептиви (да речем хапчета) и сме сигурни в партньора си разбира се, всеки би предпочел без.

psychopath
01-07-2012, 23:03
защо ви лъжат учителите?
медиите защо ви лъжат (няма да продължавам )? по-същественото е защо това се допуска толкова лесно и всичко, което ви се каже се приема за чиста монета...дори без да се замислите.
не го казвам във връзка с темата, ами по принцип...

Jork0
01-08-2012, 12:11
Разликата е огромна поне при мен ! Тфа с презерватив е все едно да ближеш сладолед през прозорец .... Да не говоря , че много от презервативите стискат адски много и докато го сложа е спаднал ...

DragonLady
01-08-2012, 12:40
Учителите ви лъжат, за да правите секс с презерватив, с цел предотвратяване на нежелана бременност и венерически болести.

Afternoon
01-08-2012, 13:14
Учи си квото си искаш, практиката е много по различна от теорията. Не те знам правила ли си секс ( съдейки по мненията ти май не ) или не си, но всеки, който го е правил и със презерватив и без презерватив може да каже какви са разликите в усещането.
И защо да са глупави хората които го правят без презерватив? Защо мислиш са измислени противозачатъчните? Защо мислиш не малко момичето ги пият? А дори и без тях пак може без, стига момичето да си знае овулацията и опасните дни. Аз като го правя и без презерватив това глупава ли ме прави? Той като не се изхвърля в мен, и аз като не съм в овулация, ядове нямаме, после си ми идва по график и без никакви изменения.
Така че не говори опирайки се на теория, а на практика ;)

Учи си каквото си искаш, DragonLady има богата практика, почти с цяла Варна...

maiimunnka
01-08-2012, 13:27
Учи си каквото си искаш, DragonLady има богата практика, почти с цяла Варна...

хахаха сериозно ? ;д

TheBeliever
01-08-2012, 13:28
хахаха сериозно ? ;д
Ти на 10 ли си?

SisiStrange
01-08-2012, 14:42
Аз пък уча в Биологическия факултет на СУ. И?
Кажи кога те боли повече? Като се удариш с все сила на голо или през якето? И пенисът, и вагината са силно чувствителни места, много добре снабдени с нервни окончания. Като сложиш гума отгоре, естествено, че притъпяваш усещането. Не знам учителите какво ти говорят, но ти нямаш ли си твоя глава да помислиш и да си представиш? Те го казват с идеята да ви научат да не правите секс без презервативи и да не забременявате.
Един ден, като го направиш, ще видиш.

DragonLady
01-08-2012, 16:19
Учи си каквото си искаш, DragonLady има богата практика, почти с цяла Варна...

хахахаха и кое птиченце ти го каза това бе! Смешник!!! Загорял смешник, невиждал женско от бая време ( ако изобщо е виждал през живота си ).
А да и не знаех, че във Варна има само 10 момчета .... Мерси, че ме светна ;)

anonymous708973
01-08-2012, 18:30
Притъпява се, но малко. Предполагам, че ако правиш секс по-дълго време без презерватив (не говоря за продължителността на единичния акт, а за практикуването на секс), ще започнеш да усещаш разликата повече.

Но положението с гума е далеч от трагично.

WaKo
01-08-2012, 20:10
При мен има разлика, но не е чак толкова голяма. Много по-голяма роля играе психическата възбуда от това дали си с половин милиметър гума или не.

Afternoon
01-08-2012, 21:22
хахахаха и кое птиченце ти го каза това бе! Смешник!!! Загорял смешник, невиждал женско от бая време ( ако изобщо е виждал през живота си ).
А да и не знаех, че във Варна има само 10 момчета .... Мерси, че ме светна ;)

Просто светът е малък, това че си разпоретина го знаят лично доста повече от 10 момчета...

DragonLady
01-08-2012, 22:02
Просто светът е малък, това че си разпоретина го знаят лично доста повече от 10 момчета...

Виж какво комплексирано момченце такова, с какво право обиждаш и говориш лъжи по чужд адрес а??? Разпоретина ще викаш на майка си!!! И хич не се прави че ме познаваш!!! Ясно ли ти е ве дрисльо!!! А и с този ник, ме знаят само тук, с истинският ми ник, който използвам навсякъде, ме знаят само 3ма души от форума!!!

Afternoon
01-08-2012, 22:19
Виж какво комплексирано момченце такова, с какво право обиждаш и говориш лъжи по чужд адрес а??? Разпоретина ще викаш на майка си!!! И хич не се прави че ме познаваш!!! Ясно ли ти е ве дрисльо!!! А и с този ник, ме знаят само тук, с истинският ми ник, който използвам навсякъде, ме знаят само 3ма души от форума!!!

Е ти сякаш не си пускала снимки, все едно не те знам коя си, айде моля ти се. Преди ти викаха "общата" даже, и това ли не е вярно? Светът е малък май... :lol:

DragonLady
01-08-2012, 22:23
Да пускала съм и какво от това? Общият по скоро на тебе са ти викали, като се ти порили задника.

пс авторката и всички останали да прощават, че усрах темата, но това говедо сериозно ми лази по нервите.

Afternoon
01-08-2012, 23:08
Пише се Осрах, ама от къде да знаеш ти, като единствената ти работа в даскало е била да духаш в кенефите...

DragonLady
01-08-2012, 23:19
Пише се Осрах, ама от къде да знаеш ти, като единствената ти работа в даскало е била да духаш в кенефите...


Ти ли ще ме съдиш за правописни грешки ве!!! Я се скрии! Само си търсиш за кво да се заядеш а??? Лягай си по добре, че сънчо мина вече ...

Tashamura
01-08-2012, 23:59
Честно казано една позната по тоя въпрос се изрази по следния начин"кво ми пука "със" или "без"?, ако е добър.. все ми е тая". Склонен съм да се съглася с тази женска логика, но от страна на мъжа има разлика. Поне при мен има де. Но тук има много променливи, защото ако момичето не взема противозачатъчни винаги го има онова притеснение "ами ако сгафим" и някак си не можеш а се отпуснеш. Относно презерватива - в много от случаите има вероятност да попречи на пълната ерекция(ако не се сложи правилно). ЗАтова съм с две ръце за секса без презервативи ;) (но само ако го правя с приятелката си, а не с няква рандомна). ПС извинете за хаотичната ми мисъл

JiveqZaDaNervq
01-09-2012, 06:02
М да при всеки е различно нормално е ! НО и от презерватив зависи има някой които са по-дебели има и такива които са по танки, за да усещате повече използвайте на Fetherlite Ultima - тънки презерватива с технология sensi-fit за още по-добро усещане 20% по-тънки спрямо стандартните презервативи! или Ultra Thin и двата вида са изключително тънки

DragonLady
01-09-2012, 09:22
Ще ме прощавате ама тея Fetherlite Ultima са голям боклук .... Взехме един път такива с приятелят ми и 3те бяха дефектни ... И толкова тесни в диаметър, че едва едва ги слагаше и то само до половината, после просто не вървяха ... Докато с elite или arouser никога не сме имали проблеми.

Tashamura
01-09-2012, 09:36
Ми не е като да не съм пробвал бая видове. В крайна сметка има можеби само 2 вида от които съм доволен. За тънкост, можеби лилавите на дюрекс(де да знам точно какъв модел се водят...аве лилавите), ама те не са ми много удобни. Иначе най-често се спирам на червените спортекс. Здрави и сигурни, не особено дебели ;)

Zero76
01-09-2012, 09:46
Важното е да усещата ВЕНИТЕ :D

P.S. Това ме разби :D

DragonLady
01-09-2012, 15:50
Ми не е като да не съм пробвал бая видове. В крайна сметка има можеби само 2 вида от които съм доволен. За тънкост, можеби лилавите на дюрекс(де да знам точно какъв модел се водят...аве лилавите), ама те не са ми много удобни. Иначе най-често се спирам на червените спортекс. Здрави и сигурни, не особено дебели ;)

Е да де лилавите са elite. И аз съм много доволна от тях :) Иначе Fetherlite Ultima може и да са добри, ама за хора с по малки пишки, че от размера им 52 в чудо се бяхме видели с моя, не върви та не върви ... Поне elite за 56ти размер :)

umri
01-09-2012, 16:54
Притъпява се, но малко. Предполагам, че ако правиш секс по-дълго време без презерватив (не говоря за продължителността на единичния акт, а за практикуването на секс), ще започнеш да усещаш разликата повече.

Но положението с гума е далеч от трагично.
Казано от жена.


Е да де лилавите са elite. И аз съм много доволна от тях :) Иначе Fetherlite Ultima може и да са добри, ама за хора с по малки пишки, че от размера им 52 в чудо се бяхме видели с моя, не върви та не върви ... Поне elite за 56ти размер :)
Поне ти купуваш ли от време на време? Щото тва 3 и кусур лева за 3 балона всеки път си ибало майката. Не знам за теб, ама ако аз трябваше всеки път да съм на Дурекс щях да съм цял живот на лютеница и кренвирши. Вярно е, че са може би МАЛКО по-добре тия по-тънките, но да дам 3-4 лева за нещо, което отдавна мразя.. няма как да стане.

С презерватив е отвратително, особено след първите 1-2 пъти. Трябва много почивка(поне 15-20мин), голяма настройка на психиката, само се мориш напразно и дори не изпитваш удоволствие. В един момент просто ръчкаш и нищо. В някои случаи са наложителни презервативите, но като цяло, са боклуци.

И за неразбиращите.. дали ще е Дурекс, Спортекс или от 20 стинки е все тая откъм шанс за скъсване. Едни спортекс лилави има и най-тънките на дурекс, са много малко по-добре откъм усещане, другото е 1 към 1 с евтините.

SisiStrange
01-09-2012, 17:04
^ True, true...

Не знам, но аз нищо, че съм момиче, си усещам бая ясно разликата. От 6-7 месеца съм на противозачатъчни, но по едно време се наложи за 20тина дена да минем на презервативи и едва го изкарахме тоя период. :D Просто прясно сравнено, усещането е коренно различно.

anonymous708973
01-09-2012, 17:15
Трябва много почивка(поне 15-20мин)

Хората почиват по половин-един час между тековете... Само това ще кажа :д

Сиси, затова казвам, че трябва да е по-продължителна практика, за да усещаш разликата.

DragonLady
01-09-2012, 17:40
И за неразбиращите.. дали ще е Дурекс, Спортекс или от 20 стинки е все тая откъм шанс за скъсване. Едни спортекс лилави има и най-тънките на дурекс, са много малко по-добре откъм усещане, другото е 1 към 1 с евтините.

Точно така си е!!! 3 пъти ни се наложи с презервативи от 30 стотинки да го правим и си беха здрави ( даже единият го напълнихме с вода за всеки случай и си беше ок ). Пс лилавите на спортекс тея тънките ли беха или аз греша?

anonymous708973
01-09-2012, 17:42
Eми, добро утро, ама трябваше да скъсаш нервите на бившия си с претенциите към марката, нали?

ChalgaBoy
01-09-2012, 19:34
И с и без... секса си е секс и удоволствие си има... за мен единствената разлика е ,че не чувствам момичето от вътре... ЛААЛ ЩЕ УМРА БЕЗ ТОВА ЧУВСТВО.

DragonLady
01-09-2012, 20:22
Eми, добро утро, ама трябваше да скъсаш нервите на бившия си с претенциите към марката, нали?

Само един бивш ( не тоя преди сегашният ми ) съм го нервирала така, ама той си го заслужаваше идиота :D Абе майната му, нали си направих кефа, другото нема значение

umri
01-09-2012, 23:13
Само един бивш ( не тоя преди сегашният ми ) съм го нервирала така, ама той си го заслужаваше идиота :D Абе майната му, нали си направих кефа, другото нема значение

Ти сериозна ли си?

DragonLady
01-10-2012, 01:08
Ти сериозна ли си?


Леко ми е лигаво, но специално за тоя индивид да. Не беше нарочно дигането на нервите му, но след 1 седмица, бях благодарна на себе си, че съм го направила :)

dimitar_ak
01-10-2012, 13:37
Това с марката на презерватива и "пречи ми на усещането" са невероятни лигавщини.

Ronnan
01-12-2012, 11:17
И с и без... секса си е секс и удоволствие си има... за мен единствената разлика е ,че не чувствам момичето от вътре... ЛААЛ ЩЕ УМРА БЕЗ ТОВА ЧУВСТВО.

ТОВА

С презерватив за мене се губи поне половината усещане, а същото е и за приятелката ми.