PDA

View Full Version : кървене 5 дни след Ескапел



n3ri7ka
01-08-2012, 08:43
Здравейте, на 2.01.2012 правих секс с приятеля ми, но стана гаф (или поне така си мислим, защото не бяхме сигурни, но тъй като на 4ти трябваше да замина, решихме, че е по-добре да пия Ескапел, вместо да се притесняваме и да се чудя какво да правя ако стане нещо в чужбина). Та пих ескапел на 3.01 и днес, 8.01 прокървих.. тъй като беше преди малко, все още не мога да кажа дали е краткотрайно кървене или нормална менструация. Предишния ми цикъл ми беше от 25.12 до 29.12, та е доста раничко да ми дойде сега. Нямам болки, нито признаци за менструация, по принцип ми е много нередовна и винаги ми закъснява. Знам, че ескапел действа различно при всеки, но според вас, има ли причина за притеснение от действието на хапчето?
И още един въпрос, прочетох това: " Знам че, когато вземеш хапчето и ти дойде почти веднага, означава че си била "малко бременна", а ако си закаснее нормално, значи нищо ти е нямало!".. това може ли да е вярно? И може ли въпреки кървенето пак да съм бременна?
Ще си направя тест след няколко дни, но нямам възможност да ида на гинеколог, тъй като, както казах, съм в чужбина и ще се връщам чак април.
Мерси предварително!

granger
01-08-2012, 10:01
Тва за малко бременната са пълни глупости!Няма такова нещо. Не знам за кой път ще го кажа , но Ескапел не се пие за щяло и нещяло. Ок , вече си я свършила работата, щом си прокървила следи си течението и не мисля,че си бременна. Само тва с гафа не ми стана ясно. Станало гаф,ама не сте били сигурни. Миличка , ако не си била във фертилни дни и той не е свършил в теб,най-глупавото нещо ,което можеш да направиш е да пиеш Ескапел. Все пак : Следи си течението ,но пак казвам. Мисля ,че нищо ти няма просто Ескапела действа така. Прочети му пак листовката.

silverRose
01-08-2012, 14:29
Напълно подкрепям горното мнение. Само да добавя: след няколко дни, за твое успокоение, си вземи тест. :)

DisappointedDreamer
01-08-2012, 14:35
Напълно подкрепям горнитe 2 мнения.

n3ri7ka
01-09-2012, 20:54
не сме сигурни, защото не знаем дали презерватива се е скъсал в мен преди да свърши или след като го е изкарал. А иначе вече ми спря кръвотечението- беше много малко и само 1 ден. Май няма какво друго да правя освен да чакам още няколко дни и да си направя тест

Bamzyyy
01-12-2012, 15:05
Здравейте ...

И аз съм с фаталния гаф (скъсан презерватив)... наложи се да пия Ескапел.
Пих хапчето на 01.01 (някъде след околко 18-20 часа след акта ) .. Нямах никакво кървене нито на 3 нито на 5 ден, та до ден днешен ... но от снощи чувствам огромна болка в гърдите, а редовният ми цикъл се пада на 20.01. .
Доста материали изпрочетох и вече незнам какво да правя, най се притеснявам да няма на този етап някое нежелано бебе!
- И според вас кога да си направя тест .. защото едни пишат 9-10 дена след акта, други след 15-я ден.

Благодаря ви предварително !

silverRose
01-12-2012, 16:03
Ами според мен вече може да си направиш тест. А хапчето ще ти разбърка организма и може да ти дойде по-рано или по-късно. Може би при теб е по-рано и затова те болят гърдите. Провери и в листовката - може да е някой от нежеланите ефекти.

Bamzyyy
01-12-2012, 16:26
До сега което прочетох, при почти всички които са го приели това хапче са имали страничния ефект (кървенето) още на 3-5 ден,а на мен днес ми е 12ден и освен болките в гърдите .. нищичко друго (като цяло менструацията я прекарвам първия ден на легло, ужасно ми е болезнена )..

... И утре тогава ще направя един тест.

Благодаря ти silverRose

time2rock
01-12-2012, 20:27
Аз попаднах в същата ситуация. На 21 пих хапчета и на 25-26 ми дойде. И на мен ми е нередовен цикъла. Писах на 1 генеколог и виж какво ми отговори.
"Здравейте,

извинявам се за забавения отговор. При прием на Ескапел е възможна промяна във времето на поява, продължителността и характера на менструацията.
При вас е настъпила менструация, което е признак, че няма нежелана бременност. Ако следващата менструация се забави и имате и други симптоми, препоръчваме да направите ест за бременност, който да отхвърли наличието на ткава."
Мисля, че при мен стана абсолютно същото. И мисля , че няма опасност. И аз се бях шашнала по едно време, но гинеколожката ме успокои : )

pebal
01-17-2012, 15:29
Здравейте искам да споделя с вас закъснява ми вече 12 дена на 06.01 трябваше да ми дойде цикъла а на 08.01 правих секс и не ми идва правих тест за бременност отрицателен е много се притеснявам да не съм бременна помогнете ми ...

Anitooo^
01-18-2012, 08:02
направи си пак и ако е отриц - отиди на гинеколог(то всъщност и в двата случай трябва да го посетиш)

xXsISsXx
04-11-2012, 09:28
Здравейте, надявам се някой да ми отговори, така като гледам отдавна не е писано по тази тема.
Моята история е, че правих секс с приятеля ми и стана гафа (скъсан презерватив).. Случи се на 20 март и след 5 дена на 25 март ми се появи прокървяването. Но се чудя може ли да ми е дошло тогава, защото сигурно 4 дена течеше и ми се стори много дълго. Попринцип ми дойде на 8 март, на 25 март беше прокървяването и сега е вече 11 април и се чудя трябва ли да ми дойде? Така де, въпроса ми е възможно ли е тогава да ми е дошло на 25-ти и да ми се премести датата?

shmatarok
04-11-2012, 09:31
Възможно е, от тея хормони, които ти се изсипват наведнъж от хапчето, цикълът се обърква и може да подрани/да се забави, да идва по-често... Абе, най-вероятно точно това се е случило. Нищо не ти пречи да направиш един тест, ама мисля, че няма смисъл.

xXsISsXx
04-11-2012, 09:33
Ами аз го пих 2 часа след секс, даже може и да е по-малко от 2 часа. Попринцип винаги ми идва на 8-ми и очаквах и на 8ми април да ми дойде, но.. май ще се наложи да си направя тест.

shmatarok
04-11-2012, 09:51
Направи си, за да си сигурна,но най-вероятно е просто да ти се е разбъркал цикъла ;) Както казах, хормоните ти объркват тялото и то хич не знае дали на 8ми трябва да идва или преди/след това.

xXsISsXx
04-11-2012, 09:54
Благодаря ти! :)

dimitar_ak
04-11-2012, 10:08
9-10 дни след акта е крайно недостатъчно за уринен тест. На толкова дни може да хване само кръвен.

granger
04-11-2012, 10:15
9-10 дни след акта е крайно недостатъчно за уринен тест. На толкова дни може да хване само кръвен.

При закъснение на менструацията тестовете също отчитат вярно!

FuCKkK13
04-11-2012, 21:55
от хапчето може да ти закъснее и да ти подрани.. на повечето им идва 1-2 дни след като са го пили.. така че спокойно.. не мисля,че е станало нещо.. все пак от ескапел ти се прецаква целия организъм.. и аз да повторя - не пийте ескапел за щяло и нещяло.. едно време как са се пазили,а сега всичко ви е на тепсия и пак правите гафове.. едно време хората презервативи дето се вика рядко са имали и пак са се опазвали,а вие тука.. това да не са ви витамини ? ей така да го пия,че да съм спокойна,а за организма ти кой ще мисли ?

therichbitch
04-12-2012, 18:33
Колко много хора го гълтат тоя Ескапел като бонбонки... Това с кървенето е страничен и почти сигурен ефект, но далеч не е единственият- тия хапчета eбaвaт майката на организма ви.

andria
04-16-2012, 08:20
Здравейте, на 24 март пих Ескапел, 12 часа след половия контакт, трябваше да ми дойде на 11 април, но ми закъснява 5-ти ден, през този период нямах междинно кървене, само около 10-11 април имах съвсем леко зацапване. Ужасно много ме болят гърдите от около 2-3 седмици, правих си тест днес и е отрицателен. Вече не знам дали ще ми дойде и кога..

AniBG
04-16-2012, 09:02
Здравейте, на 24 март пих Ескапел, 12 часа след половия контакт, трябваше да ми дойде на 11 април, но ми закъснява 5-ти ден, през този период нямах междинно кървене, само около 10-11 април имах съвсем леко зацапване. Ужасно много ме болят гърдите от около 2-3 седмици, правих си тест днес и е отрицателен. Вече не знам дали ще ми дойде и кога..
Абе ти не четеш ли по горе какво пише?!?! :? Какво искаш да направим - да предвидим кога ще ти дойде ли?! Като се притесняваш отиваш на гинеколог и спираш с притесненията и повтарящите се въпроси в темата.. :?

andrea!
11-04-2012, 19:33
Здравеите искам да попитам възможно ли е да съм бременна след като с моя приятел правихме секс и той осети неконфорт и го извади и в момента които го е извадил е видял че е скъсан и се сви настрани и свурши казва ми че няма нищо но аз много се притеснявам дайте ми съвет моля ви.

marilyn
11-04-2012, 21:08
Здравеите искам да попитам възможно ли е да съм бременна след като с моя приятел правихме секс и той осети неконфорт и го извади и в момента които го е извадил е видял че е скъсан и се сви настрани и свурши казва ми че няма нищо но аз много се притеснявам дайте ми съвет моля ви.

Честито, бременна си, дано детето да не е толкова неграмотно, колкото тебе....

rusoto_baby_f
11-04-2012, 22:15
Само да ви споделя един случай с Ескапел..
Преди 3 години на една приятелка и се скъса презерватива и той свърши в нея..Тя пи ескапел, 2 седмици по-късно трябваше да и дойде, но не и дойде.Направи си тест и беше положителен.И сега резултата е 3 годишно момиченце, да и е живо и здраво.
Та по повод на този случай, въобще не вярвам на това хапче, но подкрепям мненията, че не трябва да се пие за щяло и нещяло..

andrea!
11-05-2012, 03:49
mene me e strah zashtto dobre se e svil nastrani ai ako e svurshil i v mene ..

bitchwolf
11-05-2012, 07:15
еми не си ли го питала свършил ли е вътре не е ли..втф и + т'ва нали ти е казал, че няма нищо. не вярвам да те лъже. ако не е свършил вътре и без презерватив да е бил, пак не си бременна ..

Amore-Mio*
11-05-2012, 09:50
Здравеите искам да попитам възможно ли е да съм бременна след като с моя приятел правихме секс и той осети неконфорт и го извади и в момента които го е извадил е видял че е скъсан и се сви настрани и свурши казва ми че няма нищо но аз много се притеснявам дайте ми съвет моля ви.

Нали не е свършил в теб, то тогава няма кой знае каква опасност.
А пресметна ли си овулацията?

xXxPETYAxXx
11-05-2012, 10:23
По принцип е 14 дни преди да трябва да ти дойде... много зависи колко ти е редовен цикъла
Но тоя метод с пресмятането не е никак сигурен, защото може да настъпят промени, а и си има жени, на които не им е в същия период по принцип. Има и други методи - температурни и не знам си какви още, но най-добре си е да ползваш тест за овулация.
Първо разбери дали е свършил в теб или не.

andrea!
11-07-2012, 10:06
mi toi kazva che ne e

sarra
02-28-2014, 19:39
Моята ситуация е че на 22.02 го правихме с приятеля ми и точно като свършваше, презерватива се скъса и всичко си остана в мен , веднага взех ескапел , сигурно не беше минал и един час...както и да е. На 27.02 имах леко кървене с някъква прозрачна течност като слуз и на следващия ден (днес) цял ден имам кръвотечение сякаш съм в цикъл ама малко по слабо , а пък попринцип трябваше да ми дойде на 11.03. Знам ,че не сте специалисти ама все пак кажете ми дали всичко е ок :)

vladii
03-01-2014, 16:46
За мен е ок, това е целта на Ескапел, да предизвика кръвотечение, с което да прекрати евентуална бременност, матката се излющва, за да не може да се закрепи евентуален ембрион.

Meginka92
03-27-2014, 10:50
Zdraveite , moqta situciq e na 12.03 stana gafa , chas I polovina sled tova izpih hapcheto I 2dni sled tova zapochna da mi teche, no ne kakto obiknovenno, a edna tymna kryv, pyrvite 3-4 dni mi techeshe dosta, posle zapochna po 2-3 kapki na den I taka prodyljava veche 13dni , bolqt me mnogo qichnicite , sqkash shte mi idva , a to si mi teche vse oshte , tova normalno li e , znam , che sled tova hapche e normalno da ima kyrvene , no veche 13 dni po 2-3 kapki na den I sqkash nqma namerenie da spira , normalno li e?

DragonLady
03-27-2014, 10:52
Във форума се пише на кирилица, иначе не ми се вижда нормално вече 13ти ден да кървиш от ескапела, иди на гинеколог най-добре.

geriiitooo
01-31-2016, 17:34
Здравейте, искам да споделя нещо, което ме притесни за да ме посъветвате какво да правя. 2 дена след приключването на цикъла ми При полов акт с приятеля ми той свърши в мен, при което аз до 20 мин изпих хапче ''ескапел'' и 5 дена след това ми дойде отново. Та въпрода ми е дали има вероятност хапчето да не е подействало?

kaRamella
01-31-2016, 17:38
Няма

DarkManX
02-01-2016, 13:38
Здравейте, искам да споделя нещо, което ме притесни за да ме посъветвате какво да правя. 2 дена след приключването на цикъла ми При полов акт с приятеля ми той свърши в мен, при което аз до 20 мин изпих хапче ''ескапел'' и 5 дена след това ми дойде отново. Та въпрода ми е дали има вероятност хапчето да не е подействало?

Подействало е на 100% няма за какво да се притесняваш, явно случайте зачестяват..

Gergana7776
04-03-2016, 07:33
Извинявам се, но искам да попитам и аз нещо. Аз съм на 17 почти. Правихме секс с приятеля си и стана проблема, но не бяхме сигурно бих ескапел и цикъла си ми дойде навреме, но след седмица, две ми дойде едно кафеникаво като зацапано и съм леко притеснена може ли някакво мнение ? :)

baby_baby
04-03-2016, 09:43
Няма такова нещо като "малко бременна" не си бременна а това са последствията от хапчето

SweetbaPe
03-16-2017, 20:32
Здравейте! Имам по конкретен въпрос. Наскоро взех ескапел, наложи се и така, така, така... Та, въпросът ми беше, ако има някой по- запознат, или му се е случвало, дали дори и лекото червеникаво- кафяво зацапване (приличащо на течение смесено с кръв