PDA

View Full Version : имам много криви зъби



kriisskaa
01-07-2012, 19:08
Ами значи имам много криви зъби .. долните са добре но горните ;xx предните ми два са раздалечени и ми липсват 2 зъба след предните идват кучешките ужасно срам ме е да говоря да се усмихвам..мама ми каза че има начин да се оправят нямам предвид брекети или шини ..преди носех шини и нямаше никакъв резултат а пък брекетите са много скъпи .. но имало друг начин какъв незнам.. просто не мога да ги трая вече като гледам другите кви хубави зъби подредени бели а моите.. :( ;( ..

fluffy_^
01-07-2012, 19:17
И моите бяха подобни на тези който показваш на снимаката .. на мене с времето ми се наместиха сами нз как :D сериозно с времето моите се оправиха на колко години си ? аз съм на 15 :?

kriisskaa
01-07-2012, 19:26
И моите бяха подобни на тези който показваш на снимаката .. на мене с времето ми се наместиха сами нз как :D сериозно с времето моите се оправиха на колко години си ? аз съм на 15 :?
на 13 съм но както казах липсват ми 2 зъба и на теб ли ти липсваха... :( не мисля че ще се оправят...но пък дано си права :)

fluffy_^
01-07-2012, 19:31
Ами липсваше ми един зъб но той си излезе но все пак отиди на зъболекар те ще ти кажат най добре :) о и съм момче "прав" :D:D

kriisskaa
01-07-2012, 19:33
моя грешка извинявай
:)

teddybearMV
01-07-2012, 20:07
Брекети са ти решението или фасети, но и двата варианта са по-скъпи от шините, които си носил.

kriisskaa
01-07-2012, 20:18
момиче съм ... и както написах...маийка ми не иска да дава толкова пари както и аз..нямаме толкова голяма възможност

teddybearMV
01-07-2012, 20:26
момиче съм ... и както написах...маийка ми не иска да дава толкова пари както и аз
Ами ходи си с кривите зъби тогава..какво друго да ти кажа. Това са начините. Безплатен обяд няма, така че ще ти се наложи да дадеш пари, за да ти оправят зъбките. Безплатно ли очакваш да ти ги оправят?
Ако беше 7-8 годишна щях да ти кажа да изчакаш да си смениш всичките зъби, ама ти си на 13 год. Нямаш зъби за сменяне вече, а това, че ти липсват 2 зъба, да го разбирам, че не са ти израстнали ли? Снимка имаш ли правена и разчетена при специалист? Там би трябвало да се видят, ако имаш зародиши на зъбчета и да преценят дали да ти правят операция и как да ги извадят. Но без брекети или фасети няма да ти се променят зъбите.

kriisskaa
01-07-2012, 20:45
не са могли да израстнат

teddybearMV
01-07-2012, 20:51
не са могли да израстнат
Именно, на снимката ще се види, ако има зародиши и ще решат как да ги извадят. Така след време може да стане някоя голяма беля. Ти на стаматолог скоро ходила ли си, за да ти каже какво да правиш? А и самите ти зъби с едни брекети ще станат много красиви, реално май повече ти е горе проблема. Помисли си добре, за мен си заслужава да опиташ и да поносиш 1-2 год. брекети и после да имаш приятна усмивка.

teddybearMV
01-07-2012, 20:53
Шините колко години ги носи? Трябват си брекети според мен, ортодонтските апаратчета са за по-леки случаи.

kriisskaa
01-08-2012, 10:54
мии година и половина някъде носих шините

cashmoney
01-08-2012, 11:03
това е то Българина, хем го боли, хем го сърби :)
Стой си с кривите зъбаци като майка ти 'и ти' не искате да дадете лев.

kriisskaa
01-08-2012, 11:14
питате ли ме дали вмомента имаме възможност?

kriisskaa
01-08-2012, 11:16
Моля модераторите да ИЗТРИЯТ темата защото ми писна от вас

fluffy_^
01-08-2012, 11:24
Спокойно де.. като имат възможност ще ти купят не става еитака хоп.. :) без сърдити !

teddybearMV
01-08-2012, 11:38
питате ли ме дали вмомента имаме възможност?
Ами проблемът е в теб, защото ти не казваш ''нямаме възможност'', а казваш ''аз и майка ми не искаме''.. между двете неща има огромна разлика.

kriisskaa
01-08-2012, 11:55
ами не искам да казвам че нямаме възможност щото тука всички сиг са някви богаташчета дето само са отварят...то да кажеш еми с брекети само става..лесно е ама пари има ли ? както и да е аз исках само да ми дадете някакъв съвет ..вече никви теми няма да прая щот не мога да ви трая вече.. вместо да ми помогнете вие тука ми се зъбите .. ай изтривайте темата вече!!!

venijjmj
01-08-2012, 11:59
това дали си богат или не няма значение .. имаш грешно мислене към богатите ... та долкото до брикетите да скъпи , но родителите ти ако искат най доброто за теб ще направят всичко възможно , и по добре да ти се сложат като си по малка защото посля няма да има толко смисъл ..

venijjmj
01-08-2012, 12:03
незнам колко са ти криви зъбите , но най важното поддържай ги мии ги постоянно и да са бели ,а не като някой да си ходят с жълти зъби понеже не могат да си отделят 2 мин .. пък колкото до брикетите вашите могат от всяга заплата да заделят пари и ще имате възможност :P

DisappointedDreamer
01-08-2012, 12:10
Отиди да ти направят снимка, за да видят дали имаш зародиши. Второ, по-добре е да дадеш пари сега, отколкото по-късно - защото по късно няма как да ги оправиш, или пък ако има, ще бъде много трудно. Сега си малка и зъбите растат, и всичко може да се оправи много по-лесно и много по-бързо.

Това са ти зъбите бе човек! Не е като да кажеш искам лаптоп или някоя друга скъпа технология. Говори с майка си, но наистина трябва да направиш горе посочените неща.

Успех.

teddybearMV
01-08-2012, 12:18
ами не искам да казвам че нямаме възможност щото тука всички сиг са някви богаташчета дето само са отварят...то да кажеш еми с брекети само става..лесно е ама пари има ли ? както и да е аз исках само да ми дадете някакъв съвет ..вече никви теми няма да прая щот не мога да ви трая вече.. вместо да ми помогнете вие тука ми се зъбите .. ай изтривайте темата вече!!!
Никой не ти се зъби, ти подведе хората, като каза, че не искаш да си слагаш брекети, а не че нямаш възможност. Едва ли някой щеше да ти каже нещо подобно, ако беше казала истината. Освен това никой тук не е виновен, че за брекети се плаща. Ами както вече казах- няма безплатен обяд, за всичко се плаща.
А шините, за които говориш, че си ги носила година и малко..ами аз не съм чула някой да е носил по-малко от две-три години, а ти си имаш криви зъбки, не лека корекция.. Много малко си ги носила, за да има ефект.
Отделете пари за брекети, не е невъзможно. Не всички, които носят са богаташи.

teddybearMV
01-08-2012, 12:20
незнам колко са ти криви зъбите , но най важното поддържай ги мии ги постоянно и да са бели ,а не като някой да си ходят с жълти зъби понеже не могат да си отделят 2 мин .. пък колкото до брикетите вашите могат от всяга заплата да заделят пари и ще имате възможност :P
Има си хора, колкото и да си мият зъбите, то пак съм им жълти. По-лесно им се оцветява емайла. Не е до миене само.
И не се казва брикети, а брекети. Брикетите са вид дървени въглища, брекетите са за зъбите.

пAteNцЕ
01-08-2012, 12:23
отиди на ортодонт да ти сложат шини избора е твой дали да носиш брекети или такива които се махат и слагат :)

slunchoy
01-08-2012, 12:33
Аз имах подобен проблем преди предните ми 2 зъба бяха раздалечени,обаче зъби не ми липсваха.Оправих се след 4 години носене на скоби, не беше най-приятното изживяване,но сега имам прави зъби.така,че слагай пак скобите и ще търпиш колкото се налага.А колкото до липсата на зъби до сега вече сигурно трябва да са ти паднали всички не знам как е положението, не могат да пораснат или са счупени.Сега се сещам,че и на мен 1 зъб не искаше да порасне много време но сега си е на ред.Трябва да отидеш на зъболекар да каже какво е положението,ако няма изгледи за порастване почвайте да събирате парички за фасети,но не ми се вярва да е толкова фатално.

teddybearMV
01-08-2012, 12:33
отиди на ортодонт да ти сложат шини избора е твой дали да носиш брекети или такива които се махат и слагат :)
Ама тя е носила шини вече, но нямало ефект..то и какъв ефект да има за година и половина..?! И сега ние сме виновни, че се плащат брекетите. Аз реших, че щом питаш, значи имаш възможност да си позволиш да си промениш зъбите. Иначе защо пък ще питаш? Сами няма да се оправят, иначе хората няма да дават куп пари за брекети, фасети и т.н.
Освен това цените на брекетите са между 1000 и 3000 лв. Не е задължително да слагаш най-скъпите, нали?

kriisskaa
01-08-2012, 13:29
Аз имах подобен проблем преди предните ми 2 зъба бяха раздалечени,обаче зъби не ми липсваха.Оправих се след 4 години носене на скоби, не беше най-приятното изживяване,но сега имам прави зъби.така,че слагай пак скобите и ще търпиш колкото се налага.А колкото до липсата на зъби до сега вече сигурно трябва да са ти паднали всички не знам как е положението, не могат да пораснат или са счупени.Сега се сещам,че и на мен 1 зъб не искаше да порасне много време но сега си е на ред.Трябва да отидеш на зъболекар да каже какво е положението,ако няма изгледи за порастване почвайте да събирате парички за фасети,но не ми се вярва да е толкова фатално.
те всичките зъби са ми пораснали ..

kriisskaa
01-08-2012, 13:33
Ама тя е носила шини вече, но нямало ефект..то и какъв ефект да има за година и половина..?! И сега ние сме виновни, че се плащат брекетите. Аз реших, че щом питаш, значи имаш възможност да си позволиш да си промениш зъбите. Иначе защо пък ще питаш? Сами няма да се оправят, иначе хората няма да дават куп пари за брекети, фасети и т.н.
Освен това цените на брекетите са между 1000 и 3000 лв. Не е задължително да слагаш най-скъпите, нали?
е не може ли да питам аз не знам колко струват брекетите и питам ..знаех само че са много скъпи мерси че ми казахте ..ще говоря с майка ми ..а за шините незнам дали година и половина съм ги носила така мисля

shmatarok
01-08-2012, 14:47
Брекетите са между 1000 и 3000 лева, зависи какви са, с какво покритие, цвят и тем подобни глупости.
Моите преди 5 години, като ги сложих, ги носих две години точно, 1500 лева ми струваше цялата история, всичко се плаща на вноски, които за 2 години не са чак толкова страшни.
Майка ми също си сложи брекети, нейните бяха 2000 лева, защото бяха прозрачни, да не се били виждали, носи ги една година, после ги свали, ама то нейното носене беше едно несериозно... И сега единият й зъб е леко крив отново. Ама то си е нейн проблем, щото то има някои неща, които трябва да се вземат предвид като ти слагат.
Имам и приятелка, на която й сложиха от 3000 кинта, само че нейните били по някаква специална технология, щото тя милата си беше отчайващ случай. Носи ги вече 3 години и половина, ако не и повече.

kriisskaa
01-08-2012, 14:58
Брекетите са между 1000 и 3000 лева, зависи какви са, с какво покритие, цвят и тем подобни глупости.
Моите преди 5 години, като ги сложих, ги носих две години точно, 1500 лева ми струваше цялата история, всичко се плаща на вноски, които за 2 години не са чак толкова страшни.
Майка ми също си сложи брекети, нейните бяха 2000 лева, защото бяха прозрачни, да не се били виждали, носи ги една година, после ги свали, ама то нейното носене беше едно несериозно... И сега единият й зъб е леко крив отново. Ама то си е нейн проблем, щото то има някои неща, които трябва да се вземат предвид като ти слагат.
Имам и приятелка, на която й сложиха от 3000 кинта, само че нейните били по някаква специална технология, щото тя милата си беше отчайващ случай. Носи ги вече 3 години и половина, ако не и повече.

а резултата какъв е?

shmatarok
01-08-2012, 15:09
При кого?
Моите зъби се оправиха, захапката ми се оправи, прибраха се и сега само се грижа да са бели и чисти. 8-)
На майка ми, както казах, единият й зъб се измести леко, ама тя не носеше там допълнителните неща, които ти ги дават, докато носиш брекети.
На другото момиче също й се прибраха зъбите, на нея горните бяха изнесени страшно напред, но сега са на едно ниво с долните. И все пак продължава да ги носи, защото много бавно се наместват явно. Не знам, на мен ми изглеждат прави като цяло, но тя настоява, че има за къде още да се подобрява.
От всичките ми съученици, които са имали брекети, сега няма един с криви зъби. :)

teddybearMV
01-08-2012, 15:15
Резултатите и времето, през което се носят са индивидуални, както и шматарок е обяснил. Ако си спазваш всичко, после няма как да имаш пак криви зъби. Добър ортодонт и подходящи брекети са необходими за хубави зъби.

DisappointedDreamer
01-08-2012, 15:28
Затова е по-добре сега да сложиш брекети - защото сега си млада и зъбите растят, и по-бързо ще се изместят. Докато, когато порастнеш, ще се движат примерно 2 мм на година, а не 5 мм както примерно биха се движели ако ги сложиш сега.

slunchoy
01-08-2012, 16:14
Ама тя е носила шини вече, но нямало ефект..то и какъв ефект да има за година и половина..?! И сега ние сме виновни, че се плащат брекетите. Аз реших, че щом питаш, значи имаш възможност да си позволиш да си промениш зъбите. Иначе защо пък ще питаш? Сами няма да се оправят, иначе хората няма да дават куп пари за брекети, фасети и т.н.
Освен това цените на брекетите са между 1000 и 3000 лв. Не е задължително да слагаш най-скъпите, нали?

Ами тогава защо липсват 2 зъба ,счупени ли са

DisappointedDreamer
01-08-2012, 16:29
Не. Понякога, след като млечните паднат, няма зародиши на други, нови и постоянни зъби.

kriisskaa
01-08-2012, 16:31
Ами тогава защо липсват 2 зъба ,счупени ли са

не не са счупени аз сложих шини когато всички зъби ми пораснаха ... нещо не са могли да израстнат..незнам защо но не са счупени просто ги няма

DisappointedDreamer
01-08-2012, 16:36
Не. Понякога, след като млечните паднат, няма зародиши на други, нови и постоянни зъби.

Еми аз какво казах.

Вместо да се оплакваш по форуми, вземи малко да почетеш и да видиш как може да се разреши проблема.

kriisskaa
01-08-2012, 17:00
Търся но нищо не намирам...

tomboy
01-08-2012, 18:01
Брекети и това е !...Нямаш избор , а и майка ти трябва да се примири с паричната загуба ..Така де , то това касае до някъде и здравето ти и тя трябва да го разбере !..Иди на ортодонт и зъболекар , ще ти кажат най-добре!...;):)

teddybearMV
01-08-2012, 18:27
Търся но нищо не намирам...
Какво има да търсиш- казах ти вече как се процедира. Сега отивай на ортодонт и това е.

kriisskaa
01-08-2012, 19:09
Ще отида но не точно сега!!

venijjmj
01-09-2012, 07:38
[QUOTE=teddybearMV;9983591]Има си хора, колкото и да си мият зъбите, то пак съм им жълти. По-лесно им се оцветява емайла. Не е до миене само.
И не се казва брикети, а брекети. Брикетите са вид дървени въглища, брекетите са за зъбите.[/Q

Ооо мерси за забелжката .. тя да си мие зъбите и да са и чисти , ако ще и да са и жълти , и да ходи по често на зъболекар :) мойте зъби са си пефектни , аз си изразявам мнението ! ;)

Djanett
07-20-2012, 11:56
Моите също са криви двата ми предни зъба и кучешките са изпъкнали но мисля че това не е толкова фатално а и даже ми изглежда сладурско колкото и смешно да звучи ... :D

vesivesi__
10-22-2012, 20:11
Абе, просто може да нямат пари. Да, и аз имам криви зъби и искам да си ги оправя, и мен ме е срам. Родителите ми искат и те да съм с красива усмивка, но просто нямаме тази възможност. За това не бързаи веднага да нападаш.

titinkaa
10-23-2012, 10:40
Преди 10г. и аз имах проблем с кривите зъби,но сложих скоби и сега всичко е наред.Щом си на 13 имаш още време да сложиш скоби.

~The Smile~
10-26-2012, 19:05
Преди 3 години отидох при Арнаутска (Варна) сложиха ми скоби за 500 лева! Стига ве... И така...двата ми предни зъба бяха страшно раздалечени,прибраха се. И тази година-март ми сложиха нови шини за около 100лв. Носих ги един месец и както се бяха слели двата ми предни зъба,те пак се раздалечиха,ама малко. И този месец ми смениха зъболекаря,защото майка ми и баща ми бяха против старата ми зъболекарка,заради отзивите. И новия зъболекар ми каза ,че нося прекалено много шините си,че трябвало да ги нося ,само докато спя. Дори ми разпусна шините,защото бяха много стегнати. И виждам ,че има вече резултат-имам долен предкътник,който сега расте,той е до кучешкия ми. И кучешкият беше много навътре,а днеска го виждам ,че се е понаместил малко. На 13 съм.
А по темата:отиди на зъболекар,родителите ти също искат да имаш перфектна усмивка! И според мен могат да ти купят шини за 100 лева. Че и за по-малко!

ChubbyBunny
10-26-2012, 19:24
Не си стой с кривите зъби, че прави много лошо впечатление (поне на мен). Брекетите малко хора имат възможност да платят в брой, то си има лизинг за тази работа. Не си го причинявай това да стоиш с грозни зъби ...

Anonys
10-26-2012, 22:43
Мани ги тея брекети, имам чудесна усмивка с все още млечен зъб, поради причината, че оня там се опрял на корените на другия и си почива, не ще' да излиза.

IvetoIvanova
10-28-2012, 15:11
Така като бях малка носих и аз шини но много малко време и то само вечер май и ги плуех докато спя но както и да е и ефекта беше никакъв , за което много съжелявам и сега нося брекети който са 3500 лв. малко соленко но няма начин по добре взимай някакви мерки от колкото после да сажеляваш и ние не сме някви мега богатите но намерихме начин и ми сложиха преди няма снимка на която да се усмихна а сега на всяка тъй ,че си прави изводи ! :)

ChubbyBunny
10-28-2012, 19:38
Мани ги тея брекети, имам чудесна усмивка с все още млечен зъб, поради причината, че оня там се опрял на корените на другия и си почива, не ще' да излиза.

Гръмни се.

EternalDream
10-30-2012, 08:48
Три варианта:
1. Брекети
2. Операция
3. Стоиш си така.