PDA

View Full Version : Търся филм.



Rar3
01-07-2012, 22:14
От известно време търся един филм. Скоро го даваха, на Нова Година по Кино Нова. Към 3 сутринта го хванах, може би към средата или началото не знам. Гледах го доста време. Историята е следната. Едно училище, в което има деца от гетото. За техен учител назначават учителка, която туко-що започва работа. На този клас, с децата от гетото не се обръща внимание. Не им се взимат нови учебници. Учителката започва да работи на 2 места, за да им купи учебници и книги, близки до техния живот. Повечето се отказват от гангстерския живот. Накрая на филма се казва, че някакъв бизнесмен им подарява компютри, за да напишат книги. Нещо като финална част. След като се заема с тях, тя ги води на екскурзия, запознават се със събътия отностно евреите. Към края става ясно, че тя не може да им преподава повече. Защото те са стигнали 2 курс и след това са с нов учител. Директорката, която през цялото време е против новата учителка е против и това тя да учи тези деца и след 2 курс. Заради много време, което прекарва с децата, учителката се развежда с мъжа си.

Горе-долу това е. Един от героите го запомних. Беше с бухнала къдрава коса и мустак. Леко пълен.

Интересна драма. С тези обяснения леко съм като лудите, дето не спят, за да си гледат филмите :Д. Дано се сетите името. Бих помолил за английското име, че да мога да си го дръпна

ccdesigns
01-07-2012, 23:15
май се сетих за кой филм говориш, ама не се сещам заглавието... чудя се що пиша, щом не се сещам де... иначе тая учителка със тъмно-руса коса ли е? щото може и да се бъркам, a aз за какво се бъркам всъщност, като нищо не съм казал.. оф заеби :д

granger
01-07-2012, 23:39
Гласове на свободата


Freedom Writers
С Хилари Суонк! Почти съм сигурна ,че това е филмът!

Rar3
01-08-2012, 00:39
Да това е. Мерси :)

granger
01-08-2012, 21:25
Моля ;) ....