PDA

View Full Version : Ченето ме боли от зъб ли не знам



los4o
01-07-2012, 00:36
Съжалявам ако вече има такава тема, но вече не издържам. Преди 3 дни ходих на зъболекар, и ми отвори един зъб за пломба. После ми изписа Клиндамицин, защото нещо зъбът ми се възпалил. По късно него ден излязох на разходка. Но тогава страшните болки почнаха. Какво да ви кажа. Все едно някой е взел една метална тръба и така ме беше шибнал в ченето, че не можех да си отварям устата. Ужасни болки. Отивам аз пак при тази лудата. Първо ми каза, че съм се подул. Второ да съм си купил клиндамицин-а. И трето, че без него нямало да стане. И така се чудя до днес, за какъв клин ме боли ченето. Не мога да си разтворя устата на не повече от 2-3 сантиметра. Ще кажеш, че самолет се е разбил там. И то от дясната страна разбираш ли!? Направо ужас! И се чудя, ако някой знае от какво може да е, може би, ако може на добро сърце да помогне, със каквото може. Благодаря много за разбирането и съжалявам, ако вече е имало така тема, но по спешност пускам тази. Направо вече не се търпя, като някакъв и аз не знам какъв се чувствам. НЕ мога да ям като хората, накрая ще си разчекна устата, ама то пък може да си направя нещо. Абе ни тъй, ни тъй.

ImmortalSportFreak
01-07-2012, 11:09
Ако не ти е минало с това лекарство за толкова време,за колкото горе долу е трябвало да подейства лекарството - обади се на зъболекарката и я питай какво друго да пиеш.Обикновените обезболяващи не ти ли помагат?Завършен ли ти е зъба(с постоянна пломба;готов?),отворен ли е в момента или има временна пломба?Вадили ли са ти нерви или имала ли е такива намерения?

los4o
01-07-2012, 11:43
Така, да извадени са ми нервите, второто че е отворен сега и чак в понеделник ще ми слага пломба или по-точен да бъда, ще ми го до оправя. Обаче нещо не ми харесва, защото не мога да си отворя устата напълно, лекарството си действа защото не ме боли вече, само при опит да си разтворя устата напълно. Четох и други теми, намерих сходства, но не съм сигурен дали е така. Някой казват, че е симптом за израстване на мъдрец. Горните ми два мъдреца са израснали, дали ми расте долен не знам. Но това стана след като зъболерката ми привърши със зъбът. После ми го отвори за да потекло каквото имало там. Както и да е сега нищо не тече а и съм добре, но не мога да си разтворя устата.

ImmortalSportFreak
01-07-2012, 12:02
Слагали ли са ти упойка? Може от това да не можеш да си разтвориш устата.. знам ли,ако долните два мъдреца ти растат едновременно може да си подул.. отпусни се-не се опитвай толкова да си отвориш устата докрай,ако нямаш проблем с типичните неща-ядене,говорене.Другия път като отидеш на зъболекар проверете. ;р

los4o
01-07-2012, 13:36
Еми сигурно е от мъдреците, не съм сигурен но да, слагаха ми упойка може и от това да е, дясната ми страна е подута, може и от мъдреца да е знам ли. То и една зъболекарка аз съм по компетентен от нея.... иначе благодаря за бързото реагиране, помогнахте ми доста !

ImmortalSportFreak
01-07-2012, 14:19
Няма проблем. ;Р Може да е и от мъдреците и от упойката.Ако смяташ,че не е мн компетентна зъболекарката - смени я. :)

Concussion
01-07-2012, 16:06
Купи си ново чене, бе, пич.

los4o
01-07-2012, 20:38
Купи си ново чене, бе, пич.
Сигурно. Ако ти си си го купил, кажи от къде, че да ми помогнеш с избора?

teddybearMV
01-07-2012, 20:48
Еми сигурно е от мъдреците, не съм сигурен но да, слагаха ми упойка може и от това да е, дясната ми страна е подута, може и от мъдреца да е знам ли. То и една зъболекарка аз съм по компетентен от нея.... иначе благодаря за бързото реагиране, помогнахте ми доста !
След тези манипулации е нормално да те боли мястото. То е мн травмирано, а и са ти вадили нерви и т.н. Клиндамицина пиеш ли го, че не разбрах? Трябва между 7 и 10 дни, ако е имало възпаление след това. И обезполяващи. И да не си миеш мястото с четка за зъби, че ще се възпали наново. И отиди пак при зъболекарката да ти види зъба. Със сигурност е по-компетентна от мен, теб и всички останали тийнове из форума, нали?!

Jamao
01-10-2012, 20:05
Това е от мъдреца след известно време ще се успокои инфекцията.Купи си течен аналгин да си имаш ако много те заболи.

besso
01-11-2012, 06:41
Виж, на мен лятото ми беше станало така, неможех да се наям от ужасните болки, които ми причиняваше отварянето на устата. Мислих, че е възпалена сливица, щото беше подуто и твърдо отдолу и се надявах да мине от само себе си. Ходих на лекар, гледа ми в гърлото доколкото можа, че едвам си отварях устата, та каза, че не било сливица и нищо ми нямало!! Е как да ми няма бе, човек, не моа си отвора устата! Незнам лимфен възел ли беше, какво беше, болеше ме отдясно, отвътрешната страна на ченето отдолу и по-назад.. Чаках да ми мине, не ммина две седмици и на своя глава с взех един широкоспектърен антибиотик, та се оправих с него... Самолечението винаги е глупава идея, но това ми помогна. Така и не разбрах какво ми има, трябва да идеш на лекар.