PDA

View Full Version : Не мога да се съсредоточа



MireuChangYong
01-06-2012, 15:42
Сега съм 7 клас, а вече първият срок мина. Имам и матури накрая на годината. Нямам никакво желание да уча, а да чакам то само да дойде.. съмнявам се да се случи. Когато съм в час, слушам, уж го разбирам. Само по някои предмети, които са ми скучни и не ми се слуша се занимавам с други неща - руски, музика, технологии, физика, биология и химия. Макар, че при последните 2 предмета сме при една и съща госпожа, а и изискванията и са лесни, но и тях ме мързи да изпълнявам. Иска да сме написали урока и рисунките след урока. А аз рисунките много рядко ги правя.
Сега сме във ваканция, по принцип не съм чак толкова зле, но имам за оправяне по география, математика и по принцип важните предмети. Иначе по английски съм добре, по български също.

Май стана много дълго. :/

Въпроса ми е следния - как да се съсредоточа? Когато седна да уча, нищо не ми влиза в главата. Постоянно мисля за други неща, хрумват ми идеи какво да правя, а сега умирам от тъпотия.. :( ..

Помня, че имаше друга тема такава, но не я намерих. За това направих нова.

dreamwalker
01-07-2012, 06:53
Ако сама не положиш усилия да се съсредоточиш, то няма само да дойде.
Първо: Намали заниманията с компютъра и телевизора до минимум през седмицата.Също така разкарай нещата, които те разсейват в учебно време.
Второ: Когато се прибереш от училище (не знам дали си първа или втора смяна) първото нещо след като вечеряш или обядваш да е да си научиш уроците и да свършиш всичко необходимо за училище, защото колкото повече отлагаш толкова повече задължения ти се натрупват.
Трябва да имаш и воля, за да направиш тези неща ;]]

OnlyGirl
01-07-2012, 07:02
И аз съм горе-долу като тебе, трудно се съсредоточавам. Значи както казаха преди мен, намали компютъра и телевизията. Аз като седна да уча, до 2 минути си мисля дали някой не е писал във скайп, или във фейсбук, или не знам си какво още. Като си гладна докато учиш, изчакай преди да ядеш, това на мене също много ми пречи.
Като се прибереш у вас, наобядваш се а-у , първо си виж програмата за следващия ден .Даваш си малко почивка след обяд и започваш. Разпределяш си времето по какво първо ще учиш, второ по какво и т.н.. И сядаш, и започваш да четеш. Със сигурност ще ти влезнат по 50 мисли в главата, изключи ги. Прави си по няколко минути почивка между предметите да хапнеш/видиш нета/телевизия. Отначало ще ти е трудно, но с времето ще свикнеш да си разпределяш времето и да не се разсейваш.

Между другото, най-добре не влизай много в скайп. Постоянно пишат и времето лети, и докато се усетиш то станало късно и няма време да учиш. Първо учене, после забавленията. :>

cvetitoyoy
01-07-2012, 07:35
ами прави си повече почивки и си мисли за крайната цел ....

blackstreet
01-07-2012, 10:02
Ако искаш нещо силно, се бориш за него. Следователно поставяш си цели - например искаш да влезеш еди къде си и започваш да учиш с идеята за да постигнеш целта си.

Leticcia
01-07-2012, 13:51
Ако искаш нещо силно, се бориш за него. Следователно поставяш си цели - например искаш да влезеш еди къде си и започваш да учиш с идеята за да постигнеш целта си.
++ Това е единственото решение на проблема...

fluffy_^
01-07-2012, 14:05
Ако искаш нещо силно, се бориш за него. Следователно поставяш си цели - например искаш да влезеш еди къде си и започваш да учиш с идеята за да постигнеш целта си.

съгласен съм но тя/той пита как да се съсредоточи..

Аз си пускам някаква музика докато уча ама не нали да усиля буфера :D по така тихичко си я остави колкото да има нещо и си прави почивки ! :) ама честно да ти кажа то си зависи от теб няма как да ти дадем някаква формула за това..

ImmortalSportFreak
01-07-2012, 14:12
Ако искаш нещо силно, се бориш за него. Следователно поставяш си цели - например искаш да влезеш еди къде си и започваш да учиш с идеята за да постигнеш целта си.
+ +
Аз пък 7 клас бях обратното.Супер много учих и даже нашите не можеха да ме спрат.Викаха ме да ям,аз им казвах,че първо ще си науча и после.Дори сега се чудя на волята,която имах.Но предполагам и 12 клас ще съм на подобна вълна.Просто когато имаш цел,се фокусираш на това да я постигнеш и си мислиш,че в никакъв случай не трябва да се проваляш-или поне аз бях така.

Сега - особено през ваканцията и мен ме мързи и нямам особено воля да седна да уча,но това е нормално когато е уикенд,празник или почивка.Но важното е ти самата да проумееш,че ученето е важно и ще те доведе до успех в насоката,която си избрала. ;Р Мисли си,колко ще е готино да се забавляваш,като знаеш,че си си научила и си готова.Поне за мен това чувство за свършена работа е супер готино.Не се разсейвай,изключи лаптопа и учи с почивки,като по време на почивките хапни например. ;Р В това да имаш воля и да се съсредоточиш само ти можеш да си помогнеш.... или вашите - като ти изключат нета и не ти дават да излизаш,докато не си научиш,но това са крайни мерки и дано не се налага да стигаш до там. ;Рр

Успех.

wiiwa
01-08-2012, 10:19
същата като теб съм.. но уча, какво да се прави :Д

DesireToFire
01-08-2012, 10:40
1. Изключи компютъра и телевизора от контактите. Затвори лаптопа. Ако ти трябва информация в интернет се обади на приятел да питаш или за някакво домашно.
2. Почисти си работното място: избърши праха, подреди си нещата, проветри стаята, вдигни щорите или включи настолна лампа. Нека има достатъчно светлина да не си измаряш очите.
3. Подготви си на купчина необходимите тетрадки, учебници, химикал, линия, гума, молив и прочие. Като ги търсиш, че се разконцентрираш.
4. Яж преди това и си постави за цел да ядеш чак като си готов с ВСИЧКО. Вземи си кана с вода за да не се разхождаш и за това. Намали страничните занимания до минимум.
5.Не си позволявай телевизор или компютър през почивките. Ако свириш на нещо - давай, ако спортуваш - прави някакви упражнения, може да си рисуваш, да четеш странична книга, да си играеш с домашния любимец.
6. Това напоследък често почнах да правя : налепи си малки светни листчета с предметите за утре. Като приключиш с нещо го отлепяш и така докато не свършат.
7. Постави си цел. Помисли си какво ще стане, ако всичките ти приятели ги приемат в елитни училища, а ти не можеш да си с тях. Вземи си сборници по БЕЛ и математика или си разпечатай (предварително) от интернет и всеки ден прави по един по БЕЛ или математика като ги редуваш.